Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Problém
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lolik

Založený: 01.03.2006

PríspevokZaslal: St Mar 01, 2006 18:47    Predmet: Problém Odpovedať s citátom

Som tu prví krát tak sa ospravedlńujem vopred ak to tu niekde na fóre už bolo a chcel by som sa spitať či vie niekto ako zistím svoj minulý život
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Mar 01, 2006 19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Lolik, Vítam Vás a zdravím na fóre.

Asi Vás ale sklamem - toto fórum sa venuje pomoci regresnou terapiou. Neviem či tu nájdete niekoho, kto Vám poradí so zistením minulého života. "Cestovné kancelárie" do minulosti nevedem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
psycho

Založený: 20.03.2006

PríspevokZaslal: Po Mar 20, 2006 15:22    Predmet: ako tam? Odpovedať s citátom

Bol som pred nedavnom v kniznici a nejak mi do ruky padla kniha "Mnoho životov, mnoho majstrov". Zobral som si ju domov a za par hodin som ju precital. Vtiahla ma do seba a nevedel som sa od nej odtrhnut. Dovtedy ma nijak zvlastne minule zivoty, karma, reinkarnacia ani nic podobne nezaujimalo. Ale po precitani knihy, som zacal premyslat inak ako doteraz. Objednal som si od toho autora (Briann L. Weiss) dalsie dve knihy a momentalne som zacitany v prvej (Poselstvi mistru) kde je aj navod, ako sa dostat do hypnozy a do minulych zivotov. Skusim to ale az po precitani knihy. Kupil som si aj knihu "Rozhovory s anjelmi o zmysle zivota", ktoru mam tiez rozcitanu. Je to velmi zaujimave citanie. Najma knihy od Weissa daju zivotu akoby "novy nadych". Aspon pre mna. Chcel by som navstivit svoje minule zivoty, pretoze mam nejake zdravotne tazkosti a mozno by mi to pomohlo. Ked nie, aspon by som vedel co som vsetko bol, ako som spraval, ake ponaucenia mam z minulych zivotov a co vsetko by som mal na sebe zmenit. Zatial vsetko. Na fore budem asi travit dost casu
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Mar 20, 2006 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Psycho, milulé životy môžu byť naozaj studnicou poznania, presne tak ako aj TENTO prežívaný život.

Keďže sme v téme Problém, dovolím si jednu poznámku - Do minulosti sa doporučujem "pozerať" len pre pochopnie, že TAM ešte stále "žijeme" ( prežívané problémy, trápenia ). Iné "pozeranie" môže znamenať, že tam začneme žiť. Wink

Psycho, vítam Vás na fóre a teším sa na Vaše postrehy, príspevky a reakcie. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
psycho

PríspevokZaslal: Ut Mar 21, 2006 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehnevajte sa, ale mohli by ste mi vysvetlit co myslite pod tym "Iné "pozeranie" môže znamenať, že tam začneme žiť." ? Co sa tyka toho, preco chcem do minuleho (minulych) zivotov, tak hlavne preto, lebo doteraz som nemal take zdravotne problemy ako teraz (cca rok). Mozno som v tomto veku mal nejake tazkosti v inom zivote a teraz sa mi to vracia. Doktori nevedia presne zistit diagnozu (podrobnosti napisem skor na e-mail ak mozem) a rad by som vedel na com som. Zivot je predsa krasny. Mam krasnu dcerku a manzelku a kvoli rodine by som obetoval vsetko. Neviem ale od malicka mam taku blbu predtuchu, ze zomriem na ceste v jednej zakrute, ktora vedie k mojej starkej. Da sa zistit preco? Cital som o Vasich kurzoch o regresnej terapii a zacina ma to velmi zaujimat. Takze este pouvazujem a mozno sa na kurz odhodlam. Zatial dakujem za odpoved. S podravom.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Mar 21, 2006 18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

psycho Napísal:
Nehnevajte sa, ale mohli by ste mi vysvetlit co myslite pod tym "Iné "pozeranie" môže znamenať, že tam začneme žiť." ?

Tým som myslel - pozerať sa zo zaujímavosti, zvedavosti, pre senzácie, prípadne pre "spasenie" druhých, ľudstva.. atď atď..

psycho Napísal:
Neviem ale od malicka mam taku blbu predtuchu, ze zomriem na ceste v jednej zakrute, ktora vedie k mojej starkej. Da sa zistit preco?

Predtuchy často neprichádzajú náhodou. Väčšinou prichádzajú pre poučenie, aby sme s nimi prípadne mohli ja niečo urobiť. Ťažko povedať, či sa dá zistiť naozaj prečo, ale dá sa na tom pracovať, ak to trápi.

Na mail mi kľudne napíšte. Niekedy to dlhšie trvá, ale určite odpoviem.
Návrat hore
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: St Mar 22, 2006 20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dve moje predtuchy sa vyplnili. Jednu som pochopila a nenastala. Už je z nej zátucha. Dve ma čakajú. Laughing Príde ďalšia? Už netreba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
psycho

PríspevokZaslal: Po Mar 27, 2006 14:14    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Patrik"]
psycho Napísal:
Nehnevajte sa, ale mohli by ste mi vysvetlit co myslite pod tym "Iné "pozeranie" môže znamenať, že tam začneme žiť." ?

Tým som myslel - pozerať sa zo zaujímavosti, zvedavosti, pre senzácie, prípadne pre "spasenie" druhých, ľudstva.. atď atď..

V knihach, ktore momentalne citam, robi "psycholog" regresnu terapiu napr. na nejakom vopred dohodnutom mieste, akcii. Zide sa tam cca. 300 ludi a rozpravaju sa o regresii, minulych zivotoch. Potom si vyberie niekolko ludi (nahodne) a v hypnoze ich prenesie do minulych zivotov. Neviem ci mozem suhlasit s Vasim nazorom ze pozerat sa zo zaujimavosti atd. uskodi, alebo "tam ostaneme zit". Vsetci, ktorych dostal do minuleho zivota akoby ozili a nasli nieco "stratene", co doteraz mozno prehliadali alebo si az tak neuvedomovali. Proste zacali zit krajsi zivot. Mozno by som Vas mohol poprosit o precitanie knihy (ak Vam to cas dovoluje) od Briana L. Weissa "Mnoho životov, mnoho majstrov" a ziskat tak odpovede akoby z "prvej ruky", Vas nazor, popripade Vase poznamky. Alebo by ste mohli napisat, ze ci sa nahodou niekto po navrate z regresie zmenil k horsiemu, alebo ho to negativne ovplyvnilo. Ako som uz pisal, chcel by som vyskusat regresnu terapiu najma kvoli mojim zdravotnym tazkostiam. Niekde na putnici.sk som nasiel Vas rozhovor o bludnych dusiach. Mne napr. minuly rok diagnostikovali astmu (mozno ju mam odmalicka, neviem) ale dovtedy som mal inu diagnozu. Moj stary otec mal astmu, umrel pred vyse 10 rokmi. Mam skoro nulovu imunitu, kde o tom tiez pisete. Dalsi problem su moje horucky. Vecer mi vyskoci horucka na 38,5 a rano mi nic nie je. Keby to bolo raz za rok, ok. Lenze v poslednom roku sa to stalo velakrat. Skusal som rozne bylinky, caje, doktorov, liecitelov. Na cas to pomohlo, ale problemy zacali znova. Zacalo to asi pred dvomi rokmi. Mozno by mi pomohla regresna terapia, mozno nie. Neviem. Uz som vyskusal vselico a teraz sa mi otvorili nove dvere, do ktorych som este nevkrocil...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Mar 27, 2006 19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

psycho Napísal:
Neviem ci mozem suhlasit s Vasim nazorom ze pozerat sa zo zaujimavosti atd. uskodi, alebo "tam ostaneme zit". Vsetci, ktorych dostal do minuleho zivota akoby ozili a nasli nieco "stratene", co doteraz mozno prehliadali alebo si az tak neuvedomovali. Proste zacali zit krajsi zivot. ..

Možno boli moje slová veľmi stručné. Nehovoril som, že to škodí. Každý si zažije, to čo potrebuje. Hovoril som, že to môže znamenať, že "začneme v minulosti žiť".
Samozrejme nás niekedy zvedavosť môže priviesť k zaujímavému poznaniu. Nemalo by to byť ale pravidlom. Pod slovami začneme tam žiť, som myslel model správania, kde sa utiekame k minulosti a prestávame žiť v prítomnosti ( aj keď pre poznanie alebo hocičo iné ) - ono totiž je celkom ľahké sklznuť do tohoto, keďže sa v minulosti naozaj skrýva mnoho nepoznaného a na možno prvý pohľad záhadného. No načo je nám auto, keď nemáme benzín.

Z Vášho príspevku ale nič podobné necítim. Skôr tam cítim hľadanie pomoci a poznania.

K hromadným regresom - ja radšej uprednostňujem individuálne terapie, ale to asi vyplýva z mojej praxe.
Návrat hore
psycho

PríspevokZaslal: St Máj 03, 2006 12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlhšiu dobu som sa neozval z dôvodu zaneprázdnenosti. Dovolím si pár úryvkov z jednej knihy.
Psychoanalýza má v podstate neduchovný charakter. Je to sterilná disciplína. Nehovorí nič o nesmrteľnosti, o prežití duše po fyzickej smrti, o skutočných hodnotách života. Keď zafunguje, tak len preto, že sa medzi terapeutom a pacientom vytvorí kontakt na základe skutočne prejavenej starostlivosti a súcitu. Práve vzťah je to, čo má liečebné účinky.
Veľa terapeutov odmieta uvažovať o použití regresných postupov, najmä o regresii do minulých životov. Veľa klinických lekárov pritom opakovane zdokumentovalo, že vďaka nim často dochádza k psychickému i fyzickému zlepšeniu, ústupu tažkostí a k vyliečeniu a to až s prekvapivou rýchlosťou. Výsledky regresnej terapie sú dlhotrvajúce a dokážu zmeniť celý život, a je jedno, či pacient absolvuje jedno alebo desať sedení. Klinické zlepšenie je obvykle spojené s duchovným rastom, múdrosťou a vnútorným kľudom.
Terapia a "učitelia" nám môže pomôcť lepšie porozumieť životu, smrti a duchovným sféram. A tiež odstrániť obavy a prekážky. Môžu nám ukázať tie správne dvere, ale sme to my, kto do nich musí vstúpiť ...
Takže asi toľko z knihy. Zaujalo ma to, tak som sa chcel o to podeliť s inými čitateľmi. Píše sa tam o "vstupe do dverí" a o nich som napísal niekde vo vyššie uvedenej správe. Surprised
V dohľadnej dobe očakávajte môj telefonát Wink
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Št Máj 04, 2006 7:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, psycho! a z akej knihy pochádza tvoj úryvok? Čo ťa najviac zaujalo, ako to posunulo tvoj pohľad na veci... napíš viac, plz.
Návrat hore
psycho

PríspevokZaslal: Št Máj 11, 2006 10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, prepáč za neskorú odpoveď. Čítam knihu od Briana L. Weissa "Posolstvo majstrov". Predtým som čítal od neho knihu "Mnoho životov, mnoho majstrov". Pokiaľ to chceš čítať, najprv si prečítaj "Mnoho životov ... ". A teraz som načal od neho tretiu knihu "Jedna duša, veľa tiel". Tu ľudia vidia svoje !budúce životy!. Zaujímavé čítanie.
Čo ma najviac zaujalo? Nuž, napr. že som už bol na tomto svete viackrát (a ešte zrejme aj budem), že život neni o peniazoch, ale o láske. Že sa neoplatí byť v živote zlý, pretože sa ti to skôr či neskôr vráti. Že netreba čakať od niekoho slovko Ďakujem, keď mu pomôžeš, ale urobiť to s radosťou v sdrci.
Snažím sa byť menej nervózny, viac si všímam ľudí okolo seba, snažím sa hľadať pekné stránky života a tie zlé dni rýchlo hodiť za hlavu. Každý deň je úplne nový.
Nebojím sa smrti, viem že môže prísť aj dnes. Ako niekto povedal, smrť sú len dvere do ďalšieho levelu Very Happy A tak nejak sa to píše aj v knihe. Z každého života si niečo berieš zo sebou, čo musíš v ďaľšom živote napraviť alebo sa niečomu podobnému vyhnúť. A vždy potom postupuješ vyššie a vyššie až dosiahneš najvyššiu "métu" a budeš žiť naveky ...
Niekto musí prežiť stovky životov aby sa tam dostal. Je to na každom z nás ako sa vyrovná so životom.
Teraz jeden úryvok z knihy:
Ľudia sa ma v dopisoch, na sedeniach alebo v radiach čas od času pýtajú, kde je v mojich predstavách Boh. Táto otázka ma vždy prekvapí, pretože podľa môjho úsudku je Boh všade a to nielen keď o ňom priamo hovorím, ale je tiež vyjadrený radou ďaľších spôsobov. Vždy, keď v knihe narazíte na slovo LÁSKA, vedzte, že mám na mysli Boha. Boh je vnútri každého z nás.
Môže to znieť zvláštne počúvať psychiatra, ktorý hovorí o Bohu a láske. Ale ja musím, pretože duchovná psychoterapia vychádza z požiadavky uznania našej božskosti, skutočnej prirodzenosti našich duší a pravého účelu existencie vo fyzickom stave tu na zemi. Iba tak dokážeme vidieť veci z nadhľadu.
Bez lásky a Boha nič neexistuje.
Boh nevyžaduje, aby sme ho uctievali. Neustále Boha personifikujeme, ale napriek tomu vieme, že je úplne mimo dosah toho, čo by sme len v náznaku dokázali vedome pochopiť.
Boh neni muž ani žena. Ďaľšia personifikácia.
Boh nevyznáva žiadne náboženstvo. Všetci to vo svojich srdciach cítime.
Boh nepatrí k žiadnej rase.
Boh je všetko. Je láskyplnou energiou, ktorej sú vlastné pre nás nepochopiteľná múdrosť, sila a nepoznateľné kvality. Všetci sme stvorení z Boha, pretože Boh je v každom z nás, je samotnou podstatou nášho bytia.
Boh je neviditeľný a nepoznateľný. Zahrňuje úplne všetko.
Existuje vtip o zbožnom mužovi. Jeho život ohrozovala povodeň. Voda rýchlo stúpala a tak šiel muž na strechu domu. Lenže hladina stále stúpala. Konečne prišiel policajný čln, aby muža zo strechy evakuoval. "Nastúpte na loď" kričal policajt. "Nenastúpim" ozval sa muž. "Celý život som žil ako zbožný a dobročinný človek. Boh ma ochráni". "Nebláznite" kričal policajt. "Nastúpte do lodi, voda stále stúpa, hrozí Vám nebezpečenstvo". Muž trval na svojom a loď odišla. A voda ďalej stúpala. Záchranný čln sa vrátil ešte dvakrát a muž odmietol nastúpiť. "Boh ma ochráni" opakoval. Netrvalo dlho a voda zaplavila celý dom aj so strechou. Muž sa utopil. V nebi sa stretol s Bohom. Muž, celý rozčúlený, že ho Boh nezachránil, sa začal sťažovať. "Celý život som bol zbožným mužom. Riadil som sa tvojimi prikázaniami. Prispieval som veľkými finačnými čiastkami na charitu. A keď som ťa raz o niečo požiadal, ty si sa na mňa vykašlal! A Boh mu hovorí: "Veď som pre Teba trikrát poslal čln! Prečo si nenastúpil?"
No takže je to o tom, že Boh je všade. Môžme to volať Bohom, vyššou mocou, vesmírom ... a je aj na nás k čomu sa modlíme, čomu veríme.
Zatiaľ toľko
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Máj 14, 2006 17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Psycho, dovolil som si časť Vášho príspevku presunúť do témy Boh.. v kategórii Duchovné bytosti. Inak sa mi celý páčil.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Máj 15, 2006 8:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Psycho, ďakujem ti za odpoveď!
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Máj 29, 2006 22:58    Predmet: Odpovedať s citátom

... zaujimave "Mnoho zivotov, mnoho majstrov" pred rokmi nadchlo aj mna, aj brata ... to vzrusenie jasne signalizuje smer ... na co vahat ? ... nastup na lodku ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: