Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Archetypálna vzťahová technika

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 8:29    Predmet: Archetypálna vzťahová technika Odpovedať s citátom

Archetypálna vzťahová technika – rieši vzťahové problémy na úrovni určitého archetypu, ktorého pôsobenie nás priamo či nepriamo ovplyvňuje v prítomnosti. Vzťah k mužom, ženám, moci, oceneniu a podobne. Dostávame sa až na začiatok celej štruktúry problémov, kde sme daný archetyp začali riešiť, čo nám umožňuje pozrieť sa na jeho pôsobenie z iného pohľadu. Začíname chápať náš vťah a problémy s daným archetypom, toto jeho pôsobenie môžeme následne prijať, tak aby nám už nevstupoval do života deštruktívnym spôsobom.
Archetypálna vzťahová technika otvára obzor uvedomenia na základe základných otázok nášho bytia a zároveň dáva možnosť pochopiť počiatočné podmienky prežívaného vesmíru a ich vplyv na prítomnosť.
Riešenie : Uvedom si všetky udalosti kola utrpenia v danom vzťahu a nájdi jeho začiatok. Poznaním celého systému daného kola utrpenia, vrátane toho kde začalo, dostávame možnosť na jeho prijatie.
Spôsob : Pri vedomí na základe asociatívneho vybavovania si udalostí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
filozofka

Založený: 05.07.2009

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je potom na zaciatku kazdeho archetypu nejaky konkretny clovek - tym padom pokracovanie moze byt vztahovou technikou voci tomuto cloveku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Na začiatku každého archetypu je konkrétna situácia(zlom), ktorá(ý) "môže" za to, že s daným archetypom potom niečo riešime. Že sa ho snažíme poznávať - naplniť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
filozofka

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri vsetkych temach vidim, ze problemy riesia "ciele" - aspon sa za ne ludia zrejme povazuju. Vnima clovek ale aj situacie, kde on je "start"? Kde on sam nieco sposobil - trebars sposobil vznik problemu, archetypu, inemu cloveku? Resp. ak ich nevnima, moze ich riesit? Ma sa o co zachytit?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Na úrovni vzťahovej terapie na začiatku rozbieha kolo utrpenia vždy nespracovaný vplyv zvonka. Ak človek niekomu ubližuje, tak to nikdy nie je na štarte, už je to len výsledok daného nespracovania.
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Na úrovni vzťahovej terapie na začiatku rozbieha kolo utrpenia vždy nespracovaný vplyv zvonka. Ak človek niekomu ubližuje, tak to nikdy nie je na štarte, už je to len výsledok daného nespracovania.

Dobre sa mi cita takato veta. Niekedy mam pocit, ze som jedina, kto si to este dnes mysli. Natiska sa ale otazka ... co teda bol prvotny zlom, start, to "zvonka". Schvalne nedavam otaznik - i ked odpoved mozes dat - lebo je to uz otazka osobneho presvedcenia.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Filozofka, nejde len o presvedčenie. V praxi si túto teóriu overujem dnes a denne. Najčastejším a často najsilnejším zlomom zvonka na "štarte" je prvý prechod z duchovného prostredia do hmotného a tam sa Ti udejú vždy zaujímavé veci. Aj ja jááj. Laughing
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Št Feb 18, 2010 22:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Filozofka, nejde len o presvedčenie. V praxi si túto teóriu overujem dnes a denne. Najčastejším a často najsilnejším zlomom zvonka na "štarte" je prvý prechod z duchovného prostredia do hmotného a tam sa Ti udejú vždy zaujímavé veci. Aj ja jááj. Laughing

Krasne pomenovany start. Smile S tym sa neda nesuhlasit. Presvedcenie potom nastupuje asi este pred startom - preco vlastne sem z duchovneho prostredia prist. "Naco som sa sem trepala. Chcem ist domov." Smile
Návrat hore
vipmirka09

Založený: 25.05.2010

PríspevokZaslal: Ut Dec 31, 2013 12:49    Predmet: otázka na archetypálnu techniku Odpovedať s citátom

Ahoj Patrik, rada by som si niečo ohľadom archetypov potvrdila. Spočiatku mi nebola táto technika veľmi jasná, myslím si dnes, že som viac menej robila vzťahovú techniku miesto archetypálky.

A teda až po dlhšom štúdiu mi ťuklo, že ak klient rozpráva napr. o nedostatku, ktorý pociťuje v celom živote (nedostatok lásky, opory, klientov, penazí a pod.) - tak je to vlastne komplex nedostatku a ked idem do archetypálky, tak nastavím archetyp dostatku.

(akokeby opak toho) VNIMAM TO SPRAVNE?
Dnes som mala klientku, ktorej som takto urobila archetyp dostatku, ale ked som si robila poriadok v záznamoch, našla som si jej záznam zpred roka, udávala ako problém to isté ako dnes, ale ja som jej tam nastavila archetyp nedostatku.
(podla mna to bola len vzťahovka s nedostatkom).
Totižto ak vnímam čo ten klient nerealizuje, ked ho trápi nedostatok, tak on nemá DOSTATOK V ZIVOTE.
DOPRACOVALA SOM SA SPRAVNE K PODSTATE? inak, neviem sa jednoduchšie vyjadriť..... dakujem
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Jan 04, 2014 1:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem, aby to znelo nejako zložito, ale nie je to také jednoduché, že ku komplexu nedostatku dáme opak archetyp dostatku. Pri archetypálke klientovi ubližuje daný archetyp, ktorý je naplňaný nedotatočne komplexom. Takže klient dáva pozornosť nedostatku, ale ním sa snaží naplniť nejaký archetyp - napríklad sily, života, priateľstva, rodiny, práce alebo čo ja viem čoho. To treba zistiť. Dostatok to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Wink Podľa toho, čo si napísala, asi by to mohol byť archetyp života, ale na presné vyjadrenie mám málo informácií.
Návrat hore
vipmirka09

Založený: 25.05.2010

PríspevokZaslal: Pi Jan 10, 2014 12:50    Predmet: ach jo Odpovedať s citátom

no jednoznačne si tohto roku zopakujem archetypy.... a dakujem Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: