Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Film - Avatar

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Jan 22, 2010 2:44    Predmet: Film - Avatar Odpovedať s citátom

Minulý týždeň som bol na Avatarovi 3D a bol to mocný zážitok, ktorý ma dohnal až k slzám. Už po prvých scénach mi bolo jasné, že vôbec nejde o nejaký fiktívny mesiac Pandora, ďaleko vo vesmíre, ale o to, čo sa deje na našej planéte. V mysli mi bežali obrazy devastácie amazonského pralesa, kvôli ťažbe surovín, záblesky buldozérov, ktoré zrovnávajú so zemou osady Indiánov a to všetko kvôli pohodliu nás hypermarketových odchovancov. Vo filme sa nakoniec celá príroda Pandory proti ľudskej deštruktivite vzbúrila a ľuďom nezostalo nič iné, len odísť zo scény. Ani naša Matka Zem náš nebude večne tolerovať, pokiaľ nezmeníme náš prístup k nej.

Ja osobne Avatara považujem za film prezentujúci šamanský vzťah k svetu. Bolo mi ľúto ľudí, ktorí na konci filmu znudene vstávali z kresiel s výrokmi typu "no konečne, dobrá hovadina to bola". Vtedy som si položil otázku, či má vôbec zmysel natáčať filmy ako Matrix alebo Avatar, keď ich aj tak priemerný konzument nepochopí a vidí v nich len úžasné efekty a nič viac.

Avatar rozpráva cez emočný zážitok, nie cez dialógy plné intelektuálnych myšlienok. Odporúčam preto obetovať tých pár korún a ísť do 3D kina. Je málo pravdepodobné, že človek dosiahne taký intenzívny zážitok iba so stiahnutým DVDripom na kompe. Avatara si treba odžiť, nie len vidieť a počuť.

Odporúčam prečítať tiež tento článok, ktorý je odpoveďou na vatikánsku kritiku Avatara: http://www.ved.sk/RC.avatar.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Pi Jan 22, 2010 8:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj loneman,
nepodcenuj lidi.
Kazda informace ktera se dostala do vedomi a podvedomi bude ve spravny okamzik vyuzita.
Clovek mozna vstane a prohlasi onu vetu, ale jen proto ze neni schopen odkryt svuj vnitrni stav pred ostatnimi.
Nemuzes vedet co se deje uvnitr neho.
Podle me je vsechno jak ma byt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Jan 22, 2010 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Loneman, ja to vnímam tak, že Matrix nám ukázal čo bolo predtým pre mnohých skryté a dostal to na povrch a Avatar ukázal, čo už mnohí nejako tušili/vedeli, ale teraz to dostalo gesto. Myslím si, že pred Matrixom by Avatar nemal šancu na predvedenie - to vlastne hovorí aj sám Cameron - "až" teraz to mohlo prísť.

Mňa veľmi oslovil prístup "Vidím Ťa" - "I see you" - a tiež som sa čudoval, že si to niektorí vôbec vo filme "nevšimli".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
veve3

Založený: 16.03.2010

PríspevokZaslal: Ne Mar 21, 2010 12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som nebola na avatare 3D , a asi to bola chyba ale aj tak pre mna osobne mala cenu prvá hodina a pol kedy bol krásne vykresleny zivot inuitov a nieco na co vacsina z nas zabudla...spojenie s prirodou, sila kolektivu , pokora, rešpekt, láska v tej najcistejsej podobe....
dalsiu hodinu som vsak ledva obsedela v kresle, uz to bolo typicke americke, akurat nam ukazali pravdu o americanoch, ktoru vsetci dobre pozname mozno akurat samotni americania ju potrebovali vidiet...

inak verim ze sa ludia aj vdaka tomuto filmu trosku pozru na svoj zivot z ineho uhla pohladu a vyjdu z toho zakuklenia v ktorom je vacsina ludi
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: St Mar 24, 2010 10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba Američania? Povedal by som, že celá západná kultúra. Ale chápem, na seba sa prstom ťažko ukazuje. Wink

Naposledy upravil Loneman dňa St Mar 24, 2010 10:06, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: St Mar 24, 2010 10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
veve3

PríspevokZaslal: St Mar 24, 2010 11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="loneman"]Iba Američania? Povedal by som, že celá západná kultúra. Ale chápem, na seba sa prstom ťažko ukazuje. ;)

myslela som ten fakt ze sa staraju do inych statov a okupuju ich , lebo chcu nieco co tie staty maju ......ale ked mas potrebu sa do niekoho navazat , nech sa paci Very Happy
Návrat hore
veve3

PríspevokZaslal: St Mar 24, 2010 11:49    Predmet: Odpovedať s citátom

a je tym americanom jedno aku cenu za to ten okupovany stat zaplati, hlavne ze oni dostanu co chcu
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Mar 24, 2010 22:01    Predmet: Re: Film - Avatar Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... že vôbec nejde o nejaký fiktívny mesiac Pandora, ďaleko vo vesmíre, ale o to, čo sa deje na našej planéte. ... Ja osobne Avatara považujem za film prezentujúci šamanský vzťah k svetu. ...
Avatar rozpráva cez emočný zážitok, nie cez dialógy plné intelektuálnych myšlienok. ... Odporúčam prečítať tiež tento článok, ktorý je odpoveďou na vatikánsku kritiku Avatara: http://www.ved.sk/RC.avatar.htm

Ul je mnozina vciel. Kazda vcela ma dusu. Kazdy ul ma dusu. Vcely nepotrebuju nabozenstvo, lebo neveria, ale vedia.

A co ludia ? Tiez mame svoj ul. Vsetci sme s nim v kontakte. Ale nie vsetci vedome. Hierarchia vedomia siaha hore aj dole ... Film Avatar ma schopnost tento nevyuzity potencial uvedomenia prebudit, upriamit nan pozornost. Mozno viac a silnejsie ako film Home alebo Baraka.

Verit znamena nevediet. Vatikan je Petrova skala bez ziveho pramena. Reakcia Vatikanu je logicka. Ten film je naozaj ich priamym ohrozenim. Kto vie, nepotrebuje verit ... A nebranil sa len Vatikan. Zakaz dostal aj v Cine ...

Loneman, to nie je o samanizme, ci o juhoindickej tantre a dalsich pohanskych ci inych tradiciach ... je to priamo o tom ZDROJI, z ktoreho tieto tradicie cerpaju ... je to o tom, ze vsetko okolo nas ma vedomie ... vsetko ... vedomie je dimenzia vesmiru rovnako ako cas a priestor ... nie sme tu sami, komunikujme ... AVE AVATAR ... Eywa Avatar Pray
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: