Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Čchi-kung

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Feb 27, 2007 21:48    Predmet: Čchi-kung Odpovedať s citátom

Ma niekto z Vas s nim osobnu skusenost ?

http://www.bleskovky.sk/cl/13/143112/Saolinsky-mnich-chce-u-nas-vybudovat-klastor

Ako to funguje ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: St Feb 28, 2007 10:45    Predmet: Re: Čchi-kung Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Ma niekto z Vas s nim osobnu skusenost ?

http://www.bleskovky.sk/cl/13/143112/Saolinsky-mnich-chce-u-nas-vybudovat-klastor

Ako to funguje ?

Áno, ja mám s týmto štýlom pomerne čerstvú sebaskúsenosť, bola som na celodňovej prednáške, s ukážkami cvičení, ako v priamej ekšn - Shifu Shi DeLon-a a jeho žiaka, tak aj sebazážitok na sebe v cvičení. Na konci sme robili skupinové liečenie, tiež som sa zúčastnila.

Táto metóda je nazývaná tiež "vnútorné taiči", lebo cviky sú zamerané na plnšie uvedomovanie si hlbokých svalov, fascií a väzov, ktoré sa nachádzajú okolo chrbtice. Základom je tiež vedomie sily, ktorou si spojený so Zemou, a visiacej sily, ktorá spevňuje telo zhora. Liečenie je symbolicky popisované cez sily zvierat, ja osobne som necítila nič zvláštne, ani cudzie, ale bolo to príjemný zážitok zo skupinovej atmosfery. Niektoré vysvetlenia liečby korelovali tiež s akupunktúrou a jej meridiánmi. Zdôraznované bolo hlavne to, že toto všetko sú len ukážky, pán "Šifu" veľa vysvetľuje, ako a čo je dôležité, a to všetko si treba odniesť do vlastnej praxe. Čo bolo účastníkmi na konci dňa najviac oceňované, že je to človek skromný, bolo vidieť aj jeho ľudské slabosti, a ani raz nepovedal o sebe že on je liečiteľ alebo nejaký nový guru.

denisa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Feb 28, 2007 22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

"Shifu" je titul v zmysle "učiteľ"...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Mar 01, 2007 22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Denisa, nerozumel som, ci si mala zazitok = ako liecena alebo ako ta spoluliečiaca ... v Reflexe na Markize som nahodou chytil par zaberov, z ktorych "ortodoxni" krestania pravdepodobne nadobudli asociacie exorcizmu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 02, 2007 8:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Videl som videozáznam s Shifu-om, a aj na mňa to hlboko zapôsobilo. Vyzeral ako dáky čarodejník, keď pôsobil na ľudí a uvádzal ich do stavov tranzu, v ktorom sa ohybovali ako zvieratá... Twisted Evil
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Pi Mar 02, 2007 23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

liečená
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Mar 03, 2007 21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze, ako to funguje ?
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Ne Mar 04, 2007 15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Takze, ako to funguje ?

Zdá sa že odpoveď na túto otázku máš v sebe...sebaskúsenosťou...Prosto presto a bez strachu.

Razz
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolko pyta za liecenie ? Ake su podmienky ?
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Ut Mar 06, 2007 20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Kolko pyta za liecenie ? Ake su podmienky ?

aké podmienky máš na mysli?

cena je v každom meste asi iná, podľa toho kto a kde su organizátori. v košiciach učasť na prednáške minulý mesiac stála 400 sk(2hod), cvičenie 600 (2hod)skupinové liečenie 1100 sk a individuálne liečenie 2400.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Máj 12, 2016 22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

V diskusii na tejto stránke ho obviňujú, že nehovorí pravdu

http://shaolin.blog.sk/detail-ucitel-bojovych-umeni-a-liecitel-shi-delon.html
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Ďalšie psychoterapie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: