Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Filn Štvrtý druh 2009
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Jún 05, 2010 6:53    Predmet: Odpovedať s citátom

...ani neviem ako by som to popísala....môže byť takýto proces ukončený na psychickej úrovni ale jaksi na fyzickej nie? Toto je ten rozpor, u psychiatrických pacientov, že jednotlivé úrovne nie sú v súlade? Môže to tak vôbec byť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 16:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
... Dá sa toto vôbec riešiť?

Regresnou terapiou, ale možno aj holotropným dýchaním.
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 5:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Holotropné dýchanie Very Happy...musím sa smiať, lebo sa mi náhodne stala taká situácia. Poslali ma na EEG, tam je taký rituál, sestrička hovorí čo treba robiť a medzi pokynmi je aj dýchajte z hlboka...no tak som dýchala a dýchala veľmi poctivo a hlboko, Very Happy ja neviem či na mňa zabudla Very Happy no ale predýchala som sa až určitému pocitu Very Happy...nehovorím...bolo to krásne Very Happy.........lenže záznam samozrejme išiel a tam mám vyhodnotenie EEG z akého si divného stavu Very Happy Vyhodnotili to ako abnormálny záznam Very Happy dokonca sa ma snažili aj liečiť....
Mám pocit, že tam mohlo ísť o zmenený stav vedomia, ale nie som si istá.
Mohlo to byť zmenené vedomie?

Asi o rok mi EEG zopakovali, ale vtedy bolo už normálne.......
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 7:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha teraz mi niečo docvaklo.......výsledkom posledného (dobrého) eeg bolo, že hyperventilácia spôsobuje moje migrény, ale tak isto aj z pozorovania zisťujem, že aj alkaloidy mi spôsobujú problémy. Určite by sem patrilo aj LSD, tak isto ako káva, a efedrin nachádzajúci sa v liekoch pre alergikov. Prúser je v tom , že je to akosi zacyklené Potrebujem alkaloid vo forme lieku, lebo inak sa udusím, som alergička, ale súčasne ho vlastne nemôžem používať, lebo moja hlava protestuje migrénami. V čuiléky treba byť múdry...
Moje problémy miznú v momente zaspania...ani alergia tam nie je, ani migréna....spánok vyneguje všetko....
Je spánok zmena vedomia?
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 7:49    Predmet: Odpovedať s citátom

...no neviem ale z tejto kombinácie problémov nejak tuším prúser...Sad
Návrat hore
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Mrkni jeste sem:
http://www.transformacni-terapie.cz/tlak-terapie.php

A mozna procti knihu "Andel zavolal me jmeno"
Napriklad zde:
http://www.dharmagaia.cz/kniha/6-jyoti-andel-zavolal-me-jmeno-pribeh-transformativni-energie-ktera-prebyva-v-tele
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

...ale ja mám pocit, že viem čo je mojim poslaním.....

raz som lala taký zvláštny sen, ani neviem ako som sa tam dostala no jednoducho to bolo nad nejakými možno daždivými pralesmi a plakala som, že ich ničia. A potom ďalší obraz nad obrovským vodopádom v Afrike....a tak...a potom o vode....a tak.....je to skôr odborná téma....o kvasinkách....
A možno je to len nejaká moja konštrukcia výplodu fantázie....
A nejak sa to hanbím aj verejne napísať.... Embarassed
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to vis, tak na co cekas?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

..už sa musím nad tým smiať, mňa tým smerom vždy nejak ten osud našteluje Very Happy , asi to musím mať fest silno zakódovené v podvedomí Very Happy
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...no a je tu aj druhá možnosť, že to nie je mojím poslaním Very Happy
No ale v životnom prostredí som toho spravila dosť...takže, aspoň nejaký osoh zo mňa bol Very Happy
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Jún 08, 2010 10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
...
Mám pocit, že tam mohlo ísť o zmenený stav vedomia, ale nie som si istá.
Mohlo to byť zmenené vedomie?...

Určite áno. Holotropné dýchanie je vlastne technika, ktorá navodzuje zmenený stav vedomia práve prehĺbeným, rytmickým dýchaním.

Citácia:
Je spánok zmena vedomia?

:) To sa pýtaš vážne? Áno, spánok je zmenou vedomia!!!! Ohnisko tvojej pozornosti sa presúva z fyzickej reality do vnútornej reality duše/psychiky.
Mnoho fyzických symptómov počas spánku mizne, napr. alergické prejavy.
Heliana

PríspevokZaslal: Ut Jún 08, 2010 10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

VEDOMIE
Keď sme v bdelom stave a máme jasné vedomie, uvedomujeme si plne čo prežívame, sme schopní sa rozhodovať a jednať. Pokiaľ by bdelosť bola znížená, prejavilo by sa to na našom vedomí a to môže byť porušené do pásma:
Ľahkej poruchy, somnolence – spavosti, ospalosti (ľahšia porucha)
Hlbšia porucha vedomia – sopor. – kedy je možné chorého nejakým podnetom, napr. bolestivým na krátku dobu prebudiť. (hlbšia porucha)
Najhlbšia porucha sa volá – koma – pacientov, ktorí sú v kóme nie je možné prebudiť ani bolestivými podnetmi. Jedná sa o hlboké bezvedomie.(človek nereaguje na nič.)
Okrem týchto 3 porúch existujú ešte stavy mrákotné, deliriozné a amentné. (vyznačujú sa poruchami chovania, niekedy i agresivitou)
Delírium – prejavuje sa nekľudom, triaškou, poruchami myslenia a vnímania , dezorientáciou. Na udalosti, ktoré v takomto stave prežíva sa zvyčajne nepamätá.
Amence – zmätené chovanie chorého, je prechodného rázu, po určitom čase samo odíde, vyskytuje sa najčastejšie u demencií, arteroskleróze mozgových ciev.

no neviem ak si toto prečíta človek, tak by si myslel, že spánok je absencia vedomia.....keďže nevnímam okolie
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: Ut Jún 08, 2010 11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana pri spanku vnimas vsemi smysli ale neuvedomujes si to.
V regresi nebo v hypnoze si muzes projit svuj spanek ci bezvedomi a uvedomit si to.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Jún 08, 2010 16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
... no neviem ak si toto prečíta človek, tak by si myslel, že spánok je absencia vedomia.....keďže nevnímam okolie

To je potiaž, týkajúca sa pojmu "vedomie". Myslím si, že je možné to poňať takto: vedomie (fyzicky) bdelého stavu, kedy si jedinec uvedomuje seba, svoje city, myšlienky, a uvedomuje si okolité prostredie; vedomie napr. počas spánku, kedy si jedinec neuvedomuje seba (alebo je toto uvedomenie oslabené), ani svoje fyzické okolie.

Zoberme si iný príklad: kóma je medicínou definovaná ako stav hlbokého bezvedomia, kedy jedinec v kóme nereaguje na vonkajšie podnety (= podnety z fyzickej reality). Takisto komatózny jedinec nie je schopný verbálnej komunikácie.
Ukázalo sa však, že nie je úplne pravda, že človek v kóme je v bezvedomí, teda, že nedokáže vnímať podnety z okolia. Naopak, mnohí ľudia, ktorí sa prebudili z kómy vravia, že mnoho podnetov vnímali až bolestivo intenzívne. A teda si ich aj uvedomovali. To, že na ne nedokázali nejako reagovať ešte neznačí, že boli bez vedomia. Na druhej strane, niektorí nemuseli vnímať fyzickú realitu vedome - teda z nášho pohľadu boli v bezvedomí - no podľa ich popisov si seba jasne uvedomovali v inej realite (nefyzickej), v ktorej sa pohybovali, prípadne komunikovali tam s nejakými bytosťami. Taký zážitok má spoločné prvky napr. s hlbokým šamanským tranzom, čo je tiež zmenený stav vedomia...
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: