Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat vs. laska

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
filozofka

Založený: 05.07.2009

PríspevokZaslal: Št Apr 01, 2010 22:25    Predmet: Empat vs. laska Odpovedať s citátom

A co Empat a laska? Ako Empat rozlisi, ci citi svoju lasku k inemu cloveku, alebo vnima jeho lasku k sebe? Nie je v tom chaos?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Apr 02, 2010 11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

... ked je to laska tak na tom nezalezi ... je to paradna euforia ktoru si s radostou uzijes ... :lol:

... zaujimavejsie sa asi deje, ked empat netusiac zoskenuje maga, ktoreho je z minulosti otrokom ... Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Apr 02, 2010 11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa stala opakovane taká smiešna vec, súvisí to s túžbou po dieťatku.
Ale potom som pochopila, že v mojom okolí niekto bude za chvíločku v očakávaní Very Happy a nemýlila som sa :D

ale neviem, či toto môže byť prejav empata....??

Naposledy upravil Heliana dňa Pi Apr 02, 2010 19:10, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Apr 02, 2010 16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... ked je to laska tak na tom nezalezi ... je to paradna euforia ktoru si s radostou uzijes ... :lol:

... zaujimavejsie sa asi deje, ked empat netusiac zoskenuje maga, ktoreho je z minulosti otrokom ... Shocked

Daniel porozprávaj nejaké zaujímavosti alebo skúsenosti,historky. Prosím.
Návrat hore
filozofka

Založený: 05.07.2009

PríspevokZaslal: Pi Apr 02, 2010 18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som sa ale radsej vratila k teme. Moze sa stat, ze Empat citi lasku, a v skutocnosti je to pocit niekoho ineho, a nie jeho?

Euforia pri opatovanom cite samozrejme je super tak ci tak. :)

Mala som na mysli ale nieco ine, princip cinnosti Empata ako taky ... co v takejto zapeklitej otazke moze nastat.
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 9:27    Predmet: Re: Empat vs. laska Odpovedať s citátom

filozofka Napísal:
A co Empat a laska? Ako Empat rozlisi, ci citi svoju lasku k inemu cloveku, alebo vnima jeho lasku k sebe? Nie je v tom chaos?

To by som aj ja rada vedela, ked uz necitim lasku k partnerovi, citim vlasnte jeho pocity? Napr ze partner ma uz nema rad?
Mne sa v laske nedari odkedy som na tejto zemeguli..moze empat mat "normalny" vztah s neempatom? Pretoze mne to vychadza zatial tak, ze nemoze..moji expartneri si nakonci vztahu vzdy pomysleli, ze som blazon a patrim do blazninca:)) Nastatie Patrik ma na terapii uistil, ze je vsetko ok, len som empat..
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Nov 13, 2010 15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

filozofka Napísal:
Ja by som sa ale radsej vratila k teme. Moze sa stat, ze Empat citi lasku, a v skutocnosti je to pocit niekoho ineho, a nie jeho?

Môže sa to stať. Tých možností ako Empat pristupuje k láske cez kopírovanie môže byť nespočet. Kopíruje a zamiluje sa. Kopíruje, aby sa zamiloval. Zamiluje sa, aby niečo kopíroval...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: