Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Drogy a spoločnosť
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:

Ano ovladly sme celu Zeme, jadrove zbrane a mozme ju znicit aj so vsetkymi virusmi vratane nas Shocked

Tak to potom rakovina ovládla človeka. Shocked

loneman Napísal:

Ty si to odkial zobral? Ja viem ze na nejak okolo 97%. Ale ja sa nebavim o genome ale o mozgu.

Ja nehovorím o porovnaní genomu človeka a šimpanza ale o porovnaní génov, ktoré prislúchajú mozgu človeka a šimpanza. Tie sú na 1OO percent rovnaké. Zdroj Terence Dowling M.A. PhB. B.A.

loneman Napísal:

Ludsky mozog je najviac organizovana hmota, ktora je doteraz znama vo vesmire, kludne si to over aj u Grygara alebo inych Sizyofov-skeptikov.

Ufff tak toto je zdroj. Grygar a vedomie. Zdroj, ktorý proti niečomu bojuje, nemôže byť dôveryhodný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
lonemane, behavioristi by mali z teba takú radosť, že by ti dali asi členstvo zdarma. Takýto pohľad na človeka - mechanistický, priam na robotov degradujúci - som už dávno nevidel!

Nemali, oni ignorovali processing lebo je priamo nepozorovatelny a nemeratelny! Exaktne a meratelne je podla nich iba spravanie. Preto behaviorizmus. Toto co som pisal je skor nazor kognitivnej psychologie, uzko spolupracujucej napr. s kybernetikou. A je to mainstreamovy prud sucasnej psychologie, najvplyvnejsi a najexaktnejsi. Behaviorizmus davno zanikol.

Naposledy upravil Loneman dňa Pi Mar 30, 2007 23:00, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

E=mc2 ... energia = hmota ... teda tvrdis, ze iba energia ma vedomie ...

S tym OK

ano hmota=energia
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 22:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za opravu a upresnenie. Takže, materialistická veda v podobe kognitívnej psychológie usudzuje, že tie milióny mozgových buniek počas svojej bio-chemickej a elektrickej aktivity produkujú naše vedomie, schopné tak úžasných vecí... ako je takmer zničenie planéty jadrovými hlavicami... to je dosť blbá vizitka pre mozog.. no, ale som sarkastický, sorry...
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Nesuhlasim, slobodna vola ani neexistuje. Zjednodusene "slobodna vola" je ze ludsky mozog ma vstupne info ktore prezenie kognitivnymi procesmi a emocionalitou a vznikne z toho vystup rozhodnutie bez ucasti vole iba cisto na zaklade strojoveho processingu. Ten processing mame kazdy iny a meni sa casom, determinuje ho genetika, spolocnost aj skusenosti. Preto sa kazdy mozme rozhodnut inak a aj ten isty clovek v roznom case moze rozhodnut inak. Clovek ma kognitivne procesy na navyssej urovni z pozemskych zivocichov (najkvalitnejsi processing). Zvierata viac pouzivaju vrodene algorytmy, clovek sa naopak viac pocas zivota uci nove heuristiky, preto je dokonalejsi a moze sa rozhodovat na zaklade skusenosti. Bunka sa nerozhoduje na zaklade heuristickeho vyhodnotenia vstupnych info, ona to uz ma predprogramovane to rozhodnutie.

... nadherna obranna koncepcia umoznujuca neprijimat zodpovednost za svoje konanie = karmu ... Laughing

... neslobodne zombie nema slobodnu volu = nema zodpovednost = nema karmu ... na vine je ten blby zakonodrca Boh, ktory zombie chybne naprogramoval ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... Nesuhlasim, slobodna vola ani neexistuje. ...

Ak neexistuje slobodna vola, tak ju nemas ani ty ...
Ak ju nemas, tak ti ju nikto nemoze zobrat ...
Nemoze ti ju zobrat ani poslanec, ani policajt ...
Tak preco ta rozculuju ??? Co ti beru ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Dík za opravu a upresnenie. Takže, materialistická veda v podobe kognitívnej psychológie usudzuje, že tie milióny mozgových buniek počas svojej bio-chemickej a elektrickej aktivity produkujú naše vedomie, schopné tak úžasných vecí... ako je takmer zničenie planéty jadrovými hlavicami... to je dosť blbá vizitka pre mozog.. no, ale som sarkastický, sorry...

Miesas hrusky s jablkami vedomie a kognitine procesy su nieco ine. Vedomie je iba projekcne platno (pasivne) na ktorom sa zobrazuju vysledky inych procesov. Ale ano podla mainstream psychologie je aj vedomie produkt hmoty (epifenomen). Ja som skor zastanca vedecky orientovanej casti transpersonalnej psychologie. Cize kognitivne procesy su v mozgu ale vedomie je nezavisle. Inak ja som to zazil so salviou - vedomie momo fyzickeho tela - iba premietanie zazitkov vo vedomi bez ucasti identity, ega, myslenia, emocii,... Cize neverim na individualnu dusu a nosenie si nejakej identity z minuleho zivota do dalsieho. Iba vedomie (projekcne platno) prechadza z jednej inkarnacie do druhej, tak to nejak vidi aj buddhizmus (oproti hinduizmu neuznava existenciu atman - duse).
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Neberu mi slobodnu volu ale obmedzuju individualitu
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Daniel Napísal:

Individualitu ??? A co to je ta individualita ak nema slobodnu volu ???

Mozno obmedzit otroka ??? Nemozno, uz nie je v com ho obmedzit ... bol obmedzeny na 100% v okamihu, ked prisiel o slobodnu volu ...
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No myslim Daniel ze ignorovanim a zosmiesnovanim vedeckych faktov moc nepresvedcis o tvojej "pravde". Dnes je to bohuzial viera ci uz krestanska alebo v karmu alebo akakolvek ktora sa musi prisposobovat vedeckym poznatkom, nie naopak Laughing Ja neodmietam karmu ale beriem len evidence based fakty, ked mi poskytnes doveryhodne vedecke fakty tak akceptujem slobodnu volbu aj karmu. Ja sa voci tomu nebranim narozdiel od Grygara, len pochybujem ci je to naozaj tak ako tvrdis ty, lebo to veda zatial neptvrdila, aspon o tom neviem. Snad sa chapeme, tebe stacia naznaky a vlastne zazitky ale ja si potrpim na exaktne data, dokial nie su pochybujem. Ja o svojich osobnych zazitkoch pochybujem aj ked verim ze su pravdive, no nie som na 100% isty (pripustam ze mohlo ist o halucinacie, neviem to exaktne vylucit). Viera sa nerovna na 100% je to tak.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
loneman Napísal:
Daniel Napísal:

Individualitu ??? A co to je ta individualita ak nema slobodnu volu ???

Mozno obmedzit otroka ??? Nemozno, uz nie je v com ho obmedzit ... bol obmedzeny na 100% v okamihu, ked prisiel o slobodnu volu ...

No individualita je výrazom vplyvu jedinecnych skusenosti ktore kazdy zazivame pocas zivota a genetiky. Ked nam niekto brani istym skusenostiam - obmedzuje nasu individualitu.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2007 23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba na doplnenie take info, v socialnej psychologii sa robilo vela experimentov kde sa zistilo ze velky podiel na vyslednom rozhodnuti jedinca ma posobenie socialneho prostredia (ktore bolo experimentalne manipulovane) aj ked si je jedinec na 100% isty ze sa rozhodol sam bez ovlyvnenia niekym inym.

Tak kde je slobodna vola?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
No myslim Daniel ze ignorovanim a zosmiesnovanim vedeckych faktov moc nepresvedcis o tvojej "pravde". ...Ja neodmietam karmu ale beriem len evidence based fakty, ked mi poskytnes doveryhodne vedecke fakty tak akceptujem slobodnu volbu aj karmu.

Tak tento prístup aplikuj aj na svoje argumenty. To že nejaký vedec niečo povie, ešte neznamená že to je vedecké.
Potom sa mi zdá, že keď Ti argumenty dochádzajú, aplikuješ odmienutie fomou "toto nie je vedecké" - toto nebudem akceptovať, až kým to veda nepopíše.

loneman Napísal:

Dnes je to bohuzial viera ci uz krestanska alebo v karmu alebo akakolvek ktora sa musi prisposobovat vedeckym poznatkom, nie naopak Laughing

A to už prečo? To sme fakt niekde u Marxa? Ak sa veda začne montovať do vieri a samozrejeme aj naopak viera do vedeckosti, začnú problémy.
Poznáš Loneman nepovyšuj sa, ale ani sa neponižuj?

Ak budeš chcieť by len vedec, na mnohé ak nie všetky otázky vieri nedostaneš odpovede. Ak budeš chcieť len veriť, nebudeš môcť bez problémov niektoré poznatky aplikovať.

Aby sme sa vrátili k drogám a spoločnosti. Myslím si, že ani vedecký ani prístup vieri nemôže tento problém vyriešiť samostatne. Až návrhy vieri a aplikácia vedy môže priniesť žiadané konečné riešenie. Podobne je to myslím s každou zásadnou otázkou tohoto vesmíru. Smile Takže pri hocijakom návrhu sa stačí pozrieť či to je návrh rozumu či srdca - alebo medzi rozumom a srdcom prebehla dohoda. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 12:17    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Iba na doplnenie take info, v socialnej psychologii sa robilo vela experimentov kde sa zistilo ze velky podiel na vyslednom rozhodnuti jedinca ma posobenie socialneho prostredia (ktore bolo experimentalne manipulovane) aj ked si je jedinec na 100% isty ze sa rozhodol sam bez ovlyvnenia niekym inym.

Tak kde je slobodna vola?

Ten zvyšok - okrem toho veľkého podielu - tam to je. :wink:

Ale nečudujem sa takejto Tvojej reakcii. Priamo sa dotknúť slobodnej vôle nie je jednoduché - často sa to podarí tak raz dvakrát za život.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Apr 01, 2007 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
No myslim Daniel ze ignorovanim a zosmiesnovanim vedeckych faktov moc nepresvedcis o tvojej "pravde". Dnes je to bohuzial viera ci uz krestanska alebo v karmu alebo akakolvek ktora sa musi prisposobovat vedeckym poznatkom, nie naopak Laughing Ja neodmietam karmu ale beriem len evidence based fakty, ked mi poskytnes doveryhodne vedecke fakty tak akceptujem slobodnu volbu aj karmu. Ja sa voci tomu nebranim narozdiel od Grygara, len pochybujem ci je to naozaj tak ako tvrdis ty, lebo to veda zatial neptvrdila, aspon o tom neviem. Snad sa chapeme, tebe stacia naznaky a vlastne zazitky ale ja si potrpim na exaktne data, dokial nie su pochybujem. Ja o svojich osobnych zazitkoch pochybujem aj ked verim ze su pravdive, no nie som na 100% isty (pripustam ze mohlo ist o halucinacie, neviem to exaktne vylucit). Viera sa nerovna na 100% je to tak.

... vseobecne bla, bla, bla ... nenalepkuj, konkretizuj ...

... ci viera, ci veda = v oboch pripadoch vzdy ide o mnoziny tvrdeni, ktore zakceptujes az na zaklade vlastneho preverenia ...

... a ked ti nefunguje to tvoje vlastne preverovanie, tak sa z miesta nepohnes = aspon vidis, ze drogy su brana, ale nie cesta ...

Ked ti rozne techniky (vratane intoxikacnych) vygeneruju dostatok puzzle = vlastnych skusenosti, a zacnes z nich skladat spolocny obraz o sebe samom, najdes prienik, a pochybnosti odplavaju ... a potom zistis, ze jediny naozaj funkcny halucinogen je nasa vlastna neochota byt sam k sebe uprimny ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 9 z 10

Prejdi na: