Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Sympózium Udalosti pred narodením a jeho dôsledky

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin


Založený: 09.04.2005
Príspevky: 2043
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 20:45    Predmet: Sympózium Udalosti pred narodením a jeho dôsledky Odpovedať s citátom

Brno 26.2.2007 - usporiadateľ Občianske združenie CENAP

prednášal : Terence Dowling, M.A. PhB. B.A.

Moje podnety zo sympózia:

Sympózium ma veľmi zaujalo. T.Dowling je príjemný človek. Lekár, pôrodník, ktorý sa rozhodol pracovať nielen s budúcimi mamičkami psychoterapeuticky - hlbinka. Vpodstate robí prenatálnu terapiu ako ju poznáme v regresnej terapii iba na "prechod" do prenatálu používa trochu inú techniku - všetko pri vedomí ako u nás.

Pri svojej práci s prenatálom a pôrodom veľmi rýchlo prišiel na to, že toto obdobie ovplyvňuje celý náš život a rozšíril svoje pôsobenie.

Zaujímavé je, že v tejto oblasti sa snaží pracovať vedecky, čo ukazujú mnohé štúdie a výskumy. Zrejme tých peňazí je na západ od nás trochu viac - alebo ich vedia lepšie zohnať? :-)

T. Downimg vychádza pri svojej práci hlavne s výskumu Petera Nathanielcza, ktorý
prišiel s myšlienkou 4 fází začiatku života.
1. Prenatál - počatie až pôrod
2. Pôrod
3. Pôrododné obdobie
4. Druhé narodenie - odstavenie dieťaťa od kojenia
P. Nathanielcz tvrdí, že ak sa dieťa nevysporiada s týmito 4 fázami začiatku života, budú ho určtým spôsobom ovplyňovať.

Ďalším aurtorom, ktorý sa venuje hlavne druhému narodeniu je Louise F. Kaplan - The second birth - knižne

Zaujímavé je, že tento doktor(T.D.) nemá problém s tým, že dieťa ovplynuje prenatál už od počatia ba dokonca niekoľkokrát počas prednášky zopakoval, že dieťa už pri počatí vníma a zaznamenáva všetky okolnosti.

Na podporu tvrdenia, že prenatálne obdobie a pôrod ovplyvňuje neskôr život T.D. poukazuje na výskum v Kalifornii, kde sa v rokoch 1996-2002 zvýšil počet detí s autizmom o 236 percent. V Kalifornii je počet cisárskych rezov 90 percent - asi najviac na svete. www.birthworks.org

Zaujmavý je výskum detí v brušku, kde merali bazálnu frekvenciu srdiečka. Ak prekročí 140 za minútu, ukazuje to na problémy. Do takejto frekvencie musí dieťa niečo donútiť - najčastejšie alkohol matky, fajčenie a podobne, kde dieťa sa bráni a chce čím skôr vylúčiť z tela škodliviny alebo má živín málo a zvýšením frekvencie bojuje o život -zvyšuje prietok pupočníkovej krvi. Toto potom ukazuje na predpokladané neskoršie problémy.

Zvýšená frekvencia priviedla Petera Nathanielcza k predpokadu, že zväčšenie koncov palcov v prenatálnom období často sledovanom na ultrazvuku je práve dôsledkom zvýšeného snaženia dieťaťa o prietok krvi - čo má potom za následok vo vzhľade papilár na končekoch prstov. Pekné vlnky ukazujú na nezvyšovanie nad 140 tepov za minútu a málo problémov v tehotenstve. Väčšie aj spätné zvlnenie papilár ukazuje na sporadické zvýšenie a kruhové papilári na časté zvýšenie nad 140 a tým mnoho problémov v prenatále - toto vo svojej praxi skúma a potrvdzuje aj T.D. PDS - Prenatala deprivation syndrom - dieťa musí bojovať o prežitie.
Logické - čím pomalšie pretekala krv cez prst, tak tým je vlnka menšia.

Štúdia - ak žena fajčí musí sa pokúšať o dieťa 30 krát viac, ako žena ktorá nefajčí.

Štúdia - dieťa pod 2300g pôrodná váha - u 50 percent mužov neskoršie srdcové problémy, u 23 percent žien.

T.D. značnú časť prednášok venoval svalu psoas major a minor, ktorý ukazuje telesne na prežívané problémy v prenatálnom období. V blízkosti tohoto svalu vyúsťujú žily, ktoré navracajú krv naspäť do placenty. Ak je nutné zvýšič prietok dieťa to robí práve napnutím tohoto svalu. Potom je neskôr v živote stiahnutý. Pri takomto stiahnutí má dieťa v brušku akoby nohy od seba a ťahá ich k brušku, takže to môže brániť v pôrode - pomalé pôrody - neskôr to vidno na širokom chodení so špičkami od seba - dieťa dostávalo od mamy nevyhovujúcu stravu. Stianutie kde sa deti rýchlo chcú dostať von - neskôr špičky k sebe - dieťa dostávalo málo potrebnej stravy z placenty - nízky pietok pupočníkovrej krvi.

Štúdia Stotkin, Lagercraft - meranie catecholaminu a adrenalinu v prenatále a pôrode. Podľa T.D. ak neprichádza k vylúčeniu adrenalínu pri pôrode, tak dieťa nie je chránené pred bolesťou a prežíva omnho väčšiu traumu - cisársky rez a epidurál počas celej doby pôrodu. Adrenalín sa vylučuje hlavne pri pôrodných bolestiach a tým aj dieťaťu pomáha prekonať bolesť z pôrodu. Neskôr vylúčená sústava hormónov pri prirodzenom pôrode ( catecholamin, adrenalin, oxitocín.. ) chráni dieťa po pôrode - spustí u dieťaťa imunizáciu, dokončenie vývoja pľúc a ďalšie ochrany.

Nedostatok catecholaminu a adrenalínu pri pôrode spôsobuje nedostatočné prekrvovanie mozgu, dieťa prichádza o krv a vzniká trauma. Dostatok sa zabezpečí len prirodzeným pôrodom - prirodzenými neovplyvňovanými kontrakciami.

Štúdia - Jakobsen - Karolinska institut - Stockholm - previazanie prenatálu a pôrodu so sebevraždami : sebevražda obesením - otočená pupočná šnúra, skok - vákuová extrakcia, otrava - narkóza, medikamenty

Pravidlo T.D. a jeho manželky u diagnostiky bolesti brucha u detí - ukáž mi kde ťa to bolí - ak je o blízko pupku, tak je veľký predpoklad, že ide o psychosomatické ochorenie, nie somatické.

Otto Rank - nasledovník Freuda (1924) prvýkrát poukázal na možnosť previazania vplyvu prenatálneho obdobia a pôrodu na život.
Nandor Forod ( 1940) potvrdil.

Štúdia - jeden pohár alkoholu týždenne má preukázateľný vplyv na neskorší život dieťaťa - otrava - dieťa sa snaží prežiť s čo najmenším množstvom krvi - niekedy až tak, že je možné sledovať uzavretie pupočníka ruklu dieťaťa v brušku.

T.D. ma na sympóziu predvedčil, že je ešte veľa neznámeho ohľadom prenatálnoho obdobia a pôrodu a mnoho pohľadov čo je ešte potrebné skúmať a prinášať.
Zaujal ma jeho medicínsky prístup lekára, do ktorého nemá problém vnášať najnovšie poznatky o psychike človeka v praxi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
DanielZaložený: 30.05.2005
Príspevky: 1285

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 21:37    Predmet: Re: Sympózium Udalosti pred narodením a jeho dôsledky Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... 4. Druhé narodenie - odstavenie dieťaťa od kojenia
P. Nathanielcz tvrdí, že ak sa dieťa nevysporiada s týmito 4 fázami začiatku života, budú ho určtým spôsobom ovplyňovať. ...


... o tomto viem malo ... naozaj to mam brat vazne, ze druhy "porod" ? ... co potom dieta, ktore nebolo kojene vobec ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin


Založený: 09.04.2005
Príspevky: 2043
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 21:58    Predmet: Re: Sympózium Udalosti pred narodením a jeho dôsledky Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

... o tomto viem malo ... naozaj to mam brat vazne, ze druhy "porod" ? ... co potom dieta, ktore nebolo kojene vobec ?


Brať vážne.
Človek môže stále hľadať druhý pôrod. Poznanie opory a odlúčenia - príprava na skutočné odlúčenie, keď dieťa "vylieta z hniezda" alebo rodičia odchádzajú.
V období kojenia je dieťa úplne odkázané na matku - podľa Petera Nathanielcza aj keď matka nekojí je to obdonie min 9 mesiacov po pôrode - tak isto dlho ako bolo dieťa v brušku. Odvoláva sa na štúdie porovnania šimpanzov a človeka, kde bol zistený rozdiel vo vývoji. Šimpanz je z nejakých dôvodov pripravený viac po pôrode ako človek. Po odstavení(najlepšie ak prebehne prirodzene) je dieťa pripravené na život - skôr nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
QuasarZaložený: 13.07.2005
Príspevky: 325
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa tvrdení mojej mamy ma prestala kojiť pomerne rýchlo - dôvody: údajne som preferoval viac pitie čaju ako mlieka, a ďalší dôvod bolo v tom čase rozšírené kojenie umelými náhradami mlieka (Sunar), ktoré výrazne propagovali detskí lekári... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanielZaložený: 30.05.2005
Príspevky: 1285

PríspevokZaslal: St Feb 28, 2007 22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar, z toho si nic nerob, aj mne mama obcas klame
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Stránky regresnej psychoterapie
Regresná terapia
Stránky regresnej psychoterapie

Regresná terapia on Facebook

Prirodzený pôrod on Facebook

Powered by phpBB © 2001, 2011 phpBB Group