Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

využiť svoj deň zmysluplne

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peťoBB

Založený: 25.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Nov 16, 2014 19:32    Predmet: využiť svoj deň zmysluplne Odpovedať s citátom

....ahojte...som frustrovaný že neviem využiť svoj deň zmysluplne...vždy ma niečo stiahne....akokeby ma niečo Tˇahalo...som závislí od vzruchov a niečoho akokeby vzrušujúcejšieho....aby som bol aj konkrétny...začal som hrávať poker na počítači...veľmi ma to baví...ale yároveň cítim , že ma to nenaplňa...je tam ale to vyrušenie...ktoré potrebujem cíťiť.....ale ked prehrám som z toho frustrovaný...a nechcem už dalej hrať...dosšiel som už teraz do toho štádia, že som si musel dnes zablokovať účet na pol roka....aby ma to neustále nepokúšalo....to nie je ale všetko...hned ako prestanem hrávať....dostávam chuť na erotické predstavy a chcem hned niečo zažívať...niečo vyrušujúce...zase ma to niekam ťahá....tomuto horko ťažko odolávam...uvolním to napätie...ale mám y toho potom chaos a neviem sa z tohto bludného kruhu vymotať.....hraním hazardních hier ventilujem pocity...zrejme by mi pomohlo písanie niečoho....v mojom živote žijem momentálne na etapy...cca 6 týždňov s rodinou a s deťmi....to je čas ktorý ma napĺňa...som vtedy spokojný....a 2týždne som sám...v byte...s mám stýmto časom veľký problémto ustáť....zatial vždy ma niečo zlákalo....vždy ma niečo láka...už cca rok mám pocit, že neviem akokeby nájsť svoj smer a svoje naplnenie....úplné....akokeby som bol dáky nekompletný....necelistvý...nepevný...nezakorenený...prečo to píšem, keĎ si trochu aj odpovedám...lebo to dáko potrebujem dostať von....a nechať sa poyrieť na to niekoho z nadhľadu....budem vDˇačný ak sa mi niekto k tomu vyjadrí.....prajem pekný večer....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 27, 2014 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

... poker na internete nehravam ... zrejme asi aj pre rizika takychto manipulacii ...

http://www.csfd.cz/film/317124-hra-na-hrane/

... to uz radsej poker hrat v reale ako vo virtuale ...

... obcas zahram aj na internete ale len v miere ktora nelezie do penazi ... pri niektorych som si vsimol ze ma dokazu doslova "prebudit" ... zo stavu unavy tahajucej do spanku vybudia do stavu vzrusenia ... obcas az pozorovatelne = zmena tepu, zmena hormonov ...

... vyber, t.j. ktore hry na nas funguju a ktore nie je zrejme individualne = suvisia s individualnym obsahom nasej pamäte ...

... vo vseobecnosti su hry zrejme jeden zo sposobov ako sa vytrhnut z RUTINY = takeho akehosi "zombie" stavu nie velmi bdeleho vedomia ktore ide v "spiacom" rezime opakovanych dennodennych zvykov ...

... inspiraciu ako sa vedomejsie dostavat z tej rutiny som naposledy nasiel u Patrika v jeho TOP I. ...

... tusim aj u L.R. Hubbarda som davnejsie v nejakej jeho knizke nasiel uvahy o "unave" pozornosti, v ktorej doporucoval napriklad miesto "podlahnutiu" unave, skor prepinanie pozornosti ... tvrdil, ze u sportovcov neexistuje nieco ako "druhy dych" = ze je to v skutocnosti len prepnutie pozornosti = jej smeru, obsahu, z ludi na predmety, z vela ludi na malo ludi, z kratkej vzdialenosti na daleku, z rozpravania na ticho a podobne ...

... takze asi by bolo vhodne najprv si vsimnut ako pouzivame svoju pozornost vacsinovo (casovo prevazujuco) a potom ju vedome prepinat na pozornost opacnu = mensinovu ...

... pre profi poker gamblera by asi dalsi poker bola unava ... pre teba je oddychom ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
peťoBB

Založený: 25.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Nov 28, 2014 11:19    Predmet: Odpovedať s citátom

...ďakujem za zaujímavý pohľad na veci z iného uhla....o takýchto veciach som nevidel veľa článkov....prečo to vlasnte robíme, čo nám to dáva....z akého stavu do akého nás to dáva....čo môže byť náhrada za to...ale rozumnejšia...atd....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: