Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mysteriózne filmy
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 09, 2005 9:16    Predmet: Mysteriózne filmy Odpovedať s citátom

Presúvam zaujímavú tématiku z kategórie Duchovné bytosti a témy anjeli do tejto samostatnej témy.

exlibris Napísal:
hm, keď už tu spomínate film Constantine... syn ho doniesol domov, že si ho kukneme na PC. Doniesol naviac ešte asi 10 iných filmov na 2 DVD. Kukli sme nejaké, potom že Constan.... a zrazu nám začal blbnúť prehrávač - najskôr nešli zosúladiť titulky a zvuk a obraz, potom vôbec načítavanie, potom, keď už sme videli prvú scénu vyháňania diabla, po asi 4-roch minútach nám nadobro odišiel monitor. Takže po asi 6-tich pokusoch sme to naozaj museli vzdať, pretože už nebolo na čom pozerať!!!
O čom je ten film prosím vás, že sme ho "nemali vidieť"?
Alebo ako si to mám ináč vysvetliť?

Daniel k tomu bude mať určite čo povedať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Sep 14, 2005 13:00    Predmet: Re: Mysteriózne filmy Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Presúvam zaujímavú tématiku z kategórie Duchovné bytosti a témy anjeli do tejto samostatnej témy.

exlibris Napísal:
hm, keď už tu spomínate film Constantine... syn ho doniesol domov, že si ho kukneme na PC. Doniesol naviac ešte asi 10 iných filmov na 2 DVD. Kukli sme nejaké, potom že Constan.... a zrazu nám začal blbnúť prehrávač - najskôr nešli zosúladiť titulky a zvuk a obraz, potom vôbec načítavanie, potom, keď už sme videli prvú scénu vyháňania diabla, po asi 4-roch minútach nám nadobro odišiel monitor. Takže po asi 6-tich pokusoch sme to naozaj museli vzdať, pretože už nebolo na čom pozerať!!!
O čom je ten film prosím vás, že sme ho "nemali vidieť"?
Alebo ako si to mám ináč vysvetliť?

Daniel k tomu bude mať určite čo povedať.

no jasnovidec nie som, ale za nahodu by som to tiez nepovazoval ... skor by som to chapal tak, ze niektori potencialni divaci este neboli pripraveni to vidiet ... je v nom potencial pomylenia = mam na mysli hlavne vyobrazenia demonickych prvkov = su skor take na holywoodsky efekt = ale vynikajuci je ten film pribehom jednotlivych bytosti, pretoze pomerne doverne zobrazuje to co bytosti prezivaju v jednotlivych fazach na ceste poznania , konkretne napriklad Constantine (presne ako my) vacsiu cast filmu nechape bozsky plan = ma cynicke uvahy, pocity spiknutia, nezmyselnosti a utrpenia, lebo nevidi zmysel toho co sa deje, ale presne to co sa deje, ho smeruje a uci k tomu, aby v rozhodujucom momente uspel = a vtedy pochopi, ze cely film mal vlastne hovorit iba jedno jedine slovo "Dakujem" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Sep 15, 2005 12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

... toto som nasiel v novinach ...

14.9.2005 15:46:19 - Zaujímavosti
V Taliansku rokujú vyháňači diabla
Doktori majú národné konferencie, právnici či obchodníci tiež. Tak prečo nie vyháňači diabla? Pápež Benedikt XVI. prezradil, že v Taliansku sa práve koná tajná národná konferencia exorcistov. Pápež im vo svojom pozdrave na audiencii odkázal, aby „pokračovali v dôležitej práci, ktorú konajú pre cirkev“. Prekvapením je, že kým pápež Benedikt XVI. nepozdravil vyháňačov diabla na audiencii, málokto mimo úzkeho kruhu vatikánskych činiteľov vedel, že sa krajine koná konferencia bojovníkov proti Satanovi. Miesto konferencie je prísne tajné. „Zvyknú tieto veci udržovať v tajnosti,“ povedal jeden katolícky profesor, ktorý sa stýkal s vyháňačmi diabla. Katolícka cirkev v Taliansku v poslednej dobe prejavuje zvýšený záujem o exorcizmus. V roku 1999 Vatikán zmodernizoval rituál vyháňania diabla z pôvodne z roku 1614 a varoval, že diabol nikdy nespí. Katolícky rituál vyháňania diabla sa začína modlitbami, požehnaním a pokropením posadnutého svätenou vodou. Vyháňač potom položí na obeť posadnutú diablom dlane a prežehná ho. Rituál sa končí príkazom, aby Satan opustil telo obete. Vatikánska univerzita minulý týždeň oznámila, že otvára druhý ročník kurzu vyháňania diabla pre katolíckych kňazov. Prvý ročník kurzu bol veľmi populárny. Minulý rok šokoval Taliansko prípad rituálnej satanistickej vraždy dvoch členov metalovej skupiny „Satanove beštie“, ktorých zabili v rámci ľudskej obete ostatní členovia skupiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
gorimir

Založený: 25.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Sep 20, 2005 14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, tak ako vidím, tak hlavný dôvod, kvôli ktorým sa tieto veci utajujú, splnený nebol ("utajujú" sa kvôli neželanej publicite), takže už rovno mohol prezradiť aj to, kde to je a kto všetko tam bol zúčastnený, ako aj program konferencie.

Však uvážte, ako by sa líšili tieto dve novinové správy:

Zuberec (SITA): V malebnom prostredí oravského múzea v prírode sa koná konferencia etnológov - muzeológov. Témou tohtoročnej konferencie bola ochrana a dokumentácia pamiatok ľudovej architektúry. Na túto tému rokovali etnológovia a pracovníci z múzeí zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Litvy a Maďarska. (... blá blá)

a

Rimini (SITA): Známe rekreačné stredisko sa stalo dejiskom medzinárodnej konferencie vymietačov DIABLA. Presne 666 špeciálne školených kňazov z celého sveta si tu vymieňalo skúsenosti s novým, údajne neúčinným exorcizmom. Debaty, ktoré prebiehali, boli priam diabolsky ostré - skoro ako maďarská paprika, dar delegácie z krajiny našich južných susedov. (....blá-blá ďalej).

Zavesiť takéto dve správy na sme.sk, tak prvú si nikto ani nevšimne, kým pod druhou by hneď bolo 666 zúrivých príspevkov. No potrebujú to? Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: St Sep 28, 2005 12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Akurat v sobotu bol na Spektre nejaky dokument, v ktorom boli ukazovane rozne podoby praxe exorcizmu ... podla toho co som stihol zachytit, obavam sa, ze nie velmi zmysluplne ... len hadam, ale mozno takouto utajenou=odtajnenou publicitou= marketingom chce dat cirkev na vedomie verejnosti, ze oni su "ti pravi profesionali" na takuto cinnost ... asi uz vedia, ze zaspali dobu, tak obnovuju zivnosti bez ohladu na ich minulu neuspesnost ...
Návrat hore
gorimir

PríspevokZaslal: St Sep 28, 2005 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, no ono na exorcizme nie je tajné fakt nič... Je o ňom hromada literatúry, aj teologickej, aj historickej - svojho času som sa chcel podujať na antropologickú a psychologickú stránku. Ale malý problém - chce to obrovské množstvo času (ten nemám), nejaký poriadny výskumný grant (ten už vôbec nie) a perfektne zvládnutú latinčinu a aspoň slušne gréčtinu (koiné a byzantskú).
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Sep 29, 2005 6:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Gorimir, tak ma len napadla otazka, ako by sa uplatnili tvoje znalosti projekcie pri takomto historickom vyskume exorcizmu = teda do akej miery ta vyhanacska historia bola vlastne len vyhananim svojho vnutra z cudzich tiel ???

... zmena nastane asi az vtedy, ked k oslobodeniu bude dochadzat nie vyhananim, ale prijimanim ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Sep 29, 2005 7:00    Predmet: Odpovedať s citátom

... mozno trosku odbocim, ale stale mi v tom filme Constantine nejak nesedi ta symbolika macacich oci ako prestupnej brany do pekla ... mate s mackami niekto nejaku podobnu skusenost ? ... chapal by som, ze macky v Egypte vyuzivali ako ochranu potravin proti mysiam, a este by som ako hypotezu mozno pripustil, ze ich mohli pouzivat mozno aj ako pohyblivy kamerovy system, ale prestupna brana do pekla ??? ... neviem ...

Naposledy upravil Daniel dňa Pi Sep 30, 2005 13:02, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
gorimir

PríspevokZaslal: Št Sep 29, 2005 14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Gorimir, tak ma len napadla otazka, ako by sa uplatnili tvoje znalosti projekcie pri takomto historickom vyskume exorcizmu = teda do akej miery ta vyhanacska historia bola vlastne len vyhananim svojho vnutra z cudzich tiel ???

... zmena nastane asi az vtedy, ked k oslobodeniu bude dochadzat nie vyhananim, ale prijimanim ...

Neviem, hovorím, na to by bolo treba fakt preliezť jednotlivé záznamy veľmi podrobne, čo neviem, či je možné. Inkvizičné akty a záznamy výsluchov existujú, ale záznamy exorcizmov, to neviem. Spovede sa ale nezapisujú celkom určite.

Hm, chcelo by to fakt nejaký výskumný grant aspoň na 3 roky s možnosťou pokračovania ďalej, nevieš o niekom, kto by to vedel financovať? Wink)
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Sep 29, 2005 21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

gorimir Napísal:
Hm, chcelo by to fakt nejaký výskumný grant aspoň na 3 roky s možnosťou pokračovania ďalej, nevieš o niekom, kto by to vedel financovať? Wink)

... hm neviem, ale v principe mas/nemas 2 alternativy ... cirkevne fondy, pricom vyskumom potvrdis ich 1000rocne nemenne pravdy, alebo nejakych zazobanych nadsencov magie, ktorym prislubis "vyskumanu" vacsiu moc Laughing
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 23, 2006 15:17    Predmet: Nočná hliadka Odpovedať s citátom

Včera som videl ruský film Nočná hliadka. Zaujímavý pohľad na boj medzi svetlom a temnotou, kde som neopísateľne pocítil, čo znamená SVETLO.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Mar 01, 2006 13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

... uz nie je den bez toho, aby som nepocul o vtacej chripke ... ale az teraz si vybavujem este nedavno ohovarany Spielbergov film "Vojna svetov" ... a az dnes mi zapina, ze Tom Cruise hral kohuta a my vsetci sliepky ... Shocked

Je to naozaj Vojna svetov ?
Návrat hore
Gabca

Založený: 31.01.2006

PríspevokZaslal: St Mar 08, 2006 19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

V nedelu 12.3. o 22.30.bude vysielat jednotka velmi dobry film,ktory by som ja tiez oznacila ako mysteriozny..vola sa Cela a stoji za to vidiet a zamysliet sa..odporucam..
Návrat hore
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: St Mar 08, 2006 20:09    Predmet: Re: Nočná hliadka Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Včera som videl ruský film Nočná hliadka. Zaujímavý pohľad na boj medzi svetlom a temnotou, kde som neopísateľne pocítil, čo znamená SVETLO.

Waaaaaaaaaaw,
Nočná hliadka ma tiež očarila.

Rusi natočili aj pokračovanie s názvom Denná hliadka. je to rovnako vhľadová, a ešte komplexnejšia divočina.

Smile
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Št Mar 09, 2006 7:37    Predmet: Odpovedať s citátom

V skutočnosti sú 3 časti, vyšli knižne preložené aj do češtiny (alebo slovenčiny?) a tak verím, že bude nakrútený aj ten 3. diel...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: