Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Je regresná terapia bezpečná?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Apr 09, 2005 13:28    Predmet: Je regresná terapia bezpečná? Odpovedať s citátom

Terapia prebiaha pri vedomí, takže si klient plne uvedomuje presne čo sa s ním deje počas celého sedenia. Ideme len do minulosti, ktorú klient už raz prežil, preto z určitého pohľadu to nie je pre klienta nič nové. Nový môže byť postup, ktorým sa do minulosti dostávame. Skúsenosť ukazuje, že po prvých sedeniach si klient osvojí všetky techniky, ktoré od neho terapeut vyžaduje a nie sú postupne pre neho ničím neznámym.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Napísal som článok s podobným názvom: "Je regresná terapia nebezpečná?", pretože táto otázka zaznie na každej verejnej prednáške, keď hovorím o regresnej terapii. Odpoveďou je: "Regresná terapia sama o sebe nemôže byť nebezpečná, ale niečo pri terapii predsa nebezpečné byť môže." Viac si prečítajte v článku: http://www.marcelmatisko.sk/regresna-terapia/je-regresna-terapia-nebezpecna
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bonara

Založený: 25.06.2011

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 5:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Takéto články sú veľmi dôležité. Vaši klienti na základe nich vedia ohodnotiť, či skutočne prišlo k uzavretiu problému. Keby tu bol skôr tento článok, mohla som sa vyhnúť nepríjemnostiam.
Ďakujem za tento článok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marcel

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 6:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Borana, presne kvôli tomu som napísal tento článok, aby aj ľudia ktorí sa dostali po regresnej terapii do nepríjemností, vedeli ako z nich von a vedeli si odkontrolovať či terapia prebehla správne, alebo nie. Teší ma pozitívna spätná väzba, ďakujem. Smile
PS: sleduj môj web, budú ďalšie články Wink
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

... hmmm, vysoko nasadena laťka ... ale ako casto dosiahnutelna ?

... tusim sa mi az ziada ten ideal aspon trochu spochybnit Very Happy

... s mojim vnimanim mi viac koreluje Patrikova odpoved na otazku coragyps tuto ...

http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=210

... vyberam trochu z kontextu :

"... V danom pochopení môže byť ale duša do istej miery obmedzená svojím poznaním, takže si nemusí precítiť úplne všetko. Aj keď má povedzme možnosť.
Podobne ako v regresnej terapii. Terapeut niekedy vníma, že ak by si "toto" klient teraz v terapii precítil, tak by daný problém úplne odišiel. Napriek snahe terapeuta sa to klientovi precítiť "nepodarí", alebo podarí len čiastočne. Toľko čo mu dovoľuje jeho telo, psychika, pripravenosť a podobne. ..."

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Marcel

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 23:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, to je latka, ktorú som si nastavil. Viem, viacerým sa zdá privysoká, ale prináša to výsledky pre klientov. A to je pre mňa priorita.

K citovanému textu: a nie je cieľom terapie uvoľniť obmedzené klientové poznanie? Wink Nakoľko sa uvoľní poznanie, natoľko sa uvoľnia emócie a tie by mali byť spracované.
Článok je orientovaný na dôsledné spracovanie udalosti na sedení a nie na vyriešenie problému na jednom sedení. Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: