Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Radikálne odpustenie

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 14:37    Predmet: Radikálne odpustenie Odpovedať s citátom

http://www.radikalniodpusteni.cz/

...idem to vyskúšať.

Pridá sa niekto?

celkom zaujímavý formulár to bol.....miestami sa mi zdá, že to nejde dosť do hĺbky, ale ja som pokračovala natoľko hlboko pokiaľ som vedela.

niektoré body sú dojímave, krásne a oslobodzujúce.....polovicu formulára som prerevala

každý formulár je na udalosť, alebo človeka, alebo aj viacej ludí. Stalo sa mi, že som to jednoducho niekedy nevedela precítiť, hlavne ak som rozoberala zneužívanie, to je veľmi ťažká téma, tam naozaj veľmi ťažko pripustiť, že som si to vybrala ja.....

..mno asi nie som ešte úplne zrelá a pripravená k tomuto kroku a možno to príde až časom.....nechcem to siliť

Inak mi táto metóda vyhovuje, hlavne to, že ju môžem viesť sama, sama udávam tempo, hĺbku, cítim kedy sa to prepája celé, kedy to pustilo, a kedy zasa ma to blokuje a potom je tam asi niečo, čo treba riešiť pred tým.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2011 21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Da sa naozaj odpustit bez toho, aby som najprv facku vratil ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2011 3:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak mi táto technika nepripadá ako akési zahladenie ozajstných pocitov, a pohladenie po povrchu a v o vnútri by to zostalo vrieť, obyčajne odpúšťania sú také povrchné....
Ale toto je iné...tam musí človek prísť do konfrontácie so svojimi pocitmi aj keď sú povedzme "otrasné", musí vyjadriť a prežiť všetku svoju nenávisť a všetko, čo želá dotyčnému, atď.....
Je mi jasné, že kým to nevylezie z človeka bezo zbytku, čo je dosť ťažké, je to len pestovanie schizofrénie.
Tu musí byť človek asi maximálne úprimný k sebe. Ak sa to podarí, tak je to fajn.

Až ku koncu je to o odpustení alebo o pochopení........

Je to zaujímavé.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: