Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

BOH = DIEU = GOD = GOTT = BOG = DIO = DIOS = ISTEN = DEUS
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2006 23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Cieľ je zrejme v tomto naozaj nedosiahnuteľný.

Toto slovo "nedosiahnutelny" ma fakt stve, ved ako moze byt Boh nedosiahnutelny, ak je v nas ? Uvazujem a Exclamation asi iba tak, ze sme sa niekedy rozhodli, ze bude nedosiahnutelny:
- asi to bolo v okamihu, ked sme ho mali plne zuby ...
- a tiez ked sme si chceli od neho oddychnut ...
- ked sme sa hanbili a chceli skryt ...
- ked to s nim bola iba nuda ...
- ked nas to velmi bolelo ...
- ked uz sme nevladali ...
- ked sme boli este velmi mladi ...
- a ked : ...
= doplnte si svoje vlastne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2006 0:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Cieľ je zrejme v tomto naozaj nedosiahnuteľný.

Tu som skôr hovoril o nedosiahnuteľnosti presného a jasne zdeliteľného popisu. Rolling Eyes

Daniel Napísal:
Toto slovo "nedosiahnutelny" ma fakt stve, ved ako moze byt Boh nedosiahnutelny, ak je v nas ? Uvazujem a Exclamation asi iba tak, ze sme sa niekedy rozhodli, ze bude nedosiahnutelny:
- asi to bolo v okamihu, ked sme ho mali plne zuby ...
- a tiez ked sme si chceli od neho oddychnut ...
- ked sme sa hanbili a chceli skryt ...
- ked to s nim bola iba nuda ...
- ked nas to velmi bolelo ...
- ked uz sme nevladali ...
- ked sme boli este velmi mladi ...
- a ked : ...
= doplnte si svoje vlastne

Na tom niečo bude. Smile Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2006 12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Tu som skôr hovoril o nedosiahnuteľnosti presného a jasne zdeliteľného popisu. Rolling Eyes

... bohuzial nepopisatelnost je bezny argument roznych cirkevnych fakirov, tych co hlasaju svedectva svedectiev, bez zivej skusenosti ... a to im nezeriem ...

... ak mam vedomy zazitok, tak ho viem popisovat = popisujem myslienky, pocity, vnemy, ktore som mal alebo mam ... vari ti rozni prvi gurovia hadzali flintu do zita a "mudro mlcali" o nepopisatelnosti, alebo konkretne opisovali svoje vnemy ? ...

... preco by sme sa mali prestat bavit o orgazme len preto, ze jeho vrcholovu malu cast = 1%, kedy sme asi v nevedomi =nevieme popisat, a 99% pred a po vdaka pritomnemu vedomiu opisat vieme ...

... popis zostane len popisom a nenahradi osobnu skusenost, ale preco by sme nemali popisovat, studovat a praktizovat bozsku tantru ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2006 17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Ak napr. Neale Donald Walsh tvrdí, že komunikuje s Bohom a na základe toho píše svoje knihy, a nám narúša naše predstavy o Bohu i svete, kladieme si otázku: a kde mám istotu, že hovorí naozaj s Bohom anie nejakou bludnou, pomýlenou entitou, k torá ho ťahá za nos a tvári sa, že je Náš najvyšší Veliteľ?

Nuž, ak pripustíme smelé tvrdenie napr. takého LR Hubbarda, že každý z nás je Zdrojom (ergo bohom), tak predsa niet o čom diskutovať.

Buď sa Hubbard sekol a celá jeho Scientológia je pochybná, alebo trepe Walsh a jemu podobní... Alebo...????

alebo ?
alebo má každý z nich pouze jiný úhel pohledu.
Je otázkou, zda jsou slučitelné či nikoliv.
Já myslím, že jsou slučitelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2006 21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

... bohuzial nepopisatelnost je bezny argument roznych cirkevnych fakirov, tych co hlasaju svedectva svedectiev, bez zivej skusenosti ... a to im nezeriem ...

... ak mam vedomy zazitok, tak ho viem popisovat = popisujem myslienky, pocity, vnemy, ktore som mal alebo mam ... vari ti rozni prvi gurovia hadzali flintu do zita a "mudro mlcali" o nepopisatelnosti, alebo konkretne opisovali svoje vnemy ? ...

Presne tak - Argument na múdre mlčanie to nie je. Ale je to argument na zamyslenie. Wink Možno sa ešte ktomu vyjadrí aj Quasar, dúfam.Okrem toho popis Boha a popis zážitku Boha sú dve rozdielne veci. Wink

Daniel Napísal:
... popis zostane len popisom a nenahradi osobnu skusenost, ale preco by sme nemali popisovat, studovat a praktizovat bozsku tantru ???

Už sme sa na fóre bavili či sa dá urobiť popis bez osobnej skúsenosti. Myslím, že ak chceme popisovať podstatu, tak nie.

Daniel, máš nejakú štúdijnú osnovu alebo praktikovanie božskej tantry? Ja mám jeden z najsilnejších zážitkov s Bohom z terapie sprostredkovaný klientom. Takže pre mňa je štúdijná osnova a prax tam. Inak tento zážitok ešte veľmi popísať neviem, ale je to myslím otázka času. Laughing Zatiaľ mám tri slová - vtedy spadla opona. Laughing

Naposledy upravil Patrik dňa Ut Jan 03, 2006 21:05, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2006 21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Já myslím, že jsou slučitelné.

Zaujíma ma Tvoja predstava tej slučitelnosti. Napíšeš viac?
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2006 21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

k té slučitelnosti :
ve zkratce:
Neal Donald Walsh tvrdí, že komunikuje s Bohem.
Hubbard a jiní tvrdí, že každý z nás je Zdrojom (ergo bohom).

Je opravdu otázkou jakým způsobem Walsh s Bohem (nebo s někým jiným komunikuje ). Možné je to, že je schopen se natolik přiblížit k chápání "božího záměru" nebo "chápání boha" (či jak to nazvat), že se mu otázky mění tímto chápáním - touto citlivostí - v odpovědi.

Nevidím zde rozpor s tím, že božská podstata - přímé spojení s bohem - bůh -je uloženo v každém z nás.

Možná, že Walsh je citlivý tak, že mu to umožňuje formulovat odpovědi.
Někdo jiný může zase cítit Boha intenzivněji přes srdce - láskou k jiným.
Kdoví kolik je možností...
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Jan 04, 2006 16:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo mi jasné, keď som písal svoj príspevok, v akom duchu sa asi ponesú reakcie Laughing Twisted Evil Cool

To, že niekto o sebe tvrdí, že hovorí s Bohom, ešte neznamená, že 1.) hovorí/komunikuje naozaj s ním a 2.) že vie, Kto/Čo je Boh... Wink

Jedna vec je totiž vnímať a poznať/poznávať Jeho PREJAVY v Manifestovanom Stvorení a druhá vec je uvedomovať si, že FORMA (prejavy) nerovná sa to, čo je za ňou (Obsah, Ten, čo ju utvára a prejavuje sa skrze ňu).

Boha môžeme CÍTIŤ a komunikovať s Ním skrze Cítenie/Srdce. Ja predsa netvrdím, že Boh nie je; napísal som, že sa mi zdá márne ho popisovať a snažiť sa Ho pochopiť skrze jeho Prejavy. Áno, Daniel, každý z nás je z rovnakého cesta, ako Ježiš, každý z nás je spojený s Ním a je jeho Dieťaťom a zároveň Bohom samotným, ktorý sa tu prejavuje. Chceš mi však tvrdiť, že VIEŠ, kto Naozaj si? Shocked Čokoľvek povieš či napíšeš o sebe či Bohu, budú len slová, popis, náznak, smerovka, ale nie to, kam sa snažia ukázať, čo sa snažia povedať.

BTW, otázka poznateľnosti Boha trápi ľudstvo tak dlho - a k čomu sme dospeli? V dávnej minulosti bolo pár takých, ktorí vedeli pracovať so svojím vedomím a snažili sa preniknúť do oblastí Nepoznateľného... a zaplatili za to buď tým, že zošaleli, alebo umreli. Nepoznateľné tým, že prekračuje formu človeka a vôbec čohokoľvek stvoreného a tu prejaveného, nie je možné poznať v ľudskej forme - preto za to niektorí zaplatili svojím životom. Poznanie, ku ktorému však dospeli je ohromné a jednou z jeho súčastí je aj to, že mnohí z tých, čo si mysleli, že sa "dotkli" Boha sa v skutočnosti stretli "len" s kadlubom človeka...

P.S. Uvedomujem si, že zovšeobecňujem. Budem teda rád, Daniel, ak mi napíšeš, Kto teda je Boh... podľa tvojej osobnej skúsenosti s Ním...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karellight

PríspevokZaslal: St Jan 04, 2006 17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
V dávnej minulosti bolo pár takých, ktorí vedeli pracovať so svojím vedomím a snažili sa preniknúť do oblastí Nepoznateľného... a zaplatili za to buď tým, že zošaleli, alebo umreli.

to mě zajímá..... můžeš víc ?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Jan 05, 2006 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Daniel, máš nejakú štúdijnú osnovu alebo praktikovanie božskej tantry? Ja mám jeden z najsilnejších zážitkov s Bohom z terapie sprostredkovaný klientom. Takže pre mňa je štúdijná osnova a prax tam. Inak tento zážitok ešte veľmi popísať neviem, ale je to myslím otázka času. Laughing Zatiaľ mám tri slová - vtedy spadla opona. Laughing

Uz ked som zadal tuto temu, tak som ratal s tym, ze ked v disputach budeme premielat temu Boha, tak akosi automaticky budeme zameriavat svoju pozornost k Bohu. Vedomky aj nevedomky. Uz toto povazujem za bozsku tantru, aj ked pre niekoho mozno malo "orgasticku" . A v podstate praktizujeme ju tiez v kazdom okamihu svojho zivota tym, ze zijeme a zazivame ... Cielenejsie = vedomejsie sa da praktizovat roznymi sposobmi, a napada ma akurat, ze ked najdem knihu o patrovi Piovi, tak skusim odcitovat ako to praktizoval napriklad on ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Jan 06, 2006 0:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Jedna vec je totiž vnímať a poznať/poznávať Jeho PREJAVY v Manifestovanom Stvorení a druhá vec je uvedomovať si, že FORMA (prejavy) nerovná sa to, čo je za ňou (Obsah, Ten, čo ju utvára a prejavuje sa skrze ňu).

Prejav sa mozno nerovna obsahu, ale ako inak chces spoznat obsah ako cez prejav ? Preco vlastne ignorujes informacnu hodnotu prejavu ? Svetlo svieti, cize nevytvara tmu = ale ty povies, ze nic nevieme o svetle ... je to mysterium ... zahod prosim vsetky svoje snimace su ti na prd ... len neviem ako potom rozlisis pokazene pivo = zrejme aj to bude mysterium ...

Quasar Napísal:
Chceš mi však tvrdiť, že VIEŠ, kto Naozaj si? Shocked Čokoľvek povieš či napíšeš o sebe či Bohu, budú len slová, popis, náznak, smerovka, ale nie to, kam sa snažia ukázať, čo sa snažia povedať.
Keby som vedel kto naozaj som, tak uz tu neoxidujem ... no a kedze este tu oxidujem, tak asi sa sebapoznavam a robim to prave cez svoje prejavy ... a zelam si to robit vedome, lebo tvoj plac nad marnostou tejto hry mi pride skutocne streleny A ty tu co vlastne robis, ked neveris, ze ani nevedomky sa tvoj duch moze "dotknut" Boha ?

Quasar Napísal:
BTW, otázka poznateľnosti Boha trápi ľudstvo tak dlho - a k čomu sme dospeli? V dávnej minulosti bolo pár takých, ktorí vedeli pracovať so svojím vedomím a snažili sa preniknúť do oblastí Nepoznateľného... a zaplatili za to buď tým, že zošaleli, alebo umreli. Nepoznateľné tým, že prekračuje formu človeka a vôbec čohokoľvek stvoreného a tu prejaveného, nie je možné poznať v ľudskej forme - preto za to niektorí zaplatili svojím životom. Poznanie, ku ktorému však dospeli je ohromné a jednou z jeho súčastí je aj to, že mnohí z tých, čo si mysleli, že sa "dotkli" Boha sa v skutočnosti stretli "len" s kadlubom človeka...
... co je to prosim ta "kadlub", to slovo nepoznam ? ... ostatne tvrdenia povazujem skor za prejav restimulacie, ako vedecky dokaz nepoznatelnosti Boha, lebo by som tuto diskusiu musel uzavriet ako SILNE TOXICKU

Quasar Napísal:
P.S. Uvedomujem si, že zovšeobecňujem. Budem teda rád, Daniel, ak mi napíšeš, Kto teda je Boh... podľa tvojej osobnej skúsenosti s Ním...

... keby som vedel kto je BOH, neotvaral by som tuto diskusiu ... mozem ti rozpravat len o mnou vnimanych prejavoch, ktore si chcem "objektivizovat" = porovnavat s inymi vnimajucimi, len neviem, ci ty to naozaj chces, kedze pre teba to aj tak nema ziadnu vypovedaciu hodnotu ...
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Pi Jan 06, 2006 16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

pěkně , pěkně - jen koukám
Daniel to rozbalil. Laughing
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Po Jan 09, 2006 15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kadlub je pravzor človeka, niečo ako "odlievacia forma", matrica. Ja to chápem tak, že je to to niečo, čo túžime dosiahnuť ako ľudia, ideál dokonalej celistvosti a rovnováhy polarít. Preto mystici, keď naň narazia, zažívajú pocit úplnosti a krásy a preto sa často mylne domnievajú, že sa stretli s Bohom... avšak bol to "len" kadlub... Iný názov by mohol byť archetyp Človeka...

Daniel, moje tvrdenia neašpirujú na post vedeckosti - ak ich interpretuješ ako restimuláciu, ok.. len sa uisti, či nie si ty restimulovaný, keď to čítaš a reaguješ na moje príspevky... Wink
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Po Jan 09, 2006 15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Svetlo svieti, cize nevytvara tmu = ale ty povies, ze nic nevieme o svetle ... je to mysterium ...

A vari na základe toho, že svetlo prežiaruje (nevytvára) tmu (svieti) vieš/me, čo je to svetlo? OK, môžme sa uspokojiť s definíciami fyziky o vlnovočasticovej povahe svetla, a to, že je tokom fotónov, ale dáva ti to snáď odpoveď na to, čo to Svetlo naozaj je?

Rovnako sa domnievame, že vieme čo je to elektrina, ale je to iba také kostrbaté vysvetlenie fenoménu, ktorý je pri hlbšom skúmaní mystériom. Inak, zdá sa mi, že ťa irituje (dráždi) slovko mystérium. Aspoň sa mi to tak javí z toho, čo cítim za tvojou odpoveďou. Vadí ti nejak predstava, že by niečo malo byť nepoznateľné??? Navždy zahalené tajomstvom?
Návrat hore
karellight

PríspevokZaslal: Po Jan 09, 2006 15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavá myšlenka s tím kadlubem.
V bibli se někde píše, že Bůh stvořil člověka k obrazu svému.
Jestli dobře chápu tohle a kadlub - tak mi z toho vychází že kadlub je stejně dokonalý jako bůh - tudíž střetnutí s kadlubem = střetnutí s bohem. Very Happy
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Ďalší
Strana 3 z 21

Prejdi na: