Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Môj pohľad na reinkarnáciu
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Sep 06, 2006 20:40    Predmet: Môj pohľad na reinkarnáciu Odpovedať s citátom

V článku tu : http://patrikbalint.blogspot.com/2006/06/boli-sme-tu-u-niekedy-o-nm-z-toho.html

Prípadne s diskusiou pod článkom aj tu : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=1315

Nejako sa mi podarilo predošlú diskusii na fóre k tomuto vymazať, tak ju obnovujem a môžeme začať odznova. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Št Okt 12, 2006 22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Patrik
Smile
Patrik v clanku Napísal:
Myslím, že reinkarnačný proces prebieha od menej organizovanej hmoty po vysoko organizovanú, pričom najvyššie je ľudské telo. Vyššie sú už len delfíny a veľryby.

Patrik v clanku Napísal:
keby počet duší sa rovnal počtu tiel na Zemi. A Zem bola jediná planéta vo Vesmíre kde je možné sa vteľovať. Ale tomu tak nie je.

mas skusenosti s inkarnaciami dusi do rastlin alebo nerastov?
je ludske telo a telo delfina najorganizovanejsia hmota vo vesmire?
mas skusenosti so vzpomienkami na reinkarnacie na inych planetach? v akych telesnych formach?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Okt 13, 2006 17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zayko5 vítam Ťa na fóre.. Smile

zayko5 Napísal:

mas skusenosti s inkarnaciami dusi do rastlin alebo nerastov?

Áno hlavne z regresnej terapie, kde si klienti tieto inkarnácie prežívali v terapii.

zayko5 Napísal:

je ludske telo a telo delfina najorganizovanejsia hmota vo vesmire?

Vo vesmíre asi nie. Skôr na Zemi. "Poznám" jednu "biovesmírnu loď", ktorú by som mohol považovať za organizovanejšiu. Wink

zayko5 Napísal:

mas skusenosti so vzpomienkami na reinkarnacie na inych planetach? v akych telesnych formach?

mnoho a rôznych formách - od viacej hmotnejších ako na Zemi po menej hmotné - napriklad..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zayko5

PríspevokZaslal: Pi Okt 13, 2006 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik dakujem za uvitanie aj za odpovede..

tiez pokladám planétu za živý organizmus.. takže naša Zem je tá ešte organizovanejšia forma ako človek a delfín. Ak som to teda správne pochopil tak inkarnácia je možná aj na planetárnej úrovni..

Hneď nadviažem ďalšímu otázkami:

Stretol si sa pri regresnej terapii u niektorého svojho klienta so zážitkom planetárneho vedomia alebo ešte vyššieho vedomia?

Ešte prosím ťa mohol by si uviesť nejaké príklady alebo podrobnosti k tej druhej časti ohľadom menej hmotných foriem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Okt 13, 2006 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

zayko5 Napísal:

Stretol si sa pri regresnej terapii u niektorého svojho klienta so zážitkom planetárneho vedomia alebo ešte vyššieho vedomia?

Ano.. planetárnemu

Ano.. vyššiemu ( aj keď rozdeľovať vedomie na vyššie a nižšie považujem len za zjednodušenie )

zayko5 Napísal:

Ešte prosím ťa mohol by si uviesť nejaké príklady alebo podrobnosti k tej druhej časti ohľadom menej hmotných foriem?

Dalo by sa to ale rozdeliť na dve skupiny - 1. bytosti, ktoré žijú v telách na planétach, ktoré majú úplne inú tiaž - čiže v porovnaní so Zemou sa nám hmota javí inak..
2. bytosti, ktoré žijú v úlne inak organizovanej hmote - iné prvky a podobne.. tá druhá skupina je len precítiteľná..
Veľmi ťažko to popíšem do písmen v tomto hmotnom svete, ale mám osobný zážitok..
Návrat hore
zayko5

PríspevokZaslal: So Okt 14, 2006 10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
1. bytosti, ktoré žijú v telách na planétach, ktoré majú úplne inú tiaž - čiže v porovnaní so Zemou sa nám hmota javí inak..

existuju na tych planetach civilizacie?
dokazu cestovat vesmirom?
maju tieto bytosti rovnake zmysly ako ludia? (existuju napriklad vizualne spomienky?)

Patrik Napísal:
2. bytosti, ktoré žijú v úlne inak organizovanej hmote - iné prvky a podobne.. tá druhá skupina je len precítiteľná..
Veľmi ťažko to popíšem do písmen v tomto hmotnom svete, ale mám osobný zážitok..

ak teda tato ina hmota existuje paralelne k nasej, je mozne hovorit v tomto zmysle o paralelnych dimenziach.. podla toho co pises emocionalna sfera je asi nejakym prostrednikom medzi tymito dimenziami... chapem to spravne?

su tieto dimenzie nejako hierarchicky usporiadane?

asi nie je mozne prechadzat priamo, cize s telom, z jednej paralelnej dimenzie do druhej, ked sa tie dimenzie lisia v hmotnej podstate.. je mozne "nahliadat" do inej dimenzie?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Okt 15, 2006 18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

zayko5 Napísal:

maju tieto bytosti rovnake zmysly ako ludia? (existuju napriklad vizualne spomienky?)

Najprv chcem pripromenúť, že regreska neprináša dôkazy o existencii civilizáciií na iných planétach.

V duchu mojej prvej vety môžem ale povedať, že sa v terapiách stretávam s prežitkami iných civilizácií aj na iných planétach. So zmyslami týchto bytostí je to podobne ako s ich hmotou - niektoré prejavy sú bližšie k ľudským, niektoré ďalej.

zayko5 Napísal:

su tieto dimenzie nejako hierarchicky usporiadane?

asi nie je mozne prechadzat priamo, cize s telom, z jednej paralelnej dimenzie do druhej, ked sa tie dimenzie lisia v hmotnej podstate.. je mozne "nahliadat" do inej dimenzie?

Určite by šlo aj v tomto hľadať hierarchie, ale ja sa týmto nezaoberám. Som v prvom rade praktický terapeut. :wink:

Viem si predstaviť, že do niektorých "dimenzií" by šlo ísť aj v tele. Napadajú ma aj svety popisované v terapiách, kde by sme v tele nemohli - niekedy tam nie je možné ísť ani mentálne kôli množstvu a druhu problémov, ktoré v živote prežívame.
Návrat hore
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 16, 2006 8:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
zayko5 Napísal:

Najprv chcem pripromenúť, že regreska neprináša dôkazy o existencii civilizáciií na iných planétach.

V duchu mojej prvej vety môžem ale povedať, že sa v terapiách stretávam s prežitkami iných civilizácií aj na iných planétach. So zmyslami týchto bytostí je to podobne ako s ich hmotou - niektoré prejavy sú bližšie k ľudským, niektoré ďalej.

Aj ja som mal zážitok spomienok na svoj minulý život v inej civilizácii.
Návrat hore
cora

Založený: 15.10.2006

PríspevokZaslal: Po Okt 16, 2006 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

..ako mala (okolo 5-6 rokov) som mala panicky strach z invazie nejakych ciernych mimozemstanov alebo niecoho cierneho, pricom som ziadnych dovtedy nevidela (ani vo filme).. moze to mat nejaky suvis s minulym zivotom...? ..alebo odkial to prislo.. dodnes tomu nerozumiem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fazon

PríspevokZaslal: Ut Okt 17, 2006 13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:
..ako mala (okolo 5-6 rokov) som mala panicky strach z invazie nejakych ciernych mimozemstanov alebo niecoho cierneho, pricom som ziadnych dovtedy nevidela (ani vo filme).. moze to mat nejaky suvis s minulym zivotom...? ..alebo odkial to prislo.. dodnes tomu nerozumiem..

Pravdepodobne áno, môže to byť nevedomá spomienka na jeden z minulých životov.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 20, 2006 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
Aj ja som mal zážitok spomienok na svoj minulý život v inej civilizácii.

... mozes byt konkretnejsi ? ... napriklad v com bola ta civilizacia vynimocna a co si sa tam ucil ? ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Okt 20, 2006 22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:

... ako v minulosti tak i teraz je okolo nas mnoho tmavsich ako aj mnoho svetlejsich od nas ... staci sa dobre rozhliadnut ... ale vsetci bez ohladu na momentalny stav maju vo svojej hlbke od pociatku bozsku iskru, na ktoru ked ich upozornis, tak ich "vysvietis" ... a ak ich nedostatocne "osvetlenie" v nas vyvolava nadpriemerne reakcie, tak preto, ze uz sme kdesi predtym absolvovali ucenie sa skusenostiam deficitu svetla ...
Návrat hore
cora

Založený: 15.10.2006

PríspevokZaslal: Ne Okt 22, 2006 13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

..dakujem, ze odpoved, vydychla som si, teda dufam, ze to uz mam za sebou, teda to ucenie sa skusenosti deficitu svetla Smile ..je to hrozne a uz nikdy by som to nechcela zazit.. nic horsie ako ten dokonaly strach a chlad si ani neviem predstavit... ta spomienka ma prenasleduje este doteraz, mozno by som mala podstupit regresnu psychoterapiu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fazon

PríspevokZaslal: Po Okt 23, 2006 10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... mozes byt konkretnejsi ? ... napriklad v com bola ta civilizacia vynimocna a co si sa tam ucil ? ...

Ako učenie som si priniesol poznatky reťazi inkarnácií.

Raz som bol inkarnovaný v inom vesmíre v tele bytostí, ktorí mali čierne telá, dorozumievali sa telepatiou, rozširovali múdrosť a vedenie o Stvorení.

Inokedy som bol inkarnovaný na mieste, ktoré bolo oveľa vyvinutejšie aj technologicky, aj duchovne. Podnikali sme medziplanetárne lety, skúmali sme iné formy života, hviezdy, planéty, medzihviezdny priestor, atď.

V ďalšej inkarnácii som bol učiteľom na jednej mierumilovnej planéte, ktorá bola technologicky založená na energii a informačnej sfére získavanej z kryštálov. Pamätám si aj to, že tú oblasť obsadili mimozemšťania.

A ďalšie. Ale je toho veľa...

Tá civilizácia bola (je) výniomočná tým, že to bol môj domov na tejto hmotnej úrovni existencie a tiež mi dodalo poznatky v tom, že pozemská existencia nie je jediná a spôsob a stav existencie ľudstva nie je najideálnejší a jediný možný.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Nov 06, 2006 21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
Raz som bol inkarnovaný v inom vesmíre v tele bytostí, ktorí mali čierne telá, dorozumievali sa telepatiou, rozširovali múdrosť a vedenie o Stvorení. ... Tá civilizácia bola (je) výniomočná tým, že to bol môj domov na tejto hmotnej úrovni existencie a tiež mi dodalo poznatky v tom, že pozemská existencia nie je jediná a spôsob a stav existencie ľudstva nie je najideálnejší a jediný možný.

... na tej planete (neviem nazov) co ste mali cierne tela = ako ste rozsirovali mudrost a vedenie ??? ... bola to nejaka "evanjelizacia" alebo ste posielali na ine planety nejakych "Jezisov", alebo ??? ako vlastne ???

... a ta tvoja domovska planeta (tiez neviem nazov), tam ste mali ake tela ??? ... v com ste na tej domovskej planete boli nadpriemerni, spickovi ???

... a preco vlastne si sa ikarnoval na Zem ??? je to tvoja prva inkarnacia na Zemi, alebo ich uz mas pozemskych viacej ???
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 1 z 6

Prejdi na: