Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zajakavanie

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Juraj13

Založený: 06.10.2010

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 11:58    Predmet: Zajakavanie Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych, od detstva mam problem so zajakavanim a velmi rad by som sa ho zbavil! V podstate som si na to zvykol...ale naucit sa s tym zit nedokazem a zvast ked viem, ze sa to da odstranit. Myslim, ze moja psychika to uvita Wink
Poprosil by som nejake rady, resp. kontakt na niekoho v BA...
Dakujem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Juraj13, zajakávanie sme tu už na fóre riešili: http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=481
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Juraj13

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

no to som samozrejme cital, ale nejako som sa nedostal k informacii, ci sa tym niekto zaobera aj v Bratislave.
D
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže nie som za to, aby sme si hľadali terapeutov prioritne podľa miesta bydliska, tak na túto otázku Ti neodpoviem. Psychoterapia nie je obvodnou profesiou. Wink

Zoznam terapeutov môžeš nájsť tu: http://www.regresnaterapia.sk/index.php?location=/Regresna-terapia/Zoznam-regresnych-terapeutov&view_section&main_section=2&section=497&tab_article&subtab_article

a tu: http://www.regresnaterapia.sk/index.php?location=/Autor-stranky/Zaujimave-odkazy/Regresne-stranky-SR-a-R&view_section&main_section=1&section=544&tab_article&subtab_article
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Juraj13

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, dakujem. Ja som bol v tom, ze to tu mate pod palcom. Smile
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 19:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pod palcom mám tu akurát adminovanie a hostiteľskú funkciu. Wink
Návrat hore
kaliber

Založený: 08.11.2010

PríspevokZaslal: Po Nov 08, 2010 18:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja mám takýto problém...
Ja som veľmi spoločenský človek. nemám rád samotu a rád kecám. odmalička som bol ukecaný...

Pred asi 3 rokmi ani neviem prečo, začal som koktať...nekoktám stále...ale občas to na mňa príde a neviem prečo...nepovedal by som, že to má nejaký fyzický charakter (niečo v hrdle, alebo s ústami), ale čisto psychický...totiž stáva sa mi, že samo od seba mi príde na rozum niečo v zmysle "zakokceš sa"a ja sa naozaj zakokcem...väčšinou kokcem tak, že 2x vyslovím prvé dve písmená vety a potom to normálne dokončím, no občas sa mi stane, že nedokážem vysloviť vôbec nič (našťastie málokedy, ale je to aj tak nepríjemné)...avšak voľakedy sa mi stane, že sa ma niekto niečo opýta a nepríde mi na um že kokcem a ja perfektne plynulo odpoviem...
Inak v pohodovej spolonosti kokcem minimálne..ale vadí mi to....ešte šťastie, že to viem zamaskovať...
Inak pokiaľ sa zabávam a pijem, nekokcem vôbec, alebo mi rozum povie "kokceš", ale až po vyslovenej vete
Áno, uvedomujem si, alkohol to nerieši a aby som nekoktal, tak by som musel chlastať stále.
Inak ma to zožiera a keď si na to spomeniem, je mi z toho naozaj do plaču...
Nie je to nejaký vnútorný podvedomý stres ? Ako ten problém odstrániť ?
Viete, totiž keby som bol nejaký tichý človek, tak by mi to asi tak nevadilo, ale ja som ukecaný a rád spoznávam ľudí. No je mi trápne sa ich niečo opýtať a zazakokoktať.
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Po Nov 08, 2010 19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

kaliber Napísal:
Ja som veľmi spoločenský človek. nemám rád samotu a rád kecám. odmalička som bol ukecaný...
väčšinou kokcem tak, že 2x vyslovím prvé dve písmená vety a potom to normálne dokončím, no občas sa mi stane, že nedokážem vysloviť vôbec nič (našťastie málokedy, ale je to aj tak nepríjemné)...avšak voľakedy sa mi stane, že sa ma niekto niečo opýta a nepríde mi na um že kokcem a ja perfektne plynulo odpoviem...

Mne sa to stava tiez, hlavne pri mojej sefke:)) Chcem nieco povedat, nespomeniem si na to spravne slovo a je to...Niekedy sa mi to stane len tak, nespomeniem si na nejake slovo..a potom nastane trapne ticho alebo to slovo opisem, a dotycny ho uhadne Surprised
Návrat hore
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Ut Nov 09, 2010 9:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Kaliber,
tak ako vravíš, Tvoj problém má psychický pôvod. Môže ísť o vnútorný podvedomý stres, ale aj o niečo úplne iné. V regresnej terapii sa dá zistiť, aká je príčina Tvojho problému.
Ak zoberiem do úvahy Tvoje slová, tak to vyzerá tak, že pred troma rokmi sa stalo niečo, čo koktanie spustilo. Pravdepodobne si sa vyskytol v situácii, ktorá mala na Teba vplyv a pripomenula Ti nepríjemné zážitky z detstva. Ten „vplyv“ aj „pripomenutie“ sa dialo zrejme iba na podvedomej úrovni, kedže si nič konkrétnejšie nespomenul.
Tie pripomenuté zážitky z detstva nemusia mať s koktaním priamo nič spoločné, stačí ak Ti spustili vnútorný stres, súvisiaci napríklad s prítomnosťou autorít, alebo ľudí, na ktorých Ti zaleží. A ten stres sa môže prejavovať ako koktanie. Odpoveď na otázku "prečo práve koktanie?", by mohla priniesť terapia.
V prípade, že si koktal aj v minulosti, tak pre troma rokmi sa Ti to mohlo niečim pripomenúť (opäť podvedome), ale to asi nie je Tvoj prípad, lebo by si to vo svojom príspevku spomenul.
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: Ut Nov 09, 2010 9:43    Predmet: Odpovedať s citátom

dada Napísal:
kaliber Napísal:
väčšinou kokcem tak, že 2x vyslovím prvé dve písmená vety a potom to normálne dokončím, no občas sa mi stane, že nedokážem vysloviť vôbec nič (našťastie málokedy, ale je to aj tak nepríjemné)...avšak voľakedy sa mi stane, že sa ma niekto niečo opýta a nepríde mi na um že kokcem a ja perfektne plynulo odpoviem...

Mne sa to stava tiez, hlavne pri mojej sefke:)) Chcem nieco povedat, nespomeniem si na to spravne slovo a je to...Niekedy sa mi to stane len tak, nespomeniem si na nejake slovo..a potom nastane trapne ticho alebo to slovo opisem, a dotycny ho uhadne Surprised

Ahoj Dada,
v mojom predchádzajúcom príspevku, môžeš vidieť čiastočne odpoveď aj pre Teba. "Trápne ticho" vzniká opäť iba pri ľuďoch, na ktorých nám záleží, pri autoritách a pod. U Teba však môže byť príčina úplne iná ako u Kalibra a jej korene môžu byť inde ako v detstve, najme ak sa s týmto problémom stretávaš celý život.

Na základe vlastných skúseností viem, že regresná terapia dokáže účinne riešiť tento problém. Potom sa človek správa tak, ako mu je prirodzené, nech sa už nachádza v prítomnosti kohokoľvek.
Návrat hore
kaliber

PríspevokZaslal: Ut Nov 09, 2010 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel,
Inak aby som to upresnil, keď som bol malý, tak som mal problémy s "r" (asi do 8 rokov)...odvtedy je to v pohode...
Akurát pred 3 rokmi som začal koktať a aj to postupne až neskôr som si vlastne uvedomil, čo sa deje...
Ale inak len doplním, lebo som zabudol, mám 2 sestry a 1 brata.
1 sestra nekokce vôbec, moja druhá sestra trochu kokce (sem-tam opakuje 2 prvé písmená z vety) a to isté aj môj brat...
Čiže ten negatívny vplyv s najväčšou pravdepodobnosťou=rodina....ale fakt netuším prečo.
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: Ut Nov 09, 2010 15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

kaliber Napísal:
Marcel,
Inak aby som to upresnil, keď som bol malý, tak som mal problémy s "r" (asi do 8 rokov)...odvtedy je to v pohode...

To by mohlo mať istý súvis s koktaním - predsa len, jedná sa o rečovú vadu.
kaliber Napísal:

Akurát pred 3 rokmi som začal koktať a aj to postupne až neskôr som si vlastne uvedomil, čo sa deje...

Problémy tak niekedy zvyknú prichádzať. Ani si ich nevšimneme, že sa k nám blížia a sú tu...
kaliber Napísal:

Ale inak len doplním, lebo som zabudol, mám 2 sestry a 1 brata.
1 sestra nekokce vôbec, moja druhá sestra trochu kokce (sem-tam opakuje 2 prvé písmená z vety) a to isté aj môj brat...

Tu je vidno jasnú súvislosť. Ty a Tvoj brat máte rovnaký problém. Pravdepodobne dedíte problémy v istej podobe od rodičov a takto sa to prejavuje. Nechcem strašiť, ale pokiaľ nezistíš čo to je a nevyriešiš to, budeš to zrejme odovzdávať aj Ty svojím potomkom.
kaliber Napísal:

Čiže ten negatívny vplyv s najväčšou pravdepodobnosťou=rodina....ale fakt netuším prečo.

Súhlasím s Tebou, ale odpoveď na otázku "preco to tak je" Ti tuto na fóre nikto nedá. To si dokážeš zistiť na terapii Wink
Návrat hore
kaliber

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel naozaj ďakujem, budem sa musieť poradiť s odborníkom...
Ale rozmýšľal som nad tým, prosím ťa, prečítaj si moju novú tému na tomto fóre, či to nemôže mať nejaký súvis...

Alebo môže moje koktanie a tá zlosť byť vyvrcholením jedného problému ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: