Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mapovanie iracionality od Daniela

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 16, 2006 23:29    Predmet: Mapovanie iracionality od Daniela Odpovedať s citátom

Páči sa mi Danielov príspevok, ktorý poslal inde - po dohode s ním dávam aj tu do Všeobecnej diskusie :

Predpokladam, ze vacsina z vas rovnako ako ja bola vychovavana v duchu descartovskeho presvedcenia, ze clovek je tvor racionalny, a preto na otazku kolko z vasich zivotnych rozhodnuti bolo zalozenych na cistej racionalite, by v odpovedi uviedlo pomerne vysoke %. Nevadi, aj ja som si to kedysi namyslal. Kedysi som veril, ze az 90% mojich rozhodnuti je ovplyvnenych cisto nezaujatym rozumom jasne logickym a optimalizujucim. V neskorsom veku, ked som si dovolil „luxus“ prisnejsieho sebaposudzovania, a zacal som si aj spätne premietat a hodnotit vsetky svoje dolezite rozhodovania, tak som postupne dospieval k nazoru, ze % racionality zastupene v mojom rozhodovani budem musiet znizovat ... dlho som si myslel, ze neklesne pod 50 % (ved som preboha tvor racionalny a nie zviera, riadene pudmi), ale mylil som sa. A dnes si myslim, ze ako tvor som racionalny len velmi, naozaj velmi malo !

A vy ste s tou „miniracionalitou“ na tom pravdepodobne rovnako !!! Neverite ? Chapem. Je to asi zapricinene tym, ze nepoznate, cize nemate popisanu svoju iracionalitu ... zmapovat ju sebe samemu je kvoli vlastnej subjetkivite a neochote divat sa na svoju „odvratenu tvar“ dost obtiazne, a preto Vam navrhujem, aby ste „trenovali“ mapovanie iracionality najprv na cudzich osobach = k tym totiz nebudete mat problem byt prísny ...

Ja som to kedysi skusal tiez najprv na druhych, a robil som to skrze filmy, ale v podstate je jedno aky symbolicky material pouzijeme, pretoze princip je pravdepodobne rovnaky ... kazdy z nas za jednu inkarnaciu zosnima tisice „hier symbolov“, a je jedno ci su to filmy, rozpravky v nasich predstavach, sny, pocitacove hry, televizne relacie, reklamy, knihy ... su to vsetko hry symbolov a su ich doslova tisice a tisice ... velka, prevelka databaza ... lenze ked sa niekoho opytate napriklad:
-„Ktory prvy film ta napadne?“,
-„Ktora rozpravka sa ti najviac pacila?“,
-„Ktora prva scena sa ti vynori?“,
-„Ktory film si najviackrat videl?“,
-„Aku znamu osobnost by si si vybral ako vzor?“,
a nechate ho o tychto hrach symbolov rozpravat, zistite z odpovedi, ze tento malicky VYBER z tak velkej databazy tisicov hier ma dokonca PRIENIK !!!!!!

A prave tento VYBER a tento PRIENIK su obsahom mapy iracionality tohoto respondenta, a to dokonca mapou tak spolahlivou, ze dokazete predvidat „buducnost“ = konanie toho cloveka, a dokonca si mozno aj vsimnete, ze aj ked takehoto respondenta vcas upozornite na iracionalne hry, ktore hrava, zistite, ze ich bude hrat aj nadalej = akoby to nebol clovek racionalny, ale skor ako robot = stale rovnake reakcie na rovnake situacie a je jedno ci je to v praci, doma, v zahranici ... meni sa prostredie, menia sa herci, ale scenar = hra symbolov je ta ista a bohuzial reakcie nasho respondenta sa tiez velmi nemenia ... co cakat od robota

Ak to nechcete skusat aktivne na svojom okoli, napriklad rodine, mozte si trening vyskusat trochu pasivnejsie pomocou reality show (akurat zacina druhe pokracovanie „Vyvolenych“), v ktorej sice nemozte klast otazky, ale to nevadi, kedze „Velky Brat“ sa „stara“ o to, aby sa ucinkujuci nenudili a nuti ich denne hrat rozne hry, ktorych priebeh mozte pozorovat. Taketo relacie su na takyto multitrening vhodne, pretoze poskytuju sice neuplny, ale obsahom pomerne znacny informacny material nielen o spravani (rozhodovani) jej ucinkujucich, ale nastastie pre nas zadanie hier niekedy byva volne v tom, ze umoznuju ucinkujucim si !!! VYBRAT !!! ako zrealizuju hru ... a prave tento individulny neprikazany VYBER je nahradou odpovedi za otazky, ktore nemozte ucinkujucim polozit ...

Chcem len upozornit, ze ak mate zaujem zostat co najviac v pozicicii nezaujateho, nefandiaceho pozorovatela „reality show“, potrebujete si uvedomit, ze sledovanost takychto relacii sa zvysuje vtahovanim divakov do hodnotiacich procesov predhadzovanim roznych „rozculujucich“ impulzov, ktorych ulohov je s vami urobit cokolvek, len nie vas nechat kludnymi ... takze minimalizujte hodnotenia a mozno sa vam podari uvolnene iba pozorovat ! Dalej vedzte, ze sledovanim programu, v ktorom nie je mozne vylucit riziko, ze zo strany „Velkeho Brata“ dochadza k manipulaciam nielen ucinkujucich, ale aj divakov, vam prinasa riziko aj nevedomej restimulacie vasich zazitkov z minulosti obsahom podobne manipulativnym, napriklad az magickym ... a teda zvazte, ci takato forma treningu vam naozaj vyhovuje ...

... v prvom kole Vyvolenych najlahsie identifikovatelni boli Rocky, ktory si naozaj hraval Rockyho z rovnomennneho boxerskeho filmu, Lenka ktora si hravala blondavu svetoznamu herecku Marilyn, ktoru opusta prezident Kennedy, a tiez silak z Oravy, ktory pri hre na „Gladiatora“ z rovnomerneho filmu, prisiel o celu svoju „rodinu = klan“ ...

... a teda ak mate zaujem, skusajte nahliadnut do iracionality „Vyvolenych 2“, pozorujte ich vybery, pomenujte scenare, ktore tito ucinkujuci hraju, vsimajte si symboly, ktorymi to vyjadruju ...

... tato tema je miesto, kde svoje pozorovania mozte si porovnavat ...vela vhladu vam prajem Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Jan 17, 2006 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

iracionalita banana banana banana krútiť sa v nej budem.
Keby som bola vo vile, hrala by som 5 element. Razz Razz Razz Milióny? To neviem, ale všetci by to žrali. angel flower Na konci ostanem milovaná s Brúsom v klonovacom zariadení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: St Jan 25, 2006 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel čo hrajú Vyvolení dva? Čakám na tvoje mapovanie. Please. Angel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Feb 18, 2006 1:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepac mam tot malo casu a skoro vobec som nesledoval Vyvolenych2 ... len z medii som zachytil obvinenie, ze Erik zatial uspesne napodobnuje byvaleho ceskeho vitaza Vladka, nejaka dievcina ze napodobnuje slovensku vitazku, a ze je tam nejaky Indian, ale este neviem aky "western" mu je srdcu blizky Laughing

... ak si nieco zachytila skludom to ako hypotezu nahod ... mozno nejaky prienik viaceri postupne poskladame ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Po Máj 29, 2006 21:57    Predmet: Takze hraju aj privtelene duse ... Odpovedať s citátom

Naďová v tranze vystrašila aj štáb
29.05.2006 03:06

Naďová sa nám na chvíľu vo Vile stratila. Fyzicky tam bola, ale mysľou lietala úplne inde. Svojím divným stavom vystrašila všetkých obyvateľov Vily.
Stačilo sa pozrieť na jej "vytreštené" oči a neprítomný pohľad. Dokonca nevedela reagovať na Erikove otázky. Takýto zvláštny tranz trval dlhé minúty. Naďová neskôr aj čosi rozprávala, nemalo to ani hlavu, ani pätu. O druhej nad ránom ju radšej vzal štáb do hovorne.

Sestrička: Čo sa s tebou deje, Nadika?
Naďová: Nič. To sa mi len z alkoholu urobilo zle.
Sestrička: Naozaj? Koľko si toho vypila?
Naďová: Štyri poháriky? Nič som ale nejedla... Tak mi prišlo zle.
Sestrička: Ale hovorila si Barbi, že jej to povieš vonku.
Naďová: Ale nie nič... (vystrašene)
Sestrička: A tebe sa bežne stávaju takéto veci?
Naďová: Niekedy, raz za čas.
Sestrička: Lebo, ževraj si to už vo Vile mala...
Naďová: No hej, ale nie až takéto... Ale nie je to nič vážne.
Sestrička: Spominala si nejaké čisla... 18 a 20...
Naďová: Naozaj neviem, čo som spomínala. To občas mám, také výmetky.
Sestrička: A ešte si povedala, že ti ostáva 4 alebo 5 mesiacov. To čo znamená?
Naďová: Nemôžeme to nechať tak?
Sestrička: My máme o teba dosť vážne obavy... Bolo to, akoby si mala výpadok pamäte...
Naďová: Občas zvyknem mať také meditačné stavy a možno to aj bolo teraz, Ježiš! (zdesená). Niekedy sa mi snívaju veci, čo sa stanú...

Podozrenie na epilepsiu!
29.05.2006 18:00

Včerajší Naďovej stav vyvolal množstvo špekulácií, či náhodou nešlo o nejaký druh záchvatu.
Do televízie JOJ dnes dokonca prišiel e-mail od odborníka, primára neurologického oddelenia jednej z bratislavských nemocníc, ktorý v jej prejave spozoroval možné náznaky neurologického ochorenia, pravdepodobne epilepsie. Do televízie zatelefonovalo aj niekoľko ľudí, ktorí touto chorobou trpia a tiež si myslia, že Naďová by mohla mať určitú formu epilepsie. Prinášame vám doslovný prepis mailu, ktorý poslal spomínaný lekár (spolu s kontaktnými údajmi). Mená z etických dôvodov uvádzať nebudeme.
Dobrý večer!
Náhodou som si všimol správanie Naďovej - podľa všetkého trpí neurol. ochorením, jednou z foriem epilepsie. Je vhodné, aby sa dala vyšetriť neurológom - v Rožňave je primárom neurol. odd. MUDr. N.... Myslím si, že jej stav vyžaduje komplexné neurologické vyšetrenie a vyšetrenie je vhodné realizovať čo najskôr.
S pozdravom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 21:19    Predmet: Formuje Jakubisko slovensku buducnost ? Odpovedať s citátom

Po vzhliadnuti odevu premierky pri preberani ceny ...

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-zahranicni-celebrity/144928/slovenska-premierka-radicova-jako-od-draculy.html

sa pytam, ci Jakubiskom nadefinovana verzia cachtickej pani

http://www.csfd.cz/film/221421-bathory/?text=138373

je mapou iracionality jej - a v dosledkoch tiez slovenskej ?

Co maju obe vladkyne spolocne ? :
- obe "cachticke" vdovy ?
- obe v mocenskom zapase plnom intrig, s vyraznou prevahou muzou ?
- obe tuzili po zivote, mladosti a krase ?
- obe preferovali mladsie rocniky pred skusenejsimi ?
- knaza Bolka Polivku vystriedal slovensky "rasputin" Jan Krstitel Balaz ?
- turecke juzne najazdy vystriedala madarska juzna iredenta ?
- obe ociernuju obvineniami so zabijania nevinnych panenskych zivotov (jednej panenskych dievcat, u druhej nenarodenych deti) ?
- obom pomahali ludove liecitelky, z ktorych budu carodejnice ?

- a obe skoncia rovnako ? So zapisom do historie, ale s image, ktory uz nedokazu napravit ?

Aka je nasa buducnost ?

http://komentare.sme.sk/c/5635854/shooty.html
Shocked
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm, tusim mi nieco uslo, alebo som uz dlho necital bulvar ?

Je vari Radicova tehotna ?

http://www.ta3.com/sk/reportaze/170098_radicova-dvojake-obcianstvo-sr-mr-ma-riesit-medzivladna-dohoda

Kto je ten Caravaggio ? :)

Hmmm, a ten vyber fraz jej sparingpartnera ... "nastroj diabla" ... "slovenske deti na ranajky" ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Feb 02, 2011 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

V case ked si Bathorycka konkurovala s "pretekarom" pred volbou prezidenta, vsetky muzske utoky na Bathorycku spustali ochranarsky faktor u zien voliciek a jej tie utoky dokonca zvysovali preferencie. Ked im to doslo, tak poslali utocit Belousovovu, lebo to bolo viac "koser" ...

Hmmm, otazka znie, naco potrebuje pani, ktorej taha tusim na 60-ku, ukazovat tehotenstvo ?

Jedna z hypotez by mohla zniet, ze predsa na tehotne sa neutoci, neslusi sa to ... na tehotnu nesmu utocit ani muzi, ani zeny ... dokonala obrana ...

Premyslam len, ci je ta jej podprahova manipulacia s divakmi od nej spontanna, nevedoma, alebo je to vedomy vysledok nejakych poradcov ?

Zacinam naberat podozrenie, ze kolo utrpenia Bathory je o reinkarnacii cierneho maga ... ani "charitativny" image neprekryje "moc" vyvolenej ...

Vsimli ste si niekto ake pouziva spustace sugescii ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: