Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

arteterapia

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
evel

Založený: 01.06.2009

PríspevokZaslal: Po Okt 19, 2009 9:14    Predmet: arteterapia Odpovedať s citátom

Ahoj, chcem ziskat nejake info, osobne skusenosti ludi s touto terapiou, ci uz ako terapeutov alebo klientov.cokolvek, co Vas napadne.....dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 19, 2009 18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Evel na fóre je nejaké info tu: http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=100

Stránky Danky Bláhovskej : http://malovanienahodvab.blogspot.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Gregor

Založený: 21.10.2009

PríspevokZaslal: St Okt 21, 2009 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý deň, mám skúsenosti s arteterapiou z práce s pacientami na psychiatrii (hlavne neurotické, menej psychotické stavy), z práce s deťmi a aj z voľných stretnutí s dospelými a prácou v skupine. Každá oblasť je kapitola sama o sebe... Váš záujem je z dôvodu absolvovania, alebo samostatného praktizovania arteterapie? Trochu bližší obraz môžete získať na mojej stránke www.nadzam.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
evel

Založený: 01.06.2009

PríspevokZaslal: Pi Okt 23, 2009 18:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Gregor Napísal:
Dobrý deň, mám skúsenosti s arteterapiou z práce s pacientami na psychiatrii (hlavne neurotické, menej psychotické stavy), z práce s deťmi a aj z voľných stretnutí s dospelými a prácou v skupine. Každá oblasť je kapitola sama o sebe... Váš záujem je z dôvodu absolvovania, alebo samostatného praktizovania arteterapie? Trochu bližší obraz môžete získať na mojej stránke www.nadzam.sk

Dobry den, hladam svoje moznosti realizovat sa v takomto druhu terapie. Sama som aj pacient Very Happy , velmi mi pomaha kreslenie a malovanie, chodim na Umelecku skolu raz do tyzdna a robi to so mnou zazraky a verim, ze by to pomohlo aj inym. Nieco som o arteterapiach citala, ale su rozne techniky. Hladam nejaku moznost kurzov, usmernenie v tejto problematike.
P.S.Vase prace vyzaruju uzasnu energiu.Pekne pracujete so svetlom.
Návrat hore
Gregor

Založený: 21.10.2009

PríspevokZaslal: So Okt 24, 2009 4:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako samoštúdium by som Vám doporučil knihu od Jean Campbellovej Techniky arteterapie, pozri: http://obchod.portal.cz/produkt/techniky-arteterapie-ve-vychove/ (ak ste to už nečítali...) Ja žijem a pracujem v Bratislave a ľuďom sa už venujem len individuálne. Neviem kde žijete Vy, ale ak by Vám vyhovovalo stretnutie v Bratislave, môžem napomôcť v rámci svojich skúseností. V skratke sa dá povedať, že arteterapia má dve zložky - diagnostickú a "liečebnú" (ako každá terapia). Aj keď ja ju nevnímam ako terapiu či "liečbu" v pravom zmysle slova. Niekedy hovorím, že prevádzkujem "škôlku pre dospelých" Very Happy Naozaj ide o to vedieť sa opäť hrať, zbaviť sa (aspoň na chvíľu) kritického myslenia, hodnotenia a kategorizácie a dať priestor spontánnemu sebavyjadreniu - v tomto prípade pomocou výtvarných postupov. To isté sa dá dosiahnuť naríklad aj tancom, spevom, pobytom v prírode... Jednoducho dopriať si autentické, prirodzené prežívanie. V podstate je to úplne normálny ľudský prejav ktorému sme sa vzdialili a preto je návrat "liečivý"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Dana

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 05, 2009 16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
evel napísal : velmi mi pomaha kreslenie a malovanie . . . robi to so mnou zazraky . . .

Dobrý deň, je úžasné čítať, ako prežívate kreslenie a maľovanie. Fandím a držím palce.
Možnosť kurzov - ak ste mysleli na nejaký odborný kurz arteterapie, sú ročné alebo dvojročné kurzy - školy arteterapie, ktoré je možné absolvovať v Bratislave alebo v Prahe, študovať arteterapiu ako odbor sa zatiaľ dá ako 4-roč. štúdium na Juhočeskej univerzite v Českých Budejoviciach. Na Slovensku sú zatiaľ len semestre arteterapie v rámci štúdia výt. umenia, liečebnej pedagogiky, myslím, i psychológie. Ak máte skôr záujem aktívne sa zúčastniť na nejakých arteterapeutických stretnutiach, či už zážitkových alebo zameraných na hlbšie poznávanie, pomerne pravidelne sú organizované v Bratislave /www.iro.sk /. Ak sa rozhodnete svoje zanietenie uchytiť vlastnou cestou, ku knižke, ktorú Vám odporúčal Gregor, pridám ešte jednu. Jaroslava Šicková - Fabrici : Základy arteterapie.
Ja mám skúsenosť s arteterapiou z práce s deťmi, do hĺbky a vo vývoji som mohla sledovať odraz zdravotného stavu vo výtvarnej tvorbe u mojej dcéry, ktorá sa dlhé roky borila s chorobou a pri liečbe prešla aj mnohými regresnými terapiami. Tiež spätné poohliadnutie sa na vlastnú výtvarnú tvorbu z pohľadu arteterapie je zaujímavé. S prácou s dospelými mám skúsenosť i vďaka Patrikovi, ktorý do sebapoznávacích kurzov spojených s hladovkou zaradil i arteterapiu.
V tomto čase sa arteterapii venujem občasne a skôr individuálne, ale ak bude možnosť či príležitosť, rada sa podelím o skúsenosti . . . verbálne i neverbálne - cez tvorbu .

Citácia:
Gregor napísal : . . .vedieť sa opäť hrať, zbaviť sa (aspoň na chvíľu) kritického myslenia, hodnotenia a kategorizácie a dať priestor spontánnemu . . . dopriať si autentické, prirodzené prežívanie. . .

Plne súhlasím, v arteterapii nie je podstatný výsledok, ale samotný proces, tvorenie, prežívanie
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ne Nov 08, 2009 13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

27. - 28. november 2009, (pi: 18,00 –21,00, so: 9,00 –18,00) sa bude v Bratislave konať arteterapeutický workshop, ktorého cieľom je zoznámiť účastníkov so základnými arteterapeutickými technikami formou zážitku. Viac info tu: http://www.i-psychologia.sk/view-1194.php?id_cat=500&id_person=1
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: