Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEUS
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Okt 02, 2005 19:43    Predmet: BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEUS Odpovedať s citátom

Pred nejakym casom mal na Slovensku vystupenie celosvetovo znamy iluzionista a kuzelnik, ktory v rozhovore priznal, ze nie je clenom ziadnej cirkvi, ale ze je pre neho zivotne dolezite kazdy den sa rozpravat s Bohom. Ked nahodite tuto temu vo svojom okoli, zistite, ze to nie je az taka zvlastnost, ale tiez zistite, ze tie predstavy Boha a obsah komunikacie s nim sa casto a dost podstatne lisia ... k rovnakemu zaveru dospejete, ked sa pozorne zacitate do podobnych knih, ci dokonca priamo do nabozenskych pramenov ... z coho logicky vychadza podozrenie, ze nie kazda takato komunikacia bola komunikaciou s tym, co je v prieniku tychto nazvov ... tuto temu som nahodil dufajuc, ze vymenou osobnych skusenosti z takejto komunikacie mozno raz poskladame mozaiku Boha, alebo dokonca dospejeme k jednotnej predstave o Tvorcovi, a ak by nie, mozno aspon sa priucime v schopnosti rozlisovat s kym vlastne komunikujeme ... takze napriklad :
1. kto to podla vas je ?
2. ako vyzera ?
3. ake su jeho vlastnosti ?
4. v akom sme s nim vztahu ?
5. co od nas chce ?
6. sme od neho zavisli ?
7. ako sa nanho napajate ?
8. ako viete, ze komunikujete s nim a nie s nejakym podovodnikom ?
9. co citite, ked s nim komunikujete ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 03, 2005 8:15    Predmet: Re: BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEU Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... tuto temu som nahodil dufajuc, ze vymenou osobnych skusenosti z takejto komunikacie mozno raz poskladame mozaiku Boha, alebo dokonca dospejeme k jednotnej predstave o Tvorcovi, a ak by nie, mozno aspon sa priucime v schopnosti rozlisovat s kym vlastne komunikujeme ... takze napriklad :
1. kto to podla vas je ?
2. ako vyzera ?
3. ake su jeho vlastnosti ?
4. v akom sme s nim vztahu ?
5. co od nas chce ?
6. sme od neho zavisli ?
7. ako sa nanho napajate ?
8. ako viete, ze komunikujete s nim a nie s nejakym podovodnikom ?
9. co citite, ked s nim komunikujete ?

Čokoľvek ktokoľvek z nás odpovie na ktorúkoľvek z týchto otázok o Bohu, bude popisovať SVOJU predstavu Boha a výsledkom bude POPIS Boha, nič viac. A nech je ten popis akýkoľvek "výstižný", nepovie nám o Bohu nič, lebo Boh taký nie je. Boha nemožno zredukovať na popis, tak ako my sami redukujeme Seba na popis - ten popis je to, čomu sa hovorí Ego. A netreba tu vari hovoriť, že nikto z nás nie je v skutočnosti Ego...

Tak na záver v duchu taoizmu: "Tao, ktoré je pomenované, nie je skutočným Taom" (parafráza)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 03, 2005 19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar, taoizmus je výsledok mnohých pomenovaní. Ďalšie mnohé pomenovania nás môžu doviesť úplne niekam inam. Tak prečo si to nedopriať?

Súhlasím, že popisom sa nedozvieme aký Boh JE - nesúhlasím, že nám popisovanie nič o Bohu nepovie.

Inak je podstatný rozdiel medzi popisovaním a pomenovaním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 7:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, dosiaľ som to vnímal tak, že pomenovávaním popisujeme. Predsa každé slovo, ktoré použijeme je definované, teda obsahuje popis... No ale OK, rozchádzame sa vo vnímaní, čo nie je nič neobyčajné... Každé "pomenovanie" nás niekam môže priviesť, nie som si však istý, či to bude bližšie k Bohu. Iba ak k našej predstave Boha. Slová môžu niekam ukázať, ale častokrát iba zavadzajú a zavádzajú... Ja som vyjadril svoj postoj k zadanej téme a kto chce, môže tu v pokoji písať čokoľvek, čo si myslí, že Boh je alebo aký je... Ľudstvo to predsa robí už tak dlho...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar vyjadril ste postoj k popisovaniu Boha. Takže tento postoj je jasný. Téma sa ale volá Boh.. Napíšete ako si Vy predstavujete poznávanie Boha?

Pomenovanie je nazvanie pravým menom. Popis je popis. Jedno hovorí o podstate a druhé o prejavoch. O popise hovorí Danielova otázka 1. až 6. o pomenovaní otázka 7. až 9. Tak to vnímam ja.

Predpokladám, podľa Vašich slov, že nie je potrebné odpovedať na 1. až 6 -mohlo by to byť zavádzajúce. Ok. Čo ale hovoríte na 7. až 9. Môžete, prosím, na ne dať odpoveď?

Toto "vrtenie" na začiatku v téme Boh je zaujímavé. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 9:50    Predmet: Odpovedať s citátom

6. áno
7. som napojený, ako všetko, čo stvoril, hoci priznávam, že si toho spojenia nie som úplne vedomý na úrovni prežívania. Ešte stále trpím ilúziou oddelenosti od Neho Wink
Na najpovrchnejšej úrovni si neuvedomujem komunikáciu s Ním, hoci prebieha nepretržite.

S pomenovávaním súhlasím.

Otázka č. 2 mi však príde akási zvláštna: pýtať sa na výzor, vzhľad Boha? Vari má formu? Je táto forma Boh? Je guľatý, zelený, má tri oči a štyri uši, nosí pásikavú kravatu? Alebo je diskovitý, bez tváre, ale chlpatý?

A uvediem ešte jednu odpoveď, kacírsku a provokačnú: k otázke č. 3: vymenuj akúkoľvek vlastnosť a bude aj Jeho vlastnosťou. A predsa je bez vlastností... No, to už mi zabieha kamsi do Zenovej koánovitosti... Twisted Evil Rolling Eyes Wink Laughing Cool
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 9:54    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte čosi: domnievam sa, že chápem dôvod Danielových otázok, na základe toho, čo napísal pred nimi. Ak napr. Neale Donald Walsh tvrdí, že komunikuje s Bohom a na základe toho píše svoje knihy, a nám narúša naše predstavy o Bohu i svete, kladieme si otázku: a kde mám istotu, že hovorí naozaj s Bohom anie nejakou bludnou, pomýlenou entitou, k torá ho ťahá za nos a tvári sa, že je Náš najvyšší Veliteľ? Nuž, ak pripustíme smelé tvrdenie napr. takého LR Hubbarda, že každý z nás je Zdrojom (ergo bohom), tak predsa niet o čom diskutovať. Buď sa Hubbard sekol a celá jeho Scientológia je pochybná, alebo trepe Walsh a jemu podobní... Alebo...????
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Nuž, ak pripustíme smelé tvrdenie napr. takého LR Hubbarda, že každý z nás je Zdrojom (ergo bohom), tak predsa niet o čom diskutovať. Buď sa Hubbard sekol a celá jeho Scientológia je pochybná, alebo trepe Walsh a jemu podobní... Alebo...????

Počul som o viacerých autoroch čo to tvrdili. Ak to pripustíme máme poznanie Boha o čosi "ľahšie". Už stačí, keď poznáme samého seba. Laughing Takže stále je o čom diskutovať, či nie?

Trepanie a pochybnosť je vždy len otázkou pohľadu jednotlivca(niekoho kto je oddelený). Mne osobne scientológia nereže a Walsha mám rád. Cool Wink Napriek tomu mi obidva prístupy, aj keď malou troškou, pomohli pochopiť Boha.

Čo ale už nebolo troškou ( a vtedy som sa Ho už nesnažil pochopiť ) a je to aj odpoveď na niektoré Danielove otázky : Mám ho v srdci, aj keď ho tam stále hľadám.

Ak odkryjeme poslednú šupku, ktorá Ho zakrýva, budeme Ho môcť pomenovať jasne. Zatiaľ pomenúvame len tie šupky. Ako Walsh, Hubbard a mnohí ďalší.. Wink
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám k Walschovi pozitívny postoj a nemyslím si, že to, čo píše, sú bludy či nezmysly. Verím, že i keby jeho zdrojom nebol Boh samotný, nie je to diktované nejakou pochybou entitou. tak to CÍTIM. Very Happy Cool Voči Scientológii mám veľké výhrady.

Citácia:
Už stačí, keď poznáme samého seba. Takže stále je o čom diskutovať, či nie?

Tu sa opäť - podľa môjho pohľadu - ocitáme v tom istom bode ako u Boha: dosaďme si za slovko Boh Seba a sme tam, kde sme boli - čokoľvek vypovieme o sebe môže byť buď popisom alebo pomenovaním, no nepovie nám to nič o tom, čo Naozaj sme - to možno len cítiť, podobne ako Život. Mystérium... Wink Cool
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

... ja chcem, aby ste opisovali a pomenuvavali jak svoje predstavy tak svoje zazitky ... trpim totiz takou mozno iluziou, ze sa mozem spolahnut na to, co najdem v prieniku tychto vasich skusenosti ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 22:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
a ešte čosi: domnievam sa, že chápem dôvod Danielových otázok, na základe toho, čo napísal pred nimi. Ak napr. Neale Donald Walsh tvrdí, že komunikuje s Bohom a na základe toho píše svoje knihy, a nám narúša naše predstavy o Bohu i svete, kladieme si otázku: a kde mám istotu, že hovorí naozaj s Bohom anie nejakou bludnou, pomýlenou entitou, k torá ho ťahá za nos a tvári sa, že je Náš najvyšší Veliteľ? Nuž, ak pripustíme smelé tvrdenie napr. takého LR Hubbarda, že každý z nás je Zdrojom (ergo bohom), tak predsa niet o čom diskutovať. Buď sa Hubbard sekol a celá jeho Scientológia je pochybná, alebo trepe Walsh a jemu podobní... Alebo...????

... jeden moj regresny zazitok z pradavnej minulosti bol vraj preto, aby som pochopil, ze som odraz a nie zdroj ... hoci v minulosti som s oblubou poburoval okolie tvrdenim, ze ak je nejaky Boh tak som to ja, ale dnes sa mi takyto vyrok javi skor ako neuvedomely prejav mojho hrania sa na maga ...
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: St Okt 05, 2005 6:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, súhlasím s tebou: je rozdiel pokorne si uvedomovať pravú podstatu Seba a na druhej strane je iná vec, keď si Ego začne namýšľať, že je Bohom. Vtedy je isté, že nastanú riadne trable... A ak si bol niekedy Mágom, ktorý sa nechal pohltiť svojim Egom, ktoré nezvládlo jedného z nepriateľov na ceste človeka za Poznaním, konkrétne Moc, niet divu, že ti bolo ukázané, čo ti bolo ukázané. takže, najvnútornejšia podstata každého z nás je božská, preto možno tvrdiť, že každý z nás je Bohom, akurát sa to netýka Ega...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Okt 05, 2005 7:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Otázka č. 2 mi však príde akási zvláštna: pýtať sa na výzor, vzhľad Boha? Vari má formu? Je táto forma Boh? Je guľatý, zelený, má tri oči a štyri uši, nosí pásikavú kravatu? Alebo je diskovitý, bez tváre, ale chlpatý?

... praveze sa forma pri komunikacii s Bohom objavuje ... tak ma zaujima, ake rozne formy sa objavuju ... historia pozna rozne formy Slnko, more, svetelna gula, ziara, forma ludskej postavy v roznych konkretnych podobach napriklad faraona, krala, Jezisa ??? ... neviem ... pytam sa ake formy sa objavuju Vam ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Okt 05, 2005 7:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
A uvediem ešte jednu odpoveď, kacírsku a provokačnú: k otázke č. 3: vymenuj akúkoľvek vlastnosť a bude aj Jeho vlastnosťou. A predsa je bez vlastností... No, to už mi zabieha kamsi do Zenovej koánovitosti... Twisted Evil Rolling Eyes Wink Laughing Cool

... vsetky vlastnosti a sucasne ziadne ??? ... to asi nema logiku ... ak je poznatelny tak ma vlastnosti ... nestaci mi, ze som pocul o mnohych vlastnostiach : je vraj pomstychtivy , tiez vraj urazlivy , ale aj milosrdny , vraj je velky, a aky este ... ? ... verit znamena nevediet, preto preferujem vase osobne skusenosti ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Okt 05, 2005 8:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
... A ak si bol niekedy Mágom, ktorý sa nechal pohltiť svojim Egom, ktoré nezvládlo jedného z nepriateľov na ceste človeka za Poznaním, konkrétne Moc, niet divu, že ti bolo ukázané, čo ti bolo ukázané. ...

... Moc je nepriatel otroka a rozkos otrokara ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Ďalší
Strana 1 z 21

Prejdi na: