Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zajakavanie

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
deweron

Založený: 02.02.2009

PríspevokZaslal: Po Feb 02, 2009 10:53    Predmet: Zajakavanie Odpovedať s citátom

Ahoj

Moj problem je celkom presny. Zajakavanie. Nieje to zajakavanie toho najhrubsieho zrna. Aby som to definoval presnejsie. Zajakavam sa ked mojim sovam je pripisovana vaznost. t.j. ked nieco vysvetlujem, ked mam vstupit do dialogu, ked nieco opisujem a pod. Kedze podnikam posobi to na ludi pri rozhovore dost negativne. Nakolko chcem tento problem odstranit najlepsou cestou je cesta "prace so psychikou". Urobil som kopec prace na tom aby som obratil svoje myslenie. Skusam pracovat v alfa hladine a pod. Zaujimalo by ma ci regresna psychoterapia by mi pomohla v tomto probleme.

Dakujem za kazdy nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, Deweron...ja nie som odborník, ale chcela by som ti iba povedat, že si velmi vážim ludí ako si ty, tj. tých, ktorí sa snažia hladat cesty a želám ti, aby si sa so svojím problémom úspešne popasoval. A len tak mimochodom, mám kamaráta, vysokoškoláka, má rovnaký problém a určite to na mna neposobí negatívne...občas sa spolu dobre nasmejeme.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Mar 29, 2009 22:00    Predmet: Re: Zajakavanie Odpovedať s citátom

deweron Napísal:
Ahoj

Zajakavanie. ... Zaujimalo by ma ci regresna psychoterapia by mi pomohla v tomto probleme. ...

Moze ... ak mozes ty ...

... podobnu symboliku najdes v knihe Rudiger Dahlke : Nemoc jako symbol, heslo "koktani" str. 210 ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
indigokid

Založený: 04.05.2009

PríspevokZaslal: Po Máj 04, 2009 14:07    Predmet: Ano, moze pomoct. Odpovedať s citátom

V ramci regresneho sedenia sa zamerate na minuly zivot a priciny kde ten problem vznikol a da sa to tam vyriesit.
Návrat hore
AndreaRapantova

Založený: 09.01.2006

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Som ziacka Patrika Balinta a riesila som uz pripad zajakavania.
Vysledok bol prekvapivy, klientka potrebovala vsak pracovat aj u logopedicky. Bolo treba zrusenie starych navykov a cvicenie spravneho dychnania, pretoze sa zajakavala a nespravne dychala cele roky. Bolo to zadrhovanie slov kde nasledovali za sebou dve spoluhlasky a pocas regresu hovorila uplne plynule a bez problemov. Sama bola prekvapena ake boli priciny...ked si ich "presla" zbavila sa psychickeho tlaku a napatia v celom tele.
Nasli sme priciny v detstve a rannom detstve...Nie vzdy je nutne chodit do minulych zivotov.
Sedeni bolo treba viac.
Pekne dni
Andrea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Júl 01, 2009 8:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ajka, lepšie by som to nenapisal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: So Sep 01, 2012 23:14    Predmet: Re: Zajakavanie Odpovedať s citátom

deweron Napísal:

Zajakavam sa ked mojim sovam je pripisovana vaznost. t.j. ked nieco vysvetlujem, ked mam vstupit do dialogu, ked nieco opisujem a pod. Kedze podnikam posobi to na ludi pri rozhovore dost negativne. Nakolko chcem tento problem odstranit najlepsou cestou je cesta "prace so psychikou". Urobil somkopec prace na tom aby som obratil svoje myslenie.

deweron už síce v tejto téme nereagoval, ale podoblé problémy ľudia riešia...

Pred časom som podobne pomenovaný problém riešila s klientom v terapii. Aj počas terapie hlas viazol a drhol. Bol za tým veľmi silný emocionálny zážitok z detstva s postulátom :"Toto nesmieš nikdy nikomu povedať !" A skutočne, klient to nikdy v živote nikomu nepovedal a žil s týmto programom, ktorý mu podvedome "blokoval reč". Až keď to v terapii povedal, prijal, že je to minulosť, uvedomil si komu tá veta patrí, pocítil veľkú úľavu, až eufóriu. Sedenie bolo len jedno a pre klienta bolo zásadné uvedomenie, že už môže slobodne hovoriť. Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: