Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Módne hry s minulými životmi
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ne Jan 21, 2007 23:16    Predmet: Módne hry s minulými životmi Odpovedať s citátom

Článok o regresnej terapii z časopisu Rozmer

http://www.sekty.sk/c_temy.stm?cmd[85]=i-84-c3052ab353b282137edd03d0625a0f28&als[ALS_TEMA]=Psychológia&als[SUB_TEMA]=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 22, 2007 21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

... mohol si rovno varovat, ze ide extremisticky casopis

Verit znamena nevediet !!!

... menej citajte a viac zazivajte
... neopierajte sa o svedectva z x-tej ruky, ale o vlastne experimenty = experience = zazitok
... a hladajte PRIENIK, nie rozdiely
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Jan 23, 2007 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby som varoval, uz by to nebolo ono Je len smutne, ze cirkev ma stale obrovsky mienkotvorny vplyv, vacsi ako veda a nema problem oznacit ludi pre nich nepohodlnych ako zhubny psychokult. Je zaujimave, ze centra pre studium novych nabozenskych hnuti, siekt a zhubnych kultov su pod spravou katolickej cirkvi. Cirkev je na tuto ulohu urcite objektivna institucia Wink A to uz radsej ani nehovorim o ich vysostnom prave hodnotit, co je veda a co paveda.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Jan 23, 2007 22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazda Cirkev je firma posobiaca na psychotrhu zvyhodnena nizsimi danami ... u nas napriklad neplatiaca DPH z trzieb

... a uplne normalne ako ine monopoly a kartely sa snazi vytlacit konkurenciu z trhu ...

... nevidim rozdiel medzi Billom Gatesom, ktory distribuciou sw zadarmo (web prehliadac, player) odrovnal Netscape a podobne ... a na sude sa "mimosudne" dohodol tak, ze vyplaca miliardy zalobcom ... oplati sa ... od zakaznikov vyberie nasobky miliard ...

... zda sa, ze sa este dlho budeme ucit nekrmit monopoly a kartely ... nielen politicke (komunizmus), nielen biznis (SPP, MOL-Slovnaft, Orange - TCOM), ale aj psycho (cirkvi a tiez komory lekarov a terapeutov) ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: St Jan 24, 2007 21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... mohol si rovno varovat, ze ide extremisticky casopis

Verit znamena nevediet !!!

... menej citajte a viac zazivajte
... neopierajte sa o svedectva z x-tej ruky, ale o vlastne experimenty = experience = zazitok
... a hladajte PRIENIK, nie rozdiely

M U D R O !!! wav
DNA

Založený: 09.05.2008

PríspevokZaslal: Ut Máj 20, 2008 9:21    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Keby som varoval, uz by to nebolo ono Je len smutne, ze cirkev ma stale obrovsky mienkotvorny vplyv, vacsi ako veda a nema problem oznacit ludi pre nich nepohodlnych ako zhubny psychokult. Je zaujimave, ze centra pre studium novych nabozenskych hnuti, siekt a zhubnych kultov su pod spravou katolickej cirkvi. Cirkev je na tuto ulohu urcite objektivna institucia Wink A to uz radsej ani nehovorim o ich vysostnom prave hodnotit, co je veda a co paveda.
Ked cirkev nieje objektívna inštitúcia skúste sa vy objektívne vyjadriť k týmto slovám psychologičiek študovaných PhDr. Marta Foučková a PhDr. Marie Říhová v tom článku sú ich výpovede a nemusím byť ani veriaci aby mi z nich behali zimomriavky po chrbte.
Aha tu:Niektoré ich výroky sú však dosť morbídne. Dr. Foučková napríklad v bulvárnom Ringu tvrdila, že v prípade Kaprunskej tragédie nastúpili do lanovky, ktorej kabínka neskôr zhorela, len tí, čo uhorieť mali. V minulých životoch totiž boli neľútostnými podpaľačmi. Na legendárny Titanic sa vraj zase pred tragickou cestou dostavilo množstvo bývalých pirátov určených na utopenie, vrátane žien a detí.

A ani je kolegyna nezahála a jej vysvetlenie je fakt cool:
PhDr. Marie Říhová, odborníčka na krehké ľudské vnútro, sa obzvlášť intenzívne orientuje na deti. V Rádiu Slobodná Európa redaktorke J. Přenosilovej rozmarne vykladala: „Keď pracujete s takým dieťaťom, ktoré nemá ani nohy ani ruky, a zistíte, že to bol v minulom živote gestapák, ktorý v koncentračnom tábore hádzal deti do plynu, naraz vidíte, ževšetko je tak, ako má byť."

Zatial ste len debatili na adresu cirkvi no nevyjadrili ste sa to priamo ku kapacitám z oblasti RT.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Máj 21, 2008 16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
skúste sa vy objektívne vyjadriť k týmto slovám psychologičiek študovaných PhDr. Marta Foučková a PhDr. Marie Říhová v tom článku sú ich výpovede a nemusím byť ani veriaci aby mi z nich behali zimomriavky po chrbte.

Zatial ste len debatili na adresu cirkvi no nevyjadrili ste sa to priamo ku kapacitám z oblasti RT.

DNA tento prístup ako majú tieto panie, majú aj hinduisti. Nevidím na ňom nič zvláštneho. Možno je to trochu vytrhnuté od reality myslenia západnej civilizácie. Prečo Ti behajú zimomriavky? Každý má nejaké videnie reality.
Musím ale povedať, že z môjho pohľadu sú tieto postoje zjednodušené a krátkozraké. Asi podobne ako postoje, že v biblii "Boh Hospodin čo nám už pred 2600 rokmi predpovedal historiu od vtedy až do konca sveta" a z toho vyplývajúce "Tiež mi to dáva poznanie súvislostí dnešnej doby a blízkej budúcnosti a na základe toho viem ako sa mám nato pripraviť aby som neskončil na smetisku ludských dejín."

Je úplne jedno či svoju existenciu úplne podmieňujeme minulosťou alebo bibliou. V obidvoch prípadoch to vidím ako extrémizmus, ktorý sa dá ale ako pohľad na realitu akceptovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Št Máj 22, 2008 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
DNA Napísal:
skúste sa vy objektívne vyjadriť k týmto slovám psychologičiek študovaných PhDr. Marta Foučková a PhDr. Marie Říhová v tom článku sú ich výpovede a nemusím byť ani veriaci aby mi z nich behali zimomriavky po chrbte.

DNA tento prístup ako majú tieto panie, majú aj hinduisti. Nevidím na ňom nič zvláštneho. Možno je to trochu vytrhnuté od reality myslenia západnej civilizácie. Prečo Ti behajú zimomriavky? Každý má nejaké videnie reality.
Musím ale povedať, že z môjho pohľadu sú tieto postoje zjednodušené a krátkozraké. Asi podobne ako postoje, že v biblii "Boh Hospodin čo nám už pred 2600 rokmi predpovedal historiu od vtedy až do konca sveta" a z toho vyplývajúce "Tiež mi to dáva poznanie súvislostí dnešnej doby a blízkej budúcnosti a na základe toho viem ako sa mám nato pripraviť aby som neskončil na smetisku ludských dejín."

Je úplne jedno či svoju existenciu úplne podmieňujeme minulosťou alebo bibliou. V obidvoch prípadoch to vidím ako extrémizmus, ktorý sa dá ale ako pohľad na realitu akceptovať.
Prečo? pretože ak by tým detom mali podla hinduistického vnímania reality tak by im nemali vôbec pomôcť aby im tým nenarušili naplnenie karmického dlhu.Teda pri tom titaniku ak by sedeli v záchrannom člne mali by tým pirátom z obdaleč zamávať a tým malým bývalým fašistom miesto pomoci ich radne skopať do modra tých malých bývalých fašistov každý den po kojení aby si zapísali za klobúk že toto nebudú robiť beztresne a ak v tom budú znova pokračovať tak im to karma zasa nandá.
My ludia zo západným myslením sa čudujeme že v uliciach indických miest sa ludia v biede rodia aj tam zomierajú a nikoho to tam netrhá a prečo pretože je to ako napísala pani doktorka vyššie "v poriadku" to si sami spôsobili svojou zlou karmou.

Neviem v čom vidíš podobnosť medzi týmto a tým že nechcem skončiť na smetisku dejín ja ani aby tam skončili moji príbuzný.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Máj 22, 2008 23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA, naozaj je to tak, ze dusa si uci v utrpeni ... kde dokonca aj v priebehu jedneho zivota si dokaze zahrat role vitazne aj role prehravajuce ... ked to zabsolvuje snazi sa netrpiet a viac si uvedomovat a teda sa z toho kola utrpenia snazi vymanit ...

... presne to robil aj Jezis ... uz nechcel oplacat oko za oko ( Kto mecom ... ), ale chcel aby si ludia zacali viac uvedomovat a viac odpustat, aby sa v tom utrpeni netocili znova a znova ...

... ale nemozes k tomu slobodnych ludi donutit ... hromadna evanjelizacia nie je z podstaty mozna ... iba individualne slobodne rozhodnutia jednotlivcov opustat postupne tento kolotoc utrpenia krocik za krocikom ...

... Jezis si to asi uvedomoval, preto sa preto rozhodol ist aspon prikladom ... rozhodnutim specifickym, svojskym, plnym bolesti a sebaobetovania ... dobre ... jeho volba ... ale nie je to jedina moznost ...

... mal taku potrebu tak ju zrealizoval ... dokonca dokazem pochopit ze fyzicka bolest ktoru zazival mohla byt mensia ako bolest ktoru citil v rozorvanej dusi ... stalo sa ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 7:28    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
pretože ak by tým detom mali podla hinduistického vnímania reality tak by im nemali vôbec pomôcť aby im tým nenarušili naplnenie karmického dlhu.

To už si si tam ale nad rámec dosadil Ty. V slovách tých dvoch paní som to nevidel - alebo to niekde tvrdili?
Vedel by si povedať, kde toto hinduizmus tvrdí? Je pravda, že niektorí hinduisti alebo aj iní berú karmické kolo za "výhovorku", aby nemuseli zastať jasný postoj k niektorým "neriešiteľným" situáciám života.

No a k podobnosti: Tie pani vidia poznanie súvislostí v karme a Ty ho vidíš v biblii. Obidva postoje majú svoju podstatu rovnakú len prostriedky sú iné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Je pravda, že niektorí hinduisti alebo aj iní berú karmické kolo za "výhovorku", aby nemuseli zastať jasný postoj k niektorým "neriešiteľným" situáciám života.
To nikto tvrdiť nemusí na tom základe funguje celá india a kastovný systém v indii a najviac sa to prejavuje na kaste "nedotknutelných" ako k nim ostatné vyššie kasty pristupujú.Ano dosadil som si to kedže takýto spôsob riešenia karmického dlhu vidím ako najprogresívnejší.

K tej podobnosti ja poznanie vidím v biblii teda ked ju čítam to vie v dnešnom svete každý.No pani aby vedela čítať v karme musí byť vyššý jogín ak mám dobré info.Nie každý vie čítať v karme.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: So Máj 24, 2008 10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono nálepka hinduizmus je dosť nešťastná a vymysleli sme ju my zápaďáci a nami kolonizovaný indovia ju prijali. Hinduizmus je nálepka na prakticky všetky indické filozofické smery, ktoré sú často navzájom aj v rozpore. Je to niečo podobné ako keby sme Kresťanstvo, Islám a Judaizmus spolu onálepkovali ako Abrahámovské náboženstvo. Každý však vie, že sú medzi nimi rozdiely a dokonca sú aj mnohé vetvy v rámci každého z týchto náboženstiev. Kastový systém stotožňovať so všetkými indickými filozfiami, to ako keby sme povedali, že žena je len na úrovni dobytka v Abrahámovskom náboženstve (pretože tak je to v dnešnom mainstreamovom isláme). Alebo keby sme inkvizíciu hodili do jedného vreca s učením Ježiša Krista.

Tiež si myslím, že to čo prezentujú panie doktorky je extrémny vysvetľovací model. No každý máme tendenciu si nejak zdôvodňovať veci čo sa dejú a oni si zvolili takúto interpretáciu, pokiaľ im to v praxi funguje tak zrejme nemajú potrebu prešetrovať či je to pravda alebo len fungujúca ilúzia. Mimochodom podľa niektorých hinduistických smerov je celá reinkarnácia len jednou obrovskou ilúziou, čiže aj to čo hovoria panie doktorky. Laughing
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 8:21    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Ono nálepka hinduizmus je dosť nešťastná a vymysleli sme ju my zápaďáci a nami kolonizovaný indovia ju prijali. Hinduizmus je nálepka na prakticky všetky indické filozofické smery, ktoré sú často navzájom aj v rozpore. Je to niečo podobné ako keby sme Kresťanstvo, Islám a Judaizmus spolu onálepkovali ako Abrahámovské náboženstvo. Každý však vie, že sú medzi nimi rozdiely a dokonca sú aj mnohé vetvy v rámci každého z týchto náboženstiev. Kastový systém stotožňovať so všetkými indickými filozfiami, to ako keby sme povedali, že žena je len na úrovni dobytka v Abrahámovskom náboženstve (pretože tak je to v dnešnom mainstreamovom isláme). Alebo keby sme inkvizíciu hodili do jedného vreca s učením Ježiša Krista.

Tiež si myslím, že to čo prezentujú panie doktorky je extrémny vysvetľovací model. No každý máme tendenciu si nejak zdôvodňovať veci čo sa dejú a oni si zvolili takúto interpretáciu, pokiaľ im to v praxi funguje tak zrejme nemajú potrebu prešetrovať či je to pravda alebo len fungujúca ilúzia. Mimochodom podľa niektorých hinduistických smerov je celá reinkarnácia len jednou obrovskou ilúziou, čiže aj to čo hovoria panie doktorky. Laughing
Dobrý postreh len mi dodaj info čo podla tých niektorých hinduistických smerov je pravda ak reinkarnácie sú len ilúzia a ako oni podla toho prakticky žijú alebo aspon ako si podla toho zariadiť život.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
Citácia:
Je pravda, že niektorí hinduisti alebo aj iní berú karmické kolo za "výhovorku", aby nemuseli zastať jasný postoj k niektorým "neriešiteľným" situáciám života.
To nikto tvrdiť nemusí na tom základe funguje celá india a kastovný systém v indii a najviac sa to prejavuje na kaste "nedotknutelných" ako k nim ostatné vyššie kasty pristupujú.Ano dosadil som si to kedže takýto spôsob riešenia karmického dlhu vidím ako najprogresívnejší.

K tej podobnosti ja poznanie vidím v biblii teda ked ju čítam to vie v dnešnom svete každý.No pani aby vedela čítať v karme musí byť vyššý jogín ak mám dobré info.Nie každý vie čítať v karme.

... toto je uz blablabla ... neskrutkujme rozmanitost miliardovej Indie ... duchovne bohatstva Indie maju korene v casoch hlboko pred zavedenim kastovnictva Arijskymi kolonizatormi, ktorych brahmani ani za tak dlhy cas nedokazali uplne tieto korene zlikvidovat ...

... kolkym europanom by prospel denny ritual bodkovania 3. oka aby si kazdy den pripomenuvali ze podstatu okoliteho diania neuvidia fyzickymi ocami ...
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA Napísal:
Citácia:

... toto je uz blablabla ... neskrutkujme rozmanitost miliardovej Indie ... duchovne bohatstva Indie maju korene v casoch hlboko pred zavedenim kastovnictva Arijskymi kolonizatormi, ktorych brahmani ani za tak dlhy cas nedokazali uplne tieto korene zlikvidovat ...

... kolkym europanom by prospel denny ritual bodkovania 3. oka aby si kazdy den pripomenuvali ze podstatu okoliteho diania neuvidia fyzickymi ocami ...
Hm... a aké sú tie korene a čo nám prinášajú?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: