Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Drogy a spoločnosť
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Vahas priznavat Zivotu prava ??? Kto si, ze ty udelujes prava ??? Si poslanec, policajt ??? Kto si ??? Boh ?

Nie som sice Boh ale najvyssie organizovana hmota na tejto planete. Daniel priznaj si ze dnes je clovek "bohom" tejto planety. Je len na nas ci prizname prava tvorom ktore sme si podmanili. Zatial sme im prava nepriznali a asi nikdy neprizname. Kozmicky princip je ze silnejsi ovlada slabsieho, vyssia uroven nizsiu.

Spolocnosti nevnimam ako "bytost" s vedomim ale ako nezivy nastroj zivych bytosti na zvysenie sance biologickeho prezitia. Spolocnost nie je hmota, nemoze mat vedomie. Iba hmota moze mat v nasom matrixe vedomie, tak to vidim ja. Ta krvna dosticka je hmota a obetuje sa pre vyssiu hmotu. Clovek ktory sa obetuje pre spolocnosti sa neobetuje pre vyssiu hmotu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... si povedala rakovinova bunka a v tej chvili sa rozhodla, ze ovladne celu slnecnu sustavu ...

No prave ze bunka sa nemoze rozhodnut, ma len vstavane algorytmy. Rozhodovat sa moze jediny tvor na tejto planete - clovek. Len ten ma rozum.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano aj "neziva hmota" je ziva, kazda hmota je ziva. To slovo "neziva hmota" som myslel v kovencnom zmysle ktorym sa oznacuje kazda hmota okrem rastlin a zivocichov.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Nezive je zive ? Jeden Zivot je nizsi ako druhy Zivot ? A v com je nizsi ??? V com ???

No predsa v tom, že je to život menej organozovanej hmoty => nižšia forma života
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel pevne verim, ze ty neberies pravo na zivot inym formam hmoty, teda ze sa nestravuje, nepijes, nedychas,... Predsa jeden tvoj ludsky zivot nemoze mat hodnotu mnozstva zobratych zivotov vo forme stravy a pod.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Terajkší stav planéty o tom hovorí viac než výrečne, lonemane. človek sa so svojím rozumom vyznamenal, to je fakt. Teda, nič voči rozumu ako takému,len ho vedieť správne používať... Twisted Evil

No presne. Ale pozor obaja teraz hodnotime, uriekame Twisted Evil
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Je len na nas ci prizname prava tvorom ktore sme si podmanili.

Napríklad takému vírusu, že?

loneman Napísal:
vdaka jeho rozumu ovladol celu rastlinnu aj zivocisnu risu.

Napríklad aj taký vírus, že?

loneman Napísal:
Zivot planety je v jeho rukach.

Až kým sa vtáčia chrípka trochu nerozrastie, že?

loneman Napísal:
Ludsky mozok je najorganizovanejsia hmota aka je vo vesmire doteraz znama.

To si odkiaľ zobral? Snáď Vás to ešte neučia na škole? Vieš o tom, že po rozlúštení luďského genomu a genómu šimpanza vedci zistili, že gény prisluchajúce mozgu človeka a šimpanza sú na 100 percent totožné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokonca súdené podľa veľkosti mozgu a počtu závitov na ňom sú na tom veľryby omnoho lepšie než my, lonemane...
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

loneman Napísal:
vdaka jeho rozumu ovladol celu rastlinnu aj zivocisnu risu.

Napríklad aj taký vírus, že?

Ano ovladly sme celu Zeme, jadrove zbrane a mozme ju znicit aj so vsetkymi virusmi vratane nas Shocked

Patrik Napísal:

loneman Napísal:
Ludsky mozok je najorganizovanejsia hmota aka je vo vesmire doteraz znama.

To si odkiaľ zobral? Snáď Vás to ešte neučia na škole? Vieš o tom, že po rozlúštení luďského genomu a genómu šimpanza vedci zistili, že gény prisluchajúce mozgu človeka a šimpanza sú na 100 percent totožné?

Ty si to odkial zobral? Ja viem ze na nejak okolo 97%. Ale ja sa nebavim o genome ale o mozgu. Mozog cloveka je iny ako mozg simpanza - na pohlad to rozoznas ked ti ich polozim na stol. Ludsky mozog je najviac organizovana hmota, ktora je doteraz znama vo vesmire, kludne si to over aj u Grygara alebo inych Sizyofov-skeptikov.

Naposledy upravil Loneman dňa Pi Mar 30, 2007 22:35, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
No prave ze bunka sa nemoze rozhodnut, ma len vstavane algorytmy. Rozhodovat sa moze jediny tvor na tejto planete - clovek. Len ten ma rozum.

... vsetko co ma v sebe zivot, ma aj slobodnu volu, a teda moznost rozhodnut sa ...

... "nesloboda" bunky je velmi podobna "neslobode" cloveka = zdrojom oboch "neslobod" je karma ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
loneman Napísal:

... vsetko co ma v sebe zivot, ma aj slobodnu volu, a teda moznost rozhodnut sa ...

... "nesloboda" bunky je velmi podobna "neslobode" cloveka = zdrojom je karma ...

Nesuhlasim, slobodna vola ani neexistuje. Zjednodusene "slobodna vola" je ze ludsky mozog ma vstupne info ktore prezenie kognitivnymi procesmi a emocionalitou a vznikne z toho vystup rozhodnutie bez ucasti vole iba cisto na zaklade strojoveho processingu. Ten processing mame kazdy iny a meni sa casom, determinuje ho genetika, spolocnost aj skusenosti. Preto sa kazdy mozme rozhodnut inak a aj ten isty clovek v roznom case moze rozhodnut inak. Clovek ma kognitivne procesy na navyssej urovni z pozemskych zivocichov (najkvalitnejsi processing). Zvierata viac pouzivaju vrodene algorytmy, clovek sa naopak viac pocas zivota uci nove heuristiky, preto je dokonalejsi a moze sa rozhodovat na zaklade skusenosti. Bunka sa nerozhoduje na zaklade heuristickeho vyhodnotenia vstupnych info, ona to uz ma predprogramovane to rozhodnutie.

Naposledy upravil Loneman dňa Pi Mar 30, 2007 22:51, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Ludsky mozog je najviac organizovana hmota, ktora je doteraz znama vo vesmire, kludne si to over aj u Grygara alebo inych Sizyofov-skeptikov.

Laughing Laughing Laughing uff, ako sa ja dostanem k mozgu Grygara, alebo iného skeptika?? čo ho mám odkrágľovať??? Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil

aj mozog veľrýb je vysokoorganizovaný lonemane, dokonca ešte viac, než náš... ale to už je tak, keď máme fixnú ideu, že sme Králi tvorstva, ťažko sa pripúšťa, že nie... Rolling Eyes Twisted Evil

Naposledy upravil Quasar dňa Pi Mar 30, 2007 22:48, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... Spolocnosti nevnimam ako "bytost" s vedomim ale ako nezivy nastroj zivych bytosti na zvysenie sance biologickeho prezitia. Spolocnost nie je hmota, nemoze mat vedomie. Iba hmota moze mat v nasom matrixe vedomie, tak to vidim ja. Ta krvna dosticka je hmota a obetuje sa pre vyssiu hmotu. Clovek ktory sa obetuje pre spolocnosti sa neobetuje pre vyssiu hmotu.

V Tantre je vraj pojem "mahat", ktory oznacuje giganticku bytost = zahrnajucu vsetko ...

... si vzdy, v kazdom okamihu sucasne a naraz jednotlivcom (bunkou, egom) aj spolocenstvom (mnozinou buniek, viacerych eg) ...

E=mc2 ... energia = hmota ... teda tvrdis, ze iba energia ma vedomie ...

S tym OK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:47    Predmet: Odpovedať s citátom

lonemane, behavioristi by mali z teba takú radosť, že by ti dali asi členstvo zdarma. Takýto pohľad na človeka - mechanistický, priam na robotov degradujúci - som už dávno nevidel!
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Daniel pevne verim, ze ty neberies pravo na zivot inym formam hmoty, teda ze sa nestravuje, nepijes, nedychas,... Predsa jeden tvoj ludsky zivot nemoze mat hodnotu mnozstva zobratych zivotov vo forme stravy a pod.

Stravujem, pijem, dycham ... snazim sa nehodnotit ... a chapat smrt nie ako zlocin, ale ako transformaciu ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 8 z 10

Prejdi na: