Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Radosti a Strasti vo Vesmírnom Lunaparku

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
IVAN

Založený: 05.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 22, 2005 22:44    Predmet: Radosti a Strasti vo Vesmírnom Lunaparku Odpovedať s citátom

Zdravím všetky prítomné Bytosti..
Je pre mňa samotného zaujímavé, že ma pritiahlo zareagovať práve na tejto téme.. Tak či tak, je to téma, ktorej reálnosť vie zmeniť pohľad na život ako taký a prináša nám porozumenie tomu čo tu "zase" hľadáme. Prijatie tejto skutočnosti však nebýva vždy ľahké.. Na jednej strane nás toto uvedomenie oslobodzuje od strachu z konečnosti a časo-priestorovej obmedzenosti a na druhej nám dáva výzvu k tomu či sme ochotný prijať nekonečnosť a všetky jej prejavené i neprejavené "Hry" ktoré na nás a pre nás Vesmír pripravil.. Ale poznanie je hýbajúca sa bytosť - a ja sám niekedy jej pohyby vnímam pri prehodnocovaní mojich interpretácií tohoto sveta a jeho aspektov. Napriek tomu, že sám som zažil množstvo návratov a pracujem s regresnej terapiou - cítim často v sebe, že tým my všetci (prijímajúci reinkarnačnú teóriu) určitým spôsobom posilujeme jej pravosť.. Tak ako sa podľa Rupertra Sheldrakea vytvárajú morfické rezonancie a ich sila vplyvu, podľa toho koľko sily a zámeru je do určitého poľa vloženého a ako často je posilované.. - sme možno i my "zangažovaní" do tejto reinkarnačnej hry či fenoménu - a jej existencie.. Viem, že som v tejto interpretácii neni náhodou a že táto "Hra" má pre mňa svoje čaro.. Otázka je či to neni len háčik na kolotoči, na ktorý sme sa "my" Bytosti s veľkým smiechom kedysi chytili a teraz zháňame "kolotočára", ktorý to po vekoch vypne.. Možno sa to tak udeje vtedy, keď dostatočnému množstvu Bytostí docvakne, že vo Vesmírnom Lunaparku sú aj iné atrakcie a že Kolotoču bolo dosti..
Uvedomujem si, že moje "abstrakcie" môžu byť pochopené rôzne.. Ale vidím v tom len zrkadlo tohoto systému, kde samotná interpretácia toho istého javu vie vedomie rozšíriť, ale aj zúžiť.. Smile
Príjemné a uvedomelé Hranie praje Ivan

P.S.: Týmto mojim príspevkom mi neišlo o pochybovanie nad prínosom samotnej regresnej terapie pri riešení problémov - to by som s ňou asi nepracoval, a vybral si počas štúdia psychológie iný prístup.. Jej efektivita je podľa mňa skvelá.. Rád sa však pozerám, čo alebo kto je za celým týmto systémom..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
klap

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Sep 25, 2005 21:45    Predmet: Re: Radosti a Strasti vo Vesmírnom Lunaparku Odpovedať s citátom

IVAN Napísal:
.. Rád sa však pozerám, čo alebo kto je za celým týmto systémom..

Kto alebo čo je za celým týmto systémom? Môžeš prezradiť ešte viac o Tvojich pozeraniach?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: