Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Anjel strážny = náš osobný bodyguard ?
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 27, 2006 21:36    Predmet: Anjel strážny = náš osobný bodyguard ? Odpovedať s citátom

fazon Napísal:
Daniel Napísal:
... zaujalo ma tvrdenie, ze anjel strazny je ten isty pocas viacerych inkarnacii ... znamena to, ze mozem raz dostat ineho "bodygurada" ?, pripadne nejakeho reklamovat ?, a odkedy ich vlastne mame ? ...

Je to dohoda medzi "bodyguardom" a tvojou dušou.
Odkedy sa inkarnujeme.

Fazon, ak vies o nasich anjeloch straznych viac skludom napis ...

1. Povazujes ich za cast komplexnej konstrukcie bytosti cloveka, alebo za samostatnu bytost = anjelsku ?
2. Mame len jedneho bodyguarda, alebo viacerych ?
3. Co je standardnym obsahom tej "DOHODY", alebo mame kazdy dohodu inu ?
4. Co je to za zmluvneho partnera, ked mi nechce prezradit svoje meno ??? Poznate mena svojich bodygardov ?
5. Rozmyslam nad nejakymi dodatkami k zmluve, ale neviem ci je potrebny suhlas oboch stran, a pripadne co pouzit na zvysenie svojej vyjednavacej pozicie ... to myslim uplne vazne, teraz nesrandujem ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 30, 2006 9:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Bližšie: http://sophia.mysteria.cz/view.php?cisloclanku=2006100014
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Aiquen

Založený: 19.09.2006

PríspevokZaslal: Po Okt 30, 2006 16:31    Predmet: Re: Anjel strážny = náš osobný bodyguard ? Odpovedať s citátom

Niekedy jedného, niekedy viac.
Menia sa podľa toho čo sa máme naučiť. Táto zmena môže nastať aj počas života, nielen pri narodení.
Bodyguard môže byť niekto koho poznáš z tohoto života, z nejakého minulého života, alebo ozajstný anjel. Podľa toho čo sa teraz konkrétne učíme.

Obsahom dohody je pomôcť nám pri učení. To znamená nielen radovať sa s nami, uhladiť nám cestu, ale aj "ukecať anjelika nejakého zlodeja" ak potrebujeme podučiť zlodejom, aby nás navštívil.
Myslím že je zbytočné debatovať s anjelikmi o dohode, pretože všetci majú aj tak za úlohu ochraňovať nás takým spôsobom, aby sme sa naučili čo najviac a vydržali to.
Na zvýšenie svojej vyjednávacej pozicie môžeš použiť svoju vlastnú snahu byť čistý. Čo je dosť čudné, lebo potom sa menej naučíš.
Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cora

Založený: 15.10.2006

PríspevokZaslal: Po Nov 06, 2006 21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

..nerozumiem poslednej vete v predchadzajucom prispevku... ak budeme cistí tak sa menej ucíme ?? ja osobne s tým nesuhlasim.. skuste sa v tomto svete snazit o cistotu a uvidite, kolko sa toho naucite... urcite ovela viac, ako ked sa o to nesnazite.. pretoze snazit sa o to byt cisty prinasa stokrat viac usilia, namahy, sklamani a tym padom aj ucenia, ako ak sa nesnazime vobec.. aspon u mna to tak plati.. samozrejme, zalezi aj od toho, co si pod pojmom cistota kazdy z nas predstavuje.. ja to vidim ako uprimnost a priamost v myslienkach a slovach.. spravanie sa podla toho, ako sa citim.. jednoducho cista linia.. autenticita.. a to aj vo vyjadrovani tzv. negativnych emocii, zlosti a bolesti.. a vasní.. co je niekedy fuckt tazke..
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Nov 06, 2006 21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:
... ja to vidim ako uprimnost a priamost v myslienkach a slovach.. spravanie sa podla toho, ako sa citim.. jednoducho cista linia.. autenticita.. a to aj vo vyjadrovani tzv. negativnych emocii, zlosti a bolesti.. a vasní.. co je niekedy fuckt tazke..
flower bow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
cora

PríspevokZaslal: Po Nov 06, 2006 23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink
Návrat hore
Aiquen

PríspevokZaslal: Ut Nov 07, 2006 10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:
..nerozumiem poslednej vete v predchadzajucom prispevku... ak budeme cistí tak sa menej ucíme ?? .

Myslela som to tak, že sme tu na to, aby sme sa niečo naučili. Upozornenia anjelikov pre tých čo dávajú pozor prichádzajú takmer okamžite a stačí im malé upozornenie. Tí čo dávajú pozor ich však väčšinou pochopia.
Tých čo si tie upozornenia nevšímajú však anjelikovia upozorňujú až keď môžu použiť "väčšie trknutie", lebo tie menšie si oni proste nevšímajú.

Niektorí sa však príliš čistia - čistením v tomto prípade myslím modlenie a prosenie boha o odpustenie, ktoré človek robí niekedy proste preto aby bol čistý. Upozornenia anjelikov moc nevníma, a kedže sa aj stále čistí, nikdy nemá ten hriešik tak veľký, aby ho anjelik upozornil že robí zle. Tak sa vlastne nenaučí to čo sa naučiť mal, lebo lekcia nepríde.
Takto som to myslela, je to zrozumiteľnejšie?
Návrat hore
cora

PríspevokZaslal: Ut Nov 07, 2006 23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

hej.. je.. ale aj tak nerozumiem.. ved ak som taka cista, (citujem "nemam ten hriesik taky velky a lekcia nepride), v podstate to znamena, ze ak som ten cin (skutok) nevykonala, tak pravdepodobne aj viem preco.. nie je to len taka nahoda.. a vtedy sa to vlastne nemusim ucit, pretoze uz to viem, cize to v konecnom dosledku neznamena, ze sa menej ucim, ale ze sa menej ucim empiricky a viac vnimam, resp. predchadzam udalostiam, pretoze ich chapem, nie??
..a este.. pises nieco o hriechoch... chcela by som vediet, ako vnimas hriech.. co to vlastne znamená? ..rozlisuju sa hriechy na vedome a nevedome? ..a dostanem to takzvane kopnutie aj vtedy, ak som "hriech" vykonala nevedome? ..a ak ano, je mensie, ako ked ho vykonam vedome?? Confused
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Nov 08, 2006 11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Aiquen Napísal:
... Niektorí sa však príliš čistia - čistením v tomto prípade myslím modlenie a prosenie boha o odpustenie, ktoré človek robí niekedy proste preto aby bol čistý. Upozornenia anjelikov moc nevníma, a kedže sa aj stále čistí, nikdy nemá ten hriešik tak veľký, aby ho anjelik upozornil že robí zle. Tak sa vlastne nenaučí to čo sa naučiť mal, lebo lekcia nepríde ...

... obavam sa, ze to az takto nefunguje ... sice cistenie ma zmysel a asi naozaj zmiernuje prejavy utrpenia, ale ocista ako substitut (nahrada) ucenia asi nefunguje Crying or Very sad

... cize moze byt niekto cisty jak Arielom (uz ked sme pri tych anjeloch ) "vypraty", ale aj tak ho ucenie neminie a "bodyguarda" potrebuje ... Smile
Návrat hore
Aiquen

PríspevokZaslal: St Nov 08, 2006 11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Aiquen Napísal:
.... Tak sa vlastne nenaučí to čo sa naučiť mal, lebo lekcia nepríde ...

... obavam sa, ze to az takto nefunguje ... sice cistenie ma zmysel a asi naozaj zmiernuje prejavy utrpenia, ale ocista ako substitut (nahrada) ucenia asi nefunguje Crying or Very sad

... cize moze byt niekto cisty jak Arielom (uz ked sme pri tych anjeloch ) "vypraty", ale aj tak ho ucenie neminie a "bodyguarda" potrebuje ... Smile

Veď presne toto isté tvrdím ..že čistý môže byť, ale učenie ho neminie, akurát ho odsúva
do budúcnosti a pritom si ešte môže myslieť že sa už nič nemusí učiť.
Čiže vlastne spomaľuje svoju vlastnú cestu.
Návrat hore
Aiquen

PríspevokZaslal: St Nov 08, 2006 11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

cora Napísal:
... tak pravdepodobne aj viem preco.. nie je to len taka nahoda.. a vtedy sa to vlastne nemusim ucit, pretoze uz to viem, cize to v konecnom dosledku neznamena, ze sa menej ucim, ale ze sa menej ucim empiricky a viac vnimam, resp. predchadzam udalostiam, pretoze ich chapem, nie??

Áno, ty keď ich chápeš a preto tak nekonáš sa to učiť nemusíš.

Hovorím o tých, čo to nechápu, urobia "hriešik" - napríklad si povedia, prefotím si v práci celú knihu, veď nikoho tým neukrátim. Lenže ukrátia, potom prídu domov, pomodlia sa - bože odpusť mi moje hriechy - a nič sa nedeje, lebo sa prečistili.
Nič sa nedeje prvých 20 razy, povedzme. A potom neskôr sa to vráti silnejšie a oni možno ani vtedy nepochopia, lebo však robili to dlho a nič sa nedialo, tak to asi nie je nič zlé.
Nevedia, že sa to mohli naučiť skôr.
A niekto to urobí raz, neprečistí sa, dáva pozor na znamenie, ktorým môže byť napríklad to že ich bodyguard sa dohodne s nejakým bodyguardom zlodeja, ktorý im na druhý tú deň prefotenú knihu ukradne - a oni pochopia - Aha Exclamation takto to nejde!

Tak nejak som to chcela povedať .. Rolling Eyes .
Návrat hore
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: St Nov 08, 2006 15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

chodievam robiť protidrogové prednášky na základné školy, druhý stupeň, a v prezentácii im okrem podrobností o drogách, prinášam aj pohľad na drogy z urovne duchovnej- duševnej. na jednom diáku sú metaforicky halucinogénne(- uroveň vedomia) a stimulačné drogy(- úroveň životnej energie) pomenované vetou:

Neleť rýchlejšie ako Tvoj strážny anjel.

diskusie detí ma vždy zaujímajú, ale zaujímal by ma aj Váš názor na toto. Chápem vzťah človeka s jeho strážnym anjelom skutočne správne? Je to inerakčný vzťah, kde ak človek, ktorý si zapáli jointa, a je to opakovane, sa skutočne svojmu strážnemu anjelovi vzdiali, pretože prestáva potrebovať pomocníka na vhľady, a tak anjel odchádza do úzadia, do kútika, a dáva človeku možnosť sebavedomo prehľadávať hoci čo vo vesmíre, čo si práve zmyslí?
Z pohľadu tlmivých drog, ako napríklad alkoholu zas platí, že človek za svojim strážnym anjelom nestíha, alebo ho prestáva vidieť a preto aj rešpektovať.

...atď...

jedna zo zaujímavých diskusií s človekom, ktorí s anjelom pravidelne rozpráva skrze modlitbu bola, keď som sa dozvedela, že diabol v podstate neexistuje, je to len znázornenie väčšej vzdialenosti medzi človekom a jeho anjelom, alebo útlm interakčného vzťahu medzi nimi. Možno preto mi biblia, torá horzí hriechmi, a diablami, pripadala vždy scestná, a úzkosť zbytočne vyvolávajúca. Dnešná výchova mladých ľudí má úplne iné rozmery, ako cez tresty a ponaučenia...

Twisted Evil
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Nov 08, 2006 21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... Chápem vzťah človeka s jeho strážnym anjelom skutočne správne? Je to inerakčný vzťah, kde ak človek, ktorý si zapáli jointa, a je to opakovane, sa skutočne svojmu strážnemu anjelovi vzdiali, pretože prestáva potrebovať pomocníka na vhľady, a tak anjel odchádza do úzadia, do kútika, a dáva človeku možnosť sebavedomo prehľadávať hoci čo vo vesmíre, čo si práve zmyslí?
Z pohľadu tlmivých drog, ako napríklad alkoholu zas platí, že človek za svojim strážnym anjelom nestíha, alebo ho prestáva vidieť a preto aj rešpektovať. ...atď...

To by ma zaujimali konkretne argumenty, ktore ta vedu k takym zaverom ... viacere "ludove krcmove" pribehy totizto tvrdia opak, ze "keby bol triezvy, ta to urcite neprezije" ... tak ako to je ???

... intoxikacia totizto niekedy umoznuje prave spriechodnit komunikacne kanaly k svojmu vnutru napriklad tym, ze vyradi rozumove bariery ...

... nepoznam drogu, ktora by davala totozne "zazitky" (napriklad u niekoho niekedy alkohol vyvolava agresivne zazitky Mike Tysona) ...

... asi to bude tym, ze droga je len 1 restimulujuci faktor = akesi "zvacsovacie sklo", ale pre obsah "diania" budu rozhodujuce aj tak dalsie situacne faktory ...

... takze hladat korelacie medzi konkretnou drogou, a spravanim "bodyguarda" ... je asi cesta nikam ... pretoze "bodyguarda" nezaujima typ drogy, ale obsah chranencovho diania ...
Návrat hore
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Št Nov 09, 2006 12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

1. To by ma zaujimali konkretne argumenty, ktore ta vedu k takym zaverom ... viacere "ludove krcmove" pribehy totizto tvrdia opak, ze "keby bol triezvy, ta to urcite neprezije" ... tak ako to je ???

2. ... intoxikacia totizto niekedy umoznuje prave spriechodnit komunikacne kanaly k svojmu vnutru napriklad tym, ze vyradi rozumove bariery ...

.3. ... nepoznam drogu, ktora by davala totozne "zazitky" (napriklad u niekoho niekedy alkohol vyvolava agresivne zazitky Mike Tysona) ...

4. ... asi to bude tym, ze droga je len 1 restimulujuci faktor = akesi "zvacsovacie sklo", ale pre obsah "diania" budu rozhodujuce aj tak dalsie situacne faktory ...

5. ... takze hladat korelacie medzi konkretnou drogou, a spravanim "bodyguarda" ... je asi cesta nikam ... pretoze "bodyguarda" nezaujima typ drogy, ale obsah chranencovho diania ...
Wink

Body jedna až štyri sa podobajú mysleniu tých, ktorí drogu vidia zvonka, asi by bolo treba si to overiť u tých, ktorí majú s dorogou vzťah. Ale priblížim aspoň moje reakcie k jednotlivým bodom, ked už som tu a teraz:
k bodu 1: "keby bol triezvy, ta to urcite neprezije" - jeden z tisícich mýtov alkoholickej mysle, ktorý služi len na obhajobu, Daniel, skús zájsť do niektorého z A klubov, a popočuvaj si ich skúsenosti byvalých alkoholikov s ich vlastnými mýtmi, ktoré mali, v čase ich korheľstva .
2. prvý krát možno, ale závislsosť ich berie
3. závislosť na lakohole vždy vedie k agresivite- na sebe, alebo na iných
4."set a setting "- ako to súvisí s bodyguardom...?
5. piaty bod je zaujímavý z hladiska tejto diskusie, a v podstate 5. bodu vidim podobnosť s tým čo som písala už predtým, len s tým rozdielom, že nepoladám anjelov za niečo- nikoho, kto má nad nami moc, takže by malo byť rozhodujúce, čo anjela zaujíma a čo nie. je to asi len taká interakcia medzi mnou a tým čo asimilujeme

Razz ... alebo "asi milujeme"...?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 09, 2006 14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
chodievam robiť protidrogové prednášky na základné školy, druhý stupeň, a v prezentácii im okrem podrobností o drogách, prinášam aj pohľad na drogy z urovne duchovnej- duševnej. na jednom diáku sú metaforicky halucinogénne(- uroveň vedomia) a stimulačné drogy(- úroveň životnej energie) pomenované vetou:

Neleť rýchlejšie ako Tvoj strážny anjel.

diskusie detí ma vždy zaujímajú, ale zaujímal by ma aj Váš názor na toto. Chápem vzťah človeka s jeho strážnym anjelom skutočne správne? Je to inerakčný vzťah, kde ak človek, ktorý si zapáli jointa, a je to opakovane, sa skutočne svojmu strážnemu anjelovi vzdiali, pretože prestáva potrebovať pomocníka na vhľady, a tak anjel odchádza do úzadia, do kútika, a dáva človeku možnosť sebavedomo prehľadávať hoci čo vo vesmíre, čo si práve zmyslí?
Z pohľadu tlmivých drog, ako napríklad alkoholu zas platí, že človek za svojim strážnym anjelom nestíha, alebo ho prestáva vidieť a preto aj rešpektovať.

...atď...

jedna zo zaujímavých diskusií s človekom, ktorí s anjelom pravidelne rozpráva skrze modlitbu bola, keď som sa dozvedela, že diabol v podstate neexistuje, je to len znázornenie väčšej vzdialenosti medzi človekom a jeho anjelom, alebo útlm interakčného vzťahu medzi nimi. Možno preto mi biblia, torá horzí hriechmi, a diablami, pripadala vždy scestná, a úzkosť zbytočne vyvolávajúca. Dnešná výchova mladých ľudí má úplne iné rozmery, ako cez tresty a ponaučenia...

Twisted Evil

Drogy neberiem(raz som mal v puberte jeden ťah z jonta a raz som sa opil ) - pracujem ale často s drogovo závislými. Osobne v Tvojich slovách cítim strach a paradoxne aj nejaký rozmer trestu - ak drogy potom nestíhanie alebo útlm medzi "bráčom" a jeho anjelom. Drogy nebudem obhajovať, anjela máme však pri sebe stále - na interakcii sa podieľa podľa mňa len vzájomný vzťah - anjel nemá problémy preto nepôjde rýchlejšie ani pomalšie - len je. Wink

denisa Napísal:
3. závislosť na lakohole vždy vedie k agresivite- na sebe, alebo na iných

Poznám jednu A-čku, u ktorej závislosť viedla k pomoci druhým. Wink
Ktovie akým dielom k tomu prispel jej anjel strážny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: