Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Duch a Duša

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Sep 19, 2006 18:42    Predmet: Duch a Duša Odpovedať s citátom

Presunuté z témy Hodnotenie.

karellight Napísal:
Jitka M.G. Napísal:
Představuju si, že duši má každý jinou, duch je něco objektivního, co je v každé osobě či živé bytosti(?) a asi i mimo ně, ale asi těžko si toho ducha uvědomit/zažít, to snad jedině v případě opuštění duality či snad těch chvilkových stavech samadhi. Představuju si, kdyby to spojení s duchem fungovalo, rozhodování by bylo daleko snazší (a správné), správnější než při "komunikaci" s duší, která má své engramy.

Uznávám, že to téma sem nepatří, má-li někdo zájem, nechť otevře.

Andrej definuje vlastnosti ducha (u všech duchů stejné ) a tam také píše, že duch má paměť - a tu má každý duch nejspíš jinou...

nebo se světem toulají Duchové a Duše ? A co se stane, když se potkají ?

Niektoré systémy rozdeľujú ducha a dušu - Steiner a podobne.

Je v tom istá logika - hovoríme duchovné knihy a nie duševné, alebo hovoríme u problémov človeka - duševné problémy a nie duchovné. Wink

Keď sme diskutovali pred rokom o týchto pojmoch tu : http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=70, zdalo sa mi, že pod pojmom duch skrátené povedané tie systémy myslia To, čo je večné a pod pojmom duša myslia psychiku(to čo nieje večné, ale duchovného charakteru), ako ju poznáme definujeme v regresnej terapii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dadka

Založený: 20.09.2006

PríspevokZaslal: Ut Sep 26, 2006 13:19    Predmet: duch/duše-Jitka Odpovedať s citátom

Jsem evidentně zpožděná,ale nemám ještě zmapované celé forum,tak jsem se k této diskusi dostala až teď.Moc mě těší,jak se všichni,v hlavě i nahlas ptáme a hledáme.Přiznávám,že já otázku ducha či duše zatím neřešila.Ale zaujala mě a proto se teď na tím zamýšlím.
Já pojala VšECHNO jako Boha.Možná to vyvolá úsměv či smích,ale já to tak vnímám.Prostě jednota.Jak dole,tak i nahoře,pozitiv a negativ.Malý výcuc všeho z velkého všeho....Kámen,květiny,zvířata,lidská inkarnace....Posloupnost.Je velká zásluha stát se člověkem.
A karma,zákon příčiny a následku.Stále!!!!A stále vždy jen ta naše karma!!!!Nikdo nikdy nebude žít karmu někoho jiného!!!!
Jak to souvisí s duchem či duší?Přemýšlím teď o komunikaci,jak o ní mluvila Jíťa.že s duchem se může radit,duši léčit....(Duch coby ty části duše,které již realizují Boha?,ty máji zbavené části?).. možná to motám,nechci se teď vracet na stránky...chci říci,že,a to asi zmiňoval Patrick,jsou duševní choroby a duchovní(spiritismus)svět.Proto o té karmě-duševní choroby-co jsme si,to si neseme.A proto já klekám před regresní terapií!!Klaním se jí právě PROTO,že pomáhá s Karmou,což já považuju za Božské působení,protože odejmout karmu umí pak už jen Bůh-takže já myslím,že duše se reinkarnuje a duch ji vdechuje život,takže Bůh,jenže Bůh je všechno,takže zas jsme u té jednoty.I my jsme Bůh a jsme tu proto,abychom to poznali.Asi to vnímám jako Jíťa.Nerozmlouváme s Duší v nás,ale s Bohem(někdo už pochopil,že v nás,někdo s tím nad námi).Akorát že mé nevímco nějak okrajově,nepatrně a nepolapitelně cití,že není nic jiného, než Bůh.Všechono ostatní je mája(zdání,klam...)Duše si nese karmu,dostává život,aby uskutečnila,prostřednictvím učení se a vzdání se,Boha.Je to tedy tak,že Duše máji a vazeb zbavená uskuteční Ducha?
To si myslím já.Duše je na začátku a na konci duch.Mezitím je to žák.
Eva s Adamem,co jedli ze stromu poznání,aby dosáhli sebepoznání,aby nejen žili podle Božích zákonů,nýbrž VĚDOMĚ poznali,že JSOU Bůh...
Co............?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Jún 17, 2010 11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa výskumu neurológa Johna Eccles-a "každý človek má nesmrteľnú dušu"

http://www.milujtesa.org/nr/veda_a_viera/laureat_nobelovej_ceny_o.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
coragyps

Založený: 02.01.2011

PríspevokZaslal: Ne Jan 02, 2011 11:53    Predmet: duše a pochopení Odpovedať s citátom

Hezký den.
Regresní terapie je založena na znovuprožití a hlavně pochopení celé události. Můj dotaz je pro fungování terapie nepodstatný ale zajímá mě.
V učeních o reinkarnaci je jedna z nejčastějších teorií ta, že duše se po opuštění těla po čase spojí s vyšším celkem, což je spojeno s pochopením smyslu událostí předcházejícího života. Prakticky si (pokud je teorie pravdivá) může procítit to, co se událo a pochopit. S něčím podobným vlastně do jisté míry pracuje i HAP. Jak je tedy možné, že i po tomto zážitku v meziživotí duše vstupuje do dalšího života stále traumatizována touto událostí a musí ji třeba pomocí HAP znovu prožívat a pochopit? Pokud to tak je, znamená to, že ani HAP nemusí v rámci jedné události fungovat navždy?
OOo, je to fakt hrozně teoretický dotaz, plující na množství nenahlédnutelných teorií, ale z hlediska fungování terapie budu vděčen za pokus o odpověď.
Děkuji moc, a přeji krásný den.
Jakub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Jan 02, 2011 21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Coragyps, vítam Ťa na fóre.

Predpokladajme, že platí, čo píšeš. V danom pochopení môže byť ale duša do istej miery obmedzená svojím poznaním, takže si nemusí precítiť úplne všetko. Aj keď má povedzme možnosť.
Podobne ako v regresnej terapii. Terapeut niekedy vníma, že ak by si "toto" klient teraz v terapii precítil, tak by daný problém úplne odišiel. Napriek snahe terapeuta sa to klientovi precítiť "nepodarí", alebo podarí len čiastočne. Toľko čo mu dovoľuje jeho telo, psychika, pripravenosť a podobne.

Predstav si, že niekto zomrie autonehodou. Dostáva síce možnosť všetko pochopiť, ale si napríklad ešte neuvedomuje, že vôbec zomrel. Wink
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/technologie/vedci-nasli-dokaz-o-existencii-duse.html

Vedci našli dôkaz o existencii duše

Ak pacient zomrie, kvantové informácie zostávajú žiť mimo tela vo vesmíre ako duša.
NEW YORK, 02.11.2012 14:25 | TVNOVINY.sk

Dvojica svetovo uznávaných vedcov kvantovej teórie oznámili, že môžu potvrdiť existenciu duše. Američan Stuart Hameroff a Brit Roger Penrose, ktorí vyvinuli kvantovú teóriu vedomia tvrdia, že naše duše sa nachádzajú vo vnútri štruktúr zvaných mikrotubuly, ktoré žijú v našich mozgových bunkách.
Ich teória vychádza z predstavy o mozgu ako o biologickom počítači so 100 milirdami neurónov, ktoré pôsobia ako informačná sieť. Informuje portál News.com.au.
Vo chvíli, kedy je človek na pokraji smrti, mikrotubuly strácajú kvantový stav, ale informácie v nich nie sú zničené. Laicky povedané, duša neumiera, ale vracia sa do vesmíra.
"Povedzme, že srdce prestane biť, pacient zomiera. Avšak kvantové informácie v mikrotublách nie sú zničené. Tie sa rozptyľujú vo vesmíre," uviedol Stuart Hameroff.
"Ak je pacient resuscitovaný, ak ho oživia, kvantová informácia sa vracia do mikrotubúl a teda do tela a pacient má známe zážitky so smrťou (svetlo na konci tunela, pozn. red.)," dodal Hameroff.
V prípade, že pacient predsa len zomrie, kvantové informácie zostávajú žiť mimo tela vo vesmíre, ako duša.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 0:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/technologie/vedci-nasli-dokaz-o-existencii-duse.html

Vedci našli dôkaz o existencii duše

Presne takto fungujú média. Urobia z komára somára.

Titulok článku je absolútne zavádzajúci.
Vo výňatku sa ďalej píše: Dvojica svetovo uznávaných vedcov kvantovej teórie oznámili, že môžu potvrdiť existenciu duše.

Týto vedci prichádzajú s hypotézou. Nenašli žiadny dôkaz. Hypotézu je potrebné ďalej testovať a až potom sa ukáže, či budú aj dôkazy.

V každom prípade je fajn, že s niečim takým vedci prichádzajú, no kým to dokážu, pridávam článok, ktorý nerobí senzácie, ale pozerá sa dosť objektívne na danú tému:
http://www.sme.sk/c/6587521/dobra-sprava-na-dusicky-smrt-moze-byt-prijemna.html
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: