Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

indigový had

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
namarutu

Založený: 07.12.2010

PríspevokZaslal: St Dec 08, 2010 0:16    Predmet: indigový had Odpovedať s citátom

Po prečítaní si základných info o regresnej terapy som sa rozhodol,že sa podelím o svoje zážitky.Som poctený,byť si vedomí svojej smrti,pred jedenástimi rokmi,mi diagnostikovali nádorové ochorenie,po ktorom mi bol odstránený jeden pľúcny lalok.Následne ešte pred touto udalosťou mi v mojom sne ktosi povedal,že mám v sebe tuto chorobu.Jediné čo ma vtedy inšpirovalo,bolo pestovanie dobrého konope a pomalé sa učenie z kníh Carlosa Castanedu.Samozrejme,že ma lekári upozorňovali na možne následky,ale ja som sa nevzdal,už po roku po operáciach,som dokázal vyliezť na Kriváň a lekár,ktorý ma operoval sa ma opýtal,či som začal s aktívnym športom.Dôvod bol jasný,od operácie mi namerali sedem litrov v objemovej veľkosti pľúc,namiesto premýšľania,čo sa mi stalo,som začal s výkendovími túrami a bicyklovaním.Následne prišla jóga a časté výlety do naších veľhôr.Časom,keďže som bol iba čosi po prahu dospelosti,som sa odnaučil zlozvyku,užívania konope.Chvíĺu mi tento proces komplikoval moje rozhodnutia,až to vyustilo do umelov vyvolaného stavu,buď sa zbavím závislosti úplne,alebo sa môžem rozlúčiť so všetkým,čo malo ešte zmysel.Pomohlo,najsamprv som sa rozhodol všetko zrekapitulovať,už bez potreby sa opierať.Hneď som zistil,čo maly šamani dávneho Mexika na mysli,keď hovorili o dsiahnutí žiadaných stavov vedomia.Po pár rokoch úsilia,striedaného s opätovným zneužívaním som si vybral snáď cestu konečnej slobody.Deväť mesiacov cvičím bodybuilding,používam systém piatích dni tvrdého trojhodinového tréningu a dva dni si doprajem lahodný oddych,potrebný pre relaxáciu.Už nepočúvam tie samé rady,kohosi,kto to všetko bol schopný zahodiť.Jedného dňa som zostal ležať na postely,po nevydarenom cvičení parkúrovích skokov,som si po preskoku,zo sotva troch metrov zlomil členkovú pätu a bol nútený celý tento proces prežívať,tak povediac polovične.Už skoro,po operácii,som si zakúpil činky!Dnes viem,že väčšina bodybuilderov maká na sebe dobrých pár rokov,aj ja som bol dobrým športovcom,dokonca som sa v puberte a pred pubertou zúčastňoval zápasov,či už v jude,alebo ako vzpierač.Vraveli mi,dáš si pár šľukov,že ti to nič nespravý.Nespravilo,iba som celé to obdobie stagnoval,keď som časti úsekov tých období predychával,uvedomil som si,že chyba sa udiala ešte v detstve,tam kdesi som sa hrával a napodobňoval svoje idoly,bez snahy im byť za ich úsilie,ma niečo naučiť vďačný.Tešil som sa z ich náklonnosti,pretože ma bavilo,zo seba robiť šaša.Plakal som pri pohľade na tie isté fotografie,plných tých podivných postáv po mojom boku a bol som rád,že konečne znovu vidím na svoju rodinu.Možno sa ešte zastaví,aby som ešte naposledy mohol prežiť naplno ten okamih.Vtedy to bolo všetko,po čom som túžil.

K tým činkám,netreba to brať vážne,každá skúsenosť sa počíta a tej bytosti na druhej strane sme vďačný za všetko,čo tu prežijeme,stačí si prejsť celý svoj repertoár.Tiež som žasol,keď som sa zrazu ocitol na tak známom mieste,opýtal som sa vedomia,čo je to a ono mi odpovedalo,že je to tvoj pôrod.Nevedel som,že to matke spôsobilo tak obrovskú trhlinu vo vzťahoch.tu zisťujem,že som ešte stále naviazaný na svoje zážitky,možno v budúcnosti využijem radu skúseného terapeuta a prečo by to nemohol byť,ktosi,kto sa vyzná v regresii.
Ešte na margo regresnej terapie,mám kurz majstrovského reiky,zasvecoval ma istý budhistický učiteľ,momentálne je novozvoleným majstrom dharmy,dokonca sa mi podarilo,žiť istú dobu v zen centre,ako novic,kedy som sa rozhodoval,či vstúpim do mníšstva.Ale to obdobie si pamätám,ako prvé stretnutie so snovým učiteľom,vo vnútry viem,že sa tam môžem kedykoľvek vrátiť.Skupinové konštelácie som mal na mysli,ako spôsob,kde sa dá jednoduchov a hravou formou spozorovať správanie,priblížením si svojích zážitkov,cez skupinové rozostavenie.Ja som bol tuším na šiestích takýchto sedeniach.
Jedno je však nemenné.Žiadný učiteľ Vám nemôže vziať slobodnú vôľu,či chuť sa jedného dňa vziať a odísť,inak vstupuje do riskantnej záležitosti s duchom danej osoby.Ale to je na inú diskusiu.

s pozdravom a prianím príjemných dní

PS:silové zviera má tu magickú moc,že nás dokáže v rozhodujúcej chvíli viesť,inák neviditeľným svetom.to,za akých okolností si silové zviera cyberáme,je dané našim charakterom,komusi vyhovuje korytnačka,alebo iné všežravce,ďalším vyhovujú dravce.jeden z mojích učiteľov,je majstrom v technike kung fu,kde učí systém tang lang,čo zanmená v preklade modlivka.myslím si,z vlastnej skúsenosti,že silové zviera zachycuje vnútornu disciplínu,akýsi komplex podobností s duchovnou podstatou zvieraťa.preto ktosi,kto hneď nabehne na orla si myslí,že je orol najsilnejším zvieraťom.v duchovnej rovine,môže byť rovnakou silou aj muška,ktorá dokáže v rozhodujúcom boji skoliť leva.orol si iba z ťažka bude všímať ostatné dravce,sem tam napadne chorého vlka,možno sa uspokojí s kamzíkmi,ale aby sa zaoberal čo i len jednou muškou.ke´d silové zviera uvidíte,nestačí ho iba poprosiť,aby nám pomohlo pri duchovných úlohách,od tej chvíle sme akoby jedno telo a je potrebné mu venovať časť svojej energie.existujú rôzne duchovné cvičenia,od taoistických čikungov,cez jógu,až po piltesa,je jedno či ich praktizujete.silové zviera chce,aby ste ho dokázali napodobniť čo najživšie.predstavte si,že najnebezpečnejším štýlom v kung fu,je po kačke,modlivka,prečo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: