Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Môže pomôcť....

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Okt 13, 2012 16:51    Predmet: Môže pomôcť.... Odpovedať s citátom

...taký obyčajný človek ako som ja, niekomu, kto je ďaleko a veľmi by to potreboval.
Existuje niečo ako poslať prianie niekde do "diaľky" tomu človeku, pohladiť jeho rany a želať skoré uzdravenie?

Volala mi, nesťažovala sa, ale ja presne viem ako jej je......
Cítim toho človeka a viem, že je na dne, chcela by som pomôcť, ale neviem ako.....

Želám jej veľa sily, aby bola zdravá a veselá, aby pomohla ešte veľa deťom a aj ich ich rodičom, tak ako to robila aj doteraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

pri citani prispevku ma napada:

... moj pohlad - ano, existuje a funguje (vyslanie na dialku) ...

... otazkou vsak ostava, ci to ten clovek skutocne potrebuje, a ak nieco potrebuje, ci je to prave to, co si my myslime, ze potrebuje ...

.... a tiez je otazkou - co je pomocou - niekedy najvetsou pomocou je prijatie veci takych ake prave su, ich akceptovanie a len 'spolu - bytie' ... ked druhy citi, ze nie je sam ... ze pri prezivani svojho 'udelu' nie je sam, ze je tu niekto, kto pri nom stoji pre pripad, ze by sa chcel na chvilu 'len opriet'...
Návrat hore
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Len stručne: Niekedy ľudia trpia len kvôli tomu, aby nám ukázali (zrkadlili), že máme s niečim problém. Napríklad, hľadieť na ich trápenie; alebo že trpíme rovnako ako oni, len si to nevšímame; prípadne s tým nič nerobíme ak si to všímame. Preto najväčšou pomocou druhým býva často pomôcť sám sebe Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

.....no dúfam, že netrpí kvôli mne / ja len monitorujem situáciu/, nachádza sa v životnej kríze, je chorá a nie je jasné či sa dá jej choroba vyliečiť.

Myslím si, že som preto tak silno reagovala, že si nesiem z detstva akýsi obraz toho "že nedokážem pomôcť" napriek tomu, že po tom túžim. Zmocnila sa ma taká túžba pomôcť jej, a zároveň bezmocnosť....
Nakoniec to vysvitlo aj na sedení regresnej terapie. Mali sme doma podobnú situáciu, bolo to pre mňa dosť zničujúce, že ako dieťa som nedokázala pomôcť matke, ktorá trpela.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Ut Okt 16, 2012 7:35    Predmet: Pomáhať verzus škodiť Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
.....no dúfam, že netrpí kvôli mne / ja len monitorujem situáciu/, nachádza sa v životnej kríze, je chorá a nie je jasné či sa dá jej choroba vyliečiť.

Myslím si, že som preto tak silno reagovala, že si nesiem z detstva akýsi obraz toho "že nedokážem pomôcť" napriek tomu, že po tom túžim. Zmocnila sa ma taká túžba pomôcť jej, a zároveň bezmocnosť....
Nakoniec to vysvitlo aj na sedení regresnej terapie. Mali sme doma podobnú situáciu, bolo to pre mňa dosť zničujúce, že ako dieťa som nedokázala pomôcť matke, ktorá trpela.

Ahoj Heliana,
ty nie si zodpovedná za to, ako sa kto cíti a čo sa mu v živote deje. Ani, ak ide o rodičov. Komu to chceš v skutočnosti vlastne pomomáhať ? Wink Vesmír má rád rovnováhu. Ak sa rozhodnem niekde pomáhať, brať na seba, niekde škodím, aj sebe a vytváram si dlh, ktorý bude treba splatiť. Viem, ak sa to deje v detstve, je to ťažké a deti sa často postavia do polohy partnera či otca niektorému z rodičov a dávajú mu oporu v jeho problémoch. Dospejú a neskôr ich to tlačí vrátiť sa do detstva. Tvoja známa má pre teba správu o tebe( možno o tvojom detstve Smile ), ty jej môžeš dať pozornosť napr. v terapii a reagovať skôr dovnútra. Navonok sa dá prejaviť súcit a ten vytvorí priestor, aby aj tvoja známa začala svoj problém riešiť. Ak ju ľutuješ a chceš pomáhať, tak jej berieš túto priležitosť. Takto by si jej na diaľku možno mohla "pomôcť". Very Happy
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: