Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEUS
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Okt 05, 2005 11:48    Predmet: vtip Odpovedať s citátom

Jedneho dne sa v chlapikovi ozve vnutorný hlas:

"Vyber vsetky prachy z konta."

On to teda urobi a potom zas ten tajomny vnutorny hlas:

"Bez do kasina."

Tak ide do kasina, tam uz zabava v plnom prude, tajomny vnutorny hlas
hovori:

"Vsad vsetky peniaze na trinastku."

On to urobi a padne dvanastka.

Tajomny hlas: "Do prdele!"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: So Okt 08, 2005 12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dneska som sa pri citani bulvaru skvele pobavil ... tento aktualny prispevok som do diskusie naozaj necakal :

07.10.2005 15:48
LONDÝN - Americký prezident George W. Bush údajne pred palestínskymi politikmi vyhlásil, že operáciu v Iraku mu prikázal samotný Boh. Dokumentárny film britskej stanice BBC cituje okrem iného Bushove slová, podľa ktorých sa mu zjavil Všemohúci a povedal: "George, choď a ukonči tyraniu v Iraku." Podľa dnešného oznámenia BBC Biely dom toto tvrdenie dementoval.

Podľa informácií filmového dokumentu, ktorý má byť odvysielaný v pondelok večer, mal americký prezident, známy uctievaním Biblie a bohabojnosťou, zdôvodniť na stretnutí s palestínskou delegáciou svoje snahy o mier na Blízkom východe taktiež poverením Boha. Stretnutie sa podľa BBC uskutočnilo v roku 2003, štyri mesiace po začiatku vojny v Iraku. Hlavným prameňom údajných Bushových výrokov je vtedajší palestínsky minister zahraničných vecí Nabíl Šaás. V rozhovore pre BBC exminister povedal: Bush pred nami všetkými vyhlásil: "Ženie ma misia Božia. Boh mi povedal: George choď a bojuj proti teroristom v Afganistane."
Napokon mal Bush dostať príkaz Boha na zvrhnutie režimu v Iraku. Šaás cituje amerického prezidenta slovami: "A teraz opäť cítim, že ku mne prichádza Božie slovo. "Choď a daj Palestínčanom ich štát a Izraelčanom ich bezpečnosť a vytvor mier na Blízkom východe." A pri Bohu to aj urobím." Správu o Bushových vyjadreniach potvrdil aj jeden z poradcov Nabíla Šaása.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Nov 12, 2005 9:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Oživím trochu túto diskusiu, lebo je stále aktuálna..

Našiel som na intenete malé porovnanie Boh - Alah http://www.danielpipes.org/article/2768
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 6:29    Predmet: Reakcia na otazky z temy reinkarnacia ... Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Daniel Napísal:
Boh nie je rozhodca vo futbale, Boh je ten co futbal vymyslel, a vdaka pravidlam, ktore mu dal, je na kazdej individualite, kedy, ako, a kde dospeje k dobrovolnemu poznaniu, a rozhodnutiu ci sa ona sama chce dobrovolne s ostatnymi harmonizovat ... alebo nie ...

tak se mi zdá, že nějaký rozhodčí ale přeci existuje
Kdo způsobí třeba - že zaplatíme za zlé skutky?

Není to bůh?
Myslím že ano. Myslím, že je to Bůh se kterým jsme stále spojeni.
Bůh, který je součástí naší bytosti. Božská pravidla uvnitř nás.

Já neodděluji boha - tvůrce, boha - pravidla a boha - rozhodčího.
Pro mě je to vše Bůh.

Nebo víte o jiném rozhodčím?

Na zaklade coho sa ti zda, ze existuje rozhodca = mas nejake konkretne argumenty ?

Podla mna je dobre a zle len delenie v dualite, ktore je tak relativne, ze je az nepouzitelne ... dieta partizanov povazuje za dobre zabit vladneho vojaka, dieta vladnych vojakov povazuje za dobre zabit partizana ...

Cakas teraz od Boha, ze rozhodne ktore dobro je to pravdive ? ... alebo mozno podla teba, obe deti zaplatia za zle skutky, kedze su mozno podla teba asi obe skutky zle ... lenze takto stale len hodnotis dualitne ...

Podla mna Boh nebude nic rozhodovat a to preto, ze nemusi = vytvoril pravidla tak, ze si to tie deti este niekolkokrat mozu vyskusat, budu sa opakovane zabijat dovtedy, az obe pochopia, ze napriklad nerob druhemu to co by si nechcel, aby robil tebe ... a vysledkom nebude zaplatenie neexistujuceho dlhu = vysledkom bude ucenie, pochopenie, uvedomenie ... uvedomenie seba, Boha a hry, v ktorej sme sa ocitli ...

PS: ak by sme akceptovali model splacania dlhov, tak poniektori z nas, by sa mali radsej hned prihlasit na dobrovolnu exekuciu
Návrat hore
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

to je jako , když řekneš že čas neexistuje

ale brambory budeš dál sázet na jaře Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
to je jako , když řekneš že čas neexistuje
ale brambory budeš dál sázet na jaře Very Happy

Cas vraj neexistuje v Jednote, cas sa nam javi ako pohyb od minulosti do buducnosti v Dualite, takze vlastne neviem, co si tym chcel konkretne povedat ?

Mam pocit, ze ja sa vyjadrujem dost konkretne, dokonca az tak, ze si je mozne z mojich slov odvodit taky dosledok ako je napriklad tvrdenie, ze tzv. "Bozi zazrak" rozostupenia mora pri uteku Zidov z Egypta je podla mojho nazoru mozno zazrak, ale urcite nie Bozi !!! Kto drzi ochrannu ruku nad "vyvolenymi" by bola mozno zaujimava diskusia, ale asi do inej temy, lebo podla mna to Boh nebol ... ak by bol, tak by si sa tiez musel pytat, ci bol akurat na WC, ked ich zvazali za Hitlera do koncentrakov ... Shocked ... a po nejakych diskusiach s katolikmi som si uvedomil, ze sa napriklad v tomto dost vyrazne odlisujem od ich vierouky, lebo jej pevnou sucastou je viera v Bozie zasahy a zazraky ... lenze verit znamena nevediet ...

Tak co, je Boh rozhodca alebo nie ?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

... mam pocit, ze odpoved na tu otazku je dost dolezita, pretoze ak mam pravdu, tak potom:

= asi je v sucasnosti v ludskych vztahoch k Bohu obsiahnutych privela nespravnych ocakavani ... a z toho vyplyvajucich sklamani ?
= aky ma potom zmysel Boha o nieco prosit, ziadat, apelovat na jeho rozhodcovsky potencial, ktory nepouziva ??? ...
= nie je katolicky vyklad viery v Bozie zasahy len zdrojom utrpenia, kedze generuje nesplnitelne ocakavania ?

Ak sa modlime "... bud vola tvoja ...", tak asi recitujeme, ze akceptujeme doslova cokolvek, co pride !!!!!, tak preco potom ho povazujeme za rozhodcu a prosime ho o zasah ?
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

neberu boha jako bytost, která se bude do něčeho míchat....
boží zákony ( jak jsem psal výše - pro mě část boha ) jsou aktivní....
Jsou v nás... a působí v nás... toť ten rozhodčí
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž, azda by to chcelo vrátiť sa k otázke, Kto (alebo) Čo to ten Boh vlastne Je? Wink (Ospravedlňujem sa za stručnosť, končí mi session v i-net café, dúfam, že onedlho popíšem niečo viac.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
neberu boha jako bytost, která se bude do něčeho míchat....
boží zákony ( jak jsem psal výše - pro mě část boha ) jsou aktivní....
Jsou v nás... a působí v nás... toť ten rozhodčí

... neviem kto vymyslel futbal, ale urcite ho nebudem volat rozhodca ...
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2005 12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

a co když ten kdo vymyslel boží fotbal, vložil do každého hráče malého rozhodcu - kus seba ?
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2006 14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž,asi sa budem opakovať a asi to,čo napíšem, nebude veľmi populárne a napísané všeobecne (zovšeobecňujúco): ani poriadne nevieme, kto sme ako ľudské bytosti a už sa snažíme popisovať Boha. Ja sa domnievam, že Boh je niečo, čo sa nachádza ZA našou bežnou skúsenosťou fyzickej, mentálnej a emocionálnej reality, ZA popisom slov a pojmov, a tak akýkoľvek pokus o nejaké definovanie a dumanie nad tým, či je alebo nie je Rozhodcom a či zasahuje alebo nezasahuje mi vyznieva trošku smiešne a márne. Hovoriť čokoľvek o niečom/Niekom tak veľkom a neobsiahnuteľnom a najmä o takom Mystériu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karellight

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2006 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ano - můžeme mlčet...
máš pravdu, že boha slovy kompletně neobsáhneme

Ale to se něm nebudeme bavit ?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2006 23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
... Ja sa domnievam, že Boh je niečo, čo sa nachádza ZA našou bežnou skúsenosťou fyzickej, mentálnej a emocionálnej reality, ZA popisom slov a pojmov, a tak akýkoľvek pokus o nejaké definovanie a dumanie nad tým, či je alebo nie je Rozhodcom a či zasahuje alebo nezasahuje mi vyznieva trošku smiešne a márne. Hovoriť čokoľvek o niečom/Niekom tak veľkom a neobsiahnuteľnom a najmä o takom Mystériu...

Quasar, pripominas mi jedneho stareho duchovneho, ktoreho som svojho casu stretol vo vlaku, a ktory evanjelizoval nejaku mladu cestujucu a s prekvapenim som zistil, ze tento pan s jednou nohou v hrobe je veriaci, ale nevediaci ... napriklad neveril, ze by mohol zazit to, co zazil napriklad Jezis ... ani nedufal a nedufal dokonca bez argumentu ... mne padla sanka, lebo si myslim, ze ak som rovnako naprojektovany ako Jezis, mam dokonca rovnake aj telo, tak neviem preco by som nemohol mat podobnu skusenost s Bohom ...

... uznam ti mozno polahcujucu okolnost, ze nie si profesionalny teolog, ale aj tak ta to neopravnuje prehlasovat mnoho ludi jak v historii tak v sucasnosti, ktori maju OSOBNU a dennu skusenost s Bohom za v podstate klamarov !!! = pretoze to svojimi tvrdeniami o nepoznatelnosti robis ... na zaklade coho zovseobecnujes svoje osobne obmedzenia a prehlasujes ich za vesmirny zakon ??? ...

... mam spoluziaka, makaca do pocitacov, ktory uz za komancov mi tvrdil, ze sa kazdy vecer rozprava s Bohom, nie monolog, ale dialog, je podla teba klamar ?, alebo knihy "Rozhovory s Bohem" su podla teba len takou sci-fi ? ... pritom netvrdim, ze kazda takato komunikacia je naozaj komunikaciou s Bohom ... aj ked si to jej ucastnici myslia ...

... ak ti Karellight tvrdi, ze ho mame v sebe, trvale a permanentne, tak preco to je pre teba nepoznatelne ? = mas v sebe nieco k comu sa neda dostat ?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2006 23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
.. nejaké definovanie a dumanie nad tým, či je alebo nie je Rozhodcom a či zasahuje alebo nezasahuje mi vyznieva trošku smiešne a márne. Hovoriť čokoľvek o niečom/Niekom tak veľkom a neobsiahnuteľnom a najmä o takom Mystériu...

Cieľ je zrejme v tomto naozaj nedosiahnuteľný. Ale nie je zaujímavá aj cesta?

Okrem iného môže nás niečomu márna snaha naučiť? Napríklad čo znamená "chyba", čo znamená zmeniť názor.. Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Ďalší
Strana 2 z 21

Prejdi na: