Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zvuk ako prostriedok poznania podstaty psychiky

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
EMA

Založený: 11.01.2010

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 19:04    Predmet: Zvuk ako prostriedok poznania podstaty psychiky Odpovedať s citátom

Zvuk - hlavne v podobe ľudského hlasu je mojou srdcovkou aj v prítomnosti. Hlas vnímam ako "predĺženie" nášho fyzického tela a zároveň aj časťou, ktorá dokáže veľmi efektívne niesť podstatu psychiky.

Patrik, daj viac, prosím.

Navrhujem, novú tému Zvuk - ako prostriedok spoznania psychiky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlas ako jediná časť tela, ktorú ovládame, dokáže preniknúť do každej bunky nášho tela, prípadne do tela iného. Dokáže preniknúť - "rozozvučať" každú bunku tela a tým ju aj meniť alebo pri odrazení aj čítať(počuť). To z neho robí jedinečný všeobecný fyzický poznávací prostriedok aj prostriedok zmeny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
EMA

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Spev odhalí všetky vrstvy osobnosti.
Hlasová pedagogika je zvláštna, delikátna disciplína. Narábame s mäkkým podnebím , rezonátormi , dychom , artikuláciou, predstavivosťou – sluchovou i optickou, muzikalitou, intonáciou a rytmickým cítením a nakoniec s vlastnou psychikou, ktorá nás vedie k pochopeniu seba samého, vlastnej podstaty a osobnosti. Nepochopením nás ale odťahuje. Výber hudobného štýlu a prístupu musí zodpovedať osobnosti. Všetky faktory pri správnom a citlivom prístupe môžu zo speváka i nespeváka urobiť SPEVÁKA – VYROVNANÚ OSOBNOSŤ. V prístupe je hlavnou úlohou nekritizovať, nehodnotiť ,ale nechať speváka len preciťovať , nechať uvedomovať a prejaviť, tu nie je priestor pre pedagóga. Viem, že človek ktorý ku mne príde ,je na ceste ,niekam kráča a nie každý je obdarený hlasom a talentom. Netreba hľadať spevácku hviezdu, chcem pomôcť naplniť predstavu toho človeka v sebapoznávaní a tešiť sa z jeho úspechu ak objaví všetky svoje možnosti.“

Naposledy upravil EMA dňa St Mar 03, 2010 21:27, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Vraj sa neda naucit spievat niekoho kto nema sluch, je to pravda ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
EMA

PríspevokZaslal: Ut Jan 12, 2010 19:24    Predmet: Odpovedať s citátom

HUDOBNÝ SLUCH sú schopnosti viazané na funkciu sluchového analyzátora. Špeciálna schopnosť hudobného sluchu ,ktorá je zameraná na poznávanie kvality speváckeho prejavu po stránke intonačnej, hlasovej, artikulačnej a prednesovej voláme VOKÁLNYM SLUCHOM. Ale ak človek počuje zvuky, teda má sluch.

To je teória od ktorej sa dá odraziť. Čo myslíš Daniel, dá sa to ? Ja myslím, že by to bolo možné, len ešte neviem ako na to. Asi tu budú dva pohľady : spev ako umelecký prejav – spev ako terapia. Len kde je hranica?

Patrik napísal:
Hlas ako jediná časť tela, ktorú ovládame, dokáže preniknúť do každej bunky nášho tela, prípadne do tela iného. Dokáže preniknúť - "rozozvučať" každú bunku tela a tým ju aj meniť alebo pri odrazení aj čítať(počuť). To z neho robí jedinečný všeobecný fyzický poznávací prostriedok aj prostriedok zmeny.

Rada by som vedela, či je to poznanie z minulosti, alebo to pozná aj z terajšej praxe.

Naposledy upravil EMA dňa St Mar 03, 2010 21:36, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Jan 12, 2010 20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Daniel myslím kto dokáže zaintonovať opytovaciu vetu, tak sa može naučiť spievať... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Jan 12, 2010 20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

EMA Napísal:

Rada by som vedela, či je to poznanie z minulosti, alebo to pozná aj z terajšej praxe.

Aj. Vedome ale v praxi priamo nepoužívam - väčšinou priamo len tak pre potešenie a nostalgiu.
Regresná terapia je terapia rozhovorom, takže hlas je jeden z podstatných nástrojov. Wink
V tomto živote sa venujem psychike. Prax cez telo nie je u mňa monentálne na programe.
Návrat hore
EMA

PríspevokZaslal: St Jan 13, 2010 18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

dik, za reakcie.
Sú pre teba vibrácie hladu, na ktoré máš asi citlivosť, doplnkom v terapii?Dá sa podľa vibrácií hlasu vnímať nejaký problém na úrovni psychiky?Kladiem si otázku čo znamená porucha hlasiviek - nedomykavosť na úrovni psychky?

Mne sa stáva že ma hlas človeka vie až restimulovať a niektoré hlasy nemôžem vôbec počúvať. Stačí mi človeka počuť a viem sa na neho naladiť.Rovnako fungujú aj vibrácie nástrojov, len to je mrtvy material, efektnejšie je to na ľudskom hlase.

Naposledy upravil EMA dňa St Mar 03, 2010 21:32, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Jan 14, 2010 8:14    Predmet: Odpovedať s citátom

EMA Napísal:

Sú pre teba vibrácie hladu, na ktoré máš asi citlivosť, doplnkom v terapii?

Ten preklep je zaujímavý. :-)

Priamo nie, ako som už odpovedal v predošlom príspevku. V regresnej terapii nerobíme diagnózy ani iné hodnotenia. Riešime problém, s ktorým prišiel klient a chce ho poznávať.

EMA Napísal:

Dá sa podľa vibrácií hlasu vnímať nejaký problém na úrovni psychiky?

Áno.

EMA Napísal:

Kladiem si otázku čo znamená porucha hlasiviek - nedomykavosť na úrovni psychky?

Všeobecne môžu byť hlasivky o prejave. U konkrétneho človeka vždy o prísne individuálnej príčine. Len ak sa na problémy začneme pozerať ako na prísne individuálne, môžu byť bezozbytku vyriešené.
Návrat hore
EMA

PríspevokZaslal: Št Jan 14, 2010 9:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Daniel Napísal:

Daniel myslím kto dokáže zaintonovať opytovaciu vetu, tak sa može naučiť spievať... Wink

....a tak som tomu uverila.
Návrat hore
EMA

PríspevokZaslal: St Mar 03, 2010 21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kto vie objektívne zhodnotiť, či niekto má sluch, alebo nie? Ja už takéto prekliatia nepotrebujem nikomu dávať. Podstatné je že človek má hlas, resp.je hlas a uveriť v jeho jedinečnosť.Zdá sa že to funguje, stačí trošku pretransformovať semienko, ktoré chcem zasiať ,dôverovať úrodnej pôde do ktorej ho položím a poliať.Potom sa môže stať, že človek ktorý si myslel, že nevie spievať, alebo si to niekto iný si o ňom myslel z údivom zisťuje."viem to, mám hlas, ja som hlas"No a už je potom len na ňom, či tomu aj on uverí.Ak sa tak rozhodne ,cesta sebapozoznávania cez spev môže začať.Prvé lastovičky som už uzrela, blíži sa jar, možno priletia aj ďalšie.
Len neviem,prečo ma celý tento proces stojí toľko síl....?
Návrat hore
EMA

PríspevokZaslal: St Mar 03, 2010 22:00    Predmet: sme v téme ? Odpovedať s citátom

Patrik,nie som si istá či sme v téme reinkarnácia a minulé životy.Nepatria príspevky do témy riešenia cez telo?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Mar 03, 2010 23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Presunul som tému do "Diskusie za hranicou hmoty".
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: St Dec 08, 2010 18:03    Predmet: Hlas - ceta k sebapoznaniu Odpovedať s citátom

Odporúčam a dávam do pozornosti kurzy Ivy Vostárkovej. Je to príležitosť, ako si vyskúšať a objavovať svoje hlasové možnosti.

http://www.centrum-nesmen.cz/kursy/14-Hlas-I-Prirozena-cesta-k-sebevedomi-s-Ivanou-Vostarkovou.html

Ak má niekto zo Slovenska záujem, začiatkom februára pôjdem na hlas 3 a mám voľné miesta v aute.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Po Máj 16, 2011 10:07    Predmet: Spev lieči Odpovedať s citátom

viacerí to so svojim hlasom skúšajú ....
http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/282/koncert-so-sugesciou-vraj-spieva-anjelske-piesne.html
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: