Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEUS
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pala

Založený: 24.07.2008

PríspevokZaslal: Pi Jan 02, 2009 19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Je činný v zmysle takom, že JE - už som to písal.

A to je všetko? Myslíš si, že sa neprejavuje v našich životoch nejakou konkrétnou činnosťou? Alebo tomu slovu "JE" nerozumiem?

Odvtedy, ako dávam Bohu viac priestoru, môj život sa v mnohých oblastiach zmenil. Dá sa povedať, že sa veľa vecí usporiadalo, vylepšilo, ... učím sa počúvať Boží hlas a vnímať jeho prejavy.

No napadlo ma, že sa možno nevieš stotožniť s tým, že Boh môže pomôcť v zdravotných, alebo psychických problémoch oveľa účinnejšie a dlhodobejšie, ako psychológ, alebo lekár.
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Jan 02, 2009 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:

A to je všetko?

Všetko.

pala Napísal:

Myslíš si, že sa neprejavuje v našich životoch nejakou konkrétnou činnosťou?

Áno, myslím, že sa neprejavuje v našich životoch žiadnou konkrétnou činnosťou. Okrem teda tej, že JE. Predstav si, Pala, naraz v jednej miestnosti policajta, učiteľa, partnera, lekára, psychológa, dieťa, rastlinu, zviera, nerast... ... ..., ktorý tam len tak SÚ. A predstav si tam seba ako okolo chodíš a všetci týto na Teba nejako zapôsobia, hlavne ak sa k nim viac priblížiš. Nič tam v tej miestnosti nerobia, len SÚ a predsa ak sa okolo nich prechádzaš, zažívaš stále niečo iné. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pala

PríspevokZaslal: Pi Jan 02, 2009 21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Predstav si, Pala, naraz v jednej miestnosti policajta, učiteľa, partnera, lekára, psychológa, dieťa, rastlinu, zviera, nerast... ... ..., ktorý tam len tak SÚ. A predstav si tam seba ako okolo chodíš a všetci týto na Teba nejako zapôsobia, hlavne ak sa k nim viac priblížiš. Nič tam v tej miestnosti nerobia, len SÚ a predsa ak sa okolo nich prechádzaš, zažívaš stále niečo iné. Wink

Aha, takže na mňa Boh pôsobí, s tým súhlasím. Len ten policajt mi tam akosi nesedí.
Nevnímam, že s Bohom zažívam len stále niečo iné, vnímam, že s Bohom je môj život lepší, vyrovnanejší, že sa mi otvoril nový nekonečný obzor, že ma vedie smerom, ktorým som predtým nešla, že ma spája s ľuďmi, ktorí sú pre mňa prínosom a aj ja pre nich. Koná a prejavuje sa v mojom živote a v živote ľudí okolo mňa.
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 0:13    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:
Len ten policajt mi tam akosi nesedí.

Tak to by som mal asi v tých bodkách pokračovať, aby to bolo jasné. Vrah, homosexuál, pedofil... ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:

pala, čo máš voči policajtom?? Cool
pala

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
pala Napísal:

Tak to by som mal asi v tých bodkách pokračovať, aby to bolo jasné. Vrah, homosexuál, pedofil... ...

Dobre, priznávam, že túto vetu ovplyvnil môj subjektívny názor na policajtov, pretože v lete jeden z tunajších policajtov, ktorý sa hrával s mojím synom airsoft, prenasledoval môjho syna, ktorý sa vozil po poľných cestách na motorke. Ten policajt dobre vedel, že je to jeho kamarát a naháňal ho pokiaľ z tej motorky nespadol a keď ho chytil, tak ho neprimerane zbil. Podľa mňa sa mohol správať serióznejšie.

Ale aj keď si toto odmyslím, tak nenájdem súvislosť v tom, že by mohol aj regiment policajtov zabrániť, aby sa nemnožili vrahovia, homosexuáli, pedofili, atď ... , pretože tí zasahujú až vtedy, keď sa niečo zlé stane, takže po funuse.
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pala, naraz v jednej miestnosti vraha, homosexuála, pedofila. policajta, učiteľa, partnera, lekára, psychológa, dieťa, rastlinu, zviera, nerast... ... ..., ktorý tam len tak SÚ. A predstav si tam seba ako okolo chodíš a všetci týto na Teba nejako zapôsobia, hlavne ak sa k nim viac priblížiš. Nič tam v tej miestnosti nerobia, len SÚ a predsa ak sa okolo nich prechádzaš, zažívaš stále niečo iné.

Ak sa k niekomu z nich priblížiš nepripravená, môžeš sa dokonca aj jedným z nich stať. Wink
Návrat hore
pala

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Áno, myslím, že sa neprejavuje v našich životoch žiadnou konkrétnou činnosťou. Okrem teda tej, že JE. Predstav si, Pala, naraz v jednej miestnosti policajta, učiteľa, partnera, lekára, psychológa, dieťa, rastlinu, zviera, nerast... ... ..., ktorý tam len tak SÚ. A predstav si tam seba ako okolo chodíš a všetci týto na Teba nejako zapôsobia, hlavne ak sa k nim viac priblížiš. Nič tam v tej miestnosti nerobia, len SÚ a predsa ak sa okolo nich prechádzaš, zažívaš stále niečo iné. Wink

Myslíš si, že keď ten policajt nebude prejavovať nijakú činnosť, tak zabráni tomu, aby sa stalo niečo zlé?
Myslíš si, že keď učiteľ nebude vyvíjať žiadnu konkrétnu činnosť, tak niekoho niečo naučí?
Mylíš si, že lekár niekoho vylieči tým, že JE?
Ježiš Kristus, ktorý nám prišiel predstaviť Boha, predsa robil konkrétne zázraky, chodil medzi ľudí, uzdravoval ich, kriesil mŕtvych, učil ich aby vedeli ako majú žiť, keď tu už fyzicky nebude...
pala

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Ak sa k niekomu z nich priblížiš nepripravená, môžeš sa dokonca aj jedným z nich stať. Wink

Takže ak sa priblížim nepripravená k psychológovi, môžem sa ním stať? Confused
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, ak to budeš brať v súvislosti v akej som to písal. Ak sa priblížiš nepripravená k časti Boh-psychológ, tak sa tým psychológom staneš. Podobne sa môžeš stať aj vrahom, ak sa priblížiš k časti Boh-vrah nepripravená. Nie je to až také zložité. Wink
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 0:14    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:

Myslíš si, že keď ten policajt nebude prejavovať nijakú činnosť, tak zabráni tomu, aby sa stalo niečo zlé?
Myslíš si, že keď učiteľ nebude vyvíjať žiadnu konkrétnu činnosť, tak niekoho niečo naučí?
Mylíš si, že lekár niekoho vylieči tým, že JE?
Ježiš Kristus, ktorý nám prišiel predstaviť Boha, predsa robil konkrétne zázraky, chodil medzi ľudí, uzdravoval ich, kriesil mŕtvych, učil ich aby vedeli ako majú žiť, keď tu už fyzicky nebude...

Chcel som aby si si niekoho predstavila bez činnosti. Táto Tvoja predstava už je iná. (akoby si si niekoho bez činnosti nevedela predstaviť?) Ak ale mám odpovedať na Tvoje otázky aj keď mimo kontextu, tak na všetky môžem odpovedať, áno, ale bude to úplný odklon od predstavy, ktorú som naznačoval.

Väčšina práce polície je len tak BYŤ(JE) medzi nami a vo väčšine prípadov to stačí na to, aby sa nepáchal zločin. Nikto asi nebude vykrádať banku, ak bude nablízku polícia.
Najväčším učiteľom je ten, kto učí príkladom, čiže z pohľadu učenia, nevytvára žiadnu činnosť, len JE.
Najväčším lekárom je Slnko - to len tak JE a lieči.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 0:22    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:

Asi tu bude kľúčové slovo prišiel predstaviť. Podľa mňa to nič nevypovedá o Božskej činnosti. O kresťanskom Bohu sme akú takú predstavu jeho životom získali. Podobné zvestovania a predstavenia majú aj iné náboženstvá. Wink
Návrat hore
pala

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Áno, ak to budeš brať v súvislosti v akej som to písal. Ak sa priblížiš nepripravená k časti Boh-psychológ, tak sa tým psychológom staneš. Podobne sa môžeš stať aj vrahom, ak sa priblížiš k časti Boh-vrah nepripravená. Nie je to až také zložité. Wink

Patrik, fakt sa snažím pochopiť zmysel týchto spojení, ale či chcem či nie stále mi tam niečo nesadne. Dôvod?:
1. Boh o ktorom píšem je Boh, ktorý stvoril túto Zem, vesmír a všetky vesmírne bytosti, takže je to Boh činný. V nijakom prípade nekoná deštruktívne, nebude ničiť niečo čo sám stvoril, ani ľudské životy.
2. Je to Boh, ktorý miluje všetkých ľudí bez rozdielu a preto neakceptujem spojenie Boh-vrah.
3. Boha nemôžem prirovnávať k policajtovi, pretože nie je prísny a ani nie je pre nás strašiakom, ale dáva nám slobodu v našom rozhodovaní a konaní.
pala

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Väčšina práce polície je len tak BYŤ(JE) medzi nami a vo väčšine prípadov to stačí na to, aby sa nepáchal zločin. Nikto asi nebude vykrádať banku, ak bude nablízku polícia.

Veď práve to, že len vo väčšine prípadov to stačí ( a aj to je otázne ), ale čo ten zvyšok? Preto v mnohých prípadoch nestačí len tak byť, treba zájsť ďalej ... konať.
pala

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
pala Napísal:

Asi tu bude kľúčové slovo prišiel predstaviť. Podľa mňa to nič nevypovedá o Božskej činnosti. O kresťanskom Bohu sme akú takú predstavu jeho životom získali. Podobné zvestovania a predstavenia majú aj iné náboženstvá. Wink

Ježiš Kristus = Boh, ktorý sa zjavil na tejto Zemi v ľudskej podobe, aby mohol uskutočniť svoj Boží plán a zomrieť za naše hriechy: Mat.1,23:"Hľa, panna počne a porodí syna, a nazovú jeho meno Immanuel, čo je preložené: S nami Bôh".
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Ďalší
Strana 19 z 21

Prejdi na: