Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Čo ženy nevedia

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Aug 17, 2005 20:58    Predmet: Čo ženy nevedia Odpovedať s citátom

Článok nájdete tu : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=1341
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lesanka

Založený: 10.05.2007

PríspevokZaslal: Po Máj 14, 2007 12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem do ktorej temy zaradit svoj nasledovny dotaz, ked tak nech to webmaster niekam preradi Cool
Zaujala ma moznost absolvovat pripravu na materstvo, kde sa vraj da skontaktovat sa s babetkom cez maminu. To naozaj ide? Dieta dokaze povedat co mu chyba vo vyvoji chyba, ako to cele preziva? Je to zaujimave az neuveritelne. Dosial som citala iba o pokuse p. Havelku (http://www.volny.cz/jhavelka/obsah.html#Bobes), ktory sa cez techniku channelingu rozpraval so svojim nenarodenym synom, no ich vysledky mi prisli rozpacite, vlastne dokopy nic co by sa dalo v praxi pouzit nezistili, hoci mali potom neskor problemy. Je technika kontaktovania podobna ako pri channelingu? A chcem sa spytat, babo uz v 5.mesiaci ma natolko podobne vnimanie a vedomie ze je s nim mozno rozpravat sa na rovnakej urovni, rovnakymi terminmi? Tato moznost ma pritahuje, len si to neviem predstavit. Embarassed Very Happy Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Máj 14, 2007 13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

V prípravách na pôrod robím aj takzvaný rozhovor s bábätkom, ak je to potrebné alebo si to rodičia vyžiadajú. Je to riadený mentálny rozhovor, kde si mamina alebo aj otec predstaví bábätko v brušku a v riadenom rozhovore sa s ním porozprávajú.
Cieľom je hlavne vytvoriť spojenie medzi mamou a otcom a bábätkom, ak tam prípadne chýba alebo nieje úplne nadviazané. Potom samozrejme zisťujeme či niečo nepotrebuje, čo býva často veľmi zaujímavé.
Technika je podobná channelingu - spojenie s niekým s kým nieje možné hovoriť verbálne. Radšej ale tento rozhovor volám technika práce(rozhovoru) na diaľku, keďže channelingom sú nazývané hlavne techniky rozhovoru s duchovnými bytosťami - čo sme mimochodom všetci, ale to nemusí byť hneď zjavné, keď sme "na chvíľu" v hmotnom tele. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lesanka

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2007 7:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za odpoved. Aj ked si to stale neviem predstavit , rada by som to vyskusala, lebo aj ked sa samozrejme snazim mentalne sa na babetko napajat, zatial som nemala nikdy pocit ze by ma jednoznacne vnimalo a nejakym sposobom na mna reagovalo. Je to teda ine ked sa napr. uz vo vyssich fazach tehotenstva hladim po brusku alebo pocuvam urcitu hudbu ze babetko reaguje, mrvi sa a kopka, ale nikdy to nebol, napriek snahe ten typ spojenia ktory je naznacovany v Tebou Patrik ponukanej priprave. Mohla by som sa este opytat?
Su tohoho spojenia schopne vsetky maminy, ktore za Tebou prisli, alebo musia mat urcite predispozicie na to?
Je podla mna uplne uzasne ze si dietatko vie povedat ci nieco nepotrebuje, ak sa mozem spytat, z akych oblasti byvaju "veci" ktore babetka tymto sposobom menuju? Akoze im chyba daco v strave matky, alebo jej sposobe zivota, ci prave ten vacsi kontakt, alebo tak nieco? (Taketo nieco mi hlave pri 1. dietatku chybalo v prvych mesiacoch paradoxne uz ked bol na svete, mal velmi silne dlhe place, problemy s kojenim ako vysite a ja by som dala neviem co za to aby som sa s nim mohla spojit a spytat sa ako to vidi on, co treba robit....neskusal si Patrik aj taketo nieco? Alebo po narodeni to uz nejde?)
A este posledna otazka, chodis niekedy aj do BA, alebo ked ma mamina zaujem o nieco taketo treba prichadzat do Martina?
Dakujem a ja sa ozvem ked budem v tom 5. mesiaci
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2007 8:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Lesanka Napísal:
Mohla by som sa este opytat?
Su tohoho spojenia schopne vsetky maminy, ktore za Tebou prisli, alebo musia mat urcite predispozicie na to?

Myslím, že áno - sú schopné všetky. Najlešia dispozícia je ochota.

Lesanka Napísal:

Je podla mna uplne uzasne ze si dietatko vie povedat ci nieco nepotrebuje, ak sa mozem spytat, z akych oblasti byvaju "veci" ktore babetka tymto sposobom menuju? Akoze im chyba daco v strave matky, alebo jej sposobe zivota, ci prave ten vacsi kontakt, alebo tak nieco?

Presne - čo doplniť, vyradiť zo stravy. Niekedy bábätku vadí či už vedomé alebo podvedomé správanie mamy alebo otca. Chce nejaké správanie "pridať" a podobne.
Najčastejšia spätná väzba pri takomto rozhovore - maminy nedávajú dostatočnú pozornosť bábätku alebo dávajú neprimeranú - bábätko chce iný typ pozornosti.

Lesanka Napísal:
(Taketo nieco mi hlave pri 1. dietatku chybalo v prvych mesiacoch paradoxne uz ked bol na svete, mal velmi silne dlhe place, problemy s kojenim ako vysite a ja by som dala neviem co za to aby som sa s nim mohla spojit a spytat sa ako to vidi on, co treba robit....neskusal si Patrik aj taketo nieco? Alebo po narodeni to uz nejde?)

Ide to to aj po narodení. Avšak tam už je mnoho iných ukazovateľov a podnetov, takže takýto rohovor už väčšinou nie je potrebný. Ak je mamina "prepojená" s bábätkom v brušku toto prepojenie trvá aj po pôrode - ak je pripravená na pôrod a ten prebehne prirodzene(prítmie, bábätko na bruško, na prsník, odstrihnutie pupočnej šnúry až po dopulzovaní, bábätko stále s maminou, trpezlivosť voči bábätku atď) prebehne ďalšie prepojenie a ak mama a otec dávajú istú pozornosť bábätku po pôrode ( pozorovanie plaču, mama je s otcom a s bábätkom sama aspoň 6 týždňou bez "vyrušovania" ďalšími osobami, aby sa spoznali atď) problémy ktoré popisuješ málokedy nastanú.
Preto radšej ako rozprávať s bábätkom na ďiaľku po pôrode doporučujem vyššie uvedené, čo je súčasťou mojej prípravy.

Lesanka Napísal:

A este posledna otazka, chodis niekedy aj do BA, alebo ked ma mamina zaujem o nieco taketo treba prichadzat do Martina?
Dakujem a ja sa ozvem ked budem v tom 5. mesiaci

Pracujem len v Martine. Rátaj s tým, že termíny sú dva mesiace dopredu obsadené.
Návrat hore
Lesanka

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2007 12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne za informacie. Ozvem sa na mail a obedjnam sa.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: