Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

znásilnenie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Quasar Napísal:
... Peter A. Levine: Prebúdzanie tigra. Liečenie traumy. (Levine je považovaný za jedného z najuznávanejších odborníkov na traumy. Výborná kniha.) ...

... Kniha odpovedá na otázku: prečo u divých zvierat, ktoré sú tak často ohrozované, dochádza len veľmi zriedka k traumatizácii? ...

... zaujimave, preco ?

Pretože nechávajú prebehnúť prirodzenú reakciu tela (na rozdiel od nás, ľudí), ktorá zabezpečí vysporiadanie sa s traumatizujúcou udalosťou. Je ňou chvenie svalstva celého tela...

"V přírodě se zvířata po odeznění nebezpečí oklepou a uvolní zbylou energii. U lidí, kterým život komplikuje ještě rozum a společenská pravidla toho, co je a není správně, se mnohdy stává, že není traumatizovanému toto oklepání se umožněno a zamrzlá energie v organismu i jeho psychice zůstává. Zabraňuje tak volnému proudění energie v organismu a způsobuje další traumatické zkušenosti."
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ut Máj 10, 2011 4:32    Predmet: Odpovedať s citátom

inak zaujímavé sú aj tieto paralýzy:

http://dobrovodsky.blog.sme.sk/c/206333/Zazil-som-spankovu-paralyzu.html

lenže mne sa to stávalo takým divným spôsobom, niekto ako keby by poslal nejaký vtip, niečo smiešne do mysle, začala som sa v duchu rehotať, bola som uvolnená a vtedy šup, ako keby seklo a už som bola v paralýze. Vyzeralo to ako keby som sa do nej nedostala vlastným pričinením. No ale keďže pri tej snovej môže človek zažiť halucinácie, možno aj toto bolo také niečo. A ešte som po prebratí videla odchádzať niekoho, kto zmizol v priestore....
Ale ako som už povedala, už sa mi to nedeje.....netuším, čo to vtedy mohlo byť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Máj 10, 2011 10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:

Pretože nechávajú prebehnúť prirodzenú reakciu tela (na rozdiel od nás, ľudí), ktorá zabezpečí vysporiadanie sa s traumatizujúcou udalosťou. Je ňou chvenie svalstva celého tela...

A nie je to len otázka svalstva. Uvoľnenie prúdeniu tekutín v tele, uvoľnenie cez hlas, kožu, chlpy...

Cez víkend som si vyskúšal na takom jednoduchom stroji prechod od vzpriamenie polohy tela do polohy dole hlavou. Ten prechod tekutín po tele bol zaujímavý. Zistil som, že niektoré časti tela sa mi ani "nehýbali" a držali mnoho emócií. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 19, 2011 6:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak, teraz ma napadá k tým paralýzam ešte niečo, teraz nedávno som spala vo svojej detskej izbe u matky po dlhšom čase. Ako som ležala na posteli, tak ten panelák tak zvláštne rezonoval a zosiloval zvuky z okolia,zvlášť tá stena pri ktorej bola posteľ, správala sa ako anténa skoro.

Potom som si uvedomila polohu mojej izby, je nad cestou, ak sa pozriem von oknom, vidím rovnú cestu priamo prichádzajúcu ku mne a po bokoch ostatné domy na sídlisku, všetko prichádza ako keby do radu okien, v ktorom sa nachádza aj moja detská, ako keby samospádom. Bývala som v najvyššom okne. Mám pocit, ako keby celé to sídlisko prechádzalo mojou detskou..... Muž pod nami trpí na Parkinsona.....

Tie paralýzy v podstate prestali až po čase, keď sme sa presťahovali....., ale v momente, keď som prišla spať do detskej izby domov k matke sa mi vrátili ....vrátilo sa to ako spomienka, snivalo sa mi to, že sa to so mnou udialo. Napriek tomu, že matka vymenila všetok nábytok v izbe a ja som už citila, že tá izba je iná, a už som sa v nej nebála, napriek tomu sa mi to asi pred týždňom stalo. Ale malo to akýsi iný rozmer, nebola to skutočná paralýza, snívalo sa mi, že sa mi sníva o tej paralýze, čiže nejako sprostredkovane to bolo.

Ako som ležala na tej posteli, som si zrazu uvedomila, že takto už raz zariadená tá izba bola, bolo to vtedy, keď som mala 1-2 roky a už som nespávala v postielke, ale na mojej prvej posteli, bol to rozťahovací gauč a ležala som presne v tej polohe ako práve teraz. Neviem doteraz, čo sa mohlo stať, či som niečo počula popri tej stene, čo zosiluje zvuky, neviem si spomenúť....
Ale celá udalosť je zrejme datovaná do 1-2 rokov môjho života a viaže sa k noci, posteli a k tej stene......pri tom tá stena neviem akú úlohu môže zohrávať.....možno aj nijakú, len si ju pamätám, lebo rezonuje....

Možno, že tá stena, je tá záhada? moji mimozemšťania a paralýzy??????
Pamätám sa, že som sa v izbe sama strašne bála, dokonca som sa aj pomočovala v noci.....možno som si nevedela vysvetliť odkiaľ sa tie zvuky berú?.....hm....

Časom sa do izby kúpil nový nábytok, a celá izba sa preriadila a moja postel bola úplne pri inej stene, z pomočovania som vyrástla....tie strachy sa vrátili až keď som mala tak 18-19 aj paralýzy........hm....

môže mať toto celé takúto osnovu???????????
Návrat hore
93351

Založený: 11.06.2011

PríspevokZaslal: Ne Jún 19, 2011 11:14    Predmet: Re: znásilnenie Odpovedať s citátom

Na jednej prednáške odznel príbeh:

Mladé dievča bolo znásilnené v parku. Rodičia zo známej veľkopodnikatelskej rodiny nechceli aby sa o tom vôbec niekto dozvedel,
a takto sa 13 dievča ocitlo v ešte vačšej depresii, nakoľko mala zakázaný styk s verejnosťou, školou, proste všetkými, len aby sa rodičia nemusi "hambiť"ak by príbeh vyšiel najavo. Veď napokon čo hľadala ich mladá dcérka v noci v parku.

Dozvdel sa o tom jeden (učiteľ) regresný terapeut a to od kolegov, známich psychológov u ktorích na žiadosť rodičov dievča bolo. Chcel stretnutie s rodičmi, nakoľko veril, že regres by mohol dievčaťu pomocť viac, ako ubíjanie mozgu sedatívami. Rodičia regres dovolil, ale s tým, že o prípade bude mlčať 20 rokov.

Aj sa stalo, reg. terapeut sa stretával s dievčaťom, po 4 sedení prvý krát skúsili ísť "späť". Po siedmich pokusoch dievča vyrozprávalo príbeh, v ktorom ju prepadne 5 mladých faganov, a zaradom ju všetci znásilnia. Keď už ten istý príbeh rozpráva (počas regresu) 4x, hovorí o všetkom s benevolenciou, ako keby nehovorila o sebe, ale o niekom inom.

Záver: dievča po mesiaci znova pustili medzi ľudí a v pohode žije v spoločnosti.

Heliana Napísal:
Chcela by som sa spýtať, či je vhodná regresná terapia pre človeka, ktorý bol znásilnený v piatich rokoch, a nepamätá si okolnosti, ani konkrétnu situáciu. V čom by mohla pomôcť takáto terapia a aké sú riziká.
Zmenilo by to vzťahy a prístup k samej sebe?

Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 19, 2011 13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

...nuž, neviem, čo na to povedať....

...iba, že ďakujem Ti za ten príbeh.....
Návrat hore
93351

PríspevokZaslal: Ne Jún 19, 2011 14:06    Predmet: drzim palce Odpovedať s citátom

dovol mi ozrejmit moju vieru v kozmicku spravodlivost.

Nikomu sa nic nestane nahodou. Vsetko ma svoj zmysel i ked to tak casto nevyzera. Cas odhali. Nemam dokazy na minule zivoty, ale Raymond A Moody vo svojich knihach pekne popisuje jav a podava dokazy.

Regresna terapia moze dat odpoved preco sa stalo, a tak isto pomoct vyrovnat sa jedincovi s tym co prezil.. i ked tu ide pravdepodobne o najhaklivejsie tema...(ak len smrt nie je haklivejsia).

Heliana Napísal:
...nuž, neviem, čo na to povedať....

...iba, že ďakujem Ti za ten príbeh.....

Návrat hore
93351

PríspevokZaslal: Ne Jún 19, 2011 14:14    Predmet: paralýza Odpovedať s citátom

prepac ten pribeh, ma ist inam.

k teme:
Tie paralyzi som maval aj ja, a tiez som sa vraj aj pomocoval, ale to mohla mat na svedomi aj moja psychovychoska v skolke.

Mne sa priblizovali balkonove dvere, ako keby som mal zabudovany zoom do oci. Pocit ze pri mne niekto stoji, ale neviem sa na neho pozriet, lebo telo neposlucha rozkazom (mozno som bol v alfe) a hucanie v uchu ako spievodny jav. Inac v noci dobre nespavam.. ovela lepsie sa vyspim cez den, staci hodina. Po nocnom spanku som dolamany..este aj teraz.

[quote="Heliana"]Inak, teraz ma napadá k tým paralýzam ešte niečo,
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ut Jún 21, 2011 5:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Inak, teraz ma napadá k tým paralýzam ešte niečo, teraz nedávno som spala vo svojej detskej izbe u matky po dlhšom čase. Ako som ležala na posteli, tak ten panelák tak zvláštne rezonoval a zosiloval zvuky z okolia,zvlášť tá stena pri ktorej bola posteľ, správala sa ako anténa skoro.

Potom som si uvedomila polohu mojej izby, je nad cestou, ak sa pozriem von oknom, vidím rovnú cestu priamo prichádzajúcu ku mne a po bokoch ostatné domy na sídlisku, všetko prichádza ako keby do radu okien, v ktorom sa nachádza aj moja detská, ako keby samospádom. Bývala som v najvyššom okne. Mám pocit, ako keby celé to sídlisko prechádzalo mojou detskou..... Muž pod nami trpí na Parkinsona.....

Tie paralýzy v podstate prestali až po čase, keď sme sa presťahovali....., ale v momente, keď som prišla spať do detskej izby domov k matke sa mi vrátili ....vrátilo sa to ako spomienka, snivalo sa mi to, že sa to so mnou udialo. Napriek tomu, že matka vymenila všetok nábytok v izbe a ja som už citila, že tá izba je iná, a už som sa v nej nebála, napriek tomu sa mi to asi pred týždňom stalo. Ale malo to akýsi iný rozmer, nebola to skutočná paralýza, snívalo sa mi, že sa mi sníva o tej paralýze, čiže nejako sprostredkovane to bolo.

Ako som ležala na tej posteli, som si zrazu uvedomila, že takto už raz zariadená tá izba bola, bolo to vtedy, keď som mala 1-2 roky a už som nespávala v postielke, ale na mojej prvej posteli, bol to rozťahovací gauč a ležala som presne v tej polohe ako práve teraz. Neviem doteraz, čo sa mohlo stať, či som niečo počula popri tej stene, čo zosiluje zvuky, neviem si spomenúť....
Ale celá udalosť je zrejme datovaná do 1-2 rokov môjho života a viaže sa k noci, posteli a k tej stene......pri tom tá stena neviem akú úlohu môže zohrávať.....možno aj nijakú, len si ju pamätám, lebo rezonuje....

Možno, že tá stena, je tá záhada? moji mimozemšťania a paralýzy??????
Pamätám sa, že som sa v izbe sama strašne bála, dokonca som sa aj pomočovala v noci.....možno som si nevedela vysvetliť odkiaľ sa tie zvuky berú?.....hm....

Časom sa do izby kúpil nový nábytok, a celá izba sa preriadila a moja postel bola úplne pri inej stene, z pomočovania som vyrástla....tie strachy sa vrátili až keď som mala tak 18-19 aj paralýzy........hm....

môže mať toto celé takúto osnovu???????????

Spomenula som si, že bol v našej detskej muž, ktorý premeriaval niečo, chodil po izbe a rozprával sa s rodičmi.....

Má niekto skúsenosť takúto, s panelákovými bytmi? Si myslím, že by mohli byť podobné skúsenosti, veď železobetón má všetky predpoklady sa správať podobne ako som opísala.
Návrat hore
93351

PríspevokZaslal: Ut Jún 21, 2011 8:52    Predmet: zvuky v panelaku Odpovedať s citátom

neviem kto co premeriaval, mohol kuknut na elektr. kable v stene, hocico.

Zvuky v panelaku zvyknu byt ked je prilis teplo, droty sa v betone roztahuju, sposobuje to tak kvilivy zvuk. Ine zvuky mohli ist od susedov.
Návrat hore
93351

PríspevokZaslal: Ut Jún 21, 2011 9:24    Predmet: Re: zvuky v panelaku Odpovedať s citátom

Este ma napadlo ze ten priebeh bol podobny aj u mna. Po dlhych rokov su tu zas.. a tiez som to mal skor do 19tich kym som byval s rodicmi.

Ja som mal vacsie stastie na susedu, hravala na klaviri, a to sa dalo vydrzat...az kym nezacala aj tancovat a to vecer po 10tej Smile
Ono to vie vyzerat tak, ze mame nieco nespracovane z detstva, ale na druhej strane davam aspon tolko sance aj tomu, ze o nas mohli mat zaujem tam Ti hore.
Tiez sa mi "snivala" vec kedy som letel v nejakom objekte a dovolili mi vyskocit, tak som skocil ked bola lod vysoko nad vodou, dlho som letel, tesil sa, dopadol do vody a vyplaval na breh. A kopec inych snov.

Vsetko sa da vysvetli symbolicky, nakolko vsetko co sa s Nami stane sa stane kvoli Nam.. telo a jej zazitkz ci choroby a teda skusenost uci "dusu".
Ked som chory (ako teraz mam chripku) spytujem sa, co mi toto hovori, co som zle reagoval, alebo sa mam len zastavit na par dni a oddychovat?
Veru teraz sa mi vynimocne hodi byt doma, nutena dovolenka..
Aky si rocnik? ak okolo 1977, tak mozno plavame na jednej vlne.
Nakolko vzdy je viac odpovedi, ostane to vo hviezdach.

93351 Napísal:
neviem kto co premeriaval, mohol kuknut na elektr. kable v stene, hocico.

Zvuky v panelaku zvyknu byt ked je prilis teplo, droty sa v betone roztahuju, sposobuje to tak kvilivy zvuk. Ine zvuky mohli ist od susedov.

Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Prejdi na: