Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Pohľady na rodinu, prenatálne obdobie a podobne v článkoch
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 9:08    Predmet: Pohľady na rodinu, prenatálne obdobie a podobne v článkoch Odpovedať s citátom

odomňa tu :

http://patrikbalint.blogspot.com/2006/07/ako-vtame-v-rodine-novho-lovieika_05.html

http://patrikbalint.blogspot.com/2006/08/tok-pozornosti-v-rode.html

http://patrikbalint.blogspot.com/2006/06/prenatlne-obdobie.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mia

Založený: 31.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Okt 31, 2006 16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj patrik.chcem sa opytat-vlastne moj priatel sa tek milo opytal ked som mu citala tvoj clanok ako si duse vyberaju svojich buducich rodicov preco si niekto vyberie napriklad chudobnych rodicov zo somalska kde nemaju co jest a pit.? Laughing ja by som sa tiez opytala na zaklade coho si duse vyberaju?viem su na urcitej urovni a tak....dakujem za odpoved Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Okt 31, 2006 17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vítam Ťa mia na fóre. Smile

mia Napísal:
preco si niekto vyberie napriklad chudobnych rodicov zo somalska kde nemaju co jest a pit.?

Jedna odpoveď otázkami : Prečo si niekto vyberie manžela, ktorý fyzicky týra celú rodinu? A ešte pri ňom desiatky rokov ostáva?
Prečo niekto chodí do práce, kde je psychicky potláčaný?
Prečo niekto ide zdolať osemtisícovku, kde zažije zimu, bolesť a utrpenie?

Myslím, že hlavné kritériu rozhodovania sa duše k akým rodičom príde, je sa NIEČO(často je to niečo konkrétne) naučiť - potom sa niektoré duše idú učiť k rodičom milionárom(napríklad aké to je ich "nemať") a iné k takým, ktorí nemajú čo do úst(napríklad aké to je cítiť lásku). Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 02, 2006 9:29    Predmet: Odpovedať s citátom

mia Napísal:
ja by som sa tiez opytala na zaklade coho si duse vyberaju?viem su na urcitej urovni a tak....

Duše si svoj životný plán vyberajú na základe získavania skúseností a učenia sa. Tam "hore" žijú v šťastí. Poväčšinou potrebujú zažiť opak toho, čo je tam hore. Samozrejme, aj preto zaznrla tá otázka, sa duša vedome a človek nevedome snaží o znovunastolenie toho stavu šťastia, ktorý je tam "hore".
Podľa sily alebo slabosti duše sa to darí viac alebo menej, pričom merítkom šťastia nie sú hmotné statky alebo zdravotný stav, resp. bezproblémový stav, ale vnútorný stav šťastia človeka.
Návrat hore
mia

Založený: 31.10.2006

PríspevokZaslal: Št Nov 02, 2006 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za odpovede.rada by som vedela ci dusa od pocatiá az po porod vnima veci v matkinom tele ako dusa co si,,pamata,,predosle zivoty,alebo ako dusa co akoby vnima len to co sa deje momentalne...dufam,ze chapete co myslim,neviem tu otazku velmi dobre sformulovat ja komunikujem s mojou dusickou casto na podvedomej urovni a mam pocit akoby to bola dusa skusenejsia ako ja a mam z toho pocit ze vsetko okolo mna je krasne az sa mi z tej krasy chveje srdce a kazdu chvilu by malo explodovat
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Nov 02, 2006 16:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vníma všetko od počatia ba aj pred počatím. Pamätá si všetko. Nie všetko si neskôr samozrejme uvedomí.

Aj preto je dobré komunikovať s bábätkom čo najskôr. A nielen preto. Jeden s najčastejších problémov "z" prenatálneho obdobia býva prebratie problémov a pocitov, ktoré cíti mama prípadne otec - keďže sú dieťatko s mamou takpovediac "jedno telo". Potom sa s tým dieťa vysporadúva nejaký čas - môže to byť aj väčšia časť života alebo celý. Ak rodičia komunikujú s bábätkom, tak má ono najlepšiu spätnú väzbu preto, čo sa deje "vonku" a uvedomuje si, že ono je v brušku v najlepšom poriadku a rodičia si tam niečo riešia. Smile
Dieťa je členom rodiny od počatia a často aj nejaký čas od predpočatia. Tak by sme mali aj k nemu pristupovať.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Mar 10, 2008 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Na blogu Vlastimila Marka som našiel tento zaujímavý článok: http://marek.blog.respekt.cz/c/27533/Otevrene-oci.html#t2....
angeli

Založený: 10.01.2008

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

taketo clanky ma len trapia.... Crying or Very sad
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 0:45    Predmet: Odpovedať s citátom

a prečo angeli? Veci sa hýbu k lepšiemu. A sila nás sprevádza, nie?
Návrat hore
angeli

Založený: 10.01.2008

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Preco?od kedy som priviedla na svet svoje prve dieta...citala som podobne clanky ,mala som vypracovany porodny plan podla Laboayera(snad som jeho meno neskomolila )a aj ked je malo porodnic,kde sa da takymto sposobom priviest na svet dietatko-polovica z toho mala len povedia:ano,je to mozne,ale realita je uz potom ina...cest vynimkam,ale bohuzial daleko od mojho domova.ja som vsadila na pocit.dobry pocit.rozhodla som sa porodit v nemocnici,blizko mojich blizkych aby som ich mala pri sebe a zverila som sa doktorovy ,ktoreho som poznala a mal dobru povest.svoje poziadavky som skresala podla moznosti,ale realita nakoniec bola ina.nebyt toho ako som sa stavala k celemu porodu ja ,neviem ako by to dopadlo.porodila som prirodzene a stastne a aj rychlo a babo-krasne.vsetko bolo krasne vdaka mne!ale.bolo tam ale ktore som si dlho vycitavala,vdaka tomu,ze som vedela ako to mohlo byt inak podla takychto clankov.ja viem ze je to urcite krajsi porod a keby to slo rodila by som najradsej doma!lenze tie vycitky nemuseli byt keby som to necitala.mozno to znie smiesne ,lenze myslim ze moje dieta je stastne,kludne a dalej sa samozrejme uvidi,len mi velmi ublizovalo,ze som sa nad tym zamyslala tak do hlbky a pritom bolo aj bez toho vsetko fajn,lebo ja som to tak pripravila pre seba a svoje dieta uz od pocatia a este pred tym...a teraz ked citam vety typu:u nas sa deti rodia s placom a maju zatvorene oci a malo by to byt tak ze sa maju rodit s otvorenymi ocami a bez placu tak placem ja...lebo si na to spomeniem ako moje krasne dieta plakalo a malo zatvorene oci a otvorilo si ich az ked pozrelo na mna.(aspon prve co videlo som bola ja a nie... Embarassed Laughing )takze pre toto.a je tam aj viac toho.poviem ti Patrik,mala som kvoli tomu dost zvlastne pocity a mam niekedy aj teraz.ked si spomeniem.vsadila som na to aby som sa citila dobre ja a tym padom aj moje dieta...nemyslim ze som urobila zle,ale...je tam obcas to ale...ako by bolo keby....inak si myslim,ze na druhej strane je skvele o nieco takomto vediet,ale nech uz sa vsetci preberu a zacnu podla toho aj realizovat!!!myslim tym porodnikov a vsetkych okolo.a samozrejme aj cim viac buducich mamiciek si tieto veci uvedomia a budu to vyzadovat,tym skor sa to rozbehne.len bohuzial a to je smutne-je doba cisarskych rezov a epiduralov Sad smutne.....
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Prechodné obdobie toto prináša. Ak ho(pôrody) teda môžeme takto nazvať. Ukáže čas.
To áno sladká nevedomosť, ale ako by sme veci posunuli, keby sme nemali info.

Mať očakávania a to ešte pri pôrode môže prinášať isté problémy. Najlepšie bez očakávaní, pripravení na všetko. Wink
Návrat hore
etericka

Založený: 03.04.2008

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 6:34    Predmet: Odpovedať s citátom

jáj Paťo,tretí článok o výbere rodiča ma dojal - no deja-vu jak vyšité ......... pamätám čas,ked sme už plánovali maleho a ja som zrazu jedneho dna zistila že má niekto pozoruje ... bolo to asi aj 2-3 týždne pred zistením,že som tehu,teda aj pred počatím ...po pár dmńoch som "to"začaĺa nazývať dušička - a ono ma vždy odmenilo príjemným pocitom,no takým zóhriatím a zimomriavkami príjemnými.vtedy som sa jednej znamej pýtala,či to môže byť duša a či si ma môže obzerať a ona že áno ......... za pár dni som si na svojho nyviditelného kamoša zvykla-teda som ho videla,ale len ako nejaku energiu v perifernom videní ......... ale bol tu a komunikoval so mnou,dával mi do hlavy myšlienky a vety ...no krásne obdobie Very Happy , no a potom sa to stalo -ano sme nejak neplánovali,ani nejak extra neskušali Embarassed ,,bol to ťažký mesiac celkovo a zrazu - som fakt tehotná Very Happy ,po tolkých problemoch predtým -zdravotných Confused ......... takže,moja dušička ma nesklamala,naozaj to bola ona Very Happy čo si ma obkukovala a s ktorou som sa rozprávala už pred počatím

no a takto bola so mnou snad do 12 týždna ,kedy sa mi v noci stalo,že som sa stretla so svetlom,bolo krásne prekrásne,neskutočne teplučké a také , no ťahalo ma k sebe ako magnet Embarassed - no uplne krásne a tej noci som si uvedomila,že dušička vošla už dnu ........ od vtedy som ju už necítili mimo seba ,ale v sebe Very Happy
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 7:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Príjemný pocit mám forcepska, ďakujem.

Z praxe prenatálnej terapie vieme, že dieťa je minimálne pár dní pred počatím už s rodičmi, ktorí ho môžu cítiť.
Mnohokrát môžu byť tieto pocity veľkou pomocou pri výchove a odrastaní dieťatka - pomôžu nám k poznaniu, že máme pred sebou bytosť - dušičku, čím sa nepozeráme len na prejavy - reagujeme prirodzenejšie : bytosť <-> bytosť.
Návrat hore
etericka

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 9:24    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem paťo,

sranda je ,že pred počatím som sa šprtala v duchovnu,chcela som aj k tebe na kurz ale si dosť daleko Laughing ,ta som nakoniec bola len na reiki 1, aj to už s miminkom v brušku (den pred tým som sa dozvedela,že som v tom ) Laughing

ale stále ma regres láka, škoda-nechhodíš na východ Embarassed Cool ??????
Návrat hore
dušička:-)

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 9:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď sme sa rozhodli pre druhé dieťa,tiež som to zažila. Mala som nejaké dva-tri dni pred ovu a tak som sa rozhodla že je čas Very Happy Embarassed . Počas druhej či tretej noci po som sa prebudila na zvláštny pocit a pri posteli mi stála priesvitná ženská postava. Hneď mi bolo jasné, že to vyšlo a už som si len o desať dní spravila test.Dcérka bude mať onedlho rok Very Happy.Len mi je ľúto,že lekári nariadili cisársky a nasilu ju vytiahli von,bojovala teda statočne,až som mala pocit že mi vylezie von krkom,čo sa bránila,napriek tomu,že bola otočená zadočkom,chcela som počkať,ináč bolo všetko v poriadku.Prečo sa zabúda na prirodzenosť a prírodu,a všade pchajú len injekcie na urýchlenie,režú hlava nehlava a neberú ohľad najmä na to bábo,ktoré si spokojne cmúľa prst,možno spí a zrazu ho nejaké ruky začnú ťahať von do hluku a na svetlo bez akéhokoľvek varovania.Na druhej strane je fajn,že sa dá takýmto spôsobom pomôcť keď nastanú komplikácie,ale to je už o inom.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Prenatálne obdobie a pôrod Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: