Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEUS
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 05, 2009 11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:
1. Boh o ktorom píšem je Boh, ktorý stvoril túto Zem, vesmír a všetky vesmírne bytosti, takže je to Boh činný. V nijakom prípade nekoná deštruktívne, nebude ničiť niečo čo sám stvoril, ani ľudské životy.

No a ja hovorím o Bohu, ktorý je nečinný. Nič priamo netvorí ani neničí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pala

Založený: 24.07.2008

PríspevokZaslal: Po Jan 05, 2009 16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
No a ja hovorím o Bohu, ktorý je nečinný. Nič priamo netvorí ani neničí.

Takže po niekoľkých príspevkoch sme sa dopracovali k základu. Pripúšťaš teda že BOH JE , ale čo sa týka stvorenia sveta uprednostňuješ Darwinovu teóriu evolúcie, alebo čo teda?
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Jan 05, 2009 17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že sme sa na stvorení všetci dohodli. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pala

PríspevokZaslal: Po Jan 05, 2009 21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Myslím, že sme sa na stvorení všetci dohodli. Wink

... a na ktorej strane mám hľadať?
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Jan 06, 2009 15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prvej alebo na poslednej.
Návrat hore
pala

PríspevokZaslal: Ut Jan 06, 2009 15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Na prvej alebo na poslednej.

Fajn, ďakujem pekne za pomoc. Confused
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Jan 06, 2009 16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:

Fajn, ďakujem pekne za pomoc. Confused

Už asi chápem Tvoju otázku. Predtým som to pochopil inak a asi aj Ty mňa si pochopila inak. Na stvorení sme sa VŠETCI dohodli. Nie tu na fóre. Laughing
Návrat hore
pala

PríspevokZaslal: Ut Jan 06, 2009 16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Už asi chápem Tvoju otázku. Predtým som to pochopil inak a asi aj Ty mňa si pochopila inak. Na stvorení sme sa VŠETCI dohodli. Nie tu na fóre. Laughing

Mám nápad - vrátime našu komunikáciu na patričnú úroveň, aby sme obohatili našimi príspevkami prípadných prítomných čitateľov na tomto fóre.
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: Ut Jan 06, 2009 19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pala, tak to skús po našom ženskom aspekte. Je lúka, na lúke nádherná ruža. Jednoducho tam JE. Ty prídeš k nej a ruža na teba začne posobit rozličnými sposobmi. Bude na teba posobit krásou, vonou, poraníš sa o jej trn... ale akým sposobom bola ruža činná? Ona nerobila nič. Iba tam bola. Kto bol činný?
Dám ti jednu radu ako porozumiet Patrikovi. V zenovej tradícii sa traduje príbeh : Majster Zenu pripravoval čaj vzdelanému mužovi, ktorý hladal pravdu.Nalieval a nalieval, až čaj v šálke pretiekol. Dost, kričal muž, do šálky sa viac nezmestí. Naozaj, vidím, odpovedal majster. Pokial najprv nevyprázdnite svoju šálku, ako možete ochutnat čaj z tej mojej ? Very Happy
Zbav sa na chvíločku svojich predstáv o Bohu, len potom možeš Patrika pochopit. A to, čo pochopíš, prijmi alebo odmietni .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Jan 08, 2009 22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

pala Napísal:
... 1. Boh o ktorom píšem je Boh, ktorý stvoril túto Zem, vesmír a všetky vesmírne bytosti, takže je to Boh činný. V nijakom prípade nekoná deštruktívne, nebude ničiť niečo čo sám stvoril, ani ľudské životy.
2. Je to Boh, ktorý miluje všetkých ľudí bez rozdielu a preto neakceptujem spojenie Boh-vrah.
3. Boha nemôžem prirovnávať k policajtovi, pretože nie je prísny a ani nie je pre nás strašiakom, ale dáva nám slobodu v našom rozhodovaní a konaní.

Raz, kedysi velmi davno, som prisiel za Bohom s otazkou tak malickou asi ako makove zrnko ... avsak, bolo to zrniecko NESPOKOJNOSTI . Nahle ma obsiahol a prevalcoval strasne rychlo zvacsujuci sa pocit = SUMAR ohromneho mnozstva bolesti, placu, utrpenia, kvilenia a tak velkej drasajucej rozorvanosti duse ... kvoli ktorej by som asi v tej chvili urobil a spachal snad hocico ... a ON ? ON bol nekonecne pokojny, mramorovo stabilny a neuveritelne SPOKOJNY ...

Kto bol cinny ? Ja alebo ON ? Nechapal som ja jeho alebo on mna ? Bol prisny ? Bol destruktivny ?

Este aj dnes, ked si spomeniem na tu bolest, je mi do placu ... ale uz som mu trosku odpustil ... ked som ho trosku pochopil ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Jan 08, 2009 22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

bkoprivov Napísal:
Prečo všetci hovoríte - on ? Predstavujete si ho ako niečo konkrétne? To by ale znamenalo, že by mal vlastnú identitu. Myslíte si, že ju má? Ja si myslím, že spočíva sám v sebe a prejavuje sa práve cez nás a javy okolo nás. Je teda naším stredom, ale on sám JE, KTORÝ JE , je podmienkou všetkého, ale sám nie je viazaný ničím. Nerozpútava žiadne vojny, neurovnáva spory, to je náš problém.

Lebo s nim nie som stotozneny ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
pala

PríspevokZaslal: Pi Jan 09, 2009 19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Raz, kedysi velmi davno, som prisiel za Bohom s otazkou tak malickou asi ako makove zrnko ... avsak, bolo to zrniecko NESPOKOJNOSTI . Nahle ma obsiahol a prevalcoval strasne rychlo zvacsujuci sa pocit = SUMAR ohromneho mnozstva bolesti, placu, utrpenia, kvilenia a tak velkej drasajucej rozorvanosti duse ... kvoli ktorej by som asi v tej chvili urobil a spachal snad hocico ... a ON ? ON bol nekonecne pokojny, mramorovo stabilny a neuveritelne SPOKOJNY ...

Daniel, hoci tvoj príspevok pôsobí bolestne a dotkol sa našich citov a pocitov, vidím v ňom veľké - obrovské pozitívum - nie si ľahostajný k Bohu ani k sebe samému, hľadáš dobro, neuspokojíš sa s "osudom", neprispôsobíš sa všetkému na čo v živote natrafíš a hľadáš a hľadáš a ... a podľa mňa nájdeš.

Aj keď neviem o aké zrniečko konkrétne šlo, dovoľ , aby som vyjadrila svoju analýzu tvojich viet:
To "makové zrnko" mohla byť myšlienka prameniaca z tvojho svedomia. To svedomie, ktoré nás upozorní na určitú nespokojnosť, týkajúcu sa nášho života. Zároveň je to pocit "nepríjemný" a z môjho poznania duchovného sveta vyplýva, že nepríjemné pocity nám nedáva Boh, ale druhá strana tohto sveta - zlo. Pre mňa je teda hlas môjho svedomia a nepríjemných pocitov signál, že v tom čase, kedy sa to všetko dialo som s Bohom nebola. A preto sa potrebujem k Nemu rýchlo vrátiť.

Moja úvaha má dve alternatívy:

1. Ak si sa pýtal Boha v zlom rozpoložení, tj. ak si bol zameraný len na tu konkrétnu otázku a ovládnutý negatívnymi myšlienkami a len rečnícky si sa spýtal Boha na odpoveď a pritom si nebol skutočne s ním, tvoj sumár pocitov spustila opačná strana, tj. zlo. A to s úmyslom ťa doraziť. A verím, že práve Boh ti v tejto situácii pomohol neurobiť to najhoršie.

2. Ale ak si sa pred tou "maličkou otázkou" modlil k Ježišovi, ak si odovzdane vložil do jeho rúk seba aj svoj problém, ak si predtým skludnil svoje emócie, pohrúžil si sa do seba a obrátil celú svoju pozornosť len k Bohu, potom ... myslím si ... že tvoj "sumár pocitov" vychádzal z tvojho vnútra. Ak si sa pokorne odovzdal na modlitbe Bohu, mohli temné sily v tvojom vnútri začať zúriť v snahe odpútať tvoju pozornosť od Boha, lebo vedia, že ak zotrváš s Bohom, tak u teba končia a prehrajú boj o teba.

Daniel, ja tvrdím, že akékoľvek zlé pocity vychádzajú zo strany temna. Zlo nás najskôr naláka na našu márnivosť a slabosti a následne znášame následky našich konaní - výčitky svedomia, strach, bolesť, utrpenie, ...

Môj názor ... bojuj o seba ... skús viac spoznať Boha a žiť s ním, ale nie tak ako kopa vlažných veriacich ... ide o veľa ... o tvoj život ... padá nám Babylon ... je najvyšší čas ...

BOH JE ČINNÝ, robí v našich životoch úžasné veci, povznáša, oslobodzuje a nám stačí prijať HO do svojho života, zmieriť sa s ním, byť s ním pri každom našom rozhodnutí.
Boh nás vždy chápe, pozná nás lepšie ako my sami seba, len my svojou horlivosťou na neho zabúdame a svojim rozumom HO často nechápeme.
Nie je prísny. Dáva nám nekonečnú lásku a slobodu. A preto máme aj možnosť slobodne sa rozhodnúť či chceme byť s ním, alebo nie. Pritom si ale neuvedomujeme, že keď sa rozhodneme nebyť s ním, dávame priestor zlu.
Boh nie je deštrukrívny, ale napráva a lieči naše životy.

Mala som šťastie - spoznala som duchovné princípy slobodnou, pokrokovou formou ( nezávisle na cirkevných doktrínach ), zrozumitelnou aj v dnešnom modernom svete a mocne sa prejavujúcou v našich životoch.

Naposledy upravil pala dňa Pi Jan 09, 2009 21:23, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
pala

PríspevokZaslal: Pi Jan 09, 2009 21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... ale uz som mu trosku odpustil ... ked som ho trosku pochopil ...

Boh nám odpustil všetky hriechy, veď Ježiš Kristus sa za nás obetoval a zomrel aby sme mohli žiť, preto neodpúšťame my Bohu, ale máme možnosť prijať Božie odpustenie a odovzdať mu svoje hriechy. Mali by sme si však uvedomiť, že všetko to, čo v živote páchame, všetky tie zlé veci nie je hriech, ale NÁSLEDOK hriechu. Hriech je v skutočnosti žitie bez Boha - my ľudia sme hriešni, pretože nežijeme s Bohom. A v hriechu nekonáme správne.
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: So Jan 10, 2009 0:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, myslím, že som to tiež zažila, .... ale po bolesti potom zrazu prišiel neskutočný pokoj, ktorý mi pripomínal zmierenie. Zmierila som sa ja s NÍM, alebo ON so mnou? A tú strašnú vnútornú bolest predtým - cítila som ju ja, alebo ju cítil ON ? Boh vie. Ja viem len to, že neskor som už nikdy v živote nezažila nič hlbšie ako to, čoho som sa dotkla tej noci.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Jún 09, 2009 22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Pala, preco davas tolko pozornosti zlu, temnu, hriechu, boju ?

Boh za mna nerozhoduje. Preto nerozhoduje ani o tom, ci odpustim ... V tom pribehu nebol ziadny Jezis ... iba ja a Boh ... nik iny ... iba moja nevinna naivna priama otazka a "moja" odpoved ... nim sprostredkovana ... Som jediny zdroj a jediny tvorca vsetkych svojich prezitkov ...

Nepotrebujem ani Satana, ani Jezisa na to, aby som mohol komunikovat priamo s Bohom ...

ZIVOT nebojuje, ZIVOT zije bez namahy ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Ďalší
Strana 20 z 21

Prejdi na: