Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Jasnovidectvo
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Evka

Založený: 06.09.2006

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 9:43    Predmet: Jasnovidectvo Odpovedať s citátom

Mám skúsenosť s jednou jasnovidkou zo Zvolena. Je pravda, že mi povedala veľa vecí, ktoré sedeli a načrtla niekoľko skutočností z budúcnosti. Za predpokladu, že naozaj má schopnosť predpovedať budúcnocť, zaujímalo by ma, či môžem na základe týchto detailov svoju budúcnosť ovplyvniť, alebo len jednoducho ona interpretuje čo sa naozaj stane a čo vidí. Prikláňam sa k názoru, že moja duša si vopred naplánuje svoj život, kým sa narodí. Lenže ako zistím, či žijem to čo som si naplánovala, alebo som sa odklonila? Asi nijako... Zaujímajú ma Vaše názory... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 9:51    Predmet: Re: Jasnovidectvo Odpovedať s citátom

Evka Napísal:
Mám skúsenosť s jednou jasnovidkou zo Zvolena. Je pravda, že mi povedala veľa vecí, ktoré sedeli a načrtla niekoľko skutočností z budúcnosti.

Prečo si ľudia myslia, že jasnovidectvo je len o predpovedaní budúcnosti? To vôbec nemá žiadny súvis s jasnovidectvom. Aj bez jasnovidnosti sa dá predpovedať budúcnosť. Veď to robia aj tie kartárky a veštkyne, ktoré nie sú jasnovidné.

A čo sa týka predpovedania budúcnosti, je to úplne zbytočné, pretože človek si môže zmeniť svoju budúcnosť a aj tým, čo mu povedia, je automaticky korigovaná, menená jeho budúcnosť. Slová veštkyne sa dostávajú do podvedomia človeka a pôsobia naňho vo väčšej alebo menšej miere, podľa vnútorného stavu daného človeka.
Predpovedanie takejto budúcnosti je rovnaká hlúposť, ako čítanie "horoskopov" z časopisov len podľa znamenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Evka

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď práve to je fascinujúce, čo ak človek potrebuje takéto nakopnutie, práve túto informáciu. Podľa slov veštice ona len interpretuje čo vidí. Čisto na teoretickej úrovni, za predpokladu, že interpretuje správne. Názory sa rôznia, sú ľudia, ktorí veria v osud a sú ľudia, ktorí veria, že osud si tvoria každou myšlienkou či skutkom. Myslím, že pre človeka to má význam, keď sa rozhodne vešticu navštíviť.
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 10:36    Predmet: Re: Jasnovidectvo Odpovedať s citátom

Ahoj Evka :-)

Evka Napísal:
Za predpokladu, že naozaj má schopnosť predpovedať budúcnocť, zaujímalo by ma, či môžem na základe týchto detailov svoju budúcnosť ovplyvniť, alebo len jednoducho ona interpretuje čo sa naozaj stane a čo vidí.

Je to síce paradox, ale naša duša, čiže vlastne naša nesmrteľná a dokonalá podstata sa vyvýja. Na to aby mohla získavať skúsenosti a poznanie sa vteľuje (inkarnuje) z hviezdneho (astrálneho) sveta, ktorý je jej pravým domovom, do sveta hmotného do rôznych bytostí: minerálov, rastlín, zvierat, človeka, bohov atď. O existencii minulých životov vieš, len to pripomínam, aby bola odpoveď jasná. Duša si vždy pre svoje vtelenie vyberá čas a miesto, ktoré sú pre jej vývoj najvhodnejšie. Toto je z veľkej časti ovplyvnené jej predchádzajúcimi skúsenosťami a vzťahmi, teda karmou. Takže duša vie, čo chce zažiť a aké skúsenosti potrebuje získať, má akýsi svoj plán pre každý jednotlivý život. Napríklad keď sa zrodí ako človek, vyberá si svojich rodičov a podmienky, ktoré jej vývoju vyhovujú. Čiže už pred inkarnáciou je jasné, na aké miesta na Zemi kedy pôjde, koho stretne a čo sa jej má prihodiť, a tomuto hovoríme že je hviezdny (astrálny) osud. Aký má človek osud zapísaný v astrále je možné zistiť buď jasnovidectvom, ted priamo "čítaním" akášickej kroniky (to je vlastne astrálne pole, kde je osud zapísaný) alebo rôznymi inými metódami, napríklad astrológia dokáže vyčítať tento osud z postavenia planét v okamihu narodenia, to je horoskop. Alebo numerológia dokáže zistiť osud z čásel, prípadne Tarot alebo I-ťing atď. Tieto všetky veštecké metódy dokážu odhaliť tento "dohodnutý" osud.

ALE!

Každá duša, teda aj každý človek má slobodnú vôľu! A môže svoj osud zmeniť. Svoj osud však môže meniť len taká duša, ktorá dosiahla určitý stupeň poznania a pochopenia, hovorí sa tomu, že duša musí spoznať svoje pravé Ja. To znamená, že my nie sme hviezdam a číslam vydaný napospas, ale môžeme sa prebudiť z nášho naprogramovaného života a začať konať v súlade s vôľou vyššieho Ja, teda duše.

Takže tá jasnovidka vidí tvoj astrálny osud. Ten sa však nemusí stať, môžeš sa mu vyhnúť, keď sa ti podarí dosiahnuť osvietenie.

Evka Napísal:
Prikláňam sa k názoru, že moja duša si vopred naplánuje svoj život, kým sa narodí. Lenže ako zistím, či žijem to čo som si naplánovala, alebo som sa odklonila? Asi nijako... Zaujímajú ma Vaše názory... Wink

Osvietenie, je konanie podľa pravej vôle, teda v súlade s vôľou duše (vyššieho Ja) a nie konacie v súlade s vôľou ega. Keď dosiahneš osvietenie, tak to zistíš. Určite si už zažila záblesky takéhoto detsky čistého vedomia, ktoré je plné Lásky, prosté Strachu a plánovania. Myslím, že byť osvietený je podobné ako byť zamilovaný - nikomu to nevysvetlíš ani nedokážeš, ale vo svojom vnútri si o tom dokonale presvedčená.

Smile
Evka

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Fungovanie karmy, inkarnácie, i astrálneho osudu mi je jasná, súhlasím s Tebou aj v plánovaní si života, skúseností, vzťahov. Len mi nie je jasné, ako zistím, že konám v súlade so svojou dušou, no máš pravdu, niekedy to človek cíti. Ale v prevažnej miere je tu stále to ego a to čo chce. Niekedy človek zažije déja-vu a to je predpoklad, že kráčaš dobre, nie?
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

v sulade so svojou dusou konas vzdy ked konas na zaklade nepodmienenej Lasky. To znamena, ked chces vediet ci je nejaka tvoja myslienka, slovo alebo cin v sulade s tvojou dusou tak si vzdy poloz otazku: "Je toto moje rozhodnutie alebo konanie Laska alebo to nie je Laska?" .. Ak to je Laska tak je to v sulade s dusou, ak to je obava alebo ziskuchtivost tak je to ego.

Naozaj, konanie na zaklade nutkania ega, znamena, ze konas koli uspokojeniu nejakych vlastnych chticov alebo zo strachu. To nie je v sulade so zakonom Lasky a teda ani v sulade s tym co chce tvoja dusa. Lebo dusa chce vzdy konat nezistne, s laskou a v prospech vsetkych.

To je ta prava vola, alebo osvietenie, vola duse, cize konanie s Laskou. Pokial nekoname v sulade s touto volou, ked nasa vola je neslobodna, cize ovladana egom tak sme stale zviazani v putach osudu a karmy.

Ano je tu ego, a duchovny rozvoj je hlavne o oslobodeni sa (svojej duse) spod nadvlady ega cize tela a rozumu.

cop sa tyka dejavu na to neviem odpovedat, nestudoval som tento fenomen, neviem aky to ma zaklad.. ale podla mna to moze byt skratka "priesak z podvedomia do vedomia", lebo vies, ze v pamati mame vsetky minule a dokonca aj buduce zivoty a mozna sa skratka nejaka udalost dostane do vedomia trocha skor ako nastane.. to by mohlo byt podla mojho usudku dejavu.

Evka

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Čítala som to v nejakej múdrej knižke, nepamätám si v ktorej, bol tam vyjadrený názor, že zážitok deja-vu je vlastne akýmsi potvrdením skutočnosti, že žiješ to čo si si naplánoval. Netvrdím, že je to tak, ale zdá sa mi to pravdepodobné. Alebo, žeby chyba v Matrixe?
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

... "deja-vu" by malo byt z francuzstiny nieco ako "uz videne" ... takze sice konkretna definicia ibaze primnoho potencialne pravdivych vysvetleni ... asociacia vizualneho vnemu s vizualnym vnemom :
a) z minulosti biografickej,
b) alebo z minulej inkarnacie,
c) alebo z "filmu", ktory si dusa premietla pred vtelenim (tvoj vyklad),
d) alebo zo sna
e) alebo ???

... vyklad bude asi individualny pripad od pripadu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Nov 23, 2006 21:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Evka,

pozri si v "Clanky na internete" text v teme "Hľadanie príčin alebo pomôcka v diskusiách o kauzalite" ... iluzia casu je potrebou duse ...

... preco ta trapi, ci zijes to, co si si naplanovala, alebo ci si sa odklonila ?

... uspokoji ta odpoved, ze si sucastou tak dokonalej bozskej hry, ze odklonit sa jednoducho neda, lebo aj tak "vsetky cesty vedu do Rima" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
silvo

Založený: 29.02.2008

PríspevokZaslal: Pi Feb 29, 2008 19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

vám tu ináč dr****be ... veštenie je len banda oje-***bá***vačov, ktorý bohatnú na ľudskej blbosti ...

hawk

Silvo
Návrat hore
angeli

Založený: 10.01.2008

PríspevokZaslal: Št Mar 06, 2008 15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

silvo Napísal:
vám tu ináč dr****be ... veštenie je len banda oje-***bá***vačov, ktorý bohatnú na ľudskej blbosti ...

hawk

Silvo
= no "jednoducho" povedane... Aj takto inteligentne sa to da povedat....silvo,ty si sa nad jasnovidectvom zamyslel asi len pokial ti "dovolilo"... Laughing Twisted Evil
angeli

Založený: 10.01.2008

PríspevokZaslal: Št Mar 06, 2008 15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som so zvedavosti navstivila vesticu asi 2 krat.nikdy sa mi nic "nesplnilo"a dokonca hovorila uplne odveci aj o mojej pritomnosti ci minulosti.ta ista osoba vykladala aj par znamym-ktorym sa vraj vsetko plni a aj minulost ci pritomnost sa im trafila uplne presne.... Wink tito ludia vacsinou neziju podla svojich tuzob a tuzob svojej duse ,ale podla toho ako by akoze mali zit...stotoznujem sa ako to opisuje Zayko5,urcite si svoju cestu vyberame sami a ako povedal daniel: "vsetky cesty vedu do Rima"... Wink ale jedno je iste ,ze ludom,ktory veria a su takpovediac stagnujuci a nesnazia sa zit podla svojho vnutorneho vedenia sa moze splnit aj to ked ja poviem :Dobry den som vestica Hermadlona a toto a toto sa vam stane ...-takze asi tak...
Daniel

PríspevokZaslal: Št Mar 06, 2008 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

silvo Napísal:

hawk

Silvo

... ked obcas zachytim ten "vestecky vykvet" z televizie necudujem sa, ze take hodnotenie moze vzniknut ...

... aj futbal hraju mnohi, ale futbalovych umelcov je len zopar ...

... Silvo, aby si raz nebol prekvapeny ...

... rodia sa aj duse, ktore sa pomnoho zivotov ucia "vidiet bez zraku" ...

... mnoho tzv. vestenia je v skutocnosti iba citanim ...

... zjednodusene, keby nejaky indiansky stopar zacal citat zvieracie stopy, povedal by vam napriklad, ze o polhodinu pri rieke stretneme leva ... pre neznalu vacsinu obcianskej populacie by to bol pravdepodobne vestecky zazrak ... Laughing
Návrat hore
mata mata

Založený: 18.05.2009

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 21:06    Predmet: jasnovidectvo, zmena osudu Odpovedať s citátom

Mam rovnako skusenosti s jasnovidkou zo zv. Su pozitivne. Tato osoba ma dar vidiet program buducnosti. Co s tym konkretna osoba urobi, je len na nej. Mam kamaratku, ktora sa ocitla v depresiach a situaciu riesila jasnovidkami, stala sa na nich akoby závislá. Nastala situacia, ked sa zo zeny sebavedomej a uzivajucej si zivot, zmenila na osobu nestastnu, kaziacu si vztahy s rodinou a priatelmi...Svoj povodny "program" uplne zmenila. Spominali ste tu, ze to dokaze osvietená dusa. Potom ale nerozumiem preco na jednej strane ziskala tato moja kamaratka dar videnia akoby rozsirene vedomie a na druhej strane upadla do depresii, smutku - zuzeneho vedomia?
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 9:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... zjednodusene, keby nejaky indiansky stopar zacal citat zvieracie stopy, povedal by vam napriklad, ze o polhodinu pri rieke stretneme leva ... pre neznalu vacsinu obcianskej populacie by to bol pravdepodobne vestecky zazrak ... Laughing

Uff, keby som od toho indiánskeho stopára počul, že o polhodinu pri rieke stretneme leva, nepovažoval by som to za veštecký zázrak, ale by som si pomyslel, že je buď opitý namol a nevie, čo hovorí, alebo že si zo mňa robí srandu... Kto to kedy videl, levy v Severnej Amerike??? Laughing (Ešte tak "horské levy" čiže pumy - angl. "mountain lion") Daniel, nie si tým indiánskym stopárom ty? Wink Laughing
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: