Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ľudové recepty na negativitu

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Dec 18, 2010 17:17    Predmet: Ľudové recepty na negativitu Odpovedať s citátom

Lysnyt v časti Mám problém písal o ľudových receptoch na negativitu ("Ako sa branit:" - Lysnyt), tak otváram diskusiu konkrétne o tejto téme vo Všeobecnej.

Motlidba

Šalvia na vydymenie priestoru
"Salvia je znama tym, ze cisti priestor od negativnej energie." -Lysnyt

Soľ - "Sol je tiez znama svojou ocistnou silou. " - Lysynt

Pridávam:
Čistec obecný (stachys recta)
používaný tiež vo forme homoepatika
- čistec je bylinka, ktorá dokáže zharmonizovať negativitu a používa sa hlavne pri takzvaných urieknutiach

Drahé kamene
- na negativitu hlavne hematit

Svetená sviečka alebo voda
- na nagativitu môže pomôcť vydymenie svetenou sviečkou alebo pokropenie svetenou vodou

Výrazná zmena
- negativita "nemá rada" zmeny

Používate na nagativitu nejaké prostriedky? Niekto im vraví barličky, iní hovoria o pomoci, ďalší o tom, že takéto veci nefungujú... Ako vy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Dec 18, 2010 19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedávno som počula, že rituály ukľudňujú a pomáhajú prežiť. Preto by ma zaujímalo, či pôsobia na negativitu. Je kopa pohanských (vynášanie Moreny a pod.) sú aj kresťanské (spoveď) a určite sú aj osobné po ktorých sa človek lepšie cíti. Ako je to vlastne s rituálmi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Dec 19, 2010 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, rituály nám dávajú pocit bezpečia, kontroly. Je to niečo, čo už niekto robil, robí alebo sme robili my a aspoň raz to splnilo účel, urobilo nám to lepšie alebo pomohlo.
Väčšina hore uvedených postupov patrí medzi rituály.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jarka Š.

Založený: 21.05.2010

PríspevokZaslal: Ne Dec 19, 2010 9:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mé prostředky na negativitu jsou hudba,příroda,pejsek v náručí,blízkost spřízněné duše....
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Dec 19, 2010 11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec aj Vianočná večera je jeden z najkrajších rituálov......Smile
Návrat hore
namarutu

Založený: 07.12.2010

PríspevokZaslal: Ne Dec 19, 2010 14:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepšia je premena.Bez prítomnosti ja,je negativita bez podstaty.Tak veĺmi som nešťastný,ale myslím,že to bude v poriadku.Lenže,potom vzniká mylný obraz o negativite ega.Pritomnosť uvedomenia ja som,môže odvrhnúť negativitu,za aby nam slúžila.Kedysi sme túto možnosť nemaly,v rámci evolúcie sme preberali na seba rôzne podoby,od zvierat,cez iné poddruhy humanoidov.Iba časť z ních bola schopná prejavovať pocity,ostatným boli emócie odobraté.Cicavce nemajú emocionalitu dlhodobo.Odkedy sa však človek hlási k jedinej ceste,je menej zraniteľnejší,ani nie kôly nedostatku energie,ale jednoduchemu zámeru,čohosi,čo presahuje jeho ciele.Všimnite si,ako emócie narábajú s dualitou,sú schopné doslova svoj potencial vysať.U človeka sa prejavia prehnanou ľútosťou.Čo je to s tebou,že neodpovedáš na moje otázky.Potom je kľud,emócie sa svojou tendenciou,vracajú do rovnováhy.Keď ste niekto užíval rastliny síly,viete o čom hovorím,po jej užití je dopad pôsobenia extrémny.Je nám to tak ľúto,že nám dnes niečo nevyšlo,ale nevadí,naslepo sa nedá bojovať.Komu som sa mal priečiť,vo svojej skúsenosti.Kto nám dal tu príležitosť,klamať si,že všetko negatívne,je zlé.Na mojom šťastí hrá rozhodujúcu úlohu to,či sú blízky spokojný,pocity kľudu sa pri tom presúvajú na každú osobu,bez ohľadu,či je negatívna,alebo pozitívna.Každý ma svojho anjela a čímsi mu patrí naša vďačnosť,to on nabáda na ducha,aby nechal tých ťažkých rečí o význame slov.Duch je mimo duálne chápanie a predsa je plný obidvoch protipólnych síl.Keď sme intuitívne scopný vyhľadať tú ktorú osobu,prežívať s ňou radosť bytia,prečo sa tak často dáva negativita do rúk toho odpadlíckeho anjela?
Návrat hore
namarutu

Založený: 07.12.2010

PríspevokZaslal: Ne Dec 19, 2010 15:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry spánok v známom prostredí,nenavštevovať verejné miesta,keď sme hladný,radšej sa najedzte v kruhu blízkych.

U byliniek je to kotvičník a damiána.

Maľovanie mandál,robenie nerobenia,spev mantier,hra na hudobny nástroj,prechádzka po mieste,ktoré nam je blízke môže priniesť porozumenie.

Väčšinou si neuvedomujeme,že zámerom s pozitívnym cieľom,môžme ovplivniť negativitu,pokúste sa zmeniť myšlienky,namiesto neúspechu sa naprogramujte na pozitívne,to sa zmení.

Ďalej je to rád komplexných riešení,vo svojej priamosti sú zložité,dokonca môžu vyznieť,že prinesú ešte väčšiu odozvu.Preťatím prílišného očakávania sa zbavíte prílišného tlaku okolia.

Keď si uvedomíte,koľko zbytočností padne denne na hlavu vašej skrytej radosti,odhalíte plnu náruč šťastia.Krásne,krásne,len či bude tentoraz môj pokoj potrebnejší,ako šťastie blízkej osoby.
Návrat hore
joy16

Založený: 17.02.2011

PríspevokZaslal: Po Feb 28, 2011 23:44    Predmet: Re: Ľudové recepty na negativitu Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Pridávam:
Čistec obecný (stachys recta)
používaný tiež vo forme homoepatika
- čistec je bylinka, ktorá dokáže zharmonizovať negativitu a používa sa hlavne pri takzvaných urieknutiach

Patrik, rovnako aj Stachys sylvatica,cize cistec lesny. Ucinky su zrovnatelne.

U babatiek sa praktizuje v pripade tzv."zoci" hlavne na dedinach urcity druh urinoterapie, konkretne poutieranie tvaricky resp. celeho telicka omocenou plienkou, podla feedbackov to zabera relativne rychlo.

Na vychode je pokial viem celkom popularne este akesi palenie zapaliek, tzv. "hadzanie uhlikov" a vypitie takto upravenej vody. V pripade spravnej "diagnozy" to dokaze odobrat aj naozaj silnu bolest hlavy.Nech uz princip spociva na comkolvek.

Z bylín este z wiccanskej praxe este mozno stoji za spomenutie npr. taky LUBOVNÍK bodkovaný,ktory je povazovany za velmi silnu bylinu. Pomáha vraj proti posadnutosti, chráni proti uhranutiu, otvára duchovný kanál, upevňuje vieru ... atd.,

dalej IMELO- "vraj, prináša do domu šťastie a chráni pred zlom, inak ho nazývali aj „metlou duchov“,"Verilo sa tomu, že imelo ktoré bolo narastené na hruške uľahčuje počatie aj pôrod, ako aj tomu, že ak dali imelo, ktoré odtrhli z hlohu či jablone, malému dieťatku do kolísky, tak vtedy malo len pekné sny a bolo vyspinkané do ružova, bolo tak ochránené pre zlými duchmi a strašidelnými vidinami.".

LOTOS- "Ružový lotos je zbraňou proti zlým duchom."

YZOP- "Bol posvätnou rastlinou starých Grékov a Rimanov a Semiti ho pálili pri očistných rituáloch. Táto rastlina sa používa na kúpele, alebo pri symbolickej očiste formou kropenia osôb, zvierat, budov. Zväzok yzopu zavesený v dome odvracia negatívne sily."

ĽALIA BIELA- " sa pestuje ako ochrana proti nepriateľským duchom a zlu, uhranutiu a nepozvaným návštevníkom. Kadidlo podporuje zviditeľnenie astrálnych zjavení."

Lastovičník- chráni toho kto ho nosí pri sebe pred nástrahami.

ČEMERICA- "Ako saturnská rastlina sa spája so svetom duchov, pomáha pri exorcizme, užívala sa proti šialenstvu. Ak nosíme varený koreň (surový páchne) v bielom plátne na krku pomôže (vraj) proti posadnutiu."

BETONIKA- "podľa starej tradície sa pokladala za zázračný prostriedok proti uhranutiu a často používala liečebne."

DURMAN- "Postupy lidové magie doporučují rozházet kousky durmanu kolem domu, aby byl chráněn před zlýmy duchy. Vleklá nespavost může být odstraněna pomocí listů durmanu, vložených do bot postiženého, které se dají pod postel tak, aby špičkami ukazovali k nejbližší zdi."

ŽELEZNÍK LEKÁRSKY (Verbena)- zbavuje negatívnych fluid.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

..teraz ako som si čítala následky katastrofy v Černobyle a zasiahla ma taká pochmúrna nálada, priam až depka, som si spomenula na niečo, čo ani neviem odkiaľ ku mne prišlo asi pred 20-timi rokmi, alebo som niečo zoscanovala, kto vie? Neskôr som o tom počula aj čítala, pravdepodobne to zoscanovali aj viacerí.

Jednalo sa akúsi zrkadlovú guľu do ktorej vošiel človek a vo nútri sa pracovalo nejak s kyštáľom. Asi sa mal do toho človeka nejak pichnúť, či čo....bolo mi to vtedy smiešne......malo sa vraj všetko prečistiť.....???

Dnes sa mi to nejak znova vybavuje, vôbec netuším prečo, a zamýšľam sa nad tým, či by to nemohla byť cesta ako sa zbaviť negativity.

Možno o tom niekde existuje aj článok na nete.

Počuli ste už niekto o tom?

Myslím, že liečiteľ Pravda o tom písal..? či hovoril????? presne neviem....
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Namarutu, co sa zmenilo, ze su teraz tieto tvoje prispevky zrozumitelnejsie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Alica Hodásová

Založený: 27.11.2009

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 15:46    Predmet: Z toho čo tu nebolo Odpovedať s citátom

a pomáha mne: bielu čistú vyššiu sviečku zapálim, poviem modlitbu (nie očenáš, ale vlastnú, nech všetko zlé sa spáli), opálim si ruky nad sviečkou a sfúknem ju, riadne vyvetrám. Pred 2 dňami mi to zachránilo útek na RZP so žalúdkom, som vďačná, že to existuje....
Návrat hore
joy16

Založený: 17.02.2011

PríspevokZaslal: So Jún 11, 2011 18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Jednalo sa akúsi zrkadlovú guľu do ktorej vošiel človek

/ ... zeby zorbing? Wink
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 12, 2011 6:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy ano ano presne! to je super názorná ukážka ! Very Happy. Ano bolo to niečo veľmi podobné, len trocha väčšie a nebolo to priesvitné, ale z vnútornej strany bolo zrkadlo a nekotúľalo sa to, a tuším tam bol aj nejaký svetelný zdroj a kryštáľ. Smile ano ano ráčte nastúpiť! Smile Very Happy
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Ne Nov 06, 2011 21:03    Predmet: negativita Odpovedať s citátom

.. na negativitu pouzivam taky recept, ze si ju nevsimam a snazim sa nevenovat jej ziadnu pozornost..od negativne zmyslajucich ludi bocim, a ak je niekto nervozny v praci, z niecoho ma napriklad obvinuje, poviem si, je to jeho problem..ale nie vzdy to takto bolo, trvalo mi to dlhe roky driny a na sebe, kym som sa ako tak zbavila svojich zabehnutych naprogramovanych myslienok a niekolko navstev u Patrika, zaco dakujem:) a este nosim na krku privesok z cierneho kamena, zabudla som nazov..a sem tam si oplachnem tvar odvarom z cistca..a hlavne vo volnom case robim to, co ma naplna a bavi:)
Návrat hore
zenen

Založený: 29.11.2011

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

bojujem s negativitou a mam pocit,ze keby som sa hoci aj nastrela sungitom a jedla kristal pri kristalovom stole a pocuvala mantry tak to vydrzi 5 minut,,,,,,..a to by som si fakt chcela pomoct....

a namarutu..musim povedat ze daniel mal pravdu..myslim,ze pre bezneho cloveka to bolo naozaj nezrozumitelne......aj ked asi ak som to spravne pochopila...tak suhlasim ze .negativita sa neda zmenit,da sa tak maximalne prijat -
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: