Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Fonoforéza

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: St Dec 18, 2013 6:35    Predmet: Fonoforéza Odpovedať s citátom

Zaujímavý prístup ako na základe zvuku vznikajú vo vedomí "obrazy", pocity.... ako sa s nimi pracuje, aby sa uvolnili niektoré časti tela. Pre mňa prekvapivé a účinné.
Ale neviem, či sa to môže radiť medzi regresné techniky ( v poslednej dobe všade vidím akýsi regres Smile ) ale pracuje sa s pocitmi a obrazmi z minulosti a na základe tejto práce prichádza k uvoľneniu.
Zaregistrovala som u mojej terapeutky viacero techník, ale dokázala to skĺbiť do celkom účinnej formy v prospech klienta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Dec 29, 2013 8:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Až po viacerých skúsenostiach a nie len z regresnej terapie, som dokázala pochopiť akú úlohu zohráva terapeut v tom procese uzdravenia. On akokeby naučil toho človeka vnímať inak......akokeby ho naučil pochopiť to „miestečko“ kde to nefunguje, a prečo to nefunguje a pochopiť, to čo tam treba „vložiť“ aby to fungovalo.

Mne nejak vychádza z toho, že aj klient musí dozrieť k terapii, aby sa dokázal naladiť presne na problém a v procese terapie presne zasiahol do toho úzkeho neharmonického intervalu pocitov a dokázal ho zharmonizovať. Aby zasiahol presne tam, kde je problém. Ak sa to podarí, ako keby sa stal malý zázrak.

Je zaujímavé, že po viacerých, takýchto “cvičeniach“ sa to deje rýchlejšie a presnejšie. A nastupuje akási reťazová reakcia, ktorá ako keby strhávala so sebou ostatné problémy, ktoré chcú byť riešené.

Nechápem to, že aj inými technikami a terapeutom som prišla k tomu istému problému - záveru, ale vôbec ma to "nezasiahlo" a potom príde niekto, čo to so mnou hľadá, a zrazu, ma to osloví, hoci je to úplne to isté, čo som preberala už aspoň 10-ktát inde.

Ono mi to pripadá ako keby som sa učila hádzať šípkami Smile , síce trafím terč, ale nie vždy trafím do čierneho, preto ako keby tie riešenia neboli úplné. Ale ak trafím do čierneho, spustí sa akási vlna, ktorá naštartuje nejaký proces. Alebo ako ladenie hudobného nástroja, nie vždy zaznie čistý akord...Tie vyladenia tých konkrétnych problémov sú niekedy také jemné , že u mňa to vyžaduje určitý cvik. Holt niekto sa s tým narodí, ja žiaľ taký prípad nie som....ale dúfam, že som na správnej ceste ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: