Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

da sa to riesit regresom?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
NattieA

Založený: 24.09.2010

PríspevokZaslal: So Okt 02, 2010 20:20    Predmet: da sa to riesit regresom? Odpovedať s citátom

Mam viacero problemov. Prvy je, ze sa bojim skla proste nedokazem pit napoj zo sklennej flase bez toho aby som sa nedotkla vrchu a neskusila ci enni odlomeny ulomok co mohol spadnut do flase a dostat sa mi do pohara.

Potom dalsi problem mam ze ked mam byt chora tak sa mi vzdy sniva ten isty sen ktory si nikdy nepamatam ale vzdy sa vydesena nan zobudim a vzdy zistim potom ze mam teplotu.

A este mam problem, ze kazdu chvilu mam zapal mocovych ciest a pritom nechodim ani nejak slabo poobliekana ani nic a ked mam menstruaciu to mam skoro vzdy ale aj casto inokedy.

Dalo by sa nieco z toho odstranit regresnou terapiou? Za odpoved vopred dakujem.

A este jedna vec a to nieje problem skor taka otazka strasne ma pritahuje Anglicko, Londyn a anglictinu som sa naucila ze velmi rychlo za dva roky a teraz ju studujem na univerzite je mozne ze som v minulom zivote zila v Anglicku a mam ten talent na anglictinu z toho?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Strach o ktorom hovoríš, pri pití zo sklenenej fľaše, Ťa núti robiť protiopatrenia, ktorými sa neustále potrebuješ uisťovať, že sa Ti nič zlé nestane. Podobné strachy sa regresom dajú riešiť.

Nie je úplne jasné, či sen, ktorý sa Ti sníva chorobu spúšťa, alebo o jej príchode napovedá. V každom prípade regres pracuje aj so snami, či už ako so spúšťačmi choroby, alebo ako sprievodnými prejavmi príchodu ochorenia.
V prvom prípade sen riešime ako príčinu ochorenia a v druhom sa cez sen k príčine dostávame a potom ju riešime.

Pri zápale močových ciest by bolo potrebné problém viac rozobrať, ale pokiaľ je tam súvislosť s menštruáciou, tak je možné sa na to pozrieť aj z hľadiska regresu.

Áno, je možné, že predispozície k angličtine a lásku k tejto krajine si získala už kedysi skôr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
NattieA

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 7:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď a čo sa týka toho sna - myslím si, že je len sprievodným príznakom ochorenia priamo ho asi nespúšťa. Zaujímavé je, že sa mi sníva iba v prvý deň choroby čiže keď sa zobudím z neho už som chorá ale potom počas choroby sa mi už vôbec nesníva.

A ešte by som sa chcela opýtať - moji rodičia majú dosť vzťahové problémy- matka je v zahraničí a len tak zrazu sa rozhodla že sa nechce vrátiť a s otcom ledva komunikuje. Počula som, že sa regresom dajú riešiť aj vzťahové problémy dalo by sa aj s týmto problémom niečo robiť?
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 8:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, aj vzťahové problémy sa dajú riešiť regresom.
Otázkou však je, kto chce vzťahový problém riešiť, resp. koho trápi.

Ak súčasný stav trápi otca a chce ho riešiť, môže isť na terapiu a problém riešiť.

No ak vzťah rodičov trápi Teba a chcela by si svojim rodičom „pomôcť“ - dať ich opäť dokopy a myslím, že to si mala na mysli, tak sa pohľad na tento problém mení. Na terapiu by si podľa zásady „koho problém trápi, ten ho aj rieši“ mala prísť Ty. Terapia by bola zameraná na to, prečo Ťa trápi, že rodičia nie sú spolu. Hľadali by sa pocity, ktoré zapríčiňujú toto trápenie, napr. pocit neistoty, strachu atď. Následne by sa v regrese zisťovalo, kedy a kde dané pocity vznikli, až potom by bolo možné ich spracovať a Tvoj problém vyriešiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
NattieA

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No vyriešiť by to mal ísť v prvom rade oco ale samozrejme, že aj ja si zelám aby sa to vyriešilo tak ho skúsim popostrčiť na terapiu A chcem sa spýtať, či nepoznáte regresnú terapeutku Dáriu Fehérovú totižto u nás v Trnave som zatiaľ nikoho iného nenašla a chcela by som vedieť či sa môžem bez obáv vložiť do jej rúk Smile
Návrat hore
Marcel

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Človek je zrelý na terapiu až vtedy, keď si uvedomuje, že má problém a chce ho riešiť. Iba potom je možné očakávať výsledky. „Postrčiť“ niekoho na terapiu znamená, ukázať mu že má problém takým spôsobom, že ho sám bude chcieť vyriešiť.

Výber terapeuta podľa miesta bydliska, nemusí byť vždy najsprávnejší. Skôr by som si vybral terapeuta, ktorý mi proste „sedí“ napriek tomu, že pracuje niekde ďalej.
Návrat hore
Tarra

Založený: 05.12.2010

PríspevokZaslal: Ne Dec 05, 2010 19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím Vás.
Rada by som sa opýtala, či sa touto terapiou dá vyliečiť ekzém. Ďakujem.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Dec 05, 2010 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Tarra, vítam Ťa na fóre.
Ekzém je zo skúsenosti psychosomatický problém, čiže príčiny sú v psychike. Ak sa nájde príčina a prejdeme ju v procese regresnej terapie, tak je vyliečenie možné.
V praxi regresnej terapie riešime ekzémy často.
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Ne Dec 26, 2010 18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Ekzém je zo skúsenosti psychosomatický problém, čiže príčiny sú v psychike.
V praxi regresnej terapie riešime ekzémy často.

Patrik, ake su najcastejsie priciny exzemu? Ja som nim zacala trpiet az tento cely rok, kazdy mesiac mam s nim problem po celej tvari...pali, stipe, svrbi, prestala som pouzivat kremy od lekarky a liecim sa prirodnou mastou, ale viem, ze to je len "naplast" a problem je hlbsi. Cize sa veru objednam na terapiu.
Dakujem za odpoved.
Návrat hore
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Po Dec 27, 2010 14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Dada vo vsetkej ucte, uz si vyskusala vsetko ostatne?
Aj ked mi dava logiku kozne choroby > psychika. Na tvojom mieste skusim najprv zmenit zivotospravu, najma jedalnicek. Vysoka toxicita jedla, skoro ziadne vitaminy, nadmerny stres atd atd - ekzem by bol len spickou ladovca v takom pripade.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Dec 27, 2010 17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

dada Napísal:

Patrik, ake su najcastejsie priciny exzemu?

V terapii sa najčastejšie stretávam s obrazom - "potrebujem ukázať aký mám problém, ale neviem to vyjadriť" - hlavne ak sa jedná o viditeľné časti kože.
Ekzém je tiež často spojený s potlačenou zlosťou - pečeň.
Ďalej je koža najväčší očistný orgán tela, takže ekzém je často spojený s čistením niečoho pričom buď ostatné očistné orgány nefungujú dobre alebo je toho na čistenie veľa.
Tiež je ekzém spojený s baktériami na povrchu kože a tie na úrovni psychiky sú nejaký konflikt - teda zápal je konflikt.

Bude to stačiť, Dada?
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 0:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám osobnú skúsenosť. Kožné problémy som pociťovala skoro 18 rokov . Najprv na rukách, potom na tvári, aby som to lepšie videla ja aj iní. Niekto možno potrebuje mastičku, tabletku a aj mu to funguje. Keď mi môj kožný lekár, ktorému som dôverovala povedal, že treba počítať s recidívou a nevie čo kožné prejavy spúšťa, nedávalo mi dlhé sedenie v čakárni zmysel. Ďalej som išla cestou sebapoznávania a hľadania súvislostí na čo ma moje telo upozorňuje. Dnes neužívam žiadne lieky a som vďačná môjmu telu, že ma na to upozornilo. Pred časom, sa problémy znovu ozvali, tak som neváhala a po rokoch navštívila môjho lekára. Hneval sa, že kde som bola doteraz a kde sme už v liečbe mohli byť. Vtedy som užívala antibiotiká a následne spracovala problém s Patrikom v terapii. Tak je môj príspevok aj spätná väzba pre teba Patrik, že po terapii sa problémy už neobjavili. Ďakujem. Very Happy
Návrat hore
dada

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 9:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:
Dada vo vsetkej ucte, uz si vyskusala vsetko ostatne?

Lysnyt, hned po prejaveni symptonov som sa snazila ziskat znalosti ohladne ocisty organizmu atd, posdtupila som na jar ocistu pecene, ale priznam sa, nedokoncila som to kvoli mojej zabudlivosti, stresu mam tiez dost a co sa tyka stravy - nejem vyprazane, maso pomenej ale uplne ho nevynechavam a snazim sa jest strukoviny..alkohololu+cigaretam tiez neholdujem. Je pravda, ze som malo sportovala za posledny rok, tak sa teraz snazim napravit to.
Návrat hore
dada

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 9:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
dada Napísal:

Patrik, ake su najcastejsie priciny exzemu?

V terapii sa najčastejšie stretávam s obrazom - "potrebujem ukázať aký mám problém, ale neviem to vyjadriť" - hlavne ak sa jedná o viditeľné časti kože.
Ekzém je tiež často spojený s potlačenou zlosťou - pečeň.

Dakujem Patrik za odpoved, rozmyslala som nad sebou, bude to zrejme tak, ako pises, zlosti od druhych, ale najma bezmocnosti som si uzila tento rok viac nez dost:)
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: