Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Módne hry s minulými životmi
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
Dobrý postreh len mi dodaj info čo podla tých niektorých hinduistických smerov je pravda ak reinkarnácie sú len ilúzia a ako oni podla toho prakticky žijú alebo aspon ako si podla toho zariadiť život.
Ako prakticky žiť? Tak, aby si si plne uvedomil (nie len intelektuálne, ale na všetkých možných úrovniach), že nie si reinkarnujúca sa duša ale Boh (Brahman), ktorý sam seba rozfragmentoval na virtuálne oddelené dušicky a hrá tak sám so sebou schovávačku - Lílu (Kozmickú Hru). Nakoniec sa prestaneš identifikovať s individuálnou dušou a vystúpiš tak z Hry - vyslobodíš sa z nekonečného reinkarnačného cyklu duše. Vyslobodenie z cyklu znovuzrodenia je spoločným cieľom snáď všetkých východných filozofií, líšia sa prakticky len v stave, ktorý považujú za finálny, preto konkrétne praktiky sú všade trochu iné. Treba si však dávať pozor na infláciu ega, stav kedy ego introjekuje atribúty Absolútna, ktoré samozrejme individuálne ego nemá. To sú potom tí "bohovia" zavretí v psychiatrických liečebniach.

Konkrétnejšie by ti k tejto filozofii vedel odpovedať zayko5, on je tu asi najviac zbehlý v Advaite Vedante.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DNA

Založený: 09.05.2008

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto som už v rôznych menších obmenách počul no rozmením to na drobné.
Citácia:
(Brahman), ktorý sam seba rozfragmentoval na virtuálne oddelené dušicky a hrá tak sám so sebou schovávačku - Lílu (Kozmickú Hru).
Nieje to schizofrénia? Rolling Eyes
Citácia:
Nakoniec sa prestaneš identifikovať s individuálnou dušou a vystúpiš tak z Hry - vyslobodíš sa z nekonečného reinkarnačného cyklu duše. Vyslobodenie z cyklu znovuzrodenia je spoločným cieľom snáď všetkých východných filozofií,
Načo došlo k tomu rozfragmentovaniu ked cielom "hry utrpenia"je vyslobodenie z reinkarnačného cyklu??? Ved je to nezmyselné ako ked rozhádam celú rodinu aby sme sa po rôznych peripetiách a vzájomnom ubližovaní si nakoniec znovu spojili. Rolling Eyes
Citácia:
líšia sa prakticky len v stave, ktorý považujú za finálny, preto konkrétne praktiky sú všade trochu iné.
Na toto som najviac zvedavý, aký je finálny stav???
Podla čoho rozhodneme kto má pravdu o finálnom stave?
Citácia:
Treba si však dávať pozor na infláciu ega, stav kedy ego introjekuje atribúty Absolútna, ktoré samozrejme individuálne ego nemá. To sú potom tí "bohovia" zavretí v psychiatrických liečebniach.
Aké sú to atribúty ktoré individuálne ego nemá?

A aký je rozdiel medzi tými bohmi čo sú a nie sú v liečebniach?Lebo aj vidím len ten že tí v liečebniach to praktikujú naozaj a tí čo tam ešte nie sú sa nato len hrajú-ako spieval P Nagy Nelietajú, len hrajú pantomímu s krídlami.....

K tomu praktickému životu na základe takéhoto poznania ak by som ho akceptoval bol by som v situácii ako zamestnanec v podniku ked mu na výplatu dajú miesto skutočných penazí len žetony s Monopolov.Teda ak by som videl že je to len ilúzia nebudem sa v tom podniku kde si zo mna robia blázna na tej ich chorej hre dalej podielať a končím.
Ako si napísal ak sa s tým stotožním nielen intelektuálne ale na všetkých úrovniach môžem urobiť len to čo urobil Budha a aj jeden hinduista v indii pred pár desaťrociami.
Ked splodil syna a neskôr sa stotožnil s týmto systémom ponoril sa do meditačného stavu a prestal komunikovať s okolím takto bol v meditácii osem rokov kde sa o neho museli starať ako o chromého.
Poniektorý ludia ho chodili uctievať ako boha.Jeho syn ako vyrastal nevidel doma otca ale len živú sochu aký mali na uctievanie doma aj tak dosť, no táto bola v životnej velkosti. Confused Ani v Indii však všetci neveria na takéto veci tak milého gurua vzali do blázninca.Kde aj zomrel....
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
K tomu praktickému životu na základe takéhoto poznania ak by som ho akceptoval bol by som v situácii ako zamestnanec v podniku ked mu na výplatu dajú miesto skutočných penazí len žetony s Monopolov.Teda ak by som videl že je to len ilúzia nebudem sa v tom podniku kde si zo mna robia blázna na tej ich chorej hre dalej podielať a končím.
A prečo to teda nevidíš, že si z teba (v podstate nás všetkých) robia blázna a naďalej sa podieľaš na tej chorej hre? Wink Ja veru nevidím iný podstatný rozdiel medzi žetónmi z Monopolov a "skutočnými peniazmi" než, že tým druhým sme uverili prakticky všetci. Very Happy Pozri napr. tento film: http://video.google.com/videoplay?docid=-6274137397037686344

DNA Napísal:
Podla čoho rozhodneme kto má pravdu o finálnom stave?

V tom je práve ten vtip, že nijako. Laughing A práve preto sa nemožno dopracovať k objektívnej pravde. "Právd" je toľko, koľko existuje vnímajúcich bytostí. Každá z nich si konštruuje svoju realitu.

Ja fakt neviem čo stále riešiš, ja tu neprezentujem žiadnu pravdu, ani hinduistickú, ani buddhistickú, ani kresťanskú, ani moslimskú. Popisujem iba modely, nie pravdu. Môžme iba veriť, nič nemožno s konečnou platnosťou dokázať (dokonca aj vedci sa dokazovania vzdali a už len falzifikujú). Poriadne sa nad týmto všetkým ešte raz zamysli a snáď pochopíš, čo som chcel povedať. Laughing Čo bolo povedané, bolo povedané, nemám potrebu spamovať fórum ďalšou nezmyselnou diskusiou. Prosím už sa ma nepýtaj (už nebudem reagovať) ale radšej v duchu porozmýšľaj. Wink

Naposledy upravil Loneman dňa Ut Máj 27, 2008 21:17, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... dokonca aj vedci sa dokazovania vzdali a už len falzifikujú). ...

... dnes bodujes Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA, schizofrenia to naozaj nie je ... je to o uplne inom ...

... a otazka rozhodovania o tom, kto ma pravdu ma jasnu odpoved = v tom finalnom okamihu ked ta Zivot uplne naplni budes presne vediet co je skutocna pravda, a otazku ktora iluzorna pravda je pravdivejsia uz v tej chvili riesit nebudes ... zakceptujes vsetky ...

... mozno priblizne podobne ako Jezis ktory dokazal v nejakom okamihu zakceptovat mnoho z toho co my este akceptovat nedokazeme ... dokonca aj po tak dlhej dobe ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
otazku ktora iluzorna pravda je pravdivejsia uz v tej chvili riesit nebudes ... zakceptujes vsetky ...

Applause
Návrat hore
DNA

Založený: 09.05.2008

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Re na Loneman
Citácia:
A prečo to teda nevidíš, že si z teba (v podstate nás všetkých) robia blázna a naďalej sa podieľaš na tej chorej hre? Wink Ja veru nevidím iný podstatný rozdiel medzi žetónmi z Monopolov a "skutočnými peniazmi" než, že tým druhým sme uverili prakticky všetci. Very Happy Pozri napr. tento film: http://video.google.com/videoplay?docid=-6274137397037686344
Ja ten rozdiel vidím za skutočné peniaze kúpim chlieb pre moju rodinu za žetony nie...Bol to len príklad na iracionálne konanie na základe istého poznania.Teda ak by som veril že všetko je len ilúzia ako tvrdia budhisti a skoro celý východ prestal by som sa na chode takéhoto systému podielať a ostal by som sedieť v lotose ako budha.Ale to som už písal len si si tie monopoly vytrhol z kontextu.
Citácia:
V tom je práve ten vtip, že nijako. Laughing A práve preto sa nemožno dopracovať k objektívnej pravde. "Právd" je toľko, koľko existuje vnímajúcich bytostí. Každá z nich si konštruuje svoju realitu.

Ja fakt neviem čo stále riešiš, ja tu neprezentujem žiadnu pravdu, ani hinduistickú, ani buddhistickú, ani kresťanskú, ani moslimskú. Popisujem iba modely, nie pravdu. Môžme iba veriť, nič nemožno s konečnou platnosťou dokázať (dokonca aj vedci sa dokazovania vzdali a už len falzifikujú). Poriadne sa nad týmto všetkým ešte raz zamysli a snáď pochopíš, čo som chcel povedať. Laughing Čo bolo povedané, bolo povedané, nemám potrebu spamovať fórum ďalšou nezmyselnou diskusiou. Prosím už sa ma nepýtaj (už nebudem reagovať) ale radšej v duchu porozmýšľaj. Wink
Tá pravda je daná a je mimo nášho subjektívneho vnímania no ak ju chceme odignorovať nájdeme si zámienky ako tú pravdu spochybniť aby sme vytvorili priestor pre bahno relativizmu kde si môže vytvoriť tú svoju pravdu ktorá mu vyhovuje,svoju pravdu svoje modely....

Citácia:
Treba si však dávať pozor na infláciu ega, stav kedy ego introjekuje atribúty Absolútna, ktoré samozrejme individuálne ego nemá. To sú potom tí "bohovia" zavretí v psychiatrických liečebniach.
No čo aký je rozdiel medzi tými bohmi čo sú v liečebniach a čo niesú? Smile Ja vidím len jediný, tých čo nie sú zatial nechytililebo sa do toho vymaňovania z ilúúzií ešte neopreli riadne.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Máj 30, 2008 21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
... Teda ak by som veril že všetko je len ilúzia ako tvrdia budhisti a skoro celý východ prestal by som sa na chode takéhoto systému podielať a ostal by som sedieť v lotose ako budha. ...

DNA, chapem pokial ti vadi slovo VSETKO ... ale zej to fest iluzia to si pis ...

... fyzici experimentami preukazali, ze to co sa nam javi ako suvisla hmota, je z viac ako 99% prazdno a dajme tomu 1% hustejsi zvysok (pre obrazne pochopenie si pozri tie vzdialenosti medzi jadrom a elektronmi v strukture atome) ... cize ak by sme mali vidiet ocami spravne mali by sme vidiet nie suvisly povrch hmoty, ale jemnucku tkaninu s prevazujucimi dierkami...

... zjednodusene povedzme, ze nase ludske kamery = oci nemaju dostatocne rozlisenie = malo pixelov ... takze ten obraz, ktory v hlave vidime je nasim softverom vygenerovana projekcia ...

... rozlisovacie obmedzenia ma kopu nasich snimacov, nehovoriac, ze nas sw generator projekcii funguje vselijako ... takze asi ma zmysel indicky obycaj davat si kazde rano bodku na 3. oko ...

... tym nepopieram, ze mame moznost vnimat aj inak, nielen pomocou obmedzenych snimacov ...

... vtipne je, ze "iluzorny" Loneman vnima "neviditelny svet", a "fyzicky" DNA mu vytyka, uzatvaranie pre Panom "neviditelnym" ... Cool
Návrat hore
robo

Založený: 16.06.2008

PríspevokZaslal: Pi Aug 01, 2008 20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

suvisla hmota, je z viac ako 99% prazdno a dajme tomu 1% hustejsi zvysok?? .............99%nie je prazdno ,jeto len niečo čo nevidime 1% su atomy tie vznikli z tych 99% čo je prázdno? hahahahha .nič nevzniká z ničoho...basta,hahhaha

Naposledy upravil robo dňa So Aug 02, 2008 20:03, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: So Aug 02, 2008 11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Robo, keby si "išiel" ďalej, zistil by si, že ani pri atómoch to nekončí, pretože existujú ešte mnohé ďalšie, sub-atomárne častice... a aj tie sú zložené z ešte menších častíc...atď. Až by si dospel po "kvantovú" úroveň a tam už môžeme pokojne hovoriť o prázdnote... "Veľkej prázdnote" Smile Cool Takže Daniel sa nemýli s tými 99%-tami... Wink
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: So Aug 02, 2008 18:52    Predmet: častice Odpovedať s citátom

slovka častica vyvoláva mylnú predstavu niečoho pevného - ako miniatúrna pinpongová loptička.. ale v skutočnosti tam nič nie je.. hmota je len ohromne rýchly pohyb energie - vlnenie ničoho.. :-)

toto bolo predsa známe už aj Einsteinovi E=mc2 .. m=E/c2 .. a kvantová teória dodáva, že dokonca sa častica (hmota) môže nachádzať na dvoch miestach v priestore súčasne .. odtiaľ je už len krôčik k holografickému modelu vesmíru a pochopeniu iluzórnej podstaty časopriestoru..
robo

PríspevokZaslal: So Aug 02, 2008 19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

niečo som ti poslal na sukromnu spravu usmerní ti mienku o tom čosom napisal Až by si dospel po "kvantovú" úroveň a tam už môžeme pokojne hovoriť o prázdnote... "Veľkej prázdnote",,,,, nie prazdnote ale zas len o 99% vesmíru

Naposledy upravil robo dňa So Aug 02, 2008 20:51, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
robo

PríspevokZaslal: So Aug 02, 2008 19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

zayko5: odtiaľ je už len krôčik k holografickému modelu vesmíru a pochopeniu iluzórnej podstaty časopriestoru................hollografický vesmír tiž vytvaraš ty sam v sebe a to hlave lebo točo vidíš okolo seba je v tebe ako hologam...a časopriestor je v skutočnosti pre teba len rozmerom dovnutra tvojej alebo lepšie povedané tvojho duchovneho srdca.....čas nejestvuje je len vytvorený aby sa dala merať nekonečnosť a ta sa zmerať nedá ....vzorec .... E=mc2 .. m=E/c2 ..nič neohaničí,,, je to tak a basta ,,hahahahhaaha
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: So Aug 02, 2008 22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

robo, sorry,občas keď čítam tvoje príspevky, mám dojem, že ich píšeš riadne zhulený...
robo

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

to nič ,slová len nedokonale opisujú myšlienky ,1myšlienka by sa dala obsiahnuť len nekonečne vela slovami čaf,
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: