Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Na co se mám připravit?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Adéla

Založený: 26.03.2008

PríspevokZaslal: Po Aug 18, 2008 16:39    Predmet: Na co se mám připravit? Odpovedať s citátom

Půjdu brzy na svou první regresní prenatální terapii. Na co se mám připravit, jak to zhruba probíhá? Jsem z toho nervózní a myslím si, že to se mnou nepůjde...vím, že to jen strach z neznáma. přesto bych byla ráda, kdybych přibližně věděla, co mě čeká.
Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Aug 18, 2008 21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Špeciálne sa pripravovať nemusíš. Povedie Ťa terapeut a Tvoje podvedomie. Wink Tento tandem zaručí, že to pôjde. (s prvým regresom je to ako s prvým tancom - odvážiš sa urobiť prvý pohyb a ostatné už idú samé)

Každé regresné sedie prebieha vpodstate rovnako. Zavrieš si oči a volne asociuješ s priamou pomocou terapeuta. V prenatálnej terapii si vybavuješ prežitky od predpočatia po niekoľko dní po pôrode.

Malá poznámka: v procese regresnej terapie vyberá klient tému(problém, ktorý trápi) a terapeut techniku - takže ak pôjdeš k terapeutovi, ktorý prešiel výcvikom regresnej terapie u mňa, tak je možné, že nebudeš riešiť prenatál. Pôjde o to, s čím na sedenie prídeš - čo budeš chcieť riešiť.

Prajem príjemné pohyby v tanci. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Adéla

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 6:08    Predmet: Děkuji Odpovedať s citátom

Jdu dnes na ten prenatál, ke Františku Libicovi.

No, jestli to bude příjemné, to nevím, pochybuji. Já tančit moc neumím, připadám si u toho hodně trapně. Very Happy Takže jestli to bude jako s tancem, tak to bude utrpení.
Ale nějak ten svůj problém řešit musím, tak to snad přežiju.
Děkuji za odpověď.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 7:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahá, rozumiem. Tak to Františka pozdravuj. Potom prípadne napíš ako to prebehlo.

Tancovať umí každý. Wink Pohyb je prirodzene v nás. Len postoj k nemu sa mení od človeka k človeku. Nechaj sa viesť a uvidíš ako to pôjde. Smile

U regresných terapeutov máš tú výhodu, že sa nebudú pozerať na Teba ani na Tvoj tanec, ale na to, aby si si Ty krásne zatancovala - aby sa to Tebe páčilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Adéla

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 9:01    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Tak já se budu snažit dobře si zatancovat. Ikdyž si právě neumím představit, že to terapeut (učitel tance) nebude hodnotit. To je totiž můj problém. Mám sociální fóbii. Embarassed

Pana Libicu pozdravím, jestli to zvládnu...ráda tu pak o regresi napíšu.
Díky

Naposledy upravil Adéla dňa Ut Aug 19, 2008 20:29, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Adéla

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 20:28    Predmet: pokus o regresi Odpovedať s citátom

Tak jsem se vrátila z regrese.
Jsem z toho doslova smutná. připadám si jako ten nejbeznadějnější případ na světě! Vůbec to nešlo. Crying or Very sad
Nedokázala jsem se nikam dostat. Pořád ten rozum, logika se mi do toho pletla. A to jsme šli jen do událostí z tohoto života. Nic, co si vědomě nepamatuji, tam se nedostanu. Blok jako bejk.
Je mi mizerně, nějak jsem ztratila naději... Sad
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 7:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ten prvý pohyb vyjde niekedy nabudúce. Ten už potom povedie ostatné.

Niekedy je liečivým procesom v terapii aj keď niečo nevyjde. Počkaj pár dní a potom znova napíš ako sa cítiš a čo si si z terapie odniesla, ak môžeš. Wink
Návrat hore
Adéla

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 7:46    Predmet: :-/ Odpovedať s citátom

Mně hlavně přijde nějak NEMOŽNÉ se takhle k informacím dostat. Možná právě tento můj názor při terapii překáží. Já bych se strašně ráda nechala přesvědčit, ale přese mě nejede vlak. Musím to udělat já... Sad
Ale jdu za 14 dní znovu a zase napíšu.
Díky za odpovědi, moc mi to pomáhá. Very Happy
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: