Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Interupcia

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ut Dec 11, 2007 23:17    Predmet: Interupcia Odpovedať s citátom

Feministka Oľga Pietruchová v rozhovore uviedla:
Citácia:
Okrem toho, spájať výraz genocída, kde je z nenávisti páchané brutálne násilie na cítiacich a vnímajúcich ľuďoch s interrupciami, kde ide o zákrok voči nič necítiacemu embryu, je podľa mňa zľahčovanie brutálnych zločinov. Interrupcia nie je zločin a nie je motivovaná nenávisťou.

Citácia:
V prvom trimestri je nadradené právo ženy, ide o dobu, kedy sa ešte vyvíja embryo na plod, keď plod necíti, nevidí, nemá vyvinutú nervovú sústavu, ani ľudské schopnosti.

Zdroj: http://www.sme.sk/c/3628957/Olga-Pietruchova-Za-nerovne-postavenie-zien-moze-aj-cirkev.html

Aký je váš pohľad na interupciu? Je rovnako v pohode ako napríklad operácia slepého čreva? Alebo ide o drastické ukončenie života cítiacej bytosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 0:36    Predmet: Re: Interupcia Odpovedať s citátom

loneman Napísal:

Aký je váš pohľad na interupciu?

Ak príde ku mne klient a rieši túto otázku, urobím všetko preto, aby prišiel na to, prečo ju rieši.
Ak to bude mimo klientely, tak na položenú priamu otázku odpoviem priamo.
Inak vo všeobecnej rovine patrí u mňa táto otázka do priečinka k otázkam o rase, menšinách, vierovyznaní atď - takže má u mňa zmysel o nich diskutovať až v jasnom konkrétnom prípade, inak nemá zmysel, lebo sa k ničomu nedoberieme.

Mal som klienta, ktorý si prežil interupciu pred týmto "vtelením" a prechádzal to ťažko, bral to drasticky a ovplyvňovalo ho to nepríjemne teraz v prítomnosti.
Mal som klienta, ktorý si prežil interupciu pred týmto "vtelením" a považoval to za skúsenosť, bez ktorej by tento život žil oveľa ťažšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 7:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa na tom naviac štve tá pseudovedecká argumentácia, že plod necíti, nevníma na ktorej sa zakladá argumentácia obhajcov interupcií. To ako keby tvrdili, že narodené dieťa je v pohode možné hodiť zo skaly, veď necíti, nevníma, lebo nemá vyvinutý mozog ako dospelý... Confused
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, akonáhle sa dostaneme do obhajovania hocičoho v téme interupcia, začína polarizácia.
Na druhej strane Loneman týmto tvrdeniam pomohla hlavne súčasná veda, ktorá rozširuje názor o necítiacom plode. Urob medzi akademikmi na škole prieskum koľko z nich sa na plod díva cez cítenie na základe mozgu a nervovej sústavy. Celkom by ma to zaujímalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že netreba, som si istý, že takmer všetci ak nie úplne všetci... ak sa chce niekto stať akademikom, materialistický svetonázor je v našich končinách priam podmienkou, inak schitá balvany a povesť pavedca, šarlatána...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: