Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

myslenie a vnímanie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 14, 2008 1:28    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... prečo ťa napadlo zadržiavaním dychu vyvolávať "stav pred myslením"? ...

Ked zastavis dych, zastavis kyvadlo svojho vnorenia do tejto duality ... Kto neveri, presvedci sa na smrtelnej posteli ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Po Jan 14, 2008 13:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
denisa Napísal:
... prečo ťa napadlo zadržiavaním dychu vyvolávať "stav pred myslením"? ...

Ked zastavis dych, zastavis kyvadlo svojho vnorenia do tejto duality ... Kto neveri, presvedci sa na smrtelnej posteli ...

:-) No to znie ako Kantov pristup s preskumavaniu sveta, ktory povedal, ze nondualne je nepoznatelne v tejto forme zivota-ako ty nazyvas v dualite. Kant vsak tymto nazorom rozprudil mnozstvo kreativneho v inych ludoch, tak ze niektori pomenovali techniky ako to spoznat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Po Jan 14, 2008 13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Loneman, tak zaloz temu "Ničota" a porozpravaj skludom viac o svojom zazitku ... celkom ma zaujalo, ze si Nicotu definoval vo vedomi, nie naopak ...

NIcota vo Vedomi, alebo Vedomie v NIcote- to je zaujimavý postreh-ale znie mi to ako že čo bolo skôr vajce alebo sliepočka?
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ut Jan 15, 2008 13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Loneman, tak zaloz temu "Ničota" a porozpravaj skludom viac o svojom zazitku ... celkom ma zaujalo, ze si Nicotu definoval vo vedomi, nie naopak ...
Myslím, že nemá zmysel zakladať tému o niečom, čo je za hranicami nášho jazyka aj myslenia. Čo by som som tam asi tak písal, keď to dodnes nemôžem uchopiť rozumom a nepoznám jazyk na vyjadrenie zážitku Laughing Nešlo o ničotu v nejakom individuálnom (mojom) vedomí, žiadne idivíduum (duša) na tej úrovni neexistuje, iba stotožnenie s "Vedomím bezčasovej bezrozmernej Ničoty". Ber však moje slová s ohromnou rezervou ako veľmi chabý pokus jazykom popísať nepopísateľné. Radšej ťa odkážem na lepšie pokusy opísať nepopísateľnú Ničotu napr. v buddhistických spisoch (čo to nájdeš aj v Grofovej knižke Kosmická hra) alebo ešte lepšie na osobnú prax, aby si sa mohol vlastným zážitkom dotknúť rozumom nepoznateľného.

Najpodstatnejšia z celého príspevku je tá moja slovná hračka "bytie-nebytie", pretože nejde ani o existnciu ani neexistenciu. V stave existencie (náš súčasný stav) je stav "bytia-nebytia" nepoznateľný.

Daniel Napísal:
Keby to takto jednoducho funguvalo, nebola by žiadna samsára (teda ani regreska) a buddhisti, či hinduisti by nemuseli mnoho životov tvrdo makať na tom aby sa z nej vyslobodili ale v kľude by počkali na smrť, kedy by vyvanuli natvalo do Ničoty. Za dualitu nepovažujem len náš svet ale aj všetky svety nebeské, pekelné vrátane životov medzi životmi. Teda všetko, čo je mája.

Na záver rečnícka otázka: Máme vedomie alebo existujeme iba vo vedomí?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: