Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Pokrok v prekonávaní psychických porúch

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám radosť
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kaliber

Založený: 08.11.2010

PríspevokZaslal: St Apr 22, 2015 10:30    Predmet: Pokrok v prekonávaní psychických porúch Odpovedať s citátom

Asi ako 18 ročný som dostal silný emocionálny blok, jednalo sa o zablokovanú agresivitu, psychické bloky (cestovanie, sociálna fóbia-prázdno v hlave, strach využívať rôzne prístroje- karbobrúska, vŕtačka, zváračka...rôzne typy úzkostí) a zajakvávanie. Nevedel som, čo sa to so mnou deje, len som tušil, že všetky moje problémy, majú základ v detstve, ktoré bolo silno traumatizujúce. Navštívil som aj psychológa a ten mi povedal, že veľmi správne som pochopil o čo ide a že mám aj kľúč k riešeniu, najieálnejšie je vystavovať sa problémom priamo a po čase upadnú, liečbu liekmi som zo svojho vnútorného presvedčenia odmietol.
Po čase som pochopil jednu vec. Od detstva som bol deprivovaný, aj napriek tomu, že som mal otca a matku, tak v princípe som bol akoby bez nich, po psychickej stránke ma zanedbávali (rovnako, ako brata a sestru, aj tí si odniesli do života obrovské traumy), ako malý som sa napríklad bál otca (že ma zabije, najčastejšie na zabíjačke, možno to vyzneje smiešne), matky som sa taktiež bál, dosť často po mne kričala, najmä, ak som žartoval (hoci aj slušne), ale som chcel prejaviť nejakú emóciu (že každý deň do kostola ma chodiť nebaví, alebo že tie peniaze čo mi zobrala by mi mala aj vrátiť, pretože si chcem niečo kúpiť, čo mi rodičia kúpiť nemôžu), počas celého detstva som bol akoby izolovaný od ostatných detí, tieto problémy sa rozvinuli do dokonalosti, nakoľko som bol zo spoločnosti len vyčleňovaný, od detstva mi bolo vtĺkané do hlavy, čo nemôžem, lebo je to nebezpečné, čo sa týkalo súkromia, nikdy som nemal žiadne, hodnotím to tak, že moje detstvo bolo disharmonické, rovnako, ako celá rodina...ako som si čítal rôzne štúdie na internete, rôzne diplomovky a knihy o psychológii, tak som zistil, že som od detstva trpel osedantno-kompulzívnou poruchou, čo sa prejavovalo úzkostnými myšlienkami, niečo som musel odpočítavať, prípadne povedať v mysli slovo odzadu, alebo sa dotknúť časti tela, urobiť grimasu, prípadne mrknúť okom, prípadne nejaký rituál...nechcem sa chváliť, ale chcel by som len povedať a posilniť ostatných ľudí v tom, že sa toho dá zbaviť, len treba chcieť, emocionálny blok z drvivej časti odpadol, rovnako aj sociálna fóbia, strach z cestovania úplne odpadol, psychické bloky vyčistené a zajakávam sa minimálne, ale samozrejme mám na čom ešte pracovať, čo sa týka zajakávania, dlhší čas mi to prekážalo najmä z toho dôvodu, že viem celkom slušne po nemecky a to je veľká prekážka...dosiahol som to chcením a neustálym vystavovaním sa "ohrozujúcich" činností a stretnutí. Verte mi, že ak by som chcel napśiať celý životný príbeh mojich problémov, bolo by to možno aj na 200 strán, tých tráum som zažil omnoho viac a boli to zákerné veci (napríklad aj zlyhanie autorít v škole-konkrétne šikanovanie od určitej učiteĺky, ktorá ma v detstve nechala zbiť o niekoľko rokov staršími žiakmi-radšej odišla, alebo šikanovanie od spolužiačky, ktorej neustále pomáhala učiteľka-hlavne v šikane voči mne-nebduem to viacej rozpisovať, prípadne podceňovanie od generačných učiteliek, ktoré to dali pocítiť priamo-pretože logika: ak tvoj strkýko bol takýto, aj tvoj brat a tvoja sestra, budeš aj ty takýto, zlyhanie kňaza, ktorý si nevážil ministrantov a radšej mal takých, ktorý ani poriadne do kostola nechodili....) čiže, ľudia, ak trpíte podobnými problémami, vystavujte sa tomu úmyselne, výsledok bude prekvapujúci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám radosť Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: