Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Pohlavní styk v období těhotenství

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
akomon

Založený: 15.12.2008

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 14:10    Predmet: Pohlavní styk v období těhotenství Odpovedať s citátom

Ahoj Patriku. Měl bych dotaz. Někteří regresní terapeuti tvrdí, že by se těhotná žena měla vyvarovat sexuálního styku s mužem. Prý to to nenarozenému dítěti škodí. Prý při sexuálním styku pociťují otřesy a silné tlaky (... a což ho tedy traumatizuje a takový zážitek negativně ovlivňuje i po narození).

Lékaři ale tvrdí, že těhotenství povětšinou sexuálnímu styku nebrání. Dítě nemůže být nijak dotčeno, protože chráněno plodovou vodou v děloze (plave v ní). A je v dostatečné vzdálenosti od poševního vchodu (mužský úd k němu nedosáhne).

Jaký máš na to názor Ty prosím? Co ukazuje z Tvoje zkoušenost z regrese s klienty?

PS: Hovoříme o běžném sexuálním styku, šetrně provedeném s ohledem na těhotenství ženy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Akomon, mám prejdených s klientmi okolo 2000 prenatálnych terapií. Nestretol som sa s tým, že by klienti mali problémy s nejakými otrasmi alebo niečoho podobného pri normálnom sexe. Dieťa je tak chránené, že by to muselo byť fyzicky naozaj veľmi za hranicou, čo by aj mama určite zarazila v normálnom vzťahu.
Stáva sa ale, že žena prežíva nepríjemné pocity nie preto, že by muž robil niečo výslovne nepríjmené, ale jednoducho to tak cíti. Niečo jej nemusí sedieť v tehotenstve, čo jej aj sedelo pre ním. Potom to vníma aj dieťa a môže to ako vzorec správania prežívať neskôr v živote. Ak to ale žena komunikuje a robí len čo je jej príjemné, tak to prenáša aj na dieťa a je to ok.
Sex v tehotenstve je prirodzenou súčasťou, ktorú aj dieťa potrebuje k svojmu prirodzenému vývoju s tým, že žena je v tomto dôležitejšia. Ona najlepšie vyciťuje, čo potrebuje jej dieťa, preto by to muž mal rešpektovať, ale zároveň sa nebáť vytvárať jemný tlak.
Taká je moja skúsenosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
akomon

Založený: 15.12.2008

PríspevokZaslal: Ne Sep 23, 2012 13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za reakci Patriku. Předpokládal jsem, že to nějak takto reálně bude.
Pak by mohla být otázka, proč někteří regresní terapeuti mají jinou zkušenost ... teoretická otázka ... tím myslím, že asi není nutné se tím zabývat.
Prostě myslím, že někteří terapeuti nemusí být úplně důvěryhodní a nemusí poskytovat zcela pravdivé informace. Podávají takový výklad, který odpovídá jejich světonázoru, ne reálné terapeutické činnosti.
Bohužel i takoví asi budou.

To ostatní dává smysl. Žena i dítě jsou propojeny. Takže pokud ženě takový styk nebude z jakéhokoliv důvodu příjemný, nebude příjemný ani pro to dítě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ajka Stunkel

Založený: 19.03.2012

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 20:27    Predmet: skúsenosť ženy Odpovedať s citátom

Akomon, som mama dvoch detí. V tehotenstve som dokázala s manželom prežiť nádherné nežné a vášnivé milovania ako nikdy predtým. Obaja sme vnímali a rešpektovali bábätko, obaja sme precítili spojenie na úplne inej úrovni a dnes to pri výchove zužitkovávame. To, čo sme tam vedeli prejaviť spojením a dotykmi, to dnes používame, keď sa malá hodí o zem a trucuje. Ak je to možné, ľahneme si k nej na zem a všetko je na smiech a prúdi radosť. Na milovaní dvoch dospelých ľudí nie je nič škodlivé, ak sa vzájomne rešpektujú, dôverujú si a chcú to spolu rovnako. ( Ja som občas chcela viac ako manžel do posledného dňa tehotenstva)
Som tiež regresný terapeut a klienti, ktorí nájdu milovanie rodičov v období prenatálu, to opisujú pekne, ak je to medzi rodičmi pekné a harmonické. Oddelujeme obsahy a vraciame ich rodičom, ak je to o maminom obetovaní sa, aby sa otec uspokojil.
Taká je moja profesná i osobná skúsenosť.
Pekné dni.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: