Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Rod, rodové gestá, príťažlivosť,píslušnosť, rodové tajomstvo

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Dec 26, 2014 7:47    Predmet: Rod, rodové gestá, príťažlivosť,píslušnosť, rodové tajomstvo Odpovedať s citátom

Vianoce sú sviatkami spolupatričnosti a zdieľania. Možno o to naliehavejšie vystupujú problémy rodinných vzťahov, pút a rodových záležitostí a stávajú sa vypuklejšími práve vtedy, keď nie sú doriešené.

Práve v tomto období to pociťujem najviac, budím sa s myšlienkami na určitý kút sveta, na ľudí, ktorí tam žili, na askúsi zvláštnu príťažlivosť k tomuto kúsku zeme a všetkému, čo som tam kedysi prežila, nech je to dobré alebo aj momentálne nepochopené.

Viackrát v živote, som už spozorovala, že sa podvedome obklopujem s ľuďmi z tejto oblasti, kamkoľvek prichádzam do pracovného pomeru, alebo študovať, vždy sa nachádzam na dosah ľudí z tejto oblasti, a aj moje vzťahy sú poznačené týmto fenoménom. Dlho som si myslela, že je to nejaká nevysvetliteľná “geologická príťažlivosť“ ktorú možno poskytuje voda, alebo podložie, či akési vyžarovanie územia.

Pozorujem to aj na dcére, mnoho jej aktivít končí práve v tejto dedine, hoci ju vôbec nemala šancu poznať, “zhody okolnosti“ ju tam neraz privedú, hoci sa nenachádza v blízkosti nášho okolia.´ Často sa smejeme, na tom, že všetky cesty vedú do tejto dediny, tak ako sa to kedysi dávno raz prehlásilo o Ríme

Na tomto území, v tejto dedine sa narodil môj otec, s ktorým po rôznych incidentoch a hrách osudu neudržujem kontakt. Po mnohých pokusoch o zblíženie, v našom vzťahu zostalo akési prázdno, ktoré čaká na svoje vyplnenie. V snahe o vyplnenie tohto prázdna som sa raz pokúsila spoznať rodovú líniu otca, pretože viem, že ich rodina mala vyhľadané tieto údaje niekoľko generácii dozadu, a tiež viem, že podľahol módnym trendom obdobia, ktoré sa zaoberalo týmito záležitosťami. Či už hladal, nejakého aristokratického predka, alebo študoval líniu zemanov , či sluhov, to som sa nikdy nedozvedela. Ale viem, že takáto štúdia existuje. Poprosila som ho teda o nahliadnutie do týchto písomností. Dostala sa mi však, veľmi tvrdá a jasná odpoveď “ NIE, TY TAM NEPATRÍŠ! “ Stratila som reč, a od tej chvíle som zrazu nevedela nájsť tému, ktorá by nás mohla spájať. Kontakt sa prerušil, a vlastne tento vzťah nefunguje dodnes.

Zostali vo mne nedoriešené otázky a vznikli nové pochybnosti. Všetky moje pocity, a to čo ma priťahovalo k nemu, čoho som sa roky chcela tak zbaviť, lebo mi to nevyhovovalo, to všetko ma klamalo? Čo ma teda k nemu tak ťahalo? Cítila som sa zrazu ako bezdomovec, spochybnená vo svojich pocitoch. Tú neistotu nosím v sebe dodnes.

.....tak som rozmýšľala, o čom je celý tento príbeh........o prijatí?,........ o neprijatí ?..........

Pri stretnutiach s ním, ma vždy chcel prerábať, pretvárať, nikdy mu nevyhovovalo moje oblečenie, môj účes, moja postava, to ako sa správam.....nevyhovovala som mu celá ja.........

Čo je toto za problém?

Som vôbec jeho dcéra?

Mohla som sa až tak zmýliť vo svojich pocitoch......?

Alebo je to len jeho problém s prijatím?

Alebo môj problém s prijatím?

Kde to má vôbec začiatok?

PS: Zaujímavé, že s technikou, ktorou by som predpokladala, že sa dajú vyriešiť problémy prijatia, som pri riešení nepostrehla akýkoľvek náznak neprijatia....., myslím si, že to muselo prísť neskôr ........

PS: Novoročný darček, vo forme pochopenia práve dorazil. Smile Akékoľvek tajomstvá môžu byť zamknuté v šuflíkoch, trezoroch, kus papiera vôbec nie je podstatný......a to čo sa tak veľmi schováva, je aj tak všetkým na očiach...... len niekedy sa to dosť ťažko prijíma....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peťoBB

Založený: 25.01.2010

PríspevokZaslal: Po Dec 12, 2016 11:08    Predmet: :) Odpovedať s citátom

...ako to vyzerá momentálne?...pohol sa vzťah s tvojím otcom niektorým smerom?..
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ut Dec 27, 2016 8:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzahovou terapiou sa to nikam nepohlo.....z archetypalky som bola vylucena..... kurz nemam dokonceny, takze so mnou si velmi nepokecas.....

Ale podla mna to viazne v prenatale, tu terapiu sa nepodarilo absolvovat celu do konca.....jednoducho pod vedenim zaciatocnika sa mi to na kurze nepodarilo ..... odvtedy sa to so mnou taha.....
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: