Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Pôrod

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Sep 18, 2010 5:20    Predmet: Pôrod Odpovedať s citátom

Dnes v noci sa mi sníval vlastný pôrod. Mala som astmatický záchvat a asi sa mi začali vynárať podobné prežitky.
Bolo zaujímavé sa tlačiť tým úzkym kanálom ( v mojom prípade to bol taká úzka šachta, ako keby jaskyňa) nemať vzduch a to silné svetlo na konci...nič moc. V tom sne som si uvedomila, že je to veľmi podobné pôrodu.
Je to vôbec možné, že to má súvis s mojim narodením?
Inak gynekológa, ktorý asistoval pri mojom pôrode moc nemusím, vždy keď
s ním hovorím je mi dosť nepríjemne. A to mi bolo aj vtedy, keď som nevedela, že som sa u neho narodila, vždy mi bol nesympatický.
Môže tento sen a tie antisympatie súvisieť s tým pôrodom, alebo nebodaj aj astma?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliana

PríspevokZaslal: St Sep 22, 2010 12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som rozmýšľala nad tým pôrodom a astmou a vynoril sa mi ešte sen, ktorý predchádzal ten pôrodný. Neviem, či spolu súvisia ale minimálne majú spoločné jedno a to je ten pocit, ktorý sa celým dejom tiahne. Ten sen mal krátky dej. Žena stojí vo dverách a niekto jej prinesie správu, že jej bývalý manžel zomrel, žena sa zrúti a dostane astmatický záchvat....to či zomiera neviem. Tá žena v tom sne som bola ja, ale v reále som takú situáciu nezažila nikdy. Potom nasleduje ten pôrodný sen. Tie astmatické záchvaty sprevádzal pocit opustenosti, v detstve som ho často zažívala, môžu astmu spúšťať práve tieto pocity? Ja neviem, možno som popísala kopu blbostí, ale momentálne to tak cítim, možno je to len kopa bludov.
A možno tá žena v tom sne ani nie som ja, ale moja matka...celkom by to sedelo do dejového kontextu našej rodiny.....hm...divné....veľa vecí zapadá...ale takéto jednoduché to asi byť nemôže....
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ut Apr 22, 2014 8:45    Predmet: Odpovedať s citátom

...možno sú niektoré veci jednoduché, a práve pre tú jednoduchosť sú neviditeľné. Niekedy si myslím, že sú až nepravdepodobné, občas sa však stane, že som nútená sa k nim vrátiť a riešiť ich, lebo v minulosti som ich kvôli ich jednoduchosti prehliadla.

Niekedy človeka oslabujú resty z minulosti, a niekedy je to až to takej miery, že niektoré jeho funkcie klesnú až na minimum. A vtedy ma napadá jedna otázka. V prípade takýchto ľudí, ak sa niekedy prejavuje Empat, či to vlastne nie je nejaký pseudo Empat, vyplývajúci z toho oslabenia. Čiže nepravý Empat, možno dočasný, ktorý s vyriešením problému, a posilnením organizmu stratí svoju funkciu.

PS: Niekedy nechápem svoje sny, ale tento, čo sa mi dnes sníval som už raz zažila, len iné osoby a obsadenie. Zvláštne, niektoré veci majú pre mňa zvláštnu nedefinovateľnú príťažlivosť, možno je to niečo v podvedomí. Ale takúto konkrétnu podobu to malo pre mňa len druhý krát v živote...... uvažujem čo stým.....(minule to skončilo veľmi zle.....Sad )
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: