Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Pôrodnice
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
motuzik

Založený: 24.02.2009

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, už som ju stihla prečítať Razz . Som rada, že si nakoniec ostala pri svojom pôvodnom presvedčení.
Už sa teším na správu, že Matúško je na svete flowers . Držkaj sa a nech to vyjde presne tak ako si želáš. Je to potom SUPER pocit cheer . A som rada, že si manžel nakoniec nenechá ujsť narodenie syna Very Happy .
Pááá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brodi26

Založený: 13.02.2009

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Motúzik, k rozhodnutiu môjho muža, že k pôrodu pôjde (a musím povedať, že ja som ho k tomu nenabádala nijako, je to jeho slobodné rozhodnutie) na 90% prispelo naše stretnutie v lete pri Medokýši, ak si spomínaš. Peťove nadšenie bolo asi dosť nákazlivé.. Laughing
Návrat hore
motuzik

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jéééj, tak to sa teším banana . A hneď ako príde Peťko domov mu to poviem. Bude mať z toho rovnako veľkú radosť ako ja Dancing
Návrat hore
brodi26

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako sa Vám vodí vo štvorici? Ako rastie Timko a čo naňho vraví sestrička?
Ako tráviš MD?
Návrat hore
motuzik

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

uuoootptt=ozulzôikôôlôlôôôlôpopoôoúpooúúoúo§úo§oôoopp -toto bola Bibka, ktorá sa práve zobudila Very Happy .
Ďakujem za opýtanie, máme sa fajn. Bibka si už na Timka zvykla a hlavne na jeho plač, ktorý jej zo začiatku robil dosť problém. No a Timko ten ju doslovne "žerie" Laughing . Už papá aj zeleninové a ovocné príkrmy a začína sa plazením pohybovať po celom priestore v byte. Máme z neho véééééľkú radosť .
Návrat hore
brodi26

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing z Bibky bude očividne veľká spisovateľka Laughing
Je to krásne, že máte toľko radosti v byte.

My už sa s mužom taaak tešíme...

Dúfam, že spolu v lete pokočíkujeme na medokýši
Návrat hore
motuzik

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

jasné sa teším. Idem sa im venovať, páá Wink
Návrat hore
Peterka

Založený: 12.05.2009

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 8:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som rodila na Antolskej v Bratislave. Prvýkrát v júny 2005 a druhýkrát v marci 2008 a bola som spokojná. Jasné, že sú veci, ktoré ženám vadia. Ako napr. to, že sú 4boxy vedľa seba oddelené stenami, takže je počuť všetko, prípadne, keď sa presúvate, tak aj vidieť. Ale to už je vec toho, či si niekto zaplatí nadštandart, kde majú aj polohovacie kreslo.
Klystír bol povinný, ale bola možnosť si doniesť vlastný z lekárne. Ja som túto možnosť nevyužila a ja som osobne za klistýr, lebo ísť na potrebu po pôrode je už tak vyčerpávajúce, neviem si predstaviť, že by som mala plné črevá.
Prvej dobe pôrodnej je možnosť sa sprchovať, prechádzať, využiť fitloptu. Partner môže byť celý čas so ženou. Partner by mal absolvovať predpôrodnú prípravu, ale je to vec pôrodníka. Ten môj to nevyžadoval.
Ja som chcela len ležať, vtedy mi bolo najlepšie a môj muž skákal na fitlopte Laughing .
Nástrih je vecou pôrodníka. Ten môj nenastriháva rutinne, ale môj syn si dal ruky vedľa hlavičky, takže skonštatoval, že aj guma má svoje hranice. Pri druhom som tak strašne tlačila, že by som sa roztrhala kade-tade keby ma nenastrihol.
Lieky na bolesť sú tiež vecou pôrodníka, ale my sme sa dopredu dohodli, že koľko bude môcť a koľko si vypýtam, toľko mi dá Wink . Tak isto sa ma pred šitím opýtal či chcem alebo nechcem umŕtviť.
Celý čas bola pri mne aj pôrodná asistentka, ktorú mimochodom milujem, lebo je to anjel!
Čo sa týka jedla pred pôrodom, tiež je to vec pôrodníka. Ten môj mi povedal, že môžem normálne jesť, ale nemám do seba pchať majonézové šaláty a klobásy.
Piť počas pôrodu som nemala dovolené, ale kedykoľvek som si vypýtala vlhkú gázu, tak mi ju sestrička ochotne dala.
Čo sa týka priloženia dieťaťa na bruško, tak to robia, len jaksik moje deti mali úplne fialové hlavičky, takže museli zistiť, či sa dusia alebo je to fialová maska. V oboch prípadoch to našťastie bolo to druhé. Na prsník prikladajú hneď po očistení.
Na Antolskej majú výýýýborné detské oddelenie a hlavne kvôli tomu som rodila v tejto nemocnici. Sestričky sú starostlivé, všetko vysvetlia aj 10x, samozrejme ak sa žena opýta. Je tam k dispozícii aj laktačná sestra, ktorá je veľmi trpezlivá a starostlivá. Všeobecne sestričky sa ku mamičkám správajú tak, ako sa k nim mamičky správajú, ale to je asi normálne. Len niektoré mamičky majú pocit, že ony sú královné a sestričky ich slúžky, čo si myslím, že je na škodu, lebo o mnoho pomoci tak prichádzajú.
Syn skončil na patologických novorodencoch, kde je tiež naozaj výborná starostlivosť, aj vybavenie. Dcéra tiež skončila na ifúziách, ale po mojich skúsenostiach so synom bola nechaná na detskom oddelení. Celkovo komunikácie lekár-rodič bola na výbornej úrovni. Len si treba vedieť otvoriť ústa a byť úctivý!!! Mimochodom obe moje deti mali veľmi silnú novorodeneckú žltačku- to z tej modriny na hlavičke.
Jedinú vec musím vytknúť, ale za to oni nemôžu, je laktačná banka. Mamičky už nemôžu odovzdávať pre iné deti mliečko. Lebo niekto si vymyslel, že nemajú urobené čerstvé lekárske testy. V tom roku 2005 to nebol problém a aj môj syn bol dokrmovaný materským mliekom a keď som ho mala nadbytok, tak som ho takto vlastne vrátila. Teraz sa už dokrmovalo len glukózou(skoro som odpadla) alebo potom rovno umelým mliekom (katastrofa!). Hold, ale toto si vymyslela svetová zdravotnícka organizácia, takže oni s tým nič neurobia. Naštastie maminky si vedia pomôcť a keď mala jedna veľa, proste si odstriekala, šupla do striekačky pre susedu a bábätko bolo spokojné a aj jeho bruško.
Áno, zase román, ale ak by si chcel niekto vybrať Antolskú, tak môžem len odporučiť. Ale!!! Len v prípade ak sa viete slušne opýtať a dohodnúť. Hysterické ženy tu budú veľmi nespokojné. Tým odporúčam súkromnú pôrodnicu, kde si za peniaze kúpia aj úsmev.
Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: