Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vzťahová technika
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 8:30    Predmet: Vzťahová technika Odpovedať s citátom

Vzťahová technika rieši priamo problémy vo vzťahoch najčastejšie s nejakou osobou alebo osobami, prípadne rieši problémy vo vzťahoch s nejakou vecou, udalosťou alebo javom. Dostávame sa k úplnému začiatku daného vzťahu, kde sa nám odkrýva príčina momentálnych riešení problémov tohoto vzťahu cez utrpenie. Vzťahová technika ide ďalej k podstate a hľadá aj príčiny toho, kde sa začali alebo čo predchádzalo kolám utrpenia napríklad aj v telesných pocitoch. Otvára sa nový obzor uvedomenia, ktorý rieši problémy predtým skryté alebo obtiažne zvládnutelné.
Riešenie : Uvedom si všetky udalosti kola utrpenia v danom vzťahu a nájdi jeho začiatok. Poznaním celého systému daného kola utrpenia, vrátane toho kde začalo, dostávame možnosť na jeho prijatie.
Spôsob : Pri vedomí na základe asociatívneho vybavovania si udalostí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Sep 12, 2006 20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Prišlo mi na mail od Toníka Baudyša:

"Vztahová terapie je způsob, jak vzájemně způsobené engramy uchopit jedním hmatem. Vztahová terapie nenahrazuje základní techniku regresní terapie, dovoluje však klientovi dohledat si ve svých vztazích onen engramický prapočátek. Patrik vztahovou terapii používá i na vztah s jinými subjekty než jsou konkrétní lidé, např. s vlastním krkem či angličtinou. Myslím, že se k tomu časem také dostanu, zatím mně však stačí rovnat si vztahovou terapií zamotané cesty se svými blízkými."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 8:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Je možné si takto riešiť vzťahové problémy aj sám, svojpomocne, alebo je nutné sedenie RT s auditorom? Chápem, že byť vedený druhým, skúseným človekom, má veľkú výhodu, len ma zaujíma, či to je možné aj indi-vindi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 8:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Indi vindi to ide, ale podobne ako pri základnej technike zapnutie obranných mechanizmov psychiky, môžu zabrániť plnohodnotnému prechádzaniu - aj preto ( samozrejme nielen preto ) je pri prechádzaní vyžadovaný terapeut.

Na poslednom z kurzov ( pokračovací V )vo výcviku prednášam takzvanú techniku profiling(vytvorenie profilu problému), ktorá dokáže odpovedať aj na otázky vzťahov a má v sebe obsiahnuté prirodzené obídenie týchto obranných mechanizmov a spätnú väzbu, takže buď príde uvedomenie pred "zapnutím", alebo príde spätná väzba, že sa "zapli", čo môže výrazne pomôcť pri prechádzaní.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž, vychádza mi z toho buď:
a) zúčastniť sa tvojho kurzu - čo by samo o sebe bolo, predpokladám, pre mňa prínosné,
b) ísť do osobnej konzultácie/sedenia s tebou Cítim, že by som rád uvidel pozadie niektorých svojich vzťahov a prečistil to.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Nuž, vychádza mi z toho buď:
a) zúčastniť sa tvojho kurzu - čo by samo o sebe bolo, predpokladám, pre mňa prínosné,
b) ísť do osobnej konzultácie/sedenia s tebou Cítim, že by som rád uvidel pozadie niektorých svojich vzťahov a prečistil to.

už sa len rozhodnúť Wink
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... a má v sebe obsiahnuté prirodzené obídenie týchto obranných mechanizmov a spätnú väzbu, takže buď príde uvedomenie pred "zapnutím", alebo príde spätná väzba, že sa "zapli", čo môže výrazne pomôcť pri prechádzaní...

... tomuto nerozumiem ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 6:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Patrik Napísal:
... a má v sebe obsiahnuté prirodzené obídenie týchto obranných mechanizmov a spätnú väzbu, takže buď príde uvedomenie pred "zapnutím", alebo príde spätná väzba, že sa "zapli", čo môže výrazne pomôcť pri prechádzaní...

... tomuto nerozumiem ...

Ak sa vraciame k minulým tráumám, zapínajú sa prirodzene obranné mechanizmy psychiky podobne ako keď ich prežívame "reál" ( v terapii sa to prejavuje napríklad tak, že sa klientovi zdá, že by bolo najlepšie "utiecť" z terapeutického kresla ) - veľmi zjednodušene povedané sú techniky, ktoré toto dokážu obísť.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 9:27    Predmet: Odpovedať s citátom

... tomuto rozumiem ... a musim priznat, ze mi to hecuje kopu otazok, pretoze asi tie obrane mechanizmy tam na nieco su ...

... kedysi davno, ked som este nevedel ako sa dostat k info z mojej nevedomej casti, tak som si predstavil, ze medzi mojou vedomou a nevedomou castou je "papundeklova" stena, postavil som sa pred nu z tej casti vedomej a "vykopol som dvere" ... novu vedomu mozaiku informacii som nasledne sice neziskal, ale za to som "bezpriciny" skoro polnoci zvracal ...

... takze som zvedavy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Ak sa vraciame k minulým tráumám, zapínajú sa prirodzene obranné mechanizmy psychiky podobne ako keď ich prežívame "reál" ( v terapii sa to prejavuje napríklad tak, že sa klientovi zdá, že by bolo najlepšie "utiecť" z terapeutického kresla ) - veľmi zjednodušene povedané sú techniky, ktoré toto dokážu obísť.

prosím o stručný popis těchto technik
Návrat hore
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

... kedysi davno, ked som este nevedel ako sa dostat k info z mojej nevedomej casti, tak som si predstavil, ze medzi mojou vedomou a nevedomou castou je "papundeklova" stena, postavil som sa pred nu z tej casti vedomej a "vykopol som dvere" ... novu vedomu mozaiku informacii som nasledne sice neziskal, ale za to som "bezpriciny" skoro polnoci zvracal ...

pěkný zážitek ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
Patrik Napísal:

prosím o stručný popis těchto technik

Na pokračovacom V kurze dávam celý popis. Stručný dať nejde alebo aj nechcem - napatrí na fórum. Wink

Ak sa Ti nechce absolvovať u mňa, môžeš sa napríklad zoznámiť so scientologickým auditingom ( predpokladal by som, že od neho môže byť k tomu tiež blízko aj keď túto techniku poznám len z počutia ). Wink Alebo technikou, ktorou sa zaoberá Idenika - tí sú ale až za veľkou mlákou. Smile
Návrat hore
vipmirka09

Založený: 25.05.2010

PríspevokZaslal: Ne Dec 15, 2013 8:11    Predmet: vzťahová technika - nový klient Odpovedať s citátom

Patrik pri vzťahovke (nový klient) je potrebné ísť s klient minimálne 1x do minulého života. Mne sa to ešte ale nepodarilo. S novými klientami som sa vždy dostala len do tohto života, dokonca aj prvá udalosť bola vždy v tomto živote, napriek tomu, že tam vládla harmónia, rovnaké prejavy a chcenia. Po výmene fragmentov a následne po terapii došlo k uvoľneniu, resp. niečo sa vždy porieši (napr. klientka sa konečne po rokoch rozhodla pre rozvod - manžel ju ničil roky a ona ťahala roky aj zaňho). Čo môžem pre to urobiť? Resp. nepostačí pre nového klienta nechať to tak a urobiť prítomnosť? Keďže sa stále držím pravidiel, keď mi vyslovene z rozprávania klienta vychádza vzťahová technika, nemôžem do hodiť na prenatál a pod. A nabudúce zasa urobím vzťahovú ak bude treba. Alebo si to mám riešiť ja?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Dec 19, 2013 23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mirka, pravidlo znie: Ak je prvá udalosť v tomto živote, tak vymieňame fragmenty v tomto živote a ďalej neriešime. Ak sa dostane klient za tento život, prechádzame potom vždy aspoň dva životy(dve udalosti) v minulosti a až potom ideme k prvej.
V tomto živote môže byť prvá udalosť a často sa tak aj deje.
Návrat hore
vipmirka09

Založený: 25.05.2010

PríspevokZaslal: Pi Dec 20, 2013 8:35    Predmet: aha Odpovedať s citátom

dakujem pekne Patrik Laughing , to je také poľahčujúce zistenie, to znamená že ak prebehne celá vzťahovka tu v prítomnosti vrátane prvej udalosti, je to OK. Súčasne je ale OK aj to, keď sa dostaneme do minulosti, prejdeme tam ubližovacie udalosti a tam nájdeme prvú udalosť a vymeníme fragmenty Embarassed
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: