Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hierarchická štruktúra odporu = Antiboh
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 27, 2006 20:08    Predmet: Hierarchická štruktúra odporu = Antiboh Odpovedať s citátom

cora Napísal:
..daniel, nerozumiem.. ako moze prebiehat konkurencny boj? ..nie je to vlastne tak, ze Boh je vsetko co je a nemusi nikomu konkurovat? ..a tzv Satan alebo oponujuce sily nie su vlastne konkurentami, ale spolupracovnikmi, aj ked z ich strany mozno nevedome, pretoze spolupracuju na raste, ktory vedie k Bohu? ..ako dve strany tej istej mince? Ved ak je Boh vsetko, co je, nic a nikto nemoze konat proti jeho voli..
...este k tomu Satanovi... nie som si ista, ci je to padly anjel.. mozno je, ale "naschval".. mam podozrenie, ze Boh je velky sibal a Satan tu je nasadeny, aby sme sa mohli ucit a sami pochopit, ze ten super je aj tak len Boss-Boh... ..aj ked niekedy mi to pripada ako nefer.. teoreticky mame na vyber ale prakticky nie.. v podstate si ani nemame z coho vyberat.. nic ine, ako rast ani robit nemozeme... my si mozme len urcovat ako rychlo...

... doslo k mylke, ja som nehovoril o konkurencii voci Bohu, ale o tom, ze v ramci tej tmavej hierarchickej struktury = v jej vnutri zuri konkurencny boj ... tvrdim, ze na vrchole ziadna bytost trvale nie je ... prebieha neustala bitka o to, kto si zasadne na ten trón, o ktory sa bojuje ... ten trón je lakavy preto, ze je to centrum = miesto moci skumulovanej zotrocenim nevedomych bytosti = presnejsie bytosti uciacich sa ...

... volam ten tron aj ako trenazer = ked uz nebudu bytosti, ktore ho budu potrebovat k uceniu, tak zanikne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Okt 27, 2006 20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:
... Ved ak je Boh vsetko, co je, nic a nikto nemoze konat proti jeho voli ...

... no myslim, ze ak mame dar slobodnej vole, tak mozme konat aj proti Bozej voli, a dokonca tak cinime castejsie nez by si asi vacsina bola ochotna priznat ... je to asi aj dovod preco sa neustale inkarnujeme ... a to, ze taku moznost mame prave vyzivuje aj ten tron HSO (hierarchicka struktura odporu) ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Okt 27, 2006 20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Daniel Napísal:
Quasar, mas prosim nejake konkretne argumenty, ktorymi by si preukazal, ze naozaj existuje nejaka bytost, ktora je trvale na spici hierarchickej struktury odporujucej Bohu ?

... podla mna taka bytost (protihrac) nie je, cim ale nepopieram existenciu takej hierarchickej struktury, v ramci ktorej prebieha neustaly konkurencny boj o obsadenie spice ...

Dano, moji agenti mi zatiaľ nehlásili iných uchádzačov o pozíciu Kráľa odporu, okrem nášho favorita, Veľhráča Sataninniho Rolling Eyes Laughing , ktorý si v našej súťaži drží prvenstvo (čo nie je až také ťažké, keď je na to sám)... Laughing Laughing

... neviem akych svojich agentov mas na mysli ... ale ja mam skusenost, ze tento titul ma tendenciu pouzivat skoro kazdy trochu tmavsi pomylenecky plebs ... takze na monopol to naozaj nevyzera, a pri jesitnosti, ktoru by som v tejto "karieristickej" sutazi predpokladal, by som ocakaval, ze si ten tvoj udajny samojediny monopolista vyhradi "autorske prava" na vsetky tie tituly a la "Velky Satanini" ...

Quasar, skus najst nejake argumenty, ktore by tuto tvoju individualitu S. nejako vyclenili z toho zastupu pomylencov ...

Naposledy upravil Daniel dňa Pi Okt 27, 2006 20:38, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Okt 27, 2006 20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
Daniel Napísal:
... zaujima ma ako vidite Satana vy ? ... je to padly anjel ? ... ako je to s jeho karierou ?

... áno. jeho kariéra ide dolu vodou. to si môžeš nájsť aj v Biblii, predovšetkým v Zjavení Jánovom. Wink

Fazon, dik za knihu, ale malo zrozumitelne preklady prekladov ma nebavia, preferujem osobnu skusenost a svedectva z prvej ruky ... preto sa opytam znova :

1. Ako s Merion vidite Satana vy ?
2. Je to padly anjel ?
Návrat hore
Aiquen

Založený: 19.09.2006

PríspevokZaslal: Pi Okt 27, 2006 23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
fazon Napísal:
Daniel Napísal:
... zaujima ma ako vidite Satana vy ? ... je to padly anjel ? ... ako je to s jeho karierou ?

... áno. jeho kariéra ide dolu vodou. to si môžeš nájsť aj v Biblii, predovšetkým v Zjavení Jánovom. Wink

To už tak dlho ide jeho kariéra dolu vodou? d'oh! To sa mi nezdá, to by už bol dávno došiel.
On možno má trošičku inú úlohu, ktorou veľmi pomáha bohu (aj keď sa to veľa ľuďom nepáči).
Myslím, že veľa ľudí si potrebuje niečo prežiť aby si začali uvedomovať, aby sa mohli "očistiť" a vrátiť sa späť.
Celkom by som povedala že udalosti, v ktorých má pršteky Satan nám pomáhajú rásť - takže prečo by sme ho mali zatracovať?
Aj keď v nás vyvolávajú nepríjemné pocity aj tak sú tie udalosti zatiaľ potrebné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: So Okt 28, 2006 18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... neviem akych svojich agentov mas na mysli ... ale ja mam skusenost, ze tento titul ma tendenciu pouzivat skoro kazdy trochu tmavsi pomylenecky plebs ... takze na monopol to naozaj nevyzera, a pri jesitnosti, ktoru by som v tejto "karieristickej" sutazi predpokladal, by som ocakaval, ze si ten tvoj udajny samojediny monopolista vyhradi "autorske prava" na vsetky tie tituly a la "Velky Satanini" ...

Quasar, skus najst nejake argumenty, ktore by tuto tvoju individualitu S. nejako vyclenili z toho zastupu pomylencov ...

Dano, ja som žartoval. Prikláňam sa k pohľadu, ktorý tvrdí, že Odpor je jedným z aspektov vedomia (tzv. "klenotov" vedomia, konkrétne sa radí medzi tzv. "temné klenoty" vedomia). Je súčasťou duchovného Zákona svetla a odrazu a ako taký napomáha rozvoju vedomia. Satan je pre mňa personifikácia (tým nechcem povedať, že niekto nemôže mať skúsenosť, kedy sa mu javí, že ho vníma ako bytosť, no to je vecou "interpretácie" vnímaného). Satan ako bytosť je stvorený ľuďmi, podobne ako si vytvárame predstavu Boha - čo nie je to isté, ako Absolútno, ktoré stvorilo Všetko, čo je, teda Stvorenie.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Okt 29, 2006 22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
... Satan ako bytosť je stvorený ľuďmi, podobne ako si vytvárame predstavu Boha - čo nie je to isté, ako Absolútno, ktoré stvorilo Všetko, čo je, teda Stvorenie.

... dedukujem z toho, ze to podla teba anjel nie je ... ale mi nie je jasne, ci ho povazujes naozaj za zivu bytost, alebo za len ludmi vytvorenu predstavu bytosti ? ...
Návrat hore
cora

Založený: 15.10.2006

PríspevokZaslal: Po Okt 30, 2006 2:01    Predmet: Odpovedať s citátom

..chvilu mi trvalo, kym som sa zorientovala, ze uz sme tu Smile ...pravdu povediac, o hierarchickej štruktúre odporu vo vnútri ktorej zuri konkurencny boj pocujem prvy krat.. ..ako to tam vlastne funguje, a o co sa tam vlastne bojuje? Embarassed ide tam o iluziu moci, kde ide o to, kto bude najvacsi odporca? Smile ..temne prvky si konkuruju medzi sebou? ..pochopila som to spravne? ..ale to sa mi javi zvlastne.. ak temne pritahuje temne, logicky sa mi to stale javi ako spolupraca... alebo tomu absolutne nerozumiem? Razz
Návrat hore
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 30, 2006 9:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Fazon, dik za knihu, ale malo zrozumitelne preklady prekladov ma nebavia, preferujem osobnu skusenost a svedectva z prvej ruky ... preto sa opytam znova :

1. Ako s Merion vidite Satana vy ?
2. Je to padly anjel ?

Píšeš hlúposť. Ako môžeš mať osobnú skúsenosť z prvej ruky, čo sa týka Satana? Veď to nie je nejaký démoník, ktorého si chytíš a robíš s ním, čo len chceš! To, tie infá, čo je rozšírené medzi ľuďmi a z filmov, to sú vo väčšine prípadov veci pre malé deti, rozprávky bez podstaty. Keby si mal so Satanom osobnú skúsenosť, bola by to tvoja posledná skúsenosť nielen tvojho pozemského odevu, ale aj celej tvojej duše. Príliš rozumuješ. Keby si sa viac obrátil s pokorou k svojmu duchovnému srdcu, dostal by si viac informácií "z prvej ruky".

1., 2. Satana vidíme ako padlého anjela. Avšak nie ako vo filmoch alebo ako o tom hovoria ľudia, ale ako vysokopostavenú bývalú duchovnú bytosť, ktorá si vybudovala svoje "miestečko" , ríšu, odkiaľ pôsobí a kde vy(zneu)užíva konvertované duše. Je to oveľa väčšie dianie, než si to vie ľudský rozum vôbec prestaviť. Žiadne osobné stretnutia so Satanom. On pôsobí cez svojich služobníkov.
A bolo by dobreé, keby ste sa miesto zaoberania Satanom a podobnými negatívnymi bytosťami, skôr zaoberali pozitívnou stranou Stvorenia, tým, čo vás môže zachrániť a nie tým, čo vás nevedome zatracuje a ničí, bez toho, aby ste o tom vedeli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jitka M.G.

Založený: 27.08.2006

PríspevokZaslal: Po Okt 30, 2006 16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="fazon"]
Daniel Napísal:
Fazon
A bolo by dobreé, keby ste sa miesto zaoberania Satanom a podobnými negatívnymi bytosťami, skôr zaoberali pozitívnou stranou Stvorenia, tým, čo vás môže zachrániť a nie tým, čo vás nevedome zatracuje a ničí, bez toho, aby ste o tom vedeli.

Možná neškodí se tomu nebránit - jeli potřeba, neodporovat tomu a chvíli se tím "zaoberať". Snad pochopím Sat. bytosti (temnou část tao) ve smyslu jak mi mohou pomoci k poznání sebe sama. Namísto aby mi škodili, jsem to případně já, kdo sobě škodí. Když mě pokouší, poskytují mi situaci, v které se rozhoduji. Buď zvítězí v té situaci moje duše nebo ego. V lepším případě si to i uvědomím.
Můžou mi i pomoct najít sílu v sobě, třeba na obranu proti nim. Když ji objevím, mohu ji pak použít i jinak.
Když budu myšlenky na Sat.bytosti jen odmítat, oni stejně přijdou, pak ale možná spíš budu bezradná, zmatená a bude těžší to zvládnout.

Děkuju vděčně tomu, kdo mě k těmto myšlenkám dovedl, a to i za pomoci praxe.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Nov 01, 2006 22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
... Píšeš hlúposť. Ako môžeš mať osobnú skúsenosť z prvej ruky, čo sa týka Satana? Veď to nie je nejaký démoník, ktorého si chytíš a robíš s ním, čo len chceš! ... Keby si mal so Satanom osobnú skúsenosť, bola by to tvoja posledná skúsenosť nielen tvojho pozemského odevu, ale aj celej tvojej duše. Príliš rozumuješ. Keby si sa viac obrátil s pokorou k svojmu duchovnému srdcu, dostal by si viac informácií "z prvej ruky".

1., 2. Satana vidíme ako padlého anjela ... ale ako vysokopostavenú bývalú duchovnú bytosť, ktorá si vybudovala svoje "miestečko" , ríšu, odkiaľ pôsobí a kde vy(zneu)užíva konvertované duše. Je to oveľa väčšie dianie, než si to vie ľudský rozum vôbec prestaviť. Žiadne osobné stretnutia so Satanom. On pôsobí cez svojich služobníkov. ...

Fazon, citas niekedy po sebe to co pises ? ... najprv ma obvinis, a to len preto, ze sa domnievas, ze osobna skusenost nie je mozna, ale naproti tomu nevahas detailne tvrdit, ze je to existujuca bytost, ako keby si tu osobnu skusenost mal ... Shocked Shocked Shocked

... o ake argumenty vlastne opieras svoje hypotezy ??? ... predpokladam, ze ste sa nedivali ... kedze veris, ze by si tento text uz nemohol napisat Laughing

... inak mas pravdu, naozaj, ze ziadne osobne stretnutia so S., pretoze nie je !!!, neexistuje taka bytost !!!, ale mozes mat kopu osobnych stretnuti s tymi sluzobnikmi, co veria, ze je, ze existuje ... zda sa ze veria mnohi ... ... bu, bu, bu ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Nov 01, 2006 22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:

Fazon, tak sa rozhodni, co vlastne je podla teba pre nas dobre ... najprv chces aby sme ignorovali svoj tien, a potom zase nam vytykas nevedomie ... tak ako teda ??? vediet, ci nevediet, je pre nas dobre ?

... podla mna, sa zachranit mozme, len kazdy sam za seba a to tak, ze pouzijeme svoju slobodnu volu a budeme uprimni k sebe vratane svojho tiena ... nespasi nas ziaden ucitel, ziaden liecitel, ziaden anjel, ani Boh ... oni nas mozu navigovat, ale nikto z nich nemoze narabat s nasou slobodou ... Wink

... predavkovanie pozitivnymi afirmaciami je cesta smerujuca do blazinca ...

Naposledy upravil Daniel dňa St Nov 01, 2006 23:00, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Nov 01, 2006 22:51    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:
..chvilu mi trvalo, kym som sa zorientovala, ze uz sme tu Smile ...pravdu povediac, o hierarchickej štruktúre odporu vo vnútri ktorej zuri konkurencny boj pocujem prvy krat.. ..ako to tam vlastne funguje, a o co sa tam vlastne bojuje? Embarassed ide tam o iluziu moci, kde ide o to, kto bude najvacsi odporca? Smile ..temne prvky si konkuruju medzi sebou? ..pochopila som to spravne? ..ale to sa mi javi zvlastne.. ak temne pritahuje temne, logicky sa mi to stale javi ako spolupraca... alebo tomu absolutne nerozumiem? Razz

... pre jednoduchsie pochopenie toho co sa deje v hierarchii odporu by snad pomohla pozemska analogia s trhom narkotik ... uplne dole v hierarchii su konzumenti = zavislaci = otroci, nad nimi hierchia dilerov = distribucna siet, nad nimi narkobaroni, co to cele organizuju ... a medzi gangami prebieha nelutostny boj o podiel na trhu ...

... a uplne rovnake v tejto analogii je to, ze je to zmluvny biznis, v ktorom nejde o drogy, dokonca ani nie o prachy, aj ked to tak vyzera, ale ide o obchod so slobodou = darom, ktori sme dostali od Boha a ucime sa ho pouzivat ... ti dole svoju slobodu odovzdavaju tym hore ... a casto na viac ako len jednu inkarnaciu ... Exclamation Exclamation Exclamation

... a tak ako neexistuje narkobaron N., ktory by bol trvale vitazom sediacim na trone pozemskeho monopolu ovladajuceho trh narkotik, rovnako neexistuje bytost S., ktora by bola trvale na trone hierarchie odporu ...

... takze Cora, spät k tvojej otazke, prevlada spolupraca, alebo konkurencia ? :lol:

PS: ... odpoved mozno najdes vo filme "Mesto Bohov" ...
Návrat hore
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 02, 2006 9:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Odpoveď nikdy nenájdeš v žiadnom filme, len v sebe samom. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: So Nov 04, 2006 0:05    Predmet: Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
Daniel Napísal:

Odpoveď nikdy nenájdeš v žiadnom filme, len v sebe samom. Laughing

Fazon, ak si si nevsimol, tak som myslel odpoved na Corinu otazku spolupraca/konkurencia ... ale ked chces vseobecne, tak prosim :

... filmy su nase projekcie, su to obrazy nasho vnutra, niekore sa nam pacia, niektore nepacia, proste rezonujeme na ne ...

... odpovede o sebe samom hladame prave aj takymto pohodlnym sposobom cez filmy ... preto chodime do kina, divame sa na TV, preto je indicky Bollywood nasobne bohatsi ako americky Hollywood ... lebo nam filmy davaju pohodlnym sposobom odpovede ... rovnako ako rozpravky, bajky, eposy, scifi ... vsetko obrazy nasho vnutra ... a teda odpovede ...

PS: teraz som si vsimol, ze asi na tuto temu by sme sa mali bavit inde ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: