Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat - zdroje, cvicenia
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 4:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď sa tak nad tým zamýšľam, kontakt s ľuďmi a komunikácia ma vťahujú naspäť sem. Je to paradox, lebo som introvert na pohľadanie a predsa ma takéto veci privádzajú späť, ktoré ma zároveň zraňujú a vyčerpávajú.
A fyzicky, je to obyčajné upratovanie a domáce práce....ale niekedy som taká vyčerpaná, že tieto veci jednoducho nevládzem už robiť, alebo nemám na ne čas. A potom hľadám iné alternatívy....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

gabika.slaninkova Napísal:
No neviem, Quasar, či hladový pôst "drží pri zemi". Mňa skôr unáša preč. Vzhľadom na nedostatok cukru je myslenie a chápanie reality spomalené. Vzniká tak priestor pre vnímanie "iných" vecí.

Súhlasím, a predsa, mňa hladovanie celkom dobre "vťahovalo" do tela a teda uzemňovalo...
Heliana

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2011 4:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa je to vysoko individuálne, aj v koncentráku to niektorí vzdali a niektorí to premenili na životnú filozofiu ako napr. Frankl.

Zaujalo ma spájanie zo živlami Zeme, neviem si to predstaviť napr vzduch, lebo som vzdušný živel, podľa dátumu narodenia, čo je fest idealista, čo skôr odpútava od reality.....Ale napr. taká zem....to by ma celkom zaujímalo....
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 12, 2011 5:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som teda znalec čakier, ale na jednom cvičení ma upozornili, že mám naklonenú panvu šikmo, preto sa pýtam, či táto skutočnosť nemôže prispievať k tomu , že sa necítim zakotvená v realite. Pokiaľ som čítala tak:
Prvá čakra je medzi konečníkom a pohlavnými orgánmi, je spojená s kostrčou a otvára sa smerom dole. Spojuje nás s fyzickým svetom, touto čakrou prúdi energia Zeme do nášho tela. a ešte vraj mám otvorený nejakým spôsobom hrudný kôš, vraj od pôrodu, čo mi pripadá dosť zvláštne a vôbec tomu nerozumiem.

Existuje nejaké telesné cvičenie pre "uletených" aj bežných ľudí aj empatov, ktoré by umožnilo sa zakotviť v realite? Môže byť chybné naklonenie panvy problémom, pri ktorom zvniká únik z reality?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Jún 12, 2011 13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:

Môže byť chybné naklonenie panvy problémom, pri ktorom zvniká únik z reality?

Skôr by som to považoval za ukazovateľ alebo prejav ako príčinu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 12, 2011 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Správne držanie tela by mohlo dať veci do pohybu ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: