Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Šaolinská liečba - čchi-kung a pod.
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2006 13:50    Predmet: Šaolinská liečba - čchi-kung a pod. Odpovedať s citátom

V piatok ma navštívil jeden kamarát a na záver našej debaty vytiahol DVD-čko so záznamom z vystúpení čínskeho mnícha Shi De Lona, ktorý momentálne prezentuje na Slovensku umenie shaolinského Čchi-kung a minulý týždeň navštívil aj BB. (Kamarát si chcel DVD pozrieť u mňa, keďže jemu DVD-prehrávanie na PC nefunguje.)

No, po tom, ako sme to spustili, sme "nechápali": Shin DeLon predvádzal liečiteľské umenie Shaolinu - tzv. "bezdotykovú masáž", pri ktorej uvádzal pokusné subjekty do pohybu len "mávaním rúk". No ešte pôsobivejšie však boli ukážky, pri ktorých uviedol ľudí do zmeneného stavu vedomia (nie hypnózou), v ktorom sa stávali zvieratami - jeleňom, medveďom, opicou... a pohybovali sa tak ako tie zvieratá. Videl som rituál "Tanca silového zvieraťa" na šamanských seminároch, kde ľudia napodobňovali zvieratá v pohybe, ale to, ako sa pohybovali ľudia pri Shi DeLonovi, to bolo naozaj "tuhé kafe"... Shocked

Pri pozeraní na pohyby rúk Shi DeLona, ktorými akoby niečo zachytával a presúval, mi prišlo na um: pravdepodobne na energetickej úrovni pohybuje bodom spojenia daného jedinca a tým vyvoláva nielen zmenený stav vedomia (tranz) -- komentár na DVD hovoril o tom, že jedinci, ktorých Shi DeLon takto liečil, upadajú počas liečby do stavu vedomia Theta -- ale aj liečebný proces, sprevádzaný rôznymi spontánnymi pohybmi tela. Boli tam aj ukážky liečenia človeka, trpiaceho na "sclerosis multiplex", čo je závažné ochorenie - po asi 6 týždňoch intenzívnej liečby muž, trpiaci SM stál na vlastných nohách a pohyboval sa bez ťažkostí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gabca

Založený: 31.01.2006

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2006 17:25    Predmet: Re: Šaolinská liečba - čchi-kung a pod. Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
V piatok ma navštívil jeden kamarát a na záver našej debaty vytiahol DVD-čko so záznamom z vystúpení čínskeho mnícha Shi De Lona, ktorý momentálne prezentuje na Slovensku umenie shaolinského Čchi-kung a minulý týždeň navštívil aj BB. (Kamarát si chcel DVD pozrieť u mňa, keďže jemu DVD-prehrávanie na PC nefunguje.)

No, po tom, ako sme to spustili, sme "nechápali": Shin DeLon predvádzal liečiteľské umenie Shaolinu - tzv. "bezdotykovú masáž", pri ktorej uvádzal pokusné subjekty do pohybu len "mávaním rúk". No ešte pôsobivejšie však boli ukážky, pri ktorých uviedol ľudí do zmeneného stavu vedomia (nie hypnózou), v ktorom sa stávali zvieratami - jeleňom, medveďom, opicou... a pohybovali sa tak ako tie zvieratá. Videl som rituál "Tanca silového zvieraťa" na šamanských seminároch, kde ľudia napodobňovali zvieratá v pohybe, ale to, ako sa pohybovali ľudia pri Shi DeLonovi, to bolo naozaj "tuhé kafe"... Shocked

Pri pozeraní na pohyby rúk Shi DeLona, ktorými akoby niečo zachytával a presúval, mi prišlo na um: pravdepodobne na energetickej úrovni pohybuje bodom spojenia daného jedinca a tým vyvoláva nielen zmenený stav vedomia (tranz) -- komentár na DVD hovoril o tom, že jedinci, ktorých Shi DeLon takto liečil, upadajú počas liečby do stavu vedomia Theta -- ale aj liečebný proces, sprevádzaný rôznymi spontánnymi pohybmi tela. Boli tam aj ukážky liečenia človeka, trpiaceho na "sclerosis multiplex", čo je závažné ochorenie - po asi 6 týždňoch intenzívnej liečby muž, trpiaci SM stál na vlastných nohách a pohyboval sa bez ťažkostí...

Aj ked som uvedene video nevidela, viem si zivo predstavit, ako to tam prebiehalo, vidim, ako sa ludia pohybuju ako zvierata....
Verim tomu, ze dokaze liecit ludi. Avsak myslim si, ze tie telesne pohyby a jeho demonstracie bezdotykovej masaze su len "odvedenim pozornosti".Skutocne liecenie sa totiz odohrava niekde uplne inde, ako je telo. On sa napoji na podvedomie lieceneho a vlozi mu tam jasny, zretelny nespochybnitelny obraz ZDRAVIA,samozrejme ,ze aj s tym suvisiacim POCITOM /jemna radost,sviezost-ako ked je jar v rozpuku/. Ak mu na to lieceny "skoci", tak mu to pomoze. A naozaj vyzdravie. Verim tomu. Ale polozme si otazku dokedy? Kym si svoju telesnu schranku svojim chovanim znova "nezaspini"...Verim tomu, ze ak sa clovek naozaj citi zle, taketo liecenie je pre neho vykupenim. Bolo by vsak dobre, keby aj on sam potom pokracoval na svojom vzdelavani /o sebe, o zakonitostiach hmoty/ a potom bude jeho zdravie trvat aj dlhsi cas.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2006 9:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Gabca, v tom dokumente aj Shi DeLon povedal, že to, čo on urobí pre chorého človeka (tak ako všetci liečitelia), je len začiatok -- on dodá energiu, uvedie organizmus do optimálneho stavu, no je na liečenom jedincovi, aby pokračoval a hľadal a robil všetko pre to, aby si zdravie udržal.
Návrat hore
Gabca

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2006 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Gabca, v tom dokumente aj Shi DeLon povedal, že to, čo on urobí pre chorého človeka (tak ako všetci liečitelia), je len začiatok -- on dodá energiu, uvedie organizmus do optimálneho stavu, no je na liečenom jedincovi, aby pokračoval a hľadal a robil všetko pre to, aby si zdravie udržal.

Som rada, ze si mi potvrdil to, co som si mysela. Niekde sa po tom dokumente poobzeram..pa pa
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2006 21:09    Predmet: Re: Šaolinská liečba - čchi-kung a pod. Odpovedať s citátom

Gabca Napísal:
Ale polozme si otazku dokedy? Kym si svoju telesnu schranku svojim chovanim znova "nezaspini"...Verim tomu, ze ak sa clovek naozaj citi zle, taketo liecenie je pre neho vykupenim. Bolo by vsak dobre, keby aj on sam potom pokracoval na svojom vzdelavani /o sebe, o zakonitostiach hmoty/ a potom bude jeho zdravie trvat aj dlhsi cas.

Chvíľu som na fóre nebol tak Vás tu trochu oneskorene, Gabca, vítam so súhlasom. Wink Smile

Quasar to už rozviedol, no pripomenulo mi to nejaké moje regresy. Laughing V minulosti som niekoľko životov pestoval bojové umenia, až prišlo poznanie, že hľadanie a využívanie "slabých" miest protivníka má aj druhú stranu - ako tie slabé miesta zosilňovať. Smile Okrem toho, že to je samozrejme hľadanie slabých miest v sebe - ale to je teraz asi vedľajšie. Laughing

Potom som mal napríklad niekoľko životov, kde som skúmal hlas ( spev, mantry.. ) a popri pochopení rozozvučania priestoru prišlo uvedomenie ako hlasom rezonovať a upokojovať problémy ľudí, ktorí prichádzali do kláštora. Smile Až tak, že vlnenie "odnesie" aj ťažké problémy.

Nakoniec ale pred:
mních postaví človeka na vlastné nohy ( zosilní, upokojí, odnesie )
upredňostňujem :
mních učí človeka ako ho už v mníšskom nestretnúť

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2006 8:43    Predmet: Re: Šaolinská liečba - čchi-kung a pod. Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
V minulosti som niekoľko životov pestoval bojové umenia,...

To máme, Patrik, spoločné (a možno i viac)... Rolling Eyes Laughing Cool
Návrat hore
Gabca

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2006 18:51    Predmet: Re: Šaolinská liečba - čchi-kung a pod. Odpovedať s citátom

Nakoniec ale pred:
mních postaví človeka na vlastné nohy ( zosilní, upokojí, odnesie )
upredňostňujem :
mních učí človeka ako ho už v mníšskom nestretnúť

To bolo velmi pekne povedane. Sama to mam vyskusane na sebe. Presla som si obdobim,kedy som byvala velmi chora. Vyskusala som vela lekarov,byliniek, este viac liecitelov...viacmenej s nijakymi vysledkami. Az som stretla cloveka, ktory mi vysvetlil,ako funguje moje telo na roznych urovniach,naucil ma,preco tie choroby vznikli a co mam robit JA,aby som si pomohla. A to pochopenie mi pomohlo si pomoct /aj ked urcity problem este zostal, velmi sa zmenila kvalita mojho zivota/ ...takze presne tak ako si /mozeme si tykat/ povedal, naucil ma,aby som ho uz ako "liecitela"nestretla...aj ked sa mi zda, ze to poznanie predo mnou nema konca a a stale sa mi otvaraju nove obzory. Ja vsak dakujem tomu cloveku, ze zvolil tu tazsiu cestu..nie prikladanie ruk a pod. ale posilnenie mojho vnutra,aby som si dokazala pomoct ja sama.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Pi Feb 10, 2006 8:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na doplnenie: Shi DeLon propaguje hlavne umenie práce s energiou čchi-kung, ktoré má rôzne aplikácie a jednou z nich je aj zdravotná --> liečiteľská i preventívna. Samotná prax čchi-kung je duchovnou praxou práce na sebe a teda už ako taká má v sebe zdravotne-preventívny prvok aj v tu uvádzanom zmysle "nauč sa chytať ryby a nebudeš hladný a nebudeš musieť čakať, kým ti ich chytí a ponúkne iný rybár"...
Návrat hore
Gabca

PríspevokZaslal: Ut Feb 14, 2006 20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Na doplnenie: Shi DeLon propaguje hlavne umenie práce s energiou čchi-kung, ktoré má rôzne aplikácie a jednou z nich je aj zdravotná --> liečiteľská i preventívna. Samotná prax čchi-kung je duchovnou praxou práce na sebe a teda už ako taká má v sebe zdravotne-preventívny prvok aj v tu uvádzanom zmysle "nauč sa chytať ryby a nebudeš hladný a nebudeš musieť čakať, kým ti ich chytí a ponúkne iný rybár"...

Uz niekolko rokov sa venujem praci s eneriou čchi-kung. Preto som si vedela tak dobre predstavit,ako sa ludia pohybovali-opica,had,medved, zeriav....Viem o čom hovoriš. A sama na sebe som spoznala a spoznavam zdravotne posobenie na telo, ale hlavne na dusu a ducha mojho. ak chce clovek zjemnit svoje telo, je dobre ist na to zvnutra. pa
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: St Feb 15, 2006 8:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Gabca, neviem, ci hovoríme o tom istom, keď hovoríme o pohyboch ľudí ako zvierat (opica, vták, jeleň...) počas ukážok praktík Shi DeLona. Viem, že prax čchi-kung, ako aj tai-čchi používa obrazné pomenovania niektorých pohybov či pohybových sekvencií v rámci telesných cvičení. Ja však hovorím o niečom inom: ľudia, ktorých som videl na tom DVD zázname boli v tranzovom stave vedomia a ich pohyby boli diametrálne odlišné od akýchkoľvek pohybov, ktoré som doposiaľ videl ľudí robiť, keď napodobňovali zvieracie pohyby. Teraz viem, že pred zhliadnutím toho DVD by som si niečo také asi nevedel predstaviť. No, s výnimkou toho, že už som raz niečo podobné predsa len videl: na jednom medzinárodnom seminári POP (procesovo orientovanej psychológie) bol medzi účastníkmi aj jeden austrálsky domorodec. Raz večer nám pri jednej príležitosti ukázal "premenu" na aligátora a dodnes si to pamätám ako živé. On BOL v tej chvíli aligátorom, akokoľvek malo jeho telo ľudskú podobu. To bolo nielen vidieť na jeho pohyboch, bolo to aj cítiť. A teda, keď sa hovorí, že niektorí juhoamerickí šamani sa vedia premeniť na leoparda, verím, že áno, a nie je to o tom, že sa naňho iba "hrajú" a napodobňujú ho. Nehovoriac o tom, že existujú praktiky, ktoré umožňujú posunúť bod spojenia na svetelnom vajíčku nadol do tej polohy, ktorá má za dôsledok totálnu premenu na akékoľvek zviera... Ale to už sú čary z iného súdka
Návrat hore
Gabca

PríspevokZaslal: St Feb 15, 2006 20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Gabca, neviem, ci hovoríme o tom istom, keď hovoríme o pohyboch ľudí ako zvierat (opica, vták, jeleň...) počas ukážok praktík Shi DeLona. Viem, že prax čchi-kung, ako aj tai-čchi používa obrazné pomenovania niektorých pohybov či pohybových sekvencií v rámci telesných cvičení. Ja však hovorím o niečom inom: ľudia, ktorých som videl na tom DVD zázname boli v tranzovom stave vedomia a ich pohyby boli diametrálne odlišné od akýchkoľvek pohybov, ktoré som doposiaľ videl ľudí robiť, keď napodobňovali zvieracie pohyby. Teraz viem, že pred zhliadnutím toho DVD by som si niečo také asi nevedel predstaviť. No, s výnimkou toho, že už som raz niečo podobné predsa len videl: na jednom medzinárodnom seminári POP (procesovo orientovanej psychológie) bol medzi účastníkmi aj jeden austrálsky domorodec. Raz večer nám pri jednej príležitosti ukázal "premenu" na aligátora a dodnes si to pamätám ako živé. On BOL v tej chvíli aligátorom, akokoľvek malo jeho telo ľudskú podobu. To bolo nielen vidieť na jeho pohyboch, bolo to aj cítiť. A teda, keď sa hovorí, že niektorí juhoamerickí šamani sa vedia premeniť na leoparda, verím, že áno, a nie je to o tom, že sa naňho iba "hrajú" a napodobňujú ho. Nehovoriac o tom, že existujú praktiky, ktoré umožňujú posunúť bod spojenia na svetelnom vajíčku nadol do tej polohy, ktorá má za dôsledok totálnu premenu na akékoľvek zviera... Ale to už sú čary z iného súdka

Je mi jasne, ze my v nasich koncinach tazko, ak vobec niekedy, dosiahneme pohyby, o ktorych si hovoril a o ktorych som hovorila aj ja. Ja si to viem predstavit, ako sa ti ludia pohybovali, nie zo skusenosti tohto zivota. A suhlasim so vsetkym, co si napisal. Tu naozaj neide o pohyby, ale o to, ze ten clovek sa vnutri zmeni na to zviera,ze vnutri CITI to zviera a ze v PODSTATE sa na to zviera zmeni.A najdolezitejsie nie je v zivote to, co vidime, ale to co citime. Ved v tom je aj zmysel ludskeho zivota. Prejavit sa a cez ten prejav dosiahnut dobry pocit...a to je tiez z ineho sudka.Ale diky za nazory, myslim,ze hovorime o tom istom, resp. myslime na to iste, len mame ine pojmy zauzivane.A ak nieco poviem, ten druhy za tym slovom vidi v sebe nieco ine...a naopak...to nic,dolezite je , ze citime to iste.
papa
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 7:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Už si ma presvedčila, že sme hovorili predsa len o tom istom, zdá sa. Wink
Návrat hore
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
On BOL v tej chvíli aligátorom, akokoľvek malo jeho telo ľudskú podobu.

jakým způsobem myslíš, že se to dělo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Quasar Napísal:
On BOL v tej chvíli aligátorom, akokoľvek malo jeho telo ľudskú podobu.

jakým způsobem myslíš, že se to dělo ?

Smile Razz no predsa posunul bod spojenia, karle. Razz

rada by som ten videozáznam videla, asi preto, že by som chcela "vidieť", ako a prečo boli liečebným práve tieto zmeny identity., ako opica, vták, ... predpokladám totiž že sponátnnosť a "vedomé vedomie" ide v tomto ruku v ruke.

Twisted Evil pekná téma Razz
Návrat hore
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

co je to bod spojení ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: